Sony Xperia XZ vs Huawei P9

Kayra Anıl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar,2 tane telefon arasında kaldım bütçem 2250 tl kafamda sony xperia xz ve huawei p9 var sizce hangisini tercih etmeliyim benim için telefonda akıcılık önemli stabil çalışsın yeter oyun oynamayan bir insanım telefonda veya sizin önerebiliceğiniz telefon varmıdır(mi6) hariç.
Ekran boyutu en fazla 5.2 ınc.
distribütör garantili olucak.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu ikili arasından XZ fakat 2350 TL'ye S7 var hepsi burada da ona da bir bakmanın tavsiye ederim .

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Bu ikili arasından XZ fakat 2350 TL'ye S7 var hepsi burada da ona da bir bakmanın tavsiye ederim .
Onun garanti kısmı arkadaşa uymuyor sanırım distribütör garantili istemiş. Ama s7 güzel seçim mate 9 da çok şahane o fiyatta ithalatçı garantili olarak ikisini tek geçerim

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Merhabalar,2 tane telefon arasında kaldım bütçem 2250 tl kafamda sony xperia xz ve huawei p9 var sizce hangisini tercih etmeliyim benim için telefonda akıcılık önemli stabil çalışsın yeter oyun oynamayan bir insanım telefonda veya sizin önerebiliceğiniz telefon varmıdır(mi6) hariç.
Ekran boyutu en fazla 5.2 ınc.
distribütör garantili olucak.
Arayüz konusun da kim nederse desin huawei derim özelliğe bakma çok fazla ara yüz ağırsa eğer o işlemciye yük demek performans kaybı demek huawei bu konu da süper android sınıfın da. Ama sana Öner'im garanti takıntın varsa a7 2017 al bak keyfine hatta süper kampanya var HB Samsung Galaxy A7 2017 (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı
--- Gönderi Güncellendi ---
S7 2350-2400 TL olanı zaten resmi TR garantili fiyatı yeni düştü
O zaman tamam hiç piyasayı takip etmiyorum o zaman az önceki yorumum değişti o fiyatta s7 varken :)

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
S7 2350 ye düştümü ya xz yerine alınır ozaman tasarım ve kamera yeterli sebep

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
p9 da şarj problemı var dıyorlar ne kadar doğru bilmiyorum

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
İkisi arasidna tercihin p9 olsun kesinlikle.Ama benim nacizane önerim Huawei Mate 9 olur.S7 ise tavsiye etmem.Herseyden önce görünümü oldukça eski modelleri s4 s5 s6 serisine çok benzetiyorum.O kadar para vereceksin özgün bir görünüme sahip olsun istersin değil mj ?
--- Gönderi Güncellendi ---
İkisi arasidna tercihin p9 olsun kesinlikle.Ama benim nacizane önerim Huawei Mate 9 olur.S7 ise tavsiye etmem.Herseyden önce görünümü oldukça eski modelleri s4 s5 s6 serisine çok benzetiyorum.O kadar para vereceksin özgün bir görünüme sahip olsun istersin değil mj ?

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
şarj çok elzem değilse ithalat garantili p9 al rahatına bak hocam :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
P9 VS XZ sorusuna P9 diyenleri dikkate almayınız Genellikle Huawei fanboyu oluyorlar. . SONY kamerada videoda ezip geçiyor. Snapdragon 820den bahsetmiyorum bile.,
S7 vs Mate 9da da S7 kamerada net eziyor düşük ışık performansı netlemesi OISi çok daha iyi bak az biraz değil çok daha iyi

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
P9 VS XZ sorusuna P9 diyenleri dikkate almayınız Genellikle Huawei fanboyu oluyorlar. . SONY kamerada videoda ezip geçiyor. Snapdragon 820den bahsetmiyorum bile.,
S7 vs Mate 9da da S7 kamerada net eziyor düşük ışık performansı netlemesi OISi çok daha iyi bak az biraz değil çok daha iyi

Hoş bi tavır değil. aynı kafayla sende sony fanboyumusun hocam ? her konuda xz xz xz diyip duruyosun mesela 2.400 tl xz ye vermek var 15-1600 p9 a var. ek olarak hiç bi zaman s7 edge olmayacak xz kabul ediniz.

Yıllarda iğrenç kameralı telefonlara eşşek yüküyle para aldı sony denen firma heleki o kalas tasarımları ve leş servisi ile hiç bi zaman haketmiyo bu değeri. yine bir çok şikayet var xz den

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hoş bi tavır değil. aynı kafayla sende sony fanboyumusun hocam ? her konuda xz xz xz diyip duruyosun mesela 2.400 tl xz ye vermek var 15-1600 p9 a var. ek olarak hiç bi zaman s7 edge olmayacak xz kabul ediniz.

Yıllarda iğrenç kameralı telefonlara eşşek yüküyle para aldı sony denen firma heleki o kalas tasarımları ve leş servisi ile hiç bi zaman haketmiyo bu değeri. yine bir çok şikayet var xz den
Ben Sony taraftarı değilim sadece Huawei taraftarlarını sevmem. P9 alınmaması taraftarıyım hem sizin dediğinz pil hem çok çok kötü videosundan dolayı. Videosu rezalet OIS yok onu karşılayacak birşey de yok.
Niye P9 alıp kendimi riske atayım XZ alayım daha iyi veya niye Mate 9 alayım çok daha iyi netleme performansına sahip çok daha iyi oıse çok daha iyi düşük ışık performansına sahip S7yi almak varken ?

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Ben Sony taraftarı değilim sadece Huawei taraftarlarını sevmem. P9 alınmaması taraftarıyım hem sizin dediğinz pil hem çok çok kötü videosundan dolayı. Videosu rezalet OIS yok onu karşılayacak birşey de yok.
Niye P9 alıp kendimi riske atayım XZ alayım daha iyi veya niye Mate 9 alayım çok daha iyi netleme performansına sahip çok daha iyi oıse çok daha iyi düşük ışık performansına sahip S7yi almak varken ?

Şarjı iyi olsa direk alırdım. bu fiyata bu kamera yinede çok iyi. sizlerin ois takıntınızı anlamıyorum safaride hayvanlarımı çekiyosunuz yoksa bütün gün elinizde telefon videomu çekiyosunuz inanın anlamıyorum

tabiki olsa daha iyi olurda şu ois işini namus meselesi yapmasanız keşke cidden anlam veremiyorum

ve ek olarak xperia xz s7 edge ve mate 9 gibi telefonların yanında anca süt oğlanı olur

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şarjı iyi olsa direk alırdım. bu fiyata bu kamera yinede çok iyi. sizlerin ois takıntınızı anlamıyorum safaride hayvanlarımı çekiyosunuz yoksa bütün gün elinizde telefon videomu çekiyosunuz inanın anlamıyorum

tabiki olsa daha iyi olurda şu ois işini namus meselesi yapmasanız keşke cidden anlam veremiyorum

ve ek olarak xperia xz s7 edge ve mate 9 gibi telefonların yanında anca süt oğlanı olur
Bence S7 Edge yanında diğer ikisi süt oğlanı olur.
Benim içni OIS takıntı. Zenfone 3de bile OIS var banane P9da niye yok ? Sonyde de yok evet ama adamlar Steady shotu yapmış tamam fotoğrafta hiçbir etkisi yok ama FHD30 ve fhd60ı çok iyi çekiyor mesela. P9da hiçbirşey yok Niye 2000 Tl verdiğimiz cihazda OIS veya onu karşılayacak birşey olmasın ?

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Bence S7 Edge yanında diğer ikisi süt oğlanı olur.
Benim içni OIS takıntı. Zenfone 3de bile OIS var banane P9da niye yok ? Sonyde de yok evet ama adamlar yapmış tamam fotoğrafta hiçbir etkisi yok ama FHD30 ve fhd60ı çok iyi çekiyor mesela. P9da hiçbirşey yok Niye 2000 Tl verdiğimiz cihazda OIS veya onu karşılayacak birşey olmasın ?

'' sony de de yok evet ama adamlar yapmış '' neyse hocam haklısınız

M

Murat Burç

SDN Okuru
'' sony de de yok evet ama adamlar yapmış '' neyse hocam haklısınız
SONYde OIS yok ama Sonynin yıllardır yaptık yaptık diye beceremediği ama XZ de bu sefer becerdiği ve FHD30 ve FHD60da iyi çalışan sarstınyı ı önleyen Steady Shot adlı yazılım var ve bu steady shot videoda sarsıntıyı önlemek olarak P9un fersah fersah önünde demek istediğim bu
Steady shotu yazmayı unutmuşum.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Allah aşkına fanboylari sevmem bilmem ne ne demek ya akıla sığmıyor.Hocam şuana kadar hiçbir sdn soru cevapları inceliyorsan xz ilr hangi telefon kıyaslaniyorsa rakibi önemli değil hep diğer cihaz tercih edilmesi tavsiye ediliyor belki dikkstini çekmiştir.O kabul edilemez tasarımı bir günü cikaramayan bataryası çoğu fanboyunun dahi illallah geldiği marka müşteri ilişki hezimeti vs vs. Huawei oldukça kaliteli bataryası parmak izi satış sonrası müşteri hizmeti kamerası ekranı vs vs.Bos konuşanlara aldanma.zaten iyi araştırma yaparsan dediklerime ulaşırsin

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Allah aşkına fanboylari sevmem bilmem ne ne demek ya akıla sığmıyor.Hocam şuana kadar hiçbir sdn soru cevapları inceliyorsan xz ilr hangi telefon kıyaslaniyorsa rakibi önemli değil hep diğer cihaz tercih edilmesi tavsiye ediliyor belki dikkstini çekmiştir.O kabul edilemez tasarımı bir günü cikaramayan bataryası çoğu fanboyunun dahi illallah geldiği marka müşteri ilişki hezimeti vs vs. Huawei oldukça kaliteli bataryası parmak izi satış sonrası müşteri hizmeti kamerası ekranı vs vs.Bos konuşanlara aldanma.zaten iyi araştırma yaparsan dediklerime ulaşırsin

huawei ile sony kıyaslanmaz kimse kusura bakmasın. fanboyluk değil bu gerçek.. o kazma kalas tasarımı. leş kameraları ve o kötü servisi ile sony uzak olsun

M

Murat Burç

SDN Okuru
Fanboylarindan bak servis de servis diye diye bitiremiyor ama o küçük aklı Mate 9un Huawei garantili olanının 2900 olduğunu bu cihazların 2300 civarında olduğunu düşünemiyor .

Öyle fanboyki kalkıp p9 diyor .

P9 rezalet bir model düşük ışık çekimi rezalet videosu hepten rezalet işlemcinin GPUsu Note 5den güçsüz kaldı ki 820 , Mate 9daki kirin 960dan daha güçlü GPUya sahip
P9 VS XZnin galibi XZdir nokta az daha çıkar özellikle gece ve ayrıca videoda Mate 9dan çok daha iyi kamera performansı sahip s7yi alır dahasi yok

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
İkiside pişman etmez bence xz daha mantıklı.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Kardeşim git incele eline al hangisi hoşuna giderse onu al.Daha başka açık çek verilmez.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tasarıma bakılarak sadece telefon seçilmez youtube gir XZ ile P9un çektiği bi kaç videoyu izle hatta Türk teknoloji kanllarıda bu karşılaştırmayı yaptı videoda sarsıntıyı önleme olarak çok bariz daha önde XZ , doğru dürüst video çekemeyen GPUsu note 5den dahi güçsüz P9 ile işin olmasın al Snapdragon 820li XZyi

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
illa p9 ile xz ise kıyas yani dünyada başka 3. bi telefon yoksa mecburen xz. üstdeki arkadaşın dediği gibi daha iyi bazı yönlerden

M

Murat Burç

SDN Okuru
GFXBench - Unified cross-platform 3D graphics benchmark database Şu attığım linkteki değerlere iyi bakın. P9 , XZye karşı androidlerin iOS cihazlara karşı sunduğu gibi daha iyi kamera daha iyi batarya gibi şeyler de sunmuyor hani sunsa bak bu donanım farkı göz ardı edilebilir diyeceğim daha kötüsü çoğu yerde XZ daha iyi
Ha kalkmışken 2250 TLye XZ yerine S7 alabilirsin 2400e

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@Murat Burç Yorumlarının bazılarına katılıyorum bazılarına katılmıyorum. Genel olarak XZ daha iyi bir cihaz. Fakat video dışında gündüz foto çekiminde P9 XZ den iyi demiyorum XZ nin babası yani. Neyse onu konuşucaz. Şuan piyasa da en iyi foto çeken telefonlar Samsung S8, S7 Huawei P9, P10, Mate9. Gündüz çekimi böyle. Fakat video ve gece çekiminde S serisi bariz alır ama Huawei bokeh efektini çok iyi yapıyor ve profesyonel hava daha çok katıyor. İkisinide dene tarafını seç.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İstediği kadar bokeh versin başka birşey yapabildiği yok P9un
XZ gündüz de P9la fotoğraf olarak rahat yarışır videoda dediğin gibi ezer geçer zaten.