Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Bende gitmeyi planlıyorum. 1 derece kaldılar azıcık daha. 1 kere gittim zaten. Bu sefer de giderim ama dönüş kolay olmaz. Forumun tadı tuzu olanlar gitti.hadi getirin memogoreni scorpionu o eski alecontu okinkurtu. Ben eski forumu istiyordum ama olmadı.
Lütfen forumdan ayrılmayın. :(

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Ben burdayım da (memo) 1 ay girmedim arada takılıyorum öyle malum atıldım yönetimden uzaktan izlemek en iyisi ;)
Seni de mi attılar?
Eski hoşsohbet insanlar gidiyor,yerine birbirlerinin mesajlarını beğenip dostum yok efendim kanka diye birbirlerine hitap eden tipler geliyor.En kötüsü de,böyle tiplerin yönetimi ele geçirmiş olması...
--- Gönderi Güncellendi ---
Eski moderatörler ve bazı üyeler "böyle gidişatın .." demiş anladığım kadarıyla.

yorum yapmayacağım :)
Üstü çizilenler için bi açıklama yapılacak mı? Kim kendi isteğiyle ayrıldı, kim ceza aldı? Ne cezası aldı, vs vs vs????
Rawkid arkadaşımız da banlanmış.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Gidenlerin hepsi kendi isteği ile gitti. Kimseye ceza vermedik.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yukarıda bahsi geçen eski moderatör arkadaşlarımız ve diğer üyelerimiz forumdan kendi isteğiyle ayrılmıştır. Onları yeniden forumda görmek bizi sevindirecektir.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,194
Niçin ayrıldıkları söz konusu burda.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Herkes kendi isteği ile ayrıldı yapacak bişey yok kendi ayaklarına sıktılar umarım ilerde birgün gine gelirler

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Geçen forumda gezerken Uber arkadaşımızın yetkilerini bıraktığını gördüm.Eski ve deneyimli moderatörlerin yetkiyi bırakıp yerlerine egolu ve laftan anlamayan tiplerin gelmesi artık canımı sıktı.Yazdım buraya desteği de alınca konu açtım.Konuyu kilitlediler.
Bana diyorlar ki sorun yaşadıysan herhangi bir moderatörü şikayet edebilirsin,ama ben bir tek bir moderatörden şikayetçi değilim ki.Yeni gelenlerin hepsi ayrı değişik,13-15 yaşlarında ve işini düzgün yapmayan kişilerden oluşuyor çoğunlukla.
Olayın özeti budur.

Piril piril insanlari gaza getirip forumu biraktirdin ya helal olsun sana. Neymis efendim modlarin hepsi isini duzgun yapamayan, 13-14 yaslarinda kisilermis.
Hadi ya?

Bir tane mod da cikip bu arkadasa neden sunlari sormaz anlamiyorum;

Arkadas senin derdin nedir?

Hangi modu yetersiz gordun de boyle tepki gosteriyorsun?

Herhangi bir sikayetin varsa soyle, yoksa gerisinden sanane? Sana mi sorucaz mod alirken ?

...gibi benzeri sorular sorulmadigi icin olay genele yayildi, belli ki icinde onceden birikmisi olan gencler gaza geldi ve gitti.

Donerler, donmezler ayri mesele ama boyle sacma bir konudan dolayi boyle bir infial olusmasi bu eto arkadasin sucudur.

Biz de gecmiste yonetimle sorunlar yasardik, ama bu isler boyle olmazdi. Sorunumuz kimleyse onu direkt muhatap alir, geregini yazar, cevabimizi alir, gerekirse kavgamizi eder, hakkimizi savunurduk ve bunu alenen forum genelinde yapardik.

Ama boyle cikip da; "ben modlarin hicbirini begenmiyorum, benim arkadaslarim mod olsun yeaa" gibi bir yaklasimini da forum tarihinde ilk defa sasirarak izledim.

Yeni modlarin hic birini sahsen tanimam ama cocuklar hic bir karsilik almadan gorev yapiyorlar ve sen onlari tohmet altinda birakarak itibarsizlastirmaya calisiyorsun. Ust yonetim de bunu sessizce izliyor.. Ya da bizim bilmedigimiz baska seyler var.

Bu isler bu kadar kolay olmamali..

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Yukarıda bahsi geçen eski moderatör arkadaşlarımız ve diğer üyelerimiz forumdan kendi isteğiyle ayrılmıştır. Onları yeniden forumda görmek bizi sevindirecektir.

Herkes kendi isteği ile ayrıldı yapacak bişey yok kendi ayaklarına sıktılar umarım ilerde birgün gine gelirler

İki mesaj arasındaki üslup farkını görüyosunuz değil mi? Büyük sıkıntılardan birisi de bu aslında. "kendi ayaklarına sıkmışlar". Kim olarak insanların kararları hakkında böyle konuşabiliyosunuz? Bırakın bu üstten konuşma olayını.
@friendly abi ciddi birikmişlik var. Gidişler inan boş değil. Uzun süre arka odada konuşulanları takip etmiş biri olarak söylüyorum bunu, yönetimin foruma bakışı eskisi gibi değil. Bir kıvılcım lazımdı, bunu eto3401 yakmış sadece. Suçlu olarak ilan etmek bence doğru değil.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Piril piril insanlari gaza getirip forumu biraktirdin ya helal olsun sana. Neymis efendim modlarin hepsi isini duzgun yapamayan, 13-14 yaslarinda kisilermis.
Hadi ya?

Bir tane mod da cikip bu arkadasa neden sunlari sormaz anlamiyorum;

Arkadas senin derdin nedir?

Hangi modu yetersiz gordun de boyle tepki gosteriyorsun?

Herhangi bir sikayetin varsa soyle, yoksa gerisinden sanane? Sana mi sorucaz mod alirken ?

...gibi benzeri sorular sorulmadigi icin olay genele yayildi, belli ki icinde onceden birikmisi olan gencler gaza geldi ve gitti.

Donerler, donmezler ayri mesele ama boyle sacma bir konudan dolayi boyle bir infial olusmasi bu eto arkadasin sucudur.

Biz de gecmiste yonetimle sorunlar yasardik, ama bu isler boyle olmazdi. Sorunumuz kimleyse onu direkt muhatap alir, geregini yazar, cevabimizi alir, gerekirse kavgamizi eder, hakkimizi savunurduk ve bunu alenen forum genelinde yapardik.

Ama boyle cikip da; "ben modlarin hicbirini begenmiyorum, benim arkadaslarim mod olsun yeaa" gibi bir yaklasimini da forum tarihinde ilk defa sasirarak izledim.

Yeni modlarin hic birini sahsen tanimam ama cocuklar hic bir karsilik almadan gorev yapiyorlar ve sen onlari tohmet altinda birakarak itibarsizlastirmaya calisiyorsun. Ust yonetim de bunu sessizce izliyor.. Ya da bizim bilmedigimiz baska seyler var.

Bu isler bu kadar kolay olmamali..
Ben kimseyi forumdan uzaklaştırmıyorum,isteyen kendi gider.Ben Gözüme takılanı söylüyorum.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
@bt38'cim, arka odada konusulanlari ben bilmem ama eto'nun da bildigini sanmiyorum. Forum ortaminda gerek yonetim ve gerekse uye sirkulasyonu her zaman olur, bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Bir uyenin, bir mod hakkinda yonetimsel ve kisisel somut sikayeti olmadigi muddetce bu sekilde genelleme yapmasi dogru degil.

Sorunlar somutlastirilmadikca, cozume ulasmak imkansiz olacagi gibi, uyeler arasinda infiallere yol acacaktir.

Bu yanlis.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,194
Technopat, torrent-oyun şimdi de sdn forum. Gelecekte görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın dostlarım. Ulaşmak isterseniz pm atabilirsiniz.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Kardeş. Madem gitmek için yer arıyorsun. Git seni tutan yok. Ben memnunum. Hiçte gitmeye niyetim yok. Ban da yedim. Kabul ettim zamanında. Modlarımız çok iyi.
Hocam hatırlatırım buralarda sen ve bizim gibiler yokken onlar vardı. Onların senden daha fazla bildikleri ve tecrübeleri var. Demek ki ayrılmışlar ise haklı sebepleri var, ki bende öyle düşünüyorum. Böyle ayrılanda birkaç kişi ve sen mutlusun diye herkes mutlu olacak değil. Diğer forumlarla kıyaslayınca arkadaşların dediği bir çok şeye katılmamak elde değil. Ayrılıkdıklarına göre onların bu kararına saygı duymaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Hocam hatırlatırım buralarda sen ve bizim gibiler yokken onlar vardı. Onların senden daha fazla bildikleri ve tecrübeleri var. Demek ki ayrılmışlar ise haklı sebepleri var ki bende öyle düşünüyorum. Böyle ayrılanda birkaç kişi ve sen mutlusun diye herkes mutlu olacak değil. Diğer forumlarla kıyaslayınca arkadaşların dediği bir çok şeye katılıyorum.Ayrılıkdıklarına göre onlara saygı duymaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok.
Ben yokken varlardı evet ama gitmeleri için illa bir sebep yok. Varsa bile burada onları gazlayan insanlar var.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Ben yokken varlardı evet ama gitmeleri için illa bir sebep yok. Varsa bile burada onları gazlayan insanlar var.
Hocam ayrılanlar 10 yaşında çocuk mu da gaza gelecekler ? Kaç seneden beri bu forumda varlar. Nerde napacaklarını bilmiyolar mı ? Hadi diyelim gaza geldi 6-7 kişi birden mi gaza geldi ?

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Biz burda hiç bir para karşılığı,bir maddi bişey karşılığı görev yapmıyoruz . Bizim bu modluk görevini yaparken kazandığımız şey manevi şeyler . Nasıl mı? Anlatayım . Sizin gibi güzel insanlar ile muhabbet ediyoruz, gerçek hayatta yüzyüze anlatamadığımız şeyleri burdan pmlerle başkalarına,yakın hissettiklerimize anlatıyoruz .Zaten maddi bişey için yapacak yapmasın. Gerek @Uber olsun gerek diğer arkadaşlar olsun yeni abiler,yeni arkadaşlar kazandım. Ve burdaki bir çok insan da kazanmıştır zaten. Ama birisi gelip yeni modların hepsinden şikayetçi olduğunu söylüyor. Biz şikayetçi olma demiyoruz zaten sana. Üstüne üstlük diyor ki '' Her önüne geleni mod yapmayın'' . Ya bu arkadaş yalan söylüyor,ya benim mod seçilmeden önceki yaşadığım süreç bir hayaldi ya da mod başvuruları süresince bu arkadaş burada yoktu . Neymiş '' Eski moderatörleri'' istiyormuş . Kardeşim isteyebilirsin senin hakkın . Lakin adam görevi kendi isteğiyle bıraktıysa sen onu zorla mı göreve getireceksin? Getiremeyeceksin . O zaman ben bu lafın altında başka bişey ararım . Ne gibi mesela ? Mesela ''Tüm yeni moderatörlerin kendi görevinden istifa etmesi'' ya da '' Herkesin gidip kendinin sadece mod olması'' gibi. Bütün bunları geçtim.

Sen bunu forum iyiliği için istiyorsun değil mi ? Büyük ihtimalle evet. İstemeseydin dile getirmezdin . Madem forum iyiliğini istiyorsun neden herkesi gaza getirirsin bre adam ? Şimdi ben bunu yazdım diye benden de şikayetçi olursun büyük ihtimal . Ol ! Anladım ki birileri sustukça hep bunlar olacak . O zaman susmuyorum.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Biz burda hiç bir para karşılığı,bir maddi bişey karşılığı görev yapmıyoruz . Bizim bu modluk görevini yaparken kazandığımız şey manevi şeyler . Nasıl mı? Anlatayım . Sizin gibi güzel insanlar ile muhabbet ediyoruz, gerçek hayatta yüzyüze anlatamadığımız şeyleri burdan pmlerle başkalarına,yakın hissettiklerimize anlatıyoruz .Zaten maddi bişey için yapacak yapmasın. Gerek @Uber olsun gerek diğer arkadaşlar olsun yeni abiler,yeni arkadaşlar kazandım. Ve burdaki bir çok insan da kazanmıştır zaten. Ama birisi gelip yeni modların hepsinden şikayetçi olduğunu söylüyor. Biz şikayetçi olma demiyoruz zaten sana. Üstüne üstlük diyor ki '' Her önüne geleni mod yapmayın'' . Ya bu arkadaş yalan söylüyor,ya benim mod seçilmeden önceki yaşadığım süreç bir hayaldi ya da mod başvuruları süresince bu arkadaş burada yoktu . Neymiş '' Eski moderatörleri'' istiyormuş . Kardeşim isteyebilirsin senin hakkın . Lakin adam görevi kendi isteğiyle bıraktıysa sen onu zorla mı göreve getireceksin? Getiremeyeceksin . O zaman ben bu lafın altında başka bişey ararım . Ne gibi mesela ? Mesela ''Tüm yeni moderatörlerin kendi görevinden istifa etmesi'' ya da '' Herkesin gidip kendinin sadece mod olması'' gibi. Bütün bunları geçtim.

Sen bunu forum iyiliği için istiyorsun değil mi ? Büyük ihtimalle evet. İstemeseydin dile getirmezdin . Madem forum iyiliğini istiyorsun neden herkesi gaza getirirsin bre adam ? Şimdi ben bunu yazdım diye benden de şikayetçi olursun büyük ihtimal . Ol ! Anladım ki birileri sustukça hep bunlar olacak . O zaman susmuyorum.
Arkandayız @Yeşil Okçu !!!

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Birinin buna dur demesi gerek.Lütfen forumdan ayrılmayın.Forumun ne kötülüğünü gördünüz?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,194

Yazmayacağım dedim kendimi zor tuttum. Bu ayrılan moderarörlerin ayrılma nedenleri forumdaki sıkıntılar zaten. Neyse. Bir daha da yazmam artık.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Yazmayacağım dedim kendimi zor tuttum. Bu ayrılan moderarörlerin ayrılma nedenleri forumdaki sıkıntılar zaten. Neyse. Bir daha da yazmam artık.
Boşverrrr. Biz niye milletin sorunlarını çözmeyle uğraşalım ki ? Kenardan , köşeden , kuytu bi yerden olanı biteni izleyip olacağına bırakalım herşeyi. Bu saatten sonra bilgim olsa bile bir konu hakkında kimseye yardımcı olmayacağım. Her bölümün moderatörü vs. var. Onlar ilgilensin. Gereksiz ilgileniyoruz forum işleriyle . Ne gerek var.. Bu saatten sonra forum harici Shiftdelete anasayfasına hızlı bir göz gezdiririm , ilgimi çeken haber varsa okur çeker giderim....

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,194
Boşverrrr. Biz niye milletin sorunlarını çözmeyle uğraşalım ki ? Kenardan , köşeden , kuytu bi yerden olanı biteni izleyip olacağına bırakalım herşeyi. Bu saatten sonra bilgim olsa bile bir konu hakkında kimseye yardımcı olmayacağım. Her bölümün moderatörü vs. var. Onlar ilgilensin. Gereksiz ilgileniyoruz forum işleriyle . Ne gerek var.. Bu saatten sonra forum harici Shiftdelete anasayfasına hızlı bir göz gezdiririm , ilgimi çeken haber varsa okur çeker giderim....
Oh be hemfikir birini buldum. hadi eyvallah.
Önerdiğim sistemlerin, Arıza çözümlerinin haddi hesabı yok. moderatörü var onlar yapar.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
İki mesaj arasındaki üslup farkını görüyosunuz değil mi? Büyük sıkıntılardan birisi de bu aslında. "kendi ayaklarına sıkmışlar". Kim olarak insanların kararları hakkında böyle konuşabiliyosunuz? Bırakın bu üstten konuşma olayını.
@friendly abi ciddi birikmişlik var. Gidişler inan boş değil. Uzun süre arka odada konuşulanları takip etmiş biri olarak söylüyorum bunu, yönetimin foruma bakışı eskisi gibi değil. Bir kıvılcım lazımdı, bunu eto3401 yakmış sadece. Suçlu olarak ilan etmek bence doğru değil.
Biri gaza getirdi ve kendini mahvetti sonrada gitti kendi ayaklarını sıktılar olayı bu yukardan görmek diye bişy yok ben 6-7 sene üyeydim forumda hala da üyeyim Mod yazıyor diye bişey olmadı olmazda.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
@Yeşil Okçu arkadaşların söylediği şeyler yenilir yutulur şeyler değil. Bu konuyu milleti gaza getiriyorlar diye kapatamassın. Bu çok önemli sorunlar. Bununla ilgi düzgün bir açıklama yapılmalıdır ve arkadaşlar foruma bu kadar emek vermişler ama sorunları dinlemek yerine milleti gaza getiriyolar deyip aradan çıkıyorsunuz.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Forum yönetimine paralel yapılanma yapmışlar haberimiz yok[emoji37]
Biz modlarımızın arkasındayız.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
@Yeşil Okçu arkadaşların söylediği şeyler yenilir yutulur şeyler değil. Bu konuyu milleti gaza getiriyorlar diye kapatamassın. Bu çok önemli sorunlar. Bununla ilgi düzgün bir açıklama yapılmalıdır ve arkadaşlar foruma bu kadar emek vermişler ama sorunları dinlemek yerine milleti gaza getiriyolar deyip aradan çıkıyorsunuz.
Getiren yok mu peki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar