Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,869
sayemde artık çinliler siteyi basmıyor XD

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,136
Diş taşı temizliği ve pasta cilanın ardından "beyaz dişler mutlu gülüşler"'e ulaştım.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,437
Bir işi kolay yoluyla iyice öğrenerek yapmak varken uğraşmak zor geldiği için kendi başıma harika belalara bulaşıyorum.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hiç olmazsa bir kişi çıkıp "Yaşamak istiyorum, zorluklarla savaşacağım, ne pahasına olursa olsun yaşamaktan vaz geçmeyeceğim, asla pes etmeyeceğim." desin yahu :)

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,136
Merhaba canım, benim adım bodum, profilinizi gördüğünüzde ilginizi çektim, lütfen e-posta yoluyla benimle iletişim kurmanızı istiyorum, daha fazla tartışma için teşekkürler <ibebodum@gmail.com>
======================================================
Hello dear,my name is bodum ibe,i picked interest in you when i saw your profile on the site,please if you don't mind i will like you to chart me through email, for us to exchange photos and other discussions,thanks < ibebodum@gmail.com >
Wt* bu ne

---- Mesajlar birleştirildi ----

Özel mesajdan atılmış

Son düzenleme:

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Hayatı seçin. İş bulun. İşinizde ilerleyin. Aile kurun. Büyük ekran bir televizyon alın. Çamaşır makinesi, araba, alın. Sağlığınıza dikkat edin. Kolesterolünüzü düşük tutun ve kendinize diş sigortası yaptırın. İpotekle ev alın. İyi bir ev için çalışın. Arkadaşlarınızı seçin. Hobileriniz için ayrı giysiler ve uyumlu çanta kullanın. Doğru dürüst bir çatısı olan, üç odalı pahalı bir daire kiralayın ve Pazar sabahı orada ne işiniz olduğunu düşünün. Kanepenizde oturun, televizyonun beyninizi yıkamasına izin verin, ruhunuzu o salak yarışmalara satın ve bir şeyler tıkının. edin. Ürettiğiniz o sersem bebelerin ortalığa işemesini izleyin. Geleceğinizi seçin. Hayatı seçin.

Ama neden böyle bir şey yapayım ki? Ben hayatı seçmemeyi seçtim. Neden mi? Hiçbir nedeni yok. Acı merkezlerim zamanın geldiğini söylüyor. Ne kadar çabuk. Hayat kolaylaşmıyor.

Bazı kadınlar, psikopat karakterlere ilgi duyarlar. Genellikle bu kusurlarının bedelini korkunç bir hayat yaşayarak öderler. Benim sorunum şu: ne zaman sahip olmayı çok istediğim bir şeye sahip olma olasılığı karşıma çıksa; kız arkadaş, ev, iş, eğitim, para filan, birden o şey bana çok aptalca ve anlamsız geliyor. İstatistiksel olarak insanın kendi ailesinden biri ya da arkadaşı tarafından öldürülmesi, yabancı biri tarafından öldürülmesinden çok daha yüksektir. Kendinden ödün vermeden, iğrenç iki yüzlülüğe fazla bulaşmadan ve bu çürümüşlüğe kendini fazla kaptırmadan bir topluluğu tatmin etmenin en iyi yolu klişelere sadık kalmaktır. İnsanlar böyle zamanlarda klişeleri severler. Çünkü gerçek görünürler ve bir anlamları vardır. Toplum, davranışları kendi normlarının dışında kalan insanları emebilmek için yapay ve dolambaçlı bir mantık icat eder. Hayat sıkıcı ve boş. Büyük umutlarla başlıyoruz, sonra… Sonra gerçek yanıtları bulamadan geberip gideceğimizi fark ediyoruz. Varlığımızı gerçekten değerli bir bilgiye, gerçek şeyler hakkındaki o bilgiye tam eriştiremeden, hayatımızı sadece farklı biçimlerde yorumlayan bütün o büyük fikirleri geliştiriyoruz. Aslında, sadece kısa ve hayal kırıklığı dolu bi hayat yaşıyoruz, sonra da geberiyoruz.

Kendimin ve hayatın sınırlarıyla yüzleşemediğim için kendimden nefret ediyordum. İnsanın kendini hayal kırıklığına uğratan sınırları kabullenmesi akıl sağlığına ya da normal davranış biçimine işaret ediyordu öyleyse.

Bir zamanlar diğerlerini eğlendirmeye yönelik bir oyundan ibaret olan husumetleri, oynana oynana sıradan bir gerçeğe dönüşmüştü. Hayat daha basit olsa gerekti, bu kadar karmaşık olamazdı. Daha çok acı, sonra daha çok uyku/acı.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Konuşabileceğim kimse yok buraya içimi dökecegim. 18 yaşındayım. Nereden başlayacağımı bilemiyorum. Belki de dert bile değildir ama. Hayatımda hiç sevdiğim biri olmadı. Beni seven de olmadı. Bazıları çirkindir bu böyledir yani kabullendim artık. Bu yaşıma kadar ot gibi büyüdüm. Dandik bir lisedeyim. Bir kere bile bir kızla bir yere gitmedim. Hiçbir sosyal aktivitem de yok. Çevremdeki kişiler piyano çalıyor, gitar çalıyor bir işle meşguller. Dersleri iyi. Arkadaşlarıyla geziyorlar. Fotoğraflarda gülüyorlar. Onlara imreniyorum. Bir kızla buluşmadım. Elini de tutmadım. Derdim abazalık değil ama insan o yaşın güzelliklerini yaşamak ister. Her gün olmasa bile bazı günleri dolu güzel geçirmeyi ister. Ben ise bütün gün yatıyorum ve sadece düşünüyorum. Ben de değişeceğim. İmkanlar kısıtlı olmasa da hayatta belli bir yere geleceğim, kendimi geliştireceğim, boş boş geçirmeyeceğim saatleri. Ama olmuyor işte. Belki hırs yok belki de çok yalnızım. İnsanların ailesi iyi ise ,destek veriyorsa işi daha kolay oluyor. İyi kurslara gidiyorlar. Çocukluktan yetiştiriyorlar. Belki de saçmaladım bilmiyorum ama içimi dökebileceğim tek yer burasıydı.

Reaksiyon puanı
5,171
Konuşabileceğim kimse yok buraya içimi dökecegim. 18 yaşındayım. Nereden başlayacağımı bilemiyorum. Belki de dert bile değildir ama. Hayatımda hiç sevdiğim biri olmadı. Beni seven de olmadı. Bazıları çirkindir bu böyledir yani kabullendim artık. Bu yaşıma kadar ot gibi büyüdüm. Dandik bir lisedeyim. Bir kere bile bir kızla bir yere gitmedim. Hiçbir sosyal aktivitem de yok. Çevremdeki kişiler piyano çalıyor, gitar çalıyor bir işle meşguller. Dersleri iyi. Arkadaşlarıyla geziyorlar. Fotoğraflarda gülüyorlar. Onlara imreniyorum. Bir kızla buluşmadım. Elini de tutmadım. Derdim abazalık değil ama insan o yaşın güzelliklerini yaşamak ister. Her gün olmasa bile bazı günleri dolu güzel geçirmeyi ister. Ben ise bütün gün yatıyorum ve sadece düşünüyorum. Ben de değişeceğim. İmkanlar kısıtlı olmasa da hayatta belli bir yere geleceğim, kendimi geliştireceğim, boş boş geçirmeyeceğim saatleri. Ama olmuyor işte. Belki hırs yok belki de çok yalnızım. İnsanların ailesi iyi ise ,destek veriyorsa işi daha kolay oluyor. İyi kurslara gidiyorlar. Çocukluktan yetiştiriyorlar. Belki de saçmaladım bilmiyorum ama içimi dökebileceğim tek yer burasıydı.
Rahat ve kendin ol her şeyi yaparsın...

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,437
Hayattaki en büyük pişmanlık, pişman olurum diye yapmadıklarımızdır.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,136
Çürük olan dişe diş teli taktırabiliyor muyuz?
Pardon mesajı yani farkettim. Önce bakıyorlar dişe. Sonra diş taşı falan temizleniyor. Sonra gün verdiler bakacaklarmış. Senin çürükse onu önce doldururlar.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Şu hayata geldiğine sevinen polyannacılar var mı burda? İyi ki doğmuşum iyi ki yaşıyorum falan diyen.

Bana sorsalar gelmezdim. Hayatın tüm güzelliklerine rağmen gelmezdim.

Barınma, giyim ve yemek için ödediğimiz bedelin farkında mısınız? Günde en az 8-9 saat çalışıp 1400 tl ile geçinmeye çalışıyor insanlar. 3-4 saatleri trafikte geçiyor. 7 saat uyusan 4-5 saat sana kalıyor sadece. Onda da gözünü açamıyorsun zaten yorgunluktan.

17-18 senedir masanın başında ders çalışıyorum. Ne için meslek sahibi olmak için.

Hiçbir yazım tatil yaparak geçmedi. Bu kadar eziyete değer mi peki? Ömür geçip gidecek ben ne yapmış olacağım? Çoğunluğu hayat telaşıyla geçen ufak mutluluk molalarıyla bezeli bir ömür.

Benden kötüleri yok mu? Kat kat kötü olan milyonlarca insan var. İşte burda şükürcülük muhabbeti giriyor devreye. O da bizim ileri gidip batının refahını yakalayamamamızın en büyük nedeni bence. Şükürcülük beraberinde tembelliği getiriyor çünkü.

Evlenip çocuk yapsam o da aşağı yukarı benim gibi zorluklarla boğuşacak. Ne gerek var kendi egomu tatmin için bir çocuğu daha buraya getirmeye. Çok mu zor çocuk yapmak büyütmek? 15 tane yapan adam da aynı alet var bende de. Zor değil demek ki.

Cezaevinde iğrenç suçlardan hüküm giymiş insanlar da birilerinin çocukları değil mi sonuçta? Peki senin çocuğunun bir ruh hastası topluma zararlı bir insan olmayacağının garantisi var mı?

Herkes evleniyor diye evlenmeyin, herkesin çocuğu var diye çocuk yapmayın. Hayatınızı değiştirecek bir kararı neden derinlemesine sorgulamıyorsunuz?

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,136
be arkadaşım her şey para mı? Başkalarının hayatı izlediğin magazin programları değil. Herkes çalışıyor. Bazıları zorluklar çekerek iyi yerlere geliyor bazıları zorluklara gelemeyip isyan ediyor. Sende zotluğa gelemeyip isyan ediyorsun. Etme
Şu hayata geldiğine sevinen polyannacılar var mı burda? İyi ki doğmuşum iyi ki yaşıyorum falan diyen.

Bana sorsalar gelmezdim. Hayatın tüm güzelliklerine rağmen gelmezdim.

Barınma, giyim ve yemek için ödediğimiz bedelin farkında mısınız? Günde en az 8-9 saat çalışıp 1400 tl ile geçinmeye çalışıyor insanlar. 3-4 saatleri trafikte geçiyor. 7 saat uyusan 4-5 saat sana kalıyor sadece. Onda da gözünü açamıyorsun zaten yorgunluktan.

17-18 senedir masanın başında ders çalışıyorum. Ne için meslek sahibi olmak için.

Hiçbir yazım tatil yaparak geçmedi. Bu kadar eziyete değer mi peki? Ömür geçip gidecek ben ne yapmış olacağım? Çoğunluğu hayat telaşıyla geçen ufak mutluluk molalarıyla bezeli bir ömür.

Benden kötüleri yok mu? Kat kat kötü olan milyonlarca insan var. İşte burda şükürcülük muhabbeti giriyor devreye. O da bizim ileri gidip batının refahını yakalayamamamızın en büyük nedeni bence. Şükürcülük beraberinde tembelliği getiriyor çünkü.

Evlenip çocuk yapsam o da aşağı yukarı benim gibi zorluklarla boğuşacak. Ne gerek var kendi egomu tatmin için bir çocuğu daha buraya getirmeye. Çok mu zor çocuk yapmak büyütmek? 15 tane yapan adam da aynı alet var bende de. Zor değil demek ki.

Cezaevinde iğrenç suçlardan hüküm giymiş insanlar da birilerinin çocukları değil mi sonuçta? Peki senin çocuğunun bir ruh hastası topluma zararlı bir insan olmayacağının garantisi var mı?

Herkes evleniyor diye evlenmeyin, herkesin çocuğu var diye çocuk yapmayın. Hayatınızı değiştirecek bir kararı neden derinlemesine sorgulamıyorsunuz?

-

Son düzenleme:

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
be arkadaşım her şey para mı? Başkalarının hayatı izlediğin magazin programları değil. Herkes çalışıyor. Bazıları zorluklar çekerek iyi yerlere geliyor bazıları zorluklara gelemeyip isyan ediyor. Sende zotluğa gelemeyip isyan ediyorsun. Etme

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu yaptığın da şükürcülük işte. Yazıyı baştan sona okumanı öneririm.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Okudum ve senin düşünceni biliyorum. Şükürcülük nedir. Söyle bana
Karşılaştığın tüm zorluklara, aksiliklere veya kötü duruma, var olan tüm duruma "Demek ki Allah böyle istedi ve böyle oldu" düşüncesiyle bir boyun eğmeye denir şükürcülük.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,136
Karşılaştığın tüm zorluklara, aksiliklere veya kötü duruma, var olan tüm duruma "Demek ki Allah böyle istedi ve böyle oldu" düşüncesiyle bir boyun eğmeye denir şükürcülük.
Sen istiyorsun ki hiç zorluk çekmeyeyim, hep iyi olsun. Atasözünü hatırla
Az ile yetinmeyen çoğu bulamaz.
Az ile yetinmezsen isyan edip çalışmayı bırakırsan çoğu zaten bulamazsın.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Sen istiyorsun ki hiç zorluk çekmeyeyim, hep iyi olsun. Atasözünü hatırla
Az ile yetinmeyen çoğu bulamaz.
Az ile yetinmezsen isyan edip çalışmayı bırakırsan çoğu zaten bulamazsın.
Dostum anlamıyorsun ya da anlamak istemiyorsun. Bu yazdığın şey benim savunduğum görüşe ters.

yunik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
43
De ki: Rabbime karşı gelirsem(isyan edersem), doğrusu büyük günün azabından korkarım.
(Zümer Sûresi 13. Ayet)

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,136
Depresyonun olmadığı, gelecek kaygısının olmadığı, askerliğin olmadığı(evet askerlik sandığınız kadar matah bir şey değil), özgürlüğün olduğu bir hayat istiyorum.
Güzel bir gelecek ümidiyle çalışmaya devam et. İnşallah istediğin rahat hayata kavuşursun. Umut bitmez umut var.

“Hayatın çeşitli güçlüklerine karşı üç şey hediye edilmiştir: Ümit, uyku ve gülmek.” Immanuel Kant

yunik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
43
Güzel bir gelecek ümidiyle çalışmaya devam et. İnşallah istediğin rahat hayata kavuşursun. Umut bitmez umut var.
“Hayatın çeşitli güçlüklerine karşı üç şey hediye edilmiştir: Ümit, uyku ve gülmek.” Immanuel Kant
Haklısın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...