Sony Xperia Xa1

Reaksiyon puanı
125
Sony Xperia Xa1 hakkinda ne dusunuyorsunuz. Cekmeme problemi olurmu sizce. Sony kendi uretdigi antenlerimi kullandi yoksa Huawei'nin antenlerinimi?

ShiftBoss

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
289
XA13_w720_h373.jpg

Çerçeve oranı altta ve üstte müthiş görünüyor. Çayınızı ve kurabiyelerinizi koyup odanıza gidebilirsiniz, problem olmaz.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
genelde ekran oranı yuzde 80 vs derler mesela samsunglar için .. bunda cerceve oranı yuzde 60 sanırım :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
@KeremEnginar abi aslında bu cihazı X Compactla karşılaştırsanız güzel olur. Hem yardımcı olur telefon seçiminde.

Birde bilgin olsun XA1de sony üst seviyelerinde olan triluminos , X-Reality gibi üst seviyede olan (X Compact , X ve XZ de var sanırım yakın zamanda çıkanlar arasında) ekran özellikleri yok.

Burak DUMAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
kardeş sony o alt ve üst çerçevelere bir şey yapmadıkça sony alınmaz donanım kamera her şey açısından 10 üzreinde 10 alır ama tasarım konusunda kendini geliştirmeli diye tahmin ediyorum

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Canlı olarak gördüm. O kadar çirkin ki 10 saniye tahammül edemedim.

KeremEnginar

Asistan
Reaksiyon puanı
189
@KeremEnginar abi aslında bu cihazı X Compactla karşılaştırsanız güzel olur. Hem yardımcı olur telefon seçiminde.

Birde bilgin olsun XA1de sony üst seviyelerinde olan triluminos , X-Reality gibi üst seviyede olan (X Compact , X ve XZ de var sanırım yakın zamanda çıkanlar arasında) ekran özellikleri yok.

Bence çok yapmaya gerek yok. XA1 baya fail bir cihaz :D

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Fiyatının 900TL fln olması gerekiyordu.

1500TL kesinlikle etmez, Sony telefon konusunda Türkiye'de insanları kazıklamak için uğraşıyor sürekli.

X Compact'da yaramaz bir cihaz hemde tasarımı ve ekran boyutu 2012'li yılları andırıyor, onun da ederi en fazla 1000TL

Sony genel olarak Türkiye pazarını sallamıyor, burada ki distribütör de meydanı boş bulup insanları kazıklıyor ve teknik destek sıfırdan daha aşağıda eksilerde.

4 defa garantiye giden cihaza değişim yerine hala tamir önerisi yaptırıyorlar.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Çerçeve hakikaten kötü, yani bu öne bakan çift hoparlör olayı olduğunda bir miktar çerçeve hadi neyse diyorum ben ama sony abartıyo iphone ve htc de böyle çerçeve seven gillerden.
--- Gönderi Güncellendi ---
Fiyatının 900TL fln olması gerekiyordu.

1500TL kesinlikle etmez, Sony telefon konusunda Türkiye'de insanları kazıklamak için uğraşıyor sürekli.

X Compact'da yaramaz bir cihaz hemde tasarımı ve ekran boyutu 2012'li yılları andırıyor, onun da ederi en fazla 1000TL

Sony genel olarak Türkiye pazarını sallamıyor, burada ki distribütör de meydanı boş bulup insanları kazıklıyor ve teknik destek sıfırdan daha aşağıda eksilerde.

4 defa garantiye giden cihaza değişim yerine hala tamir önerisi yaptırıyorlar.

Hocam bende düşünüyorum X compact şu ara fiyatı baya düşük online kanallarda ama kararsızım, hem sar değerleri yüksek cihazın. Birde böyle servis kalitesi kötü diye duyunca endişe artıyo nasıl cidden kötümü servis hizmeti.

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
XA13_w720_h373.jpg

Çerçeve oranı altta ve üstte müthiş görünüyor. Çayınızı ve kurabiyelerinizi koyup odanıza gidebilirsiniz, problem olmaz.
Efsanesin kasa tipi de tepsiye benzemiş kara olanlardan iyi iyi sony daha dibe gidiyor tasarım konusun da.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Çerçeve hakikaten kötü, yani bu öne bakan çift hoparlör olayı olduğunda bir miktar çerçeve hadi neyse diyorum ben ama sony abartıyo iphone ve htc de böyle çerçeve seven gillerden.
--- Gönderi Güncellendi ---

Hocam bende düşünüyorum X compact şu ara fiyatı baya düşük online kanallarda ama kararsızım, hem sar değerleri yüksek cihazın. Birde böyle servis kalitesi kötü diye duyunca endişe artıyo nasıl cidden kötümü servis hizmeti.

Teleservice tamir konusunda iyi, tamir ediyor.

Ancak değişim veya iade talepleri kesinlikle red ediliyor.

Sony Türkiye ise kesinlikle karışmıyor ve cevap vermiyor. Ben malımı satana kadar Sony diyor.

Sony Türkiye sürekli kopyala yapıştır cevap atıp, yalan söylüyor bir sürü.

Teleservice ben Sony izin vermeden değişim yapamam diyor, Sony ise ben Teleservice ne derse onu yaparım diyor.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Teleservice tamir konusunda iyi, tamir ediyor.

Ancak değişim veya iade talepleri kesinlikle red ediliyor.

Sony Türkiye ise kesinlikle karışmıyor ve cevap vermiyor. Ben malımı satana kadar Sony diyor.

Sony Türkiye sürekli kopyala yapıştır cevap atıp, yalan söylüyor bir sürü.

Teleservice ben Sony izin vermeden değişim yapamam diyor, Sony ise ben Teleservice ne derse onu yaparım diyor.

Servis işi sancılı demek sony 'de. bu servis işinde lg den memnun kalmıştım ben oda cihazların sıkıntısını servis hızıyla unutturma falan düşüncesindendir artık :) En az sıkıntı yapan yine apple servisi gibi sanırım. Servis güvencesi olunca kafa rahat satın alınıyor cihazlar birde işte ektili bu mesela benim kafama takıldı alsam cihaz bozulsa süründürürlermi diye düşünürüm.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Servis işi sancılı demek sony 'de. bu servis işinde lg den memnun kalmıştım ben oda cihazların sıkıntısını servis hızıyla unutturma falan düşüncesindendir artık :) En az sıkıntı yapan yine apple servisi gibi sanırım. Servis güvencesi olunca kafa rahat satın alınıyor cihazlar birde işte ektili bu mesela benim kafama takıldı alsam cihaz bozulsa süründürürlermi diye düşünürüm.
Servis olarak bu sıralar Huawei çok iyi diye çok duydum. Bizzat bir tecrübem yok.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Haweii iyi marka aslında ama nedense itici geliyo bana cihazları.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Cihaz güzel ama parmak izi okuyucu yok fiyatı ucuz değil bide. sırf bu yüzden gözümden düştü xa1 şu sıra hiçbir teknoloji markette x compact yok göremedim nasıl bişey olduğunu üretimden kalktı diyorlar. Yeni telefon almayı bende düşünüyorum sonyler güzel geliyo ama servis beni de düşündürüyor huawei güzel ama pahalı neyse biraz ucuzlasın da a5 2017 alak yapcak bişey yok siyahı güzel a5 2017nin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cihaz güzel ama parmak izi okuyucu yok fiyatı ucuz değil bide. sırf bu yüzden gözümden düştü xa1 şu sıra hiçbir teknoloji markette x compact yok göremedim nasıl bişey olduğunu üretimden kalktı diyorlar. Yeni telefon almayı bende düşünüyorum sonyler güzel geliyo ama servis beni de düşündürüyor huawei güzel ama pahalı neyse biraz ucuzlasın da a5 2017 alak yapcak bişey yok siyahı güzel a5 2017nin.
pahalı A5 2017 bütçe ne kadar başka cihaz bulak

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hbden X compact al. Veya ben kardeşime Mİ5S aldım onu al iyi cihaz. Sadec hoparlör ses seviyesi kötü ve parmak izi pek verimli değil(son güncelleme ile çözdüler diyorlar denemeye üşeniyorum.)
Ben para toplayıp alana kadar kesin tükenir ha aynı z5 compact gibi :D

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
E Mİ5S al o zaman:D
Cidden 821 falan noluyoruz diyorsun kardeşim kullanıyor ama cihaz güzel hoparlör ve parmak izi dışında
Mi5 modeli sanki daha iyi gibi geldi bana mi5sten aynı özellikler bide üstüne ois var mi5te mi5sin sadece işlemci farklı bide metal olmuş başka farkı var mı ki

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mi5 modeli sanki daha iyi gibi geldi bana mi5sten aynı özellikler bide üstüne ois var mi5te mi5sin sadece işlemci farklı bide metal olmuş başka farkı var mı ki
kamera sensörü daha iyi mi5sin. Tabi OIS de iyi özellik ama mi5de 32liğinde kırpılmış sd820 var. mi5sde de kırpmış bi nevi gerçek 820 ayarında 821 var . GPU tarafı değişiktir belki

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Galiba bende en son dayanamayıp Huawei P9 alacağım zaten. Telefonun özellikleri ve tipi oldukça güzel.