Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Amerika'ya ihtacat yapmak için iş planı hazırlıyorum. Tamam işletme öğrencisiyiz de birinci sınıf ortalamam 1.58 :D Bana bu işi yaptıranlara saygı duydum, bu ne güven

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
ahahahaha:D Yazık olm sana. Git dışarı açıl piyasa filan yap :) Pc başında bi bk olmuyor :)
PC bozuldu telefonda bozuk yarın yollicam garantiye dışarı acilamam çünkü param yok olmadığı gibi bide borcum var devlete 5000 lira ve şuan biyerde çalışmıyorum KPSS önlisans sınavına hazirlaniyorum.Dershaneye bile bazen gidiyorum çalışmak için bazen gitmiyorum parayı dengeli kullanıyorum elimden geldiğince.Bu durum eylülün sonuna kadar boyle konu çalışmaktan daha zor bu psikolojik baskı. Birde bu yasa kadar hep uzak durudugum için birazda artik bana garip geliyor anlamakta zorlaniyorum nasıl tanışıyorlar neler konuşuyorlar nerelere gidiyorlar vs bir psikolojik yardımda şart gibi belkide gözümde fazla buyutuyorum bilmiyorum ama durum boyle ne yazık ki :)

Reaksiyon puanı
16,118
Bende bi psu alcam hocam hem gücü yetmiyor hemde sanki evde uçak kalkıyor gibi ses yapıyor
benim ki de öyle günde 14saat çalışıyor gece 3-5 yapabiliyor bazen kimse de sesten şikayet etmiyor ondan önce 7/24 mp3 çalan mp3 player var bunu kapatan oluyor pcye dokunan yok sendeki kaç watt? bendeki 300watt crea'nın koyduğu power man diye uyduruk bişey gasper'ın 400watt olan psu'su düşmüştü elime satmıştım keşke satmasaymışım...

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Millet fiberle 50 gb oyunu 1 saatte indirir ben 12 gb oyunu sabahtan beri anca şimdi indirebildim yav

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
foruma bakıyom herkesin pc si güzel herkes yeni pc alıyor. ben antikamla devam ediyorum. ne kadar moral bozucu

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bilgisayar mühendisliği, mümkünse ankara civarı ama gelmez çok zor hemde
şu an 300 ün altına düşmeyeyim de gerisi sorun değil modundayım :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sonuçları görecez bakalım :)
inşallah bi yıl daha beklemek zoreunda kalmam,
hem okul sınavları hem ygs hem lys, üstelik elde 0 kaynak biraz uğraştırdı, boşa gitsin istemiyorum
hani çok yüksek bir paun beklemiyorum ama en azında bi 330 civarı olsa da yeter,

yaklaşık 20 üni den oluşan bi listem var :)
320 civarı gelirse en az beş tanesine rahat gidebilirim
son 5 gün :) 5 gün sonra kısa süreliğine de olsa kafam rahat :)

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346

hem okul sınavları hem ygs hem lys, üstelik elde 0 kaynak biraz uğraştırdı, boşa gitsin istemiyorum
hani çok yüksek bir paun beklemiyorum ama en azında bi 330 civarı olsa da yeter,

kaynak konusunda diyeydin be abicim. facede kapalı. soramıyoruz da.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
kaynak konusunda diyeydin be abicim. facede kapalı. soramıyoruz da.
geçti artık :) benim de face sıkıntılı, en posta doğrulama vs sorunları var, eski hesabım virüs yüzünden engellendi
yenisi de her giriş yaptığımda doğrulama vs istiyor

artık olan oldu, dua ederim hepsi bu, inşallah iyi bi yer gelirde ben de kurtulurum bu durumdan

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36

Bilgisayar mühendisliği zevk alarak çalışabileceğin bir meslek sanırım. Ama gerçekten iyi olmazsan pek iş yok gibi bilgisayar mühendisliğinde. Ben de Bilgisayar veya Yazılım düşünüyordum ama etrafta tonla bilgisayarcı ve yazılımcı kaynayınca insan sevdiği ideallerinden soğuyor. Benim için artık tek yol Çanakkale Geomatik (Harita) Mühendisliği :D O da tabi gerekli puanı çekebilirsem, biraz sıkıntılıyım sıralama konusunda. Çok çalışan bir tip değilim o yüzden :D

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Aynen katılıyorum bugra ya çok iyi olmazsan iş yok etraftakilerin etkisiyle bende elektrik mühendisliğine karar verdm

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
adı iyice kötüye çıkmış onların çakal kaynıyor orası...

Ben 2 defa alışveriş yaptım hocam sahibinden'den. Birinde telefon aldım, diğerinde telefon kabı aldım. İkisinde de sorun çıkmadı ve ikisi de PTT Kargoylaydı. Düşün bi de kapıda kontrol seçeneği de yoktu :D Benim şansıma iyi niyetli kişiler denk geldi heralde. Ha bi de aldığım telefon da senin ch@t527 gibi sorunlu bi cihaz olan Alcatel One Touch 995 :D Ama seninkinin yanına yaklaşamaz sorun konusunda ama :D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bilgisayar mühendisliği zevk alarak çalışabileceğin bir meslek sanırım. Ama gerçekten iyi olmazsan pek iş yok gibi bilgisayar mühendisliğinde. Ben de Bilgisayar veya Yazılım düşünüyordum ama etrafta tonla bilgisayarcı ve yazılımcı kaynayınca insan sevdiği ideallerinden soğuyor. Benim için artık tek yol Çanakkale Geomatik (Harita) Mühendisliği :D O da tabi gerekli puanı çekebilirsem, biraz sıkıntılıyım sıralama konusunda. Çok çalışan bir tip değilim o yüzden :D
hedefim süt ve su ürünleri okumak diyen de var :)
yani insan sevdiği işi yapsın da para kazanması kolay
mesela ben kazansam da tıpa gitmem, çünkü bana göre bir iş değil, ben ne 6 yıl okuyabilirim nede 50000 sayfalık kitapların içine gömülebilirim :)

benim için ideal meslek bilgisayar, elektrik-elektronik müh gibi meslekler

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Aynen katılıyorum bugra ya çok iyi olmazsan iş yok etraftakilerin etkisiyle bende elektrik mühendisliğine karar verdm
Biz çok arada bi nesiliz ya. Yeni açılan iş yapan tüm bölümler dolu, puanları yüksek. Puan konusunda sıkıntı olmayan ve iş olan bölümlere yöneliyoruz. Önümüze iki seçenek sunuyorlar, ya 3-5 kuruş kazanabileceğimiz hayalimizin mesleği ya da gerçekten sıkıntı yaşamadan çalışabileceğimiz bir meslek. Geleceğimizi düşünerek hayallerimizden vazgeçiyoruz. Bu çok yanlış gerçekten sistemin değişmesi gerekiyor.

hedefim süt ve su ürünleri okumak diyen de var :)
yani insan sevdiği işi yapsın da para kazanması kolay
mesela ben kazansam da tıpa gitmem, çünkü bana göre bir iş değil, ben ne 6 yıl okuyabilirim nede 50000 sayfalık kitapların içine gömülebilirim :)

benim için ideal meslek bilgisayar, elektrik-elektronik müh gibi meslekler

Aynen benim için de ideal meslek bilgisayar ya da yazılım işte. Ama zevkle çalışabilecek olsam da sonunda bilgisayar parçası satan biri olmak istemiyorum. İşinde iyi olursan tabi ki iyi para kazanabilirsin, ona lafım yok :)

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Biz çok arada bi nesiliz ya. Yeni açılan iş yapan tüm bölümler dolu, puanları yüksek. Puan konusunda sıkıntı olmayan ve iş olan bölümlere yöneliyoruz. Önümüze iki seçenek sunuyorlar, ya 3-5 kuruş kazanabileceğimiz hayalimizin mesleği ya da gerçekten sıkıntı yaşamadan çalışabileceğimiz bir meslek. Geleceğimizi düşünerek hayallerimizden vazgeçiyoruz. Bu çok yanlış gerçekten sistemin değişmesi gerekiyor.

Aynen benim için de ideal meslek bilgisayar ya da yazılım işte. Ama zevkle çalışabilecek olsam da sonunda bilgisayar parçası satan biri olmak istemiyorum. İşinde iyi olursan tabi ki iyi para kazanabilirsin, ona lafım yok :)

Gerçektende öle para kazanacağımı bilsem gene pc mühendisliği yaparım seviyorum pc ile uğraşmayı sistem nası değişcek bilmem ama değişmesi lazm insan istediğini okuyabilmeli

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9

bilgisayar mühendisliği ile bilgisayar tamirciliği aynı şey değil
illa gidipte dev bir şirkette yazılımcı olmana gerek yok, ilk bir kaç yıl zor olacak, ama işi daha iyi kavrayıp tecrübew kazandıkça tabiki alacağın para da artar

kendini okulda öğrendiklerinle sınırlı ututarsan, tabiki hiç bir yere varamazsın, iş kendini geliştirebilmekte

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
bilgisayar mühendisliği ile bilgisayar tamirciliği aynı şey değil
illa gidipte dev bir şirkette yazılımcı olmana gerek yok, ilk bir kaç yıl zor olacak, ama işi daha iyi kavrayıp tecrübew kazandıkça tabiki alacağın para da artar

kendini okulda öğrendiklerinle sınırlı ututarsan, tabiki hiç bir yere varamazsın, iş kendini geliştirebilmekte
İkisinin arasındaki farkı biliyorum. Ama iş olmayınca sana amerikanların deyişiyle "IT Guy" muamelesi yapıyorlar. Sakın yanlış anlama, bilgisayar mühendisliğinde iş yok falan demeyi savunmuyorum. Tabi ki iş var, ama ben vazcaydım sadece hepsi bu :)

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Mühendis oluyosun askari maaşla çalışıyosun iş mi bu hindistanda amerikada mühendislik okuyasım varda gitmesi kalması alışması bide para sıkıntı
Türkiyede müteahhit olcan bizim laz mütahit 100 e yapıo 500 e satıo oh mis böle iş mi varya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...