Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Abi aynen :D durumu bildirim yaparim buraya

Lan çok kasiyor pc hdd ışığı hiç sönmüyor

Demedim mi normal değil diye :) HDD'nin ışığının sürekli açık kalma sebebi o diskin sürekli veri yazmasıdır.Kasmasıda HDD'nin tek kalemi var , ve o kalem şuan yazıyor.Başka bir işlem yaparken o kalemin diğer işlemide yazması zaman alır.Sabırlı ol.

C++ ile uğraşmıştım ben de. Sonra sıkılıp bıraktım. Elektronikle uğraşmak assemblysiz olmaz da gerçekten zor bir dil.

C gerekiyor aslında.C++ ile C'de öğreniyorsun ya ondan tercih ettim ben.Elektronik işi cidden sakat bir iş.Bazen bilmeden devreyi yakıyorsun.Çok dikkatli olman lazım.Hele devreyi oluştururken.En tehlikeliside o.

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Demedim mi normal değil diye :) HDD'nin ışığının sürekli açık kalma sebebi o diskin sürekli veri yazmasıdır.Kasmasıda HDD'nin tek kalemi var , ve o kalem şuan yazıyor.Başka bir işlem yaparken o kalemin diğer işlemide yazması zaman alır.Sabırlı ol.

C gerekiyor aslında.C++ ile C'de öğreniyorsun ya ondan tercih ettim ben.Elektronik işi cidden sakat bir iş.Bazen bilmeden devreyi yakıyorsun.Çok dikkatli olman lazım.Hele devreyi oluştururken.En tehlikeliside o.
Abi o kadar kasiyor ki anlatamam zaten temizlik yapacam yarın her yerini anakart bodoslama girecem bakayjm :) harbi ışık ilk defa böyle ne oyunlar kurdum brn ama bu ilk :/

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266

Kuzenim elektrik elektronik okuyor. İlk C öğren dedi. C de her yerde yeteri kaynak yok. Genelde hep C++

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Abi o kadar kasiyor ki anlatamam zaten açık ışık hep bıraktım yükleniyor hdd isinmadi baktım :)

Tamam işte , kasması normal.HDD içindeki diske bir kalem sürekli birşeyler yazıyor.İşlemci HDD'yi zorluyor birde.O var.

Kasma sebebi ise HDD'nin sürekli o klasörden klasöre aktarılacak oyun verilerini yazması.Arada senin işleride hallediyor ondan biraz bekletiyor seni.
[MENTION=427613]Goksky[/MENTION] ondan değil o , C++ öğrenirsen C'yide öğreniyorsun hem.İki dili hallediyorsun aynı zamanda.C'yi tek başına öğrenen kişiler hafızasında fazla bilgi tutamadıkları için.Unutuluyor çünkü karışıyor birde.O var.

Elektronik için C dili şarttır.Assembly daha ustalar için , ki o ustalardan çıkan devreler bizim anakartlar falan :)

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Tamam işte , kasması normal.HDD içindeki diske bir kalem sürekli birşeyler yazıyor.İşlemci HDD'yi zorluyor birde.O var.

Kasma sebebi ise HDD'nin sürekli o klasörden klasöre aktarılacak oyun verilerini yazması.Arada senin işleride hallediyor ondan biraz bekletiyor seni.
Şuan bıraktım abi pc yi ama ben daha önce bf4 tarzı ağır oyunlar da kurdum her türlü is yapıyordum ama :/ gta 5 bu :D
bbd4f2f836daa13ffe9e3049fd7e6440.jpg

c3728b64560c39b490f6ae858b25e3f8.jpg

Ortadaki hdd allahtan işlemci Haswell 4. Nesil :)

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Şuan bıraktım abi pc yi ama ben daha önce bf4 tarzı ağır oyunlar da kurdum her türlü is yapıyordum ama :/ gta 5 bu :D
bbd4f2f836daa13ffe9e3049fd7e6440.jpg

c3728b64560c39b490f6ae858b25e3f8.jpg

Ortadaki hdd allahtan işlemci Haswell 4. Nesil :)

Problem yok merak etme.Eğer HDD ısınmıyorsa tabi.Çok ısınırsa yanabilir dikkat et.Ram 8GB ise hayli hayli normal.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
[MENTION=408716]Duhan.Soysal[/MENTION] Intel Core 2 Duo ile medium Gta IV oynamışlığım var :D

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Şu acer laptopun altına kağıt koymuş yirtilirsa garanti dışı diye yırtıcam nerden bilcekler yehah

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Hah tamam işte normal şimdi.

Birde o kağıt yırtılırsa garantiye gittiğinde açıp bakıyorlar.İşlem görmüş mü görmemiş mi.Görmüşse gitti.
Neresine bakıyorlar abi ? Ben sadece tozunu alıp kapatacagim zaten 6 ay kaldı garanti bitecek :)
Bir kere gitti servise ondan önce soktum ama bişe demediler inşallah bişe Demez ler :)

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Neresine bakıyorlar abi ? Ben sadece tozunu alıp kapatacagim zaten 6 ay kaldı garanti bitecek :)

Güç Kaynaklarında mesela bir vidanın üzerinde yapıştırılmış bant vardır.Güç kaynağını açman için o bant altındaki vidayıda sökmen gerekir.Eğer o banttın altından sökülürse -ki anlaşılıyor- cihaz garanti dışı kalır.O senin bileceğin iş.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Aynen geçelim yavaş yavaş.Başlar sayımlar Doğudan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...