Sony XZ Premium mu, Sony XZ1 mi, Samsung Galaxy Note Fan Edition mu?

Sony XZ Premium mu, XZ1 mi, Samsung Note FE mi?

• Sony XZ Premium

Kullanılan: 8 25.8%
  • Sony XZ1

Kullanılan: 17 54.8%
  • Samsung Note FE

Kullanılan: 6 19.4%

• Kullanılan toplam oy
    31

Bu konuyu okuyanlar

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Evet arkadaşlar aklımdan başlıkta belirttiğim modeller geçiyor, fiyatlarda aralarında uçurum fark yok aslında max. 2.500TL civarında cihaz arıyorum.

Aslında Note serilerini çok seviyorum, bundan önce iPhone 6 kullanıyordum ilk çıktığında almıştım, şimdi yine bir tepe model alsam diyordum ki fiyatlar anlamsız şekilde uçtu, benim fikrim max 2.500 TL civarını çok geçmemek telefon için, iPhone 6'yı sattım uzun bir süre önce ve bir yıldan fazladır geçici telefonla idare ediyorum, telefon alma vakti geldi artık. Sizden tavsiyelerinizi bekliyorum bu konuda. Note (7) FE ilk çıktığında patlama olayı olmasa çok beğenmiştim kalemi çok hoşuma gidiyor, kalem özellikleri güzel.

Aldığım cihazı uzun süreli kullanmak istiyorum en az 2-3 sene, bu sürede beni üzmeyecek cihaz arıyorum. Telefonu genellikle kamera, internet, sosyal medya, müzik, video vb konularda kullanırım. Oyun oynamam telefonda, şarjı gün boyu prize bağlı kalan cihaz almak istemiyorum, takılmadan donmadan bu dediğim özellikleri kullanacağım cihaz istiyorum.
Samsung bir cihaz kolay kolay almam ama Note serisi bambaşka bana göre, alırsam Samsung'tan tek Note serisi alırım.

Sony ise hep sempati duyduğum markadır babama XZ aldırdım, ve çevremde bir çok kişiye tavsiye etmiştim onlar memnunlar Sony'den sağlam ve uzun kullanım süresinden, dediğim gibi Note FE fiyatı uygun hepsi burada'dan alırım, tek seçenek orası şimdilik fiyat olarak Note FE 2.469 TL (hepsiburada satıcısından), XZ1 2.2599 TL, XZ Premium 2.779 TL fiyatları bu şekilde şimdilik yorumlarınız nelerdir bu konuda? Samsung Note FE alınır mı, güncel cihazlara göre hız vb problemi olur mu, kalem özelliği dediğim gibi bağımlılık yapıyor bende çizim olayı filan :) Bir taraftanda çok üst düzey özellikleri olan Sony var çok kararsız kaldım bu konuda yardımlarını bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleme:

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
xz1 alman senin yararına olur şimdi millet gelecek ono plos 5 al yani one plus 5 al xiamo mi6 felan diyecekler sen bu 3 ürün arasından istemişsin ben xz1 öneririm hem 8.0 la çıkıyor kutudan hem 1080p olması performans ve sarjda baya üst düzey noktaya taşayacaktır
Eğer bunlar dışında farklı öneri istersen ithalatçı garantili olmasın dersen cihaz yok ithalatçı garantili alabilirsin ama senin tercihin ben almanı istemem oneplus 5 te jelly sorunu var o yüzden önermiyorum on numara cihaz halbuki mi6 da oneplus 5 ten kamera yönünde yetersiz kalıyor ona kıasla sony tabi bu 2 sindende üstün ben alacak olsam xz1 alırdım

M

Murat Burç

SDN Okuru
XZ Premium
Ithalatcı cihazlara sıcak bakıyorsun herhalde. 6GB RAM HTC U11'de alabilirsin.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Sony iyidir severim ama şu tasarımını bi değiştirse artık daha da sevicem

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Xz 1 xz premium arasında kalırdım ancak oneplus 5 i düşünür veya 5t nin gelmesini bekleyebilirdim
--- Gönderi Güncellendi ---
xz1 alman senin yararına olur şimdi millet gelecek ono plos 5 al yani one plus 5 al xiamo mi6 felan diyecekler sen bu 3 ürün arasından istemişsin ben xz1 öneririm hem 8.0 la çıkıyor kutudan hem 1080p olması performans ve sarjda baya üst düzey noktaya taşayacaktır
Eğer bunlar dışında farklı öneri istersen ithalatçı garantili olmasın dersen cihaz yok ithalatçı garantili alabilirsin ama senin tercihin ben almanı istemem oneplus 5 te jelly sorunu var o yüzden önermiyorum on numara cihaz halbuki mi6 da oneplus 5 ten kamera yönünde yetersiz kalıyor ona kıasla sony tabi bu 2 sindende üstün ben alacak olsam xz1 alırdım
@ozgun7 yahu şu jelly cilerin sonu gelmeyecek mi bi anlat şuna

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
bence FE olayina girme kardesim cok ragbet goren bir telefon degil guncelleme konusunda sikinti yaratir samsung Muratın da dedigi gibi U11 al veya XZ premium al

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
XZ Premium
Ithalatcı cihazlara sıcak bakıyorsun herhalde. 6GB RAM HTC U11'de alabilirsin.

bence FE olayina girme kardesim cok ragbet goren bir telefon degil guncelleme konusunda sikinti yaratir samsung Muratın da dedigi gibi U11 al veya XZ premium al

Aslında ilk çıktığında HTC U11 çok hoşuma gitmişti ama 3,5 mm kulaklık jakı yok, birde HTC ülkemizden çekilmiş sıkıntı olur mu bilmiyorum. Aslında ithalatçı garantili cihazlara pek sıcak bakmıyorum, Note için olabilir belki dedim ama HTC'de alınabilir, çin markası dışında fiyatı uygun olursa bilindik markalar ithalatçı alınabilir, HTC U11 128GB olanı bir yandan da Sony'de Türkiye garantili yani onunla karşılaştırsak hangisi daha iyidir. Önceliğim kamera, şarj performansı, internet, sosyal medya vb bu tür işlerde kullanıyorum dediğim gibi oyun filan oynamam ama aldığım cihazda donma takılma ilerde sıkıntı yaşatmadan uzun süre kullanmak isterim.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
xz premium veya xz1 almanı öneririm.Eğer 4k ekran ve 5.5 inç ekran senin için önemliyse (xz1 5.2 inç) xz premium al.Öte yandan xz1 ve xzp arasında fark yok.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27

Dediğiniz gibi Sony XZ1 güzel cihaz ama batarya kapasitesi düşündürüyor beni, biliyorum Sony'nin bataryasını diğer android cihazlarla kıyaslanmayacağını yine akılda bir şüphe var bu konuda. İthalatçı garantili cihazlarda, çin markalarına çok sıcak bakmıyorum Samsung, HTC vb bu tür markalar yine alınabilir bana göre.

Sony iyidir severim ama şu tasarımını bi değiştirse artık daha da sevicem

Aslında tasarım konusunda yıllardır Apple'de aynıydı, Sony'nin Omnibalance tasarımı seviyorum ben çoğu kişinin aksine :) Sony'nin, sağlamlık hissiyatı var telefonlarında.

Aynen bir an için Note FE(7) uygun fiyatlı diye olumlu yaklaştımda, Note 7 efsaneydi çıktığında çok beğenmiştim ondan dolayı almayı düşündüm, talihsiz olaylar yaşanmasaydı :) dediğiniz gibi düşünce tutulan model değil sınırlı sayıda, aksesuar, parça sorunu olabilir, bunları düşünmemiştim çok fazla.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Çok oyun oynamıyorsan Sony XZ1

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bu listede yok ama ben u11 diyorum o da olmazsa note fe sony tasarımını hiç sevmiyorum istediği kadar güçlü telefon olsun.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Çok oyun oynamıyorsan Sony XZ1

Oyun çok nadir oynarım, zaten oynayacağım oyunlarda basit oyunlar solitaire tarzı vb oyunlar. Genelde; kamera, sosyal medya, video, interneti çok yoğun kullanırım.

Bu listede yok ama ben u11 diyorum o da olmazsa note fe sony tasarımını hiç sevmiyorum istediği kadar güçlü telefon olsun.

HTC U11 iyi cihaz ama, HTC Türkiye'den çekildi bildiğim kadarıyla bu durumdan dolayı HTC almak ne kadar mantıklı karar vermek zor. Aldığımda uzun süre kullanmak istiyorum sıkıntılarla uğraşmadan. Tabi elektronik biraz şans işi orası ayrı bir konu.

XZ1. Büyük ekran için 200 vermeye değmez bence.

Sony XZ Premium büyük ekrandan dolayı değilde, batarya performansından dolayı düşünüyorum. Zaten aldığım cihaz uzun süreli olacağı için 200-300 TL fazla vermek çok fark yaratmaz. Ama tasarım olarak XZ1 gördüm onun tasarımını daha çok beğendim ama tek düşündüren bataryasının 2700 mAh olması, XZ Premium ise 3230 mAh bataryası var ama çok hantal bir cihaz o kadar büyük cihazı taşımak sıkıntılı gibi ama batarya konusunda almaya değer mi, XZ1'e göre bu konuda ne kadar fark yaratır XZ Premiuma göre işte onu bilemiyorum. Batarya önemli benim için sürekli şarjı biten bir cihaz almak istemem.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Oyun çok nadir oynarım, zaten oynayacağım oyunlarda basit oyunlar solitaire tarzı vb oyunlar. Genelde; kamera, sosyal medya, video, interneti çok yoğun kullanırım.

HTC U11 iyi cihaz ama, HTC Türkiye'den çekildi bildiğim kadarıyla bu durumdan dolayı HTC almak ne kadar mantıklı karar vermek zor. Aldığımda uzun süre kullanmak istiyorum sıkıntılarla uğraşmadan. Tabi elektronik biraz şans işi orası ayrı bir konu.

Sony XZ Premium büyük ekrandan dolayı değilde, batarya performansından dolayı düşünüyorum. Zaten aldığım cihaz uzun süreli olacağı için 200-300 TL fazla vermek çok fark yaratmaz. Ama tasarım olarak XZ1 gördüm onun tasarımını daha çok beğendim ama tek düşündüren bataryasının 2700 mAh olması, XZ Premium ise 3230 mAh bataryası var ama çok hantal bir cihaz o kadar büyük cihazı taşımak sıkıntılı gibi ama batarya konusunda almaya değer mi, XZ1'e göre bu konuda ne kadar fark yaratır XZ Premiuma göre işte onu bilemiyorum. Batarya önemli benim için sürekli şarjı biten bir cihaz almak istemem.

Xz1'in bataryası dahada gelişmiş bir hal almış durumda Sony pil konusunda kendini geliştiriyor her yeni çıkarttığı modelde oynayacağınız oyunlar ağır grafikli olmadığı sürece çok uzun saatler vakit geçirmediğiniz sürece aradaki farkı anlamanız zor

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Xz1'in bataryası dahada gelişmiş bir hal almış durumda Sony pil konusunda kendini geliştiriyor her yeni çıkarttığı modelde oynayacağınız oyunlar ağır grafikli olmadığı sürece çok uzun saatler vakit geçirmediğiniz sürece aradaki farkı anlamanız zor

Bahsettiğim gibi önceliğim kamera, internet, sosyal medya, youtube, video bunlar dışında oyun vb oynamam öyle. Batarya konusunda XZ Premium ile XZ1 arasında hissedilir fark olursa 530 mAh'lık bir batarya farkı var, bu konuda tercihim XZ Premium olur ama aynı performansı verirlerse, ergonomik tasarımına göre XZ1 tercihim, onun siyah rengini Media Markt'ta görmüştüm, hoşuma gitmişti açıkçası XZ Premiumu'da gördüm ama kararsızım batarya konusunda. En azından 3.000 mAh olsaymış :) Ama pil konusunda en iyi marka Sony, Android'in iPhone'si gibi. Ve pil teknojileri iyi.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Bahsettiğim gibi önceliğim kamera, internet, sosyal medya, youtube, video bunlar dışında oyun vb oynamam öyle. Batarya konusunda XZ Premium ile XZ1 arasında hissedilir fark olursa 530 mAh'lık bir batarya farkı var, bu konuda tercihim XZ Premium olur ama aynı performansı verirlerse, ergonomik tasarımına göre XZ1 tercihim, onun siyah rengini Media Markt'ta görmüştüm, hoşuma gitmişti açıkçası XZ Premiumu'da gördüm ama kararsızım batarya konusunda. En azından 3.000 mAh olsaymış :) Ama pil konusunda en iyi marka Sony, Android'in iPhone'si gibi. Ve pil teknojileri iyi.

2500TL 'ye daha güzel ithalatçı garantili cihazlarda var ancak konuda sorduğunuz cihazlardan tercih olarak XZ1 diyorum pil optimizasyonu fena değil inceleme videoları var alın buyrun izleyin

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160

Hayır batarya performansları aynıdır arada ki o kadar farkı sen sadece 4k. İçin veriyorsun 4k olduğu için daha fazla pil tüketimi var o yüzden daha büyük koymuşlar bataryayı

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
2500TL 'ye daha güzel ithalatçı garantili cihazlarda var ancak konuda sorduğunuz cihazlardan tercih olarak XZ1 diyorum pil optimizasyonu fena değil inceleme videoları var alın buyrun izleyin

Daha iyi cihazlar olarak neler var acaba? Farklı önerilerde olabilir ama Çin markalı cihazlara pek sıcak bakmıyorum, Xiaomi, One Plus vb gibi markalar.

Hayır batarya performansları aynıdır arada ki o kadar farkı sen sadece 4k. İçin veriyorsun 4k olduğu için daha fazla pil tüketimi var o yüzden daha büyük koymuşlar bataryayı

4K'sı sürekli açık değil diye biliyorum, sadece 4K içerikli video ve vb içeriklerde aktif, diğer durumlarda ekranı Full HD diye biliyorum. 4K ekstra bir özellik olarak geliyor. Bu durumda normalde ekranı Full HD olduğu için pil tüketimi ben aynı olur diye düşünüyorum, büyük kapasitesinden dolayı XZ1'den uzun kullanım süresi vaadi etmez mi bu durumda?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Daha iyi cihazlar olarak neler var acaba? Farklı önerilerde olabilir ama Çin markalı cihazlara pek sıcak bakmıyorum, Xiaomi, One Plus vb gibi markalar.

4K'sı sürekli açık değil diye biliyorum, sadece 4K içerikli video ve vb içeriklerde aktif, diğer durumlarda ekranı Full HD diye biliyorum. 4K ekstra bir özellik olarak geliyor. Bu durumda normalde ekranı Full HD olduğu için pil tüketimi ben aynı olur diye düşünüyorum, büyük kapasitesinden dolayı XZ1'den uzun kullanım süresi vaadi etmez mi bu durumda?
HTC U11 düşündün mü? İthalatçı garantili 6GB RAM 128 GB depolama olan model.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
HTC U11 düşündün mü? İthalatçı garantili 6GB RAM 128 GB depolama olan model.

Evet bakmıştım, hatta ilk çıktığında çok hoşuma gitmişti ama HTC ülkemizden çekilmiş olması sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Cihaz olarak XZ Premium veya XZ1'den üstün yanı var mı? Ekranında HDR teknolojisi yok U11'de ve 3,5 mm kulaklık girişi yok galiba Bluetooth 5.0'da yok ama ses kalitesi HTC çok üst seviye diğer telefonlar arasında bunu söylemeye gerek yoktur zaten. Fiyat olarak 200-300 TL fark var aralarında aşağı yukarı XZ Premium, XZ1, U11 için.

Tasarım olarak her ne kadar XZ1 beğensemde, aklım XZ Premium'un pil kapasitesi ve 4K'sında :) HTC'nin pil performansı Sony'nin gerisnde galiba. Tabi U11 kullanan var mı, memnunlar mı acaba, sonuçta az bir para vermiyoruz, aldığımız zaman uzun süre başımız ağrımadan kullanmak isterim, telefon sürekli alınan bir şey değil ki.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet bakmıştım, hatta ilk çıktığında çok hoşuma gitmişti ama HTC ülkemizden çekilmiş olması sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Cihaz olarak XZ Premium veya XZ1'den üstün yanı var mı? Ekranında HDR teknolojisi yok U11'de ve 3,5 mm kulaklık girişi yok ama ses kalitesi HTC çok üst seviye diğer telefonlar arasında bunu söylemeye gerek yoktur zaten. Fiyat olarak 200-300 TL fark var aralarında aşağı yukarı XZ Premium, XZ1, U11 için.

Tasarım olarak her ne kadar XZ1 beğensemde, aklım XZ Premium'un pil kapasitesi ve 4K'sında :) HTC'nin pil performansı Sony'nin gerisnde galiba. Tabi U11 kullanan var mı, memnunlar mı acaba, sonuçta az bir para vermiyoruz, aldığımız zaman uzun süre başımız ağrımadan kullanmak isterim, telefon sürekli alınan bir şey değil ki.
Ses olarak bunlardan önde bence kamera kalitesi olarak özellikle gece U11 sonylerden önde. Pilinin genel olarak beğenildiğini görüyorum. HTC Türkiyeden çekilmedi ayrıca.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ses olarak bunlardan önde bence kamera kalitesi olarak özellikle gece U11 sonylerden önde. Pilinin genel olarak beğenildiğini görüyorum. HTC Türkiyeden çekilmedi ayrıca.

Türkiye'den çekildi diye duymuştum ama bilemiyorum o yüzden iddia edemem, cihaza gelirsek ekranında HDR yok, Bluetooth 5.0 değil galiba Sony'nin pil teknolojileri daha üstün ama HTC kaliteli bir marka yani bu iki model arasında seçim yapmakta zor çünkü U11 kullanan görmedim. Ama depolama 128GB ve RAM 6GB bu konuda efsane gerçekten. Kamerada nasıldır bilemiyorum, kamera konusu önemsediğim bir konu açıkçası.
Garanti konusunda Sony yine Türkiye garantili, HTC ithalatçı garantili sıkıntı çıkarır mı bilemiyorum, Türkiye garantili olması daha çok güven veriyor doğrusu şuana kadar aldığım cihazlarda garantiye verme ihtiyacı duymadım çok şükür bir sıkıntı çıkarmadılar, bundan sonrada çıkarmazlar inşallah :) Sony kullanan var, bu cihazları inceleme fırsatı olabilir ama teknoloji marketlerinde HTC ve LG çekildi diyorlar bu yüzden cihazlarını bulmak zor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türkiye'den çekildi diye duymuştum ama bilemiyorum
Bir kaç kişinin uydurması
Bluetooth 5.0 değil galiba
Güncelleme ile bu özellik açıldı donanımsal özellik olarak vardı zaten.
Sony'nin pil teknolojileri daha üstün ama
Denilebilir. XZ Premium için denilebilir. U11'in pilinin iyi olduğunu duydum.
Garanti konusunda Sony yine Türkiye garantili, HTC ithalatçı garantili sıkıntı çıkarır mı bilemiyorum,
TR'deyiz çok takmayın garantiye eninde sonunda gidilir o THH'ye :D
Kamerada nasıldır bilemiyorum, kamera konusu önemsediğim bir konu açıkçası.
En az SONY'ler kadar ve bence özellikle gece onlardan daha iyi.
U11 kullanan görmedim.
U11 kulübünde bu dedigim 6GB versiyonu kullanan iki kişi vardı soruyu yazın birisi cevaplar orada.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Eğer 4k olayı dediğin gibiyse fazladan 1 saat sunar ekran süresi 5 saat alıyorsan 6 saat alırsın maksimum fakat aradaki fiyat farkını vermeni gerektirecek durum olmadığı için demiştim hem xz1 daha güncel yazılımla çıkıyor kutudan direk 8.0 la alıyon eline xz premiumda güncellemen gerekiyor eğer farklı cihaz önermemi istersen htc u11 öneririm.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Premium çalışabildiği heryerde 4K çalışıyor yani oyunlar dışında nerdeyse heryerde.
Mesela arayüzde SS alırsanız 4k çıktı veriyor.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bir kaç kişinin uydurması

Güncelleme ile bu özellik açıldı donanımsal özellik olarak vardı zaten.

Denilebilir. XZ Premium için denilebilir. U11'in pilinin iyi olduğunu duydum.

TR'deyiz çok takmayın garantiye eninde sonunda gidilir o THH'ye :D

En az SONY'ler kadar ve bence özellikle gece onlardan daha iyi.

U11 kulübünde bu dedigim 6GB versiyonu kullanan iki kişi vardı soruyu yazın birisi cevaplar orada.

Ekrandaki HDR olayı ile ilgili ne düşünüyorsunuz, şimdi yeni çıkan üst segment cihazlarda standart haline geldi denilebilir? Garanti dediğiniz gibi sıkıntılı Apple dışında duyduğum ve gördüğüm kadarıyla, çok takılacağımı zannetmiyorum bende. Cihaz yaygın değil bozulan herhangi bir parçasında sıkıntı yaratır mı, aksesuar konusunda da aynı şekilde problem olur mu acaba? 6GB RAM'ı 128GB depolama gerçekten efsane özellikler ya bu özelliği kendine çekiyor ve ön kamerada 16 MP bu konuda sanırım Sony'den üstün.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekrandaki HDR olayı ile ilgili ne düşünüyorsunuz, şimdi yeni çıkan üst segment cihazlarda standart haline geldi denilebilir? Garanti dediğiniz gibi sıkıntılı Apple dışında duyduğum ve gördüğüm kadarıyla, çok takılacağımı zannetmiyorum bende. Cihaz yaygın değil bozulan herhangi bir parçasında sıkıntı yaratır mı, aksesuar konusunda da aynı şekilde problem olur mu acaba? 6GB RAM'ı 128GB depolama gerçekten efsane özellikler ya bu özelliği kendine çekiyor ve ön kamerada 16 MP bu konuda sanırım Sony'den üstün.
HDR içerikleri başta bulmak mesele ekran derdiniz varsa bu kadar gidip Note 8 alacaksınız. :D XZ Premium parlaklık olarak avantajlı olur biraz çünkü HDR için belli bir parlaklık gerekiyor. Hoş U11 parlaklık olarak üzmez. U11 alın bence siz.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Eğer 4k olayı dediğin gibiyse fazladan 1 saat sunar ekran süresi 5 saat alıyorsan 6 saat alırsın maksimum fakat aradaki fiyat farkını vermeni gerektirecek durum olmadığı için demiştim hem xz1 daha güncel yazılımla çıkıyor kutudan direk 8.0 la alıyon eline xz premiumda güncellemen gerekiyor eğer farklı cihaz önermemi istersen htc u11 öneririm.

Araştırmalarıma göre öyle deniliyordu, her şeyde aktif olarak 4K çalışmıyor diye biliyorum tabi bu konuda tekrar cihazı incelemek lazım, iddia edemem bu konuyu. HTC piyasadan çekildi söylemlerine göre U11'i seçenek olarak düşünmemiştim, satıldığını dahi yeni gördüm :) ve fiyatının 128GB depolama 6GB RAM olan modelinin 2.500 TL civarında olduğunu görünce şaşırdım ve kararsız kaldım denilebilir bu konuda.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Araştırmalarıma göre öyle deniliyordu, her şeyde aktif olarak 4K çalışmıyor diye biliyorum tabi bu konuda tekrar cihazı incelemek lazım, iddia edemem bu konuyu. HTC piyasadan çekildi söylemlerine göre U11'i seçenek olarak düşünmemiştim, satıldığını dahi yeni gördüm :) ve fiyatının 128GB depolama 6GB RAM olan modelinin 2.500 TL civarında olduğunu görünce şaşırdım ve kararsız kaldım denilebilir bu konuda.
Kararsız kalma XZP ve XZ1 aramalarını tarayıcıdan sil XZ kelimelerini klavyeden sök ve HTC U11 al :D

Son mesajlar