Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

Murat Burç

SDN Okuru
Sözde fakir marketi, sözde uygun fiyatlı BİM bu :D :D

Bu millet akıllanmaz. Amariga bizi gısganıyor.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Sözde fakir marketi, sözde uygun fiyatlı BİM bu :D:D

Bu millet akıllanmaz. Amariga bizi gısganıyor.
Daha önceden buraya atmıştım yine atıyorum görüşümü.
Demokrasiye dönmeden, insan hak özgürlüklerine değer veren rejimi uygulamaya koymadan, dünyayla barışmadan, Avrupa Birliği sürecine uyumlu bir şekilde yürümeden ekonomi düzelmez. Sorun ekonomik değil siyasi. Ülke malum insanın iki dudağının arasından çıkan sözlerle yönetiliyor. Yaptım diyor, oluyor. Kimse neden? diye soramıyor. İhracat ve ithalatta uçuk bir fark var. Yabancı yatırımcı demokrasi, adalet ve yargıda bağımsızlığın olmadığı yerden tüyer. Bu gibi bir ortamda yabancı yatırımcıyı kaçırırsan dövizin yükselmesi kaçınılmazdır.

Ekonomide savaş yok. Ülke kaynaklarını doğru kullanmak yerine siyasetin finansmanında ve yandaşlara kaynak aktarımında kullanım sonucu gelinen nokta bu. Bunlara yanlış dış politika ve Suriyeli mültecilerin finansmanını eklersen, sonuç bu olur.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,437
Bazı insanIar söyIeyeceği çok şey varken susar. Çünkü anIayanı yoktur. BiIir!

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Nihayet foruma giriş yapabildik.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Az önce annlemle babamın boşanacağını öğrendim. Babamla annem bayadır kavgalılardı. Sebep babamın annemi aldatması. Küçüklüğümden beri bu kavgalar devam ediyordu. Babamın annemi aldattığını ilk farkettiğimde internette sürekli başka kadınlarla görüşüyor kadınlara penis resmini atıyordu ve kadınlar da ona çıplak resmini atıyordu. İlişkiye girmiş olabilir. (Evet, küçük yaşlarda bunları yaşayarak nasıl bir psikoloji içinde olduğumu siz düşünün.) Bu olaylar olduktan sonra bir gün annem babamı yakaladı ve o günden sonra evde huzur falan kalmadı. Geceleri sürekli bağrışmalar, babamın kapının camını kırması vs vs. İşin ilginç tarafı tüm bu olanlardan sonra bile yine barıştılar. Bir kaç sene gayet iyi geçiniyorlardı sonra annem yine babamın başka kadınlarla birlikte olduğunu düşünmeye başladı. Mesajlaşmalarını görmüş çünkü. Bu olay da patlak verdikten sonra babaannem ve dedem olayın içine girdi köyden bizim eve geldiler. 2 3 saat konuştular ve işin sonucunda bunlar yine barıştı. Babam her seferinde boşanmak istedi annem de her seferinde reddetti. Bu böyle 3 4 sene devam etti ama annem sürekli babamın üstüne gitti gizli gizli telefonuna bakıyordu kimlerle konuşuyor(Annem kendi kafasında mı kurguluyor emin değilim somut bir kanıt görmedim çünkü) diye babam bu sefer sinirlenip boşanma davası açmaya karar verdi. Eve dilekçe ile geldi 2 sayfa annem dilekçeyi alıp yırttı. Babam da sanki bir daha yazamıyorum diyerek evi terk etti. Aslında umrumda değil bunları anlatıyorum çünkü içimi dökmem lazımdı. Hayata şanssız gelmişseniz bir kere, ne kadar çabalarsanız çabalayın, hiçbir zaman güzel bir hayatınız olmayacak. İntihar etmeye hiç olmadığım kadar yakınım.

Son düzenleme:

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Çok kötüyüm kimseyle konuşamamak o kadar zor ki sanırım sınırıma geldim

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Forumdaki troll hesaplar kendilerini yine göstermeye başladılar :D çok zekisiniz çoook

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Az önce annlemle babamın boşanacağını öğrendim. Babamla annem bayadır kavgalılardı. Sebep babamın annemi aldatması. Küçüklüğümden beri bu kavgalar devam ediyordu. Babamın annemi aldattığını ilk farkettiğimde internette sürekli başka kadınlarla görüşüyor kadınlara penis resmini atıyordu ve kadınlar da ona çıplak resmini atıyordu. İlişkiye girmiş olabilir. (Evet, küçük yaşlarda bunları yaşayarak nasıl bir psikoloji içinde olduğumu siz düşünün.) Bu olaylar olduktan sonra bir gün annem babamı yakaladı ve o günden sonra evde huzur falan kalmadı. Geceleri sürekli bağrışmalar, babamın kapının camını kırması vs vs. İşin ilginç tarafı tüm bu olanlardan sonra bile yine barıştılar. Bir kaç sene gayet iyi geçiniyorlardı sonra annem yine babamın başka kadınlarla birlikte olduğunu düşünmeye başladı. Mesajlaşmalarını görmüş çünkü. Bu olay da patlak verdikten sonra babaannem ve dedem olayın içine girdi köyden bizim eve geldiler. 2 3 saat konuştular ve işin sonucunda bunlar yine barıştı. Babam her seferinde boşanmak istedi annem de her seferinde reddetti. Bu böyle 3 4 sene devam etti ama annem sürekli babamın üstüne gitti gizli gizli telefonuna bakıyordu kimlerle konuşuyor(Annem kendi kafasında mı kurguluyor emin değilim somut bir kanıt görmedim çünkü) diye babam bu sefer sinirlenip boşanma davası açmaya karar verdi. Eve dilekçe ile geldi 2 sayfa annem dilekçeyi alıp yırttı. Babam da sanki bir daha yazamıyorum diyerek evi terk etti. Aslında umrumda değil bunları anlatıyorum çünkü içimi dökmem lazımdı. Hayata şanssız gelmişseniz bir kere, ne kadar çabalarsanız çabalayın, hiçbir zaman güzel bir hayatınız olmayacak. İntihar etmeye hiç olmadığım kadar yakınım.
Tum bu karamsarlığın aile sorunlarındanmış gibi geldi bana. (Bende de bir benzeri olmuştu).

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450
Özellikle telefonlara gelmemeli. Daha kısa ömürlülüler.
Sende haklısın abi herşeye zam geliyor. neyse ayın 13 ü kritik oraya bakmak lazım. Mesajı yazdığımda a9 9420 li laptoplara bakıyordum şimdi ortalık pentiumdan geçilmiyor hala alamadım :D

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450
Allah yardım etsin kardeşim. Çok can sıkıcı bir durum. Çok üzücü bir durum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Benim hayatim cok berbat ilerliyor. Kendimde o cesareti bulabilirsem intihar edecegim cok yakinda.
Aman ha sakın burada çektiğinin bin katını cehennemde çekersin Allahtan ümit kesilmez sakın öyla bir işe kalkışma.İntiharın cezası cehennemdir.

Son düzenleme:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,437
Bir insanın sana neler verebileceği değil, senin için nelerden vazgeçeceği önemlidir.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bir insanın sana neler verebileceği değil, senin için nelerden vazgeçeceği önemlidir.
Benim için tam tersi söz konusu neler vereceği önemli benim için vazgeçtiği şey belki de onun en sevdiği şeylerden biridir belki de ona yararlıdır bundan emin olamam :)

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Bugün biricik edebiyat hocamı kaybettim.
Ondan çok şey öğrenmiştim. Hâlâ inanamıyorum...içimde buruk bir duygu hakim. hayat sana zenginliği versede ölüm tarafsızdır...

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ondan çok şey öğrenmiştim. Hâlâ inanamıyorum...içimde buruk bir duygu hakim. hayat sana zenginliği versede ölüm tarafsızdır...
Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Arkadaşlar konuyu okuyan kişiler bölümüne ne oldu?
---------------------------------------------------------------------------------------
Bana göre dünyanın en zor duygusu. İnsan ne yapacağını bilemiyor. Başın sağolsun.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
2 kişi yolun ortasından yürüyen saygısızlara sesleniyorum. YOLUN ORTASINDAN YÜRÜMEYİN.
Sizi sollamak için binbir takla atmak zorunda değilim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...