Sony xz premium, samsung s8, hc u11 hangisi

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Bence bu 3 telefondan en uzun ömrü sony verecektir.İlk olarak akıllı batarya koruması var yani telefonu aldıktan 1 sene sonra bataryada eksilme olmaz aynı performansı alırsın.Tahminimce s8'den daha fazla güncelleme alır.Ayrıca çoğu kişi sony'e android'in iphone'u (ios 10) diyor.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,386
Bence bu 3 telefondan en uzun ömrü sony verecektir.İlk olarak akıllı batarya koruması var yani telefonu aldıktan 1 sene sonra bataryada eksilme olmaz aynı performansı alırsın.Tahminimce s8'den daha fazla güncelleme alır.Ayrıca çoğu kişi sony'e android'in iphone'u (ios 10) diyor.

Eski galaxy s6 lar Android Oreo yu alması kesinleşirse bu galaxy s8 içinde geçerli olma ihtimali olacağını hatırlatayım yani sony xzp den 1 Android güncellemesi daha alabilir

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Eski galaxy s6 lar Android Oreo yu alması kesinleşirse bu galaxy s8 içinde geçerli olma ihtimali olacağını hatırlatayım yani sony xzp den 1 Android güncellemesi daha alabilir
oda bir ihtimal.ama bu iki cihazda android 10'nu zar zor alır ve daha fazlasını almaz gibi geliyor

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
htc u11 kamerası denemedim ama içlerinden bence en iyisi sony xperia premıum.sağlam telefona benziyor .ben tasarımını beğenmediğinden almamıştım.htc nin de yarın ne olacağı muamma

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Uzun kullanım istiyorsan Sony almalısın.
-4K ekranı var ki bunu Apple ya da Samsung yapsa herkes aylarca konuşurdu.(Normalde 1080p ama 4kyı destekleyen durumlarda 4k yani pil düşmanı değil.)
-Kamerası bence daha iyi.İyi kamera demek daha güzel görüntüler ortaya çıkarması değil fotoğrafı en doğru şekilde çıkarması demektir.960 FPS ye çoğu kişi gereksiz demiş ama gene ekran örneğinde olduğu gibi diğer markalar yapsa herkes konuşurdu.
-Bu modellerden daha sağlam.Suya temasta telefon bozulursa garanti kapsamından çıkartmayan tek markanın Sony olduğunu da bil.
-Ekran yanması vs sorunlar yaşamazsın Samsung telefonlarda olduğu gibi.
Ve ayrıca Samsung fanlığı yapan kişileri kınıyorum ve 3 sene sonra Samsung marka bir telefonun kasacagini hatırlatmak istiyorum

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sony al derim. Telefondan yarım yamalak anlayanların çoğu s8 der. Sony kamerası f2.0 olmasına rağmen kamera yazılımıyla karanlık ortamlarda s8 den daha iyi sonuçlar alıyor. Ön kamerasıda daha iyi. Yazılım güncellemeleri desen zaten en iyisi sony. Arayüz, telefonun hızı falan xz premium s8 den daha iyi.
Xeetechcare yada tech trinkets kanallarındaki karşılaştırma videolarını izle zaten direk sony alırsın. Türkiyede ki youtube kanalları hep fan boy. Samsung ve Apple dan başka bir şey bildikleri yok.
Bu arada xz premium yerine xz1'i de alabilirsin.
Kaynak: https://youtu.be/RGchExRacVM

Bu karşılaştırma videosunu izlemeni tavsiye ediyorum.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Taraf tutmadan tecrübeli birisi olarak yorum yapacağım; bu üçlü arasından ilk olarak Sony'i ele. Nedeni ise özellik olarak geride kalması. Tasarım olarak da iyice kendini batırması. Ayrıca Sony'nin kamerası S8 ve U11'in yanına yaklaşamaz. U11 ve S8 karşılaştırmasına gelirsek. U11'in artıları bir tık pil performansı ve Ses performansı. S8'in artısı ise ekranı ve tasarımı.
İmx 400'mü geride ?(S8'de İmx333)
960 fps'mi geride ? (S8'de 240fps)
4K HDR ekran mı geride ?(S8'de 2K)
3240 mAh pil mi geride ? (S8'de 3000 mAh)
Sony'nin stabilitesi ve herkesten önce Oreo'yla çalışması mı geride?
( Sony'ler Oreo'yu aldığında S8 daha beta'lara yeni başlamıştı)
Yoksa bir akıllı telefondaki en mühim yerdeki parmak izi okuyucusu mu geride?(hatirlatirim S8'de parmak izi okuyucusu en saçma yerde)
Öne bakan ve çift hoparlörü mü geride?
(S8'de Alt tarafta ve mono)
Yoksa 4G Lte Cat16 mı geride?
(S8'de Cat9)
Donanım olarak eşit diyebiliriz. Exynos 8895 4gb Ram , Snapdragon 835 4gb Ram.

Daha niceleri var da , bu genelleri. Ve bu kadar fark varken siz orada Xz premium özellik olarak geride kalıyor diyorsunuz. Xz Premium hepsini solluyor da geçiyor. Şimdi diyeceksiniz gece çekimi falan , Samsung gece çekimi iyi telefon yapacam diye gündüz çekimlerinde saçma saçma görüntüler çıkarıyor. Renkler doğal değil. Herşey yapay. Ben böyle kamera istemem. Bir kere samsung sensorleri Sony'den alıyor. Sony kendisi de akıllı telefon piyasası içerisindeyken sizce daha iyi sensoru verir mi? Kesinlikle hayır. Bu yüzden bu sorunun cevabı belli.
Şimdi birileri diyecek samsungun tasarımı kimsede yok. Evet yok. Çünkü bana kalırsa bir o kadar da berbat.
Fakat başkaları da bu tasarımı seviyor olabilir. O yüzden tasarım işi hiçbir zaman kategori olarak dahil edilemez. Alacak kişi beğenmezse onun.bileceği iş . Ama bir telefonu "Göreceli olan tasarım " sebebiyle daha kötü diyemezsiniz.
Ve bir de arada resmi olarak 1000 Tl fark vardı değil mi? Bak onu da unutmuşum.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
F1.7 lens piksel boyutları vb vb? Samsung yazılımı, Samsungun OIS'i onları ne yapacağız
Anlık olarak çekilebilen ve doğal ışık isteyen ha varlığı tabi ki iyi ama abarttığınız gibi değil
Donanımhaberde direk Erdi özuğad samsung panellerinin renk üretiminin daha yi olduğunu söylüyordu.

Herşeye laf edebilirsiniz ama Samsungun kamerasına asla laf edemezsiniz. Öyle olmuyor o işler. Bir düşük ışık koşullarına girdiğimizde XZ Premium'un S8 karşısındaki akıbetini görürsünz. Sabit durması gerektiğini bilmeyen biri için gece Xperia XZ Premium ölüm. Ölüm abartı diyleim. Adam gibi incelendiğinde gece gündüz en büyük örnek zoomlarda yazıların okunabilirlği olarak Samsungun önde olacacğı rahatlıkla görülebilir. Videoda gece işlemenin zor olduğu 4K'de ışık alma başarımı, ISO performansı rahatlıkla hissedilebilir. Herşeyi diyin Samsungun kamerasına laf etmeyin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Cat 9 değil Cat 16, 8895 CAT 16 desteğine sahip ülkemize hizmet gelesiye kadar S9 cat 9 ile çalışıyor.

Bir kere samsung sensorleri Sony'den alıyor. Sony kendisi de akıllı telefon piyasası içerisindeyken sizce daha iyi sensoru verir mi? Kesinlikle hayır. Bu yüzden bu sorunun cevabı belli.
Samsung S7'de de S8'de de hem sony sensör hem de Samsung sensör var cihazdan cihaz değişen eş değer sesnsörler ve kamera oalrak her şekidle o sene çıkan Xperlarilı duman ediyorlar.

Son düzenleyen moderatör:

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yabancı youtube kanllarının birçok karşılaştırma videosunu izledim hatta webteknoyu bile karanlık çekimlerde arka kamerada s8 en iyilerdendi ama sony kötü değildi yani aralarında neredeyse hiç fark yoktu. Ama ön kamerada aralarından eniyi olanlar hatta tek iyi olanlar sony xz premium ile htc u11 di. Burada sadece teknik özelliklere bakıp konuşmayın lütfen. Samsung bazı şeylerde kağıt üzerinde kalıyor, ötesine geçemiyor.

Zeynep85

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Sony al derim. Telefondan yarım yamalak anlayanların çoğu s8 der. Sony kamerası f2.0 olmasına rağmen kamera yazılımıyla karanlık ortamlarda s8 den daha iyi sonuçlar alıyor. Ön kamerasıda daha iyi. Yazılım güncellemeleri desen zaten en iyisi sony. Arayüz, telefonun hızı falan xz premium s8 den daha iyi.
Xeetechcare yada tech trinkets kanallarındaki karşılaştırma videolarını izle zaten direk sony alırsın. Türkiyede ki youtube kanalları hep fan boy. Samsung ve Apple dan başka bir şey bildikleri yok.
Bu arada xz premium yerine xz1'i de alabilirsin.
Kaynak: https://youtu.be/RGchExRacVM

Bu karşılaştırma videosunu izlemeni tavsiye ediyorum.
xz1 ile xz premium arasında ne fark ar

Zeynep85

Asistan
Reaksiyon puanı
16
xz1 ile xz premium arasında ne fark ar
bugün mağazada inceledim biraz. sony nin kasası çok büyük. kasaya göre ekranı küçük. tamam görüntü kalitesi, özellikleri iyi fakat samsung un kasası daha küçük olmasına rağmen ekranı sony den daha büyük bu da benim için elefonu kullanışsız yapıyor. cebime sığmıyor. htc ye de baktım kasası aynı samsung. sony xz premium u kasası yüzünden eledim . alernaiflere açığım

Tasarım ekran çözünürlüğü pil kapasitesi ve stok android versiyonu farkı var
Ekran Çözünürlüğü

1440x2960 (QHD+) Pixel

1080x1920 (FHD) Pixel bu ekranlardan hangisi daha iyi

Son düzenleme:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,386
bugün mağazada inceledim biraz. sony nin kasası çok büyük. kasaya göre ekranı küçük. tamam görüntü kalitesi, özellikleri iyi fakat samsung un kasası daha küçük olmasına rağmen ekranı sony den daha büyük bu da benim için elefonu kullanışsız yapıyor. cebime sığmıyor. htc ye de baktım kasası aynı samsung. sony xz premium u kasası yüzünden eledim . alernaiflere açığım

Galaxy s8 size göre başka alternatifte ithalatçı olan cihazlar kalıyor

Zeynep85

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Tasarım ekran çözünürlüğü pil kapasitesi ve stok android versiyonu farkı var
htc u11 kamerası denemedim ama içlerinden bence en iyisi sony xperia premıum.sağlam telefona benziyor .ben tasarımını beğenmediğinden almamıştım.htc nin de yarın ne olacağı muamma
bende tasarımı yüzünden v azgeçim.

Yoksa bir akıllı telefondaki en mühim yerdeki parmak izi okuyucusu mu geride?(hatirlatirim S8'de parmak izi okuyucusu en saçma yerde)
(S8'de Cat9)
Donanım olarak eşit diyebiliriz. Exynos 8895 4gb Ram , Snapdragon 835 4gb Ram.

Daha niceleri var da , bu genelleri. Ve bu kadar fark varken siz orada Xz premium özellik olarak geride kalıyor diyorsunuz. Xz Premium hepsini solluyor da geçiyor. Şimdi diyeceksiniz gece çekimi falan , Samsung gece çekimi iyi telefon yapacam diye gündüz çekimlerinde saçma saçma görüntüler çıkarıyor. Renkler doğal değil. Herşey yapay. Ben böyle kamera istemem. Bir kere samsung sensorleri Sony'den alıyor. Sony kendisi de akıllı telefon piyasası içerisindeyken sizce daha iyi sensoru verir mi? Kesinlikle hayır. Bu yüzden bu sorunun cevabı belli.
Şimdi birileri diyecek samsungun tasarımı kimsede yok. Evet yok. Çünkü bana kalırsa bir o kadar da berbat.
Fakat başkaları da bu tasarımı seviyor olabilir. O yüzden tasarım işi hiçbir zaman kategori olarak dahil edilemez. Alacak kişi beğenmezse onun.bileceği iş . Ama bir telefonu "Göreceli olan tasarım " sebebiyle daha kötü diyemezsiniz.
Ve bir de arada resmi olarak 1000 Tl fark vardı değil mi? Bak onu da unutmuşum.
sony yi kasasını büyük bulduğum için almaktan vazgeçim. htc u11 nasıl yada başka ne asiye edersiniz

Son düzenleme:

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
2-3 ay daha beklersen yeni telefonlar çıkıcak ama eğer kasası küçük olsun diyorsan s8 al

Zeynep85

Asistan
Reaksiyon puanı
16
(S8'de Cat9)
Donanım olarak eşit diyebiliriz. Exy
2-3 ay daha beklersen yeni telefonlar çıkıcak ama eğer kasası küçük olsun diyorsan s8 al
telefonsuz geziyorum. bir an önce almam gerekiyor.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Net S8 üzerinde düşünmeye gerek duymam bile o kalas tasarımla Sony iyi ama S8 çok tatlı bir telefon her türlü S8 derim

Zeynep85

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Hayır yaşamazsın Ürün TR garantili öyle değil mi
evet

Net S8 üzerinde düşünmeye gerek duymam bile o kalas tasarımla Sony iyi ama S8 çok tatlı bir telefon her türlü S8 derim
http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-s8-samsung-turkiye-garantili-p-HBV000004FKMG?magaza=Zenticc&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=EAIaIQobChMIrI74vJaF2QIVVYGyCh0regHUEAQYAiABEgKxzvD_BwE

Son düzenleme:

Zeynep85

Asistan
Reaksiyon puanı
16
s8 sipariiş verdim. aradan yarım saat geçmeden farkettimki kaybettiğim elefonumu bulan kişi facebook tan mesaj atmış fakat normal mesajlarda olmadığı için ben onu bir gün sonra gördüm.