Sosyal Medya Yöneticliği Okunur Mu? Anadolu Üniversitesi

Bu konuyu okuyanlar

Reapt0r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu yıl lise son sınıf öğrencisiyim,üniversite sınavına gireceğim fakat çok bir puan alabileceğimi düşünmüyorum,
arkadaşlarım istediği meslekleri bilirken ben ne meslek olmak istediğimi bile bilmiyorum,askeriye sınavına da gireceğim fakat büyük ihtimalle mülakatlarda elenirim,ve askeriye üniversitesi çok sıkı orada okuyabileceğimi sanmıyorum,
Geçenlerde Sosyal medya yöneticiliği diye bir bölüm keşfettim zaten bu sene Anadolu üniversitesi tarafından ilk kez açılmış bir bölüm ve kayıt olmak için barajı geçmek yetiyor.
Sosyal medya ile de uzun zamandır ilgileniyorum ve ilgimi çeken bir mecra. Sizce bu bölümü okumalımıyım gelecek iş olanakları nelerdir kolayca iş bulabilme şansım var mı?

İş olanakları konusunda böyle yazıyor:yeni medya sektöründe çeşitli düzeylerde Sosyal Medya Uzmanı, Sosyal Medya İçerik Yöneticisi, Sosyal Medya Yöneticisi, Sosyal Medya Uygulama Operatörü, Sosyal Medya Deneticisi olarak çalışabileceklerdir. Bunun yanında mezunlar kendi sosyal medya ajanslarını da kurabilirler.

Bir sorum daha var üniversite için açık öğretim yazıyor yani üniversiteye gitmeyecekmiyim,bu dersin konularını vs nereden öğreneceğim bunu anlamadım.
Bana önerebileceğiniz meslekler var mı?

Son mesajlar