Sony Xperia Z3 Ön İncelemesi

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Z2 Alanlar Çok Sevinecek Bu Habere Ama Sonyde Nasıl Satmayı Planlıyor Bu Haliyle Bende Anlamadım İşlemcisini Geliştirseydi En Azından

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Nasıl beklentileriniz var arkadaş şaşıyorum yaf s805 koysaymış adam 2k ekran kullanmamış ki neden fantazi yapsın s800 bile yetiyor 1080p ekran için s801ac koymuş daha ne yapsın.Bu 2k ekran aşkı nerden çıktı anlamış değilim full hd hatta hd ekran bile yeterliyken seneye de 4k ekran çıkarmadı diye üzülürsünüz artık.Adamlar donanımı ve ekranı yeterli bulmuş tasarıma abanmış birkaç düzeltme yapmış ve harika olmuş tabi eğer kronik sorunları olmazsa işte tek hataları z2 için acele etmek yerine bunu çıkaracaklardı.Ayrıca z2 zaten baya geç geldi ülkemize daha yeni yeni biraz düştü z3 çıktı ben alacak olsaydım beklerdim z3ü acele edenler kendi derdine yansın.100 tane inceleme yapıldı kronik sorunlardan bahsedildi sonynin telefon politikasını herkes biliyor zaten ona rağmen millet alıyor sonrada z3e saydırıyor.

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yıllardır bir sürü sony ürünü kullandım çok da severim ama z serisi için seçtiği yol yol değil. z2'den elle tutulur hiçbir farkı yok. çok ama çok saçma bu yaptığı. umarım hemen vazgeçer bu politikadan anlamakta güçlük çekiyorum bir kaç haftadır z2 almayı düşünen ben şuan kesinlikle böyle bir şey düşünmüyorum alacak olsam z3'ü bile almam

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Kamera da hoparlörlerde ekranda ciddi değişiklikler var
Ayrıca incelmiş ve hafiflemiş
Değişikliği burda tabi sadece işlemci yongasetinden ibaret sananlar var :dirol:

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kamera da hoparlörlerde ekranda ciddi değişiklikler var
Ayrıca incelmiş ve hafiflemiş
Değişikliği burda tabi sadece işlemci yongasetinden ibaret sananlar var :dirol:
nice konuda gördüm yorumlarını sonye olan fanboylugun anlamı yok ki .
enine boyuna değerlendirme yapılıyor burada.
en basit note 3 den note 4 e bak adamlar neler eklemiş.. yani note 3 den note 4 e geçişte ki bunca değişikikliğin 3 de 1 yok sony nin z2 den z3 üne geçişte..
bunu göremeyecek kadar kör kütük fanboyluğun anlamı nedir?
çebine para koyup öv bizi dese bu derece yapamazsın..

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
olay fanboyluk değil, ceo'luk. :lol:

Z3, Z1 kadar satamıcak bu kadar da iddaalıyım. Sony batar bu gidişle. :(

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Keşke teknik özelliklerinde biraz fark olsaydı.
Bu telefon olmamış.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
z2nin fiyatını düşürmekten başka bir işe yaramaz ki o da yeter şimdi z2 alınır işte. playstation 4'ün yanına bi sony telefonda benmi alsam hazır remote play özelliğide gelmişken.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
[MENTION=363652]LittleMonster[/MENTION] tamam bizde sony seviyoruz da bu ölümüne savunma neden? Aynı işlemci ile 3 telefon çıkardılar ne değişti? Ekran değişmişmiş şu değişmişmiş bunlar boş. Bir de diyorsun değişikliği işlemci yongasetinden ibaret sananlar var herhalde öyle ya ne olacak? En önemli kriterler onlar zaten.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
@LittleMonster tamam bizde sony seviyoruz da bu ölümüne savunma neden? Aynı işlemci ile 3 telefon çıkardılar ne değişti? Ekran değişmişmiş şu değişmişmiş bunlar boş. Bir de diyorsun değişikliği işlemci yongasetinden ibaret sananlar var herhalde öyle ya ne olacak? En önemli kriterler onlar zaten.
Biraz farklı açıdan bakalım bir kere xperia z ile başladı bu seri zde ne vardı vasat bir ekran vasat işlemci ve kulaklık girişi bile kapaklıydı birde hoparlör zayıftı kamerada çok iyi değildi doğruya doğru sonra z1 geldi kulakliktaki kapak gitti ekranı düzelttik dediler ekran hala vasattı ama işlemci olsun genel performans düzeldi bu arada kasası çok kabaydı bu yüzden eleştiri aldılar sonra acele edip z2yi çıkardılar ilk defa güzel ekran koydular ilk defa gelişmiş hoparlör ilk defa rakiplerinden üstün donanım ve z1den daha iyi tasarimla geldi ama her zaman olduğu gibi hala kronik ısınma sorunu devam etti şimdi z3 geldi diyorsunuz ki ne kattı adam zaten herşeyi z2ye koymuş 2k ekran gereksiz dolayısıyla 801 ac 1080p ekrana fazlasıyla yeterli o yüzden adamlar tasarıma onem vermiş biraz daha incelmiş ve hafiflemiş ekran daha iyi hale getirilmiş kafamıza takilan tek şey hala ısınma sorunu var mi eger yoksa z2den iyi olmuş ciddi fark var deriz ancak hala ısınma sorunu varsa o zaman haklısnız sony yerinde saymış.Yok note 4te adamlar birçok yenilik eklerken sonyde neden daha az adamlar yilda bir çıkarıyor bırakalım da o kadar da olsun sony ise yavaş yavaş birşeyler katıyor belli ki adamlar henüz 2kya geçmeyi uygun görmemiş bence de doğru hamle tek yanlış var oda burda defalarca söylediğim gibi z2 yerine biraz daha bekleyip bu cihazı tanitabilirdi.Ben şahsen z2nin fiyatı düşse de almam z3te de kronik sorunlar çıkarsa almam kullanıcı icin bence 2k ekrandan çok sorunsuz telefon daha önemli telefonlar tanıtıldı hatırlarsanız herkes m8e saydırdı sonra da ne gariptir en sorunsuz telefon m8 oldu ve en cok kullanıcı memnuniyeti m8de demek ki bu iş özelliğe bakmıyor o yüzden bekleyip göreceğiz henüz birseyler soylemek icin erken.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Burda ölümüne savunma gibi bir durum yok siz görmek istediğinizi görmek istediğiniz şekilde yorumluyorsunuz
Şuan sizin gözünüzdeki tek kriter işlemcinin s805 olup olmaması veya 2k ekran gelip gelmemesi sizin yoğunlaştığınız konu bu olunca haliyle diğer yenilikleri görmekte zorluk çekiyorsunuz
Note 4 s805 + 2k ekranla gelince ne değişti bence hiçbişey
Note 4 te kayda değer bir gelişme varsa birtek kameraya OIS gelmesini söyleyebilirim
Testlerde zaten 2k ekranın ve Touchwiz arayüzünün üstün katkılarıyla g3 ün bile gerisinde kalıyor z2 veya z3 den bahsetmiyorum g3 ün gerisinde
Ekranda sRGB oranı %130 a çıktı 600nit parlaklığa ulaştı
Güneş ışığı altındaki performans geliştirilip sezgisel kontrast artırma ve keskinlik geliştirme üzerine teknolojiler kullanıldı
Live Colour Led , Triluminos ve X-reality den bahsetmiyorum bile
Kameranın ISO performansı ve gece performansı 2 kat arttı
25mm lens kullanılmaya başlandı
BIONZ X görüntü işleme yongası güncellendi
Z2 de batarya performansında liderdi şimdi daha da geliştirip 2 gün kullanım süresi vaad ediyorlar
Seste DSEE HX ve Hi-Res Audio desteği geldi
Yüksek db de net ve berrak ses veriyor
Gürültü engelleme teknolojileri geliştirilmiş
IP58 sertifikası IP68 e çıkartılarak su ve toz geçirmezlik özelliği geliştirilmiş
Tasarımda kenarlar yuvarlatılarak elde tutuş kolaylaştırıldı
Z3 Compact ı anlatmaya bile gerek duymuyorum zaten 4'' İphone 5s ile aynı boyutta olmasına rağmen 4.6'' ekrana sahip
Galaxy s5 , Htc one m8 deki bataryaların bir benzeri var 2600mah değerinde gerisini siz düşünün
Bende Snapdragon 805 ve Adreno 420 ile gelmesini bekliyordum ama bunlar gelmedi diye bütün yenilikleri sizin gibi görmezden gelecek değilim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kafam karışdı sizce z2 mi z3 mi almalıyız yoksa ikisinide almamalıyızmı

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=363652]LittleMonster[/MENTION] tamam bizde sony seviyoruz da bu ölümüne savunma neden? Aynı işlemci ile 3 telefon çıkardılar ne değişti? Ekran değişmişmiş şu değişmişmiş bunlar boş. Bir de diyorsun değişikliği işlemci yongasetinden ibaret sananlar var herhalde öyle ya ne olacak? En önemli kriterler onlar zaten.

Bunu sende dediysen artık başka bir şey demeye gerek yok sanırım. :lol:

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Sende derken? :)
Tamam bende sonyi savundum ama o zaman böyle değildi. 3 telefonda aynı donanımda tamam aralarında biraz farklılık var ama daha fazlasını beklerdim. Ha bu beklentilerimin arasında da 2k ekran yoktu zaten, bana göre de gereksiz bişey fakat özellikle işlemci ve gpu anlamında farklı şeyler bekliyordum.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Sony kullanıcısınya o bakımdan dedim. :D Bencede gereksiz 2K aşırı pil tüketimini geçtim oyunları 1080p açtıktan sonra ne anlamı var? Sony kendi kuyusunu kazıyor ps'de ki başarısını telefonlarda yaşıyamıyorlar. Bunu bile sözde savununca Sony'i kurtarcağını düşünenler var. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hmm ben bu haberi duyduğum zaman inanın çok ama çok üzüldüm elimde sony z1 ve z2 var ve şuanda z3 çıkıyor daha 5 ay öncesi çıkarttığı telefonun yenisini çıkartan diğer çıkarttığı telefonun önünü kesen bir firma samsung sanıyordum ve aynısını sony de yapıyor hayır önce sen bi z2 yı yeterince piyasada tutta 3ü cıkart kos koça fırmalar bunu düşünemiyormu acaba z1 ile z2 arasında dünyalar kadr fark var hem özelik olarak hemde aralarındaki cıkış farkı olarak tam yerinde sürdüler bende z2 yı aldım ama 3 kendi kendilerini baltalarlar. elbettki z2 tartışmasız.

emrahbaraner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar z3 ün performansını arttırmak için neler yapabılılırım root felan atmadan

O

Ogz 12334

SDN Okuru
Arkadaşlar z3+ yani plus yeni çıktı ama ben z4 ile ilgili haberler okuyorum internetten nasıl olacağı ile ilgili net bir bilgi bilen varmı ben z3 kullanıyorum telefondan memnunum ama sadece kamerasını beğenmiyorum kötü z3plus tada aynı bulanıklık pembe leke Vs. Bi sorun varmı

Yardımcı olursanız sevinirim tşkler