Sony xperia başarili midir?

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
gerek 2012 başlarında gerekse 2013 2. çeyreği de dahil olmak üzere hiçbir analiz şirketi veya sony tarafından satış rakamları açıklanmamıştır neden satış rakamları açıklandığında sony gözardı edilmekte veya sony ilk 4 yeralmamaktadır?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
açıklandı geçen yıl zarar etti sony halada kar ettiklerini sanmıyorum.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sony'nin zarara uğramasının nedeni bence reklamdı. Samsung, HTC falan reklam yaparken Sony pek reklam yapamadı. Ama Sony, Xperia Honami satışa çıkınca belki bi hayli düzelebilir.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
1.sony reklam yapmadı 2. sony zarar etse arka arkaya yeni model üretmez

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Merkez binalarını satıyor adamlar:) kar ettıklerı ıcın heralde

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Ne yatırımı binayı satıp ilk defa kar etmiş adamlar illa linkmi bulayım. Şu honami efsanesi gerçekse inş kar etmeye başlar sony en azından mobile sektörde, diğer sektörlerde samsung vs varken kar etmesı zor

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
varsa bildiğin bir link paylaş sony nin zarar ettiğine dair bizde bigi sahibi olalım

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
sony hatırlağım ve bildiğim kadarıyla 40 günde 5 milyon xperia z sattı bu iyi bir rakam
2. SONY dün mü kuruldu ki apple samsung htc varken telefon üretmeyecek

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
peki ben akıllı telefon almak istiyorum arkadaşlar marka olarak samsung galaxy serilerini mi önerirsiniz yoksa sony xperia serisini mi hala karar veremedim nedeni xperia almak istiyorum kaliteli ama fiyatları bütçemi zorluyor ama samsung her kullanıcıya hitap ettiği için uygun telefon bulmakta zorlanmıyor insan fikirlerinizi yazarsanız sevinirim şimdiden teşekürler

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
sony hatırlağım ve bildiğim kadarıyla 40 günde 5 milyon xperia z sattı bu iyi bir rakam
2. SONY dün mü kuruldu ki apple samsung htc varken telefon üretmeyecek

Samsung da 20 günde 10 milyon S4 sattı. Ayrıca Sony ye dün kuruldu diye bir eşy söylemedim, he yapsın da; Televizyon, kulaklık vs devam etsin. Telefona kendi yaptığı bir şeyi koyamıyor ki zaten. Tüm parçalar diğer firmalardan.

KlpRnS

Asistan
Reaksiyon puanı
0

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bir kere sony kendi uygulamalarını daha ileriye taşımaktadır walkman yıllardır vardır ve geliştirilmiş ve daha yeni eklentiler (clear audio+) ile donatılmış 2.cyber shot mobile bravia engine 2 super otomatik kamera alanındaki çözümleri istersen dahası var

KlpRnS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1. si satış pazarlama propaganda veya reklam bu yeterli değil başka fikri olan?

O nasıl bir cümledir? insanlar yanılamaz mı? Sen kendini haangi dağın padişahı olarak görüyosun da başkalarının fikrine önem vermeden kelle uçuruyosun?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Arkadaşım bn bu haberi ilk okuduğumda yatırım olarak geçiyordu. Ayrıca sonynin tek gelir kaynağı akıllı telefonlarda değil bunuda bilyorsunuz.

tabi yatırım diyecek dostum zarar ettik diyecek hali yok ama az çok ekonomiden anlayan herkes eldeki malların paraya çevrilmesinin ne anlama geldiğini bilir. Tabiki sadece telefon üretmiyor zaten verdiğim haberlerin hiçbirinde sadece telefon demiyor ki? televizyon, telefon hemen hemen her alanda zarar ediyor sadece film ve müzik sektöründe kar etmiş ama o da toptan zararı karşılıyamamış doğal olarak. Herşeyi anlıyorumda firma bile kendisi zarar açıklamışken ısrarla etmedi diyorsunuz:) sony ürünü kullanınca sony yönetim kurulu başkanı falan olmuyoruz bende sony kullanıyorum ama gerçekler her zaman gerçektir, uzatmayın şu konuyu boş yere.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
bir kere sony kendi uygulamalarını daha ileriye taşımaktadır walkman yıllardır vardır ve geliştirilmiş ve daha yeni eklentiler (clear audio+) ile donatılmış 2.cyber shot mobile bravia engine 2 super otomatik kamera alanındaki çözümleri istersen dahası var

Hadi say bana bakayım neleri var?

Renklerin TFT panel üzerinde canlı durması için sürekli pil harcayan bir aydınlatma sistemi
ClearAudio var, benim içni ekolayzır ayarından ibaret değil.
Başka? Ha bir de su geçirmiyor. Ne kadar şahane. Biraz Samsung, HTC gibi donanım dışında yazılımsal özellikleri de olması lazım.

O Sony Tarafından beğenilmeyen, plastik denilen cihazdaki yazılımsal özellikler;

S Translator
Svoice
SHealth
STanslator
Chat ON
SamsungApps ( Bir sürü paralı uygulama ücretsiz )
S Beam
Dual Recording camera, Drama Shot vs
Sensör İle resimleri kaydırma
Göz takibi yapan sensör ile inyternet sayfasında gezme
Sensör üzerinde el gezdirerek kilit açma/çağrı yanıtlama
....
...
...

Daha neler neler var. Sony neden başarısız biliyor musun, işte bunları yapmadığı için.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bende ekonomi okuyan bir insan olarak SONY 2012 nin 1 ve 2. çeyreğini zararla kapattı biliyorum ancak 2013 1 ve 2. çeyrek raporları açıklanmadığı için erken bir söz söylemek istemem

- - - Mesaj Güncellendi - - -

walkman için
clear audio+
sensme( ruh haline göre müzik dinleme)
throw
clear bass
surround ses (VPT)
clear phase
xloud
dinamik ses dengeleyici
yazayım mı fazlası var

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Sony kaybetmeye mahkum ilk 3 listeye bile giremez Androidde

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
bende ekonomi okuyan bir insan olarak SONY 2012 nin 1 ve 2. çeyreğini zararla kapattı biliyorum ancak 2013 1 ve 2. çeyrek raporları açıklanmadığı için erken bir söz söylemek istemem

- - - Mesaj Güncellendi - - -

walkman için
clear audio+
sensme( ruh haline göre müzik dinleme)
throw
clear bass
surround ses (VPT)
clear phase
xloud
dinamik ses dengeleyici
yazayım mı fazlası var

Gel yaz ne var ne yok. Hodri meydan.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hadi say bana bakayım neleri var?

Renklerin TFT panel üzerinde canlı durması için sürekli pil harcayan bir aydınlatma sistemi
ClearAudio var, benim içni ekolayzır ayarından ibaret değil.
Başka? Ha bir de su geçirmiyor. Ne kadar şahane. Biraz Samsung, HTC gibi donanım dışında yazılımsal özellikleri de olması lazım.

O Sony Tarafından beğenilmeyen, plastik denilen cihazdaki yazılımsal özellikler;

S Translator
Svoice
SHealth
STanslator
Chat ON
SamsungApps ( Bir sürü paralı uygulama ücretsiz )
S Beam
Dual Recording camera, Drama Shot vs
Sensör İle resimleri kaydırma
Göz takibi yapan sensör ile inyternet sayfasında gezme
Sensör üzerinde el gezdirerek kilit açma/çağrı yanıtlama
....
...
...

Daha neler neler var. Sony neden başarısız biliyor musun, işte bunları yapmadığı için.

Kardeş artık Sony'i karalamaktan vazgeç. Zaten hep kötülediğin yorumlarda Hep TFT ekran modelini kullanmışsın vazgeç bu politikadan. Samsung diğer telefonlardan özeniyor hep yaptıklarını. Hadi onu bunu geçtim bi' kere Samsung'un zaten kasa plastik. S4'e (plastik kasaya) Tutup'da 1500-2000 TL vermek mantık değil. Zaten sadece sadece Samsung'un uygulamalarını biliyosun baksana Yok mu Sony'nin sanki sayayım; TrackID, Xperia LOUNGE,Xperia™ SmartTags,Xperia Link™,XPERIA FlashLight, Xperia™ Diagnostics ve Gelişmiş WALKMAN Uygulaması. Bilip, bilmeden konuşma derim.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kardeş artık Sony'i karalamaktan vazgeç. Zaten hep kötülediğin yorumlarda Hep TFT ekran modelini kullanmışsın vazgeç bu politikadan. Samsung diğer telefonlardan özeniyor hep yaptıklarını. Hadi onu bunu geçtim bi' kere Samsung'un zaten kasa plastik. S4'e (plastik kasaya) Tutup'da 1500-2000 TL vermek mantık değil. Zaten sadece sadece Samsung'un uygulamalarını biliyosun baksana Yok mu Sony'nin sanki sayayım; TrackID, Xperia LOUNGE,Xperia™ SmartTags,Xperia Link™,XPERIA FlashLight, Xperia™ Diagnostics ve Gelişmiş WALKMAN Uygulaması. Bilip, bilmeden konuşma derim.
kardeş bende anlatıyorumda anlayan kim

KlpRnS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tabi yatırım diyecek dostum zarar ettik diyecek hali yok ama az çok ekonomiden anlayan herkes eldeki malların paraya çevrilmesinin ne anlama geldiğini bilir. Tabiki sadece telefon üretmiyor zaten verdiğim haberlerin hiçbirinde sadece telefon demiyor ki? televizyon, telefon hemen hemen her alanda zarar ediyor sadece film ve müzik sektöründe kar etmiş ama o da toptan zararı karşılıyamamış doğal olarak. Herşeyi anlıyorumda firma bile kendisi zarar açıklamışken ısrarla etmedi diyorsunuz:) sony ürünü kullanınca sony yönetim kurulu başkanı falan olmuyoruz bende sony kullanıyorum ama gerçekler her zaman gerçektir, uzatmayın şu konuyu boş yere.

Yok canım estağfırıllah yönetim kurulu başkanı değilde yönetim kurulu üyesi diyelim :p Zarar ettiğini bende biliyorum. Sadece zamanındaki bi haberi tek kaynaktan okumuşum :D Şuan neyi tartıştığımıxıda tam olarak anlayabilmiş değilim :D Benede bu ubrda kapanmalı :D

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226

Sony yi karalamıyorum, sadece gerçeği söylüyorum. TFT Panel'e iyi mi dememi mi bekliyorsun? Samsung mu özeniyor :D :D :D Puhahahaha , Sen de gidip Samsung a plastik diyorsun ama değil, belli ki eline alıp S3 ile kıyaslamamışsın. XperiaZ, HTC One kadar iyi olmasa da kasa kalitesi gerçek ten iyi. Sony fanboyu olduğun belli, benSamsung fanboyu değilim, onu da belirteyim :hammer:. İstersen sana Samsung S4 ün kötü yönleri ile ilgili bir dolu sayfa yazarım. Malzeme kalitesi, Samsung un yaptığı uygulamaların hep arkadaş çalışıp ram ve önbelleği doldurması, Diğer her 1080p cihazda olduğu gibi Kamera geçikmesi, Drop testlerdeki başarısızlığı, kullanıcı hatasından kaynaklanan hataların aşırı pahalı olması gibi sayarım daha birçok şey, yeter ki iste. Anlatmak istediğimi anlatamadım herhalde. Sony de de teknolojiler var fakat bunlar kaliteli, özgün, ağır başlı, başlı başına özellikler değil. Samsung un, HTC nin yazılım teknolojileri kadar gelişmiş değil. Zaten Parçaları da Samsung gibi kendisi yapmıyor, hep hazırdan alıyor. Ha, bir gün Piyasadaki cihazlar ile karşılaştırılabilecek seviyeye gelirse o zaman överim Sony yi.

EDIT; He bu arada, alttan alttan laf sokma, bozuk plak falan..