Sony Xperia U Hakkında Birkaç Soru

Ozan Ulusoy

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
146
Merhaba arkadaşlar. :)
Ben Xperia U'yu almayı düşünüyorum ama hafızası 8 gb'mış.Bunun 2 gb'ı sistem içinmiş.Ben birkaç yerde bize 6 gb, bazı yerlerde bize 4 gb kalıyor diye okudum.Hangisi doğru ?
Şuan benim kullandığım telefonda 800 mb hafıza ve 8 gb hafıza kartım var.Ben toplam 3,5 gb kullanıyorum.Sizce Xperia U'yu alsam mı ?
Not:Lütfen başka telefon önermeyin. :)

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
micro usb destegi. var alir takarsin yuksek hafizali kart sorun olmaz

Dr. Oetker

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dahili telefon belleği: 8 GB (4 GB'a kadar kullanıcı erişim belleği) sitesinde böyle diyor.

Ozan Ulusoy

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
146

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Pardon ya şimdi etiketledim. :D
Sola biraz pahalı. :D
Şimdilik U yeter. :D
Sen sorularıma cevap ver. :D

Telefonu rootlayıp 2 gb daha kazanabiliriz diye okudum bu doğru mudur ?
Evet sanırım rootlayinca 6gb elde edebiliyosun hafıza kartı desteği yok zaten bildiğin gibi kasası sağlam elime aldım müzik performansı güzel diyorlar bi de alt tarafı değişiyor çok hoş yav :D

Ozan Ulusoy

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
146
Evet sanırım rootlayinca 6gb elde edebiliyosun hafıza kartı desteği yok zaten bildiğin gibi kasası sağlam elime aldım müzik performansı güzel diyorlar bi de alt tarafı değişiyor çok hoş yav :D

O zaman root atarım ve 6 gb bana yeter de artar da. :D
Tasarımı bence sola'dan daha güzel. :D
Tolga Cem'in incelemesinde görmüştüm, ne renk tema seçersen telefonun altı o renk oluyormuş. :D

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bu arada sony xperia go nasıl bir telefon ? ekran kalitesinin kötü old söyleniyo epeyde küçükmüş.yorumlarınız nedir ????

Ozan Ulusoy

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
146

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
U'nun farkı. :p

Konumu baltalama. :p
Şaka bir yana sende konu aç orada yardımcı olalım. :)
Go ile ilgili tek bildiğim şey JB güncellemesini alacak. :)
Ekranı da 3.5 inç yani U ile eşit. :D

2011 modelleri için garanti vermiyoruz demişler bir umut var onlar için U ile Solaya gelecek galiba Sony'nin konuşmalarını yanlis anlamış olabilirler :D

senbilme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sony Xperia U'yu bi iki hafta kullandım sora yerine s2 aldım. Telefon boyut olarak aslında ele gelir taşıması kolay hele de s2 den sonra daha iyi anladım..xperia da bende 4 gb boş hafıza gözüküyordu...çok büyük tepkiler aldı sony bu hafıza konusunda kendi forum sayfalarında kullanıcılar bayağı bi sitem ettiler..ses konusunda beni tatmin etmedi kısık geldi..ekran güneşte sıfır hiç gözükmüyor..sar değeri biraz yüksek diğerlerine göre...açıkcası vatanbilgisayarda xperia sola 750 civarıydı ..kampanya takip edip daha farklı modeller alınabilir..bu benim fikrim tabi...kullanım olarak rahat bir telefon..ancak beklentileri yüksek olan kişiler için tercih edilesi bir cihaz değil..Root atılacaksa garantiyi düşünmekte fayda var.sony root işlemi konusunda çok duyarlı bir firma anında garanti dışı bıraktığını duydum forumlarda...microsd yada herhangi bir slot yok hafıza arttırılamıyor...kendi hafızası neyse o...

Ozan Ulusoy

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
146
Sony Xperia U'yu bi iki hafta kullandım sora yerine s2 aldım. Telefon boyut olarak aslında ele gelir taşıması kolay hele de s2 den sonra daha iyi anladım..xperia da bende 4 gb boş hafıza gözüküyordu...çok büyük tepkiler aldı sony bu hafıza konusunda kendi forum sayfalarında kullanıcılar bayağı bi sitem ettiler..ses konusunda beni tatmin etmedi kısık geldi..ekran güneşte sıfır hiç gözükmüyor..sar değeri biraz yüksek diğerlerine göre...açıkcası vatanbilgisayarda xperia sola 750 civarıydı ..kampanya takip edip daha farklı modeller alınabilir..bu benim fikrim tabi...kullanım olarak rahat bir telefon..ancak beklentileri yüksek olan kişiler için tercih edilesi bir cihaz değil..Root atılacaksa garantiyi düşünmekte fayda var.sony root işlemi konusunda çok duyarlı bir firma anında garanti dışı bıraktığını duydum forumlarda...microsd yada herhangi bir slot yok hafıza arttırılamıyor...kendi hafızası neyse o...

Yazdıkların için saol.Değerlendireceğim. :)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar Xperia U'da sar değeri 1.6 ama ben telefonla konuşmam haftada 1 saati geçmez(belki de yarım saat :D)
Bir zararı olur mu ? @patientia :D

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Yazdıkların için saol.Değerlendireceğim. :)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar Xperia U'da sar değeri 1.6 ama ben telefonla konuşmam haftada 1 saati geçmez(belki de yarım saat :D)
Bir zararı olur mu ? @patientia :D
Valla uzun süre sonra etkisini gösterir ama 1 saatte de pek etkisi olmaz diye düşünüyorum ki hemen olan bir şey değil samsung sadece bu sar değeri konusunda başarılı ama ben o rakamların Gerçek Olmadığına inanıyorum Samsung'un rakamlarına özet : pek zararı olmaz ancak sola ile Xperia u arasında fiyat farkı yok benim bildiğim kadarıyla yahu :)

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
4 gb dahili hafızası var ve arttırılabilir hafıza desteği yok ayrıca sar değeri bayağı bi yüksek onun yerine biraz daha ekleyip sola almak daha mantıklı bence, gerçi sola nın sar değeri de yüksek ama u kadar değil :)

Ozan Ulusoy

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
146
4 gb dahili hafızası var ve arttırılabilir hafıza desteği yok ayrıca sar değeri bayağı bi yüksek onun yerine biraz daha ekleyip sola almak daha mantıklı bence, gerçi sola nın sar değeri de yüksek ama u kadar değil :)

Dediğim gibi telefonla zarar verecek kadar sık konuşmam.Öyle bir durum olsa bile kulaklığı kullanırım. :)
İnternette bir kablo buldum Utg Kablo diye bu kablo sayesinde hafıza sorununu aşabilirim. :)

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Dediğim gibi telefonla zarar verecek kadar sık konuşmam.Öyle bir durum olsa bile kulaklığı kullanırım. :)
İnternette bir kablo buldum Utg Kablo diye bu kablo sayesinde hafıza sorununu aşabilirim. :)

o zaman sorun olmaz gönül rahatlığıyla alabilirsin :)
benim arkadaşta var özellikle şu alt tarafının renk değiştirmesi çok hoş duruyo sadece onun için bile alınabilir :D

Ozan Ulusoy

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
146
o zaman sorun olmaz gönül rahatlığıyla alabilirsin :)
benim arkadaşta var özellikle şu alt tarafının renk değiştirmesi çok hoş duruyo sadece onun için bile alınabilir :D

Aynen alt taraf benimde çok hoşuma gitti. :D
Bence Sola ile U neredeyse eşit.Çünkü:
u ön kamera var sola yok--- u led ekran sola lcd --- u 4 gb ve sd yok sola 8 gb ve sd var --- u 3.5 sola 3.7 -- u da Floating Touch yok sola da var-- u da tv çıkışı var sola da yok
:)
Birinde olan özellik diğerinde yok. :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ha birde unutmadan 1.62 sar değeri var radyosyon makinası :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia u almayı düşünüyorum fakat çok kararsız kaldım 800 tl yi aşmayacak bir telefon almak istiyorum ve bana göre de en ideali sony xperia u geliyor. He bide size göre xperia u mu daha iyi neo mu

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
xperia u almayı düşünüyorum fakat çok kararsız kaldım 800 tl yi aşmayacak bir telefon almak istiyorum ve bana göre de en ideali sony xperia u geliyor. He bide size göre xperia u mu daha iyi neo mu

Sony Xperia Sola

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar kullanımı güzel hoş tlfn ama vodafone kullanıcıları için şebekesi sorunlu. tlfn çekmiyo şebeke sorununu incelemeden almayın derim..