Sony Xperia ailesinin kısa özeti

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Konu budur arkadaşlar, daha Xperia Z3+ bile tam konumuna yeni oturmuşken birden Z5 serisi çıkarttı. Birde artık amiral gemisi tabir edilen telefonlarda da yeni sınıflandırma "Z5 birde Z5 Premium". Ya zaten Z serisi üst seviyeydi şimdi Z5 Premium adlı bir tane daha cihaz çıkarttılar sırf Galaxy S6 Edge+ veya iPhone 6 Plus cihazının altında kalmamak için. Telefonlar arasında da çok bir fark değil, neredeyse tasarımı geçersek Z3+ ile hiçbir farkı yok. Aynısını Z3'te yaşadık, şimdi Z5'te yaşıyoruz. Ayrıca 2K ekranlar bile günümüz mobil işlemcilerine bile pek uyumlu değilken sırf ana ekranı 4K kullanacağız diye böyle bir saçmalık ortaya çıkıyor. Zaten 5.5" ekranda neyin 4K'sı, tamam mükemmel ekran dedik, tasarımda yine aynı Sony'nin omnibalans tasarımındaki çerçeveler devam ediyor. Açık söylemem gerekirse çok seviyordum fakat ön taraf hep aynı hep aynı. Cihaz incecikti, bir şey demiyorduk, Şimdi daha da kalınlaştı tabi batarya ömrü 3430maH olmuş Z5 Premium'da demek ki 4k ekran pil performansında optimize olsun diye.
Kamera şükür yenilendi yine yüksek çözünürlüklü bir sensör, ön kamera yükseltildi, 4k video çekim iyileştirildi fakat.
Ne istiyorsun Sony. Yani kaç oldu aynı şeyler. Xperia M4 Aqua yeni çıktı M5'e isim bulamadılar M4 altında kaldı. Kesinlikle gereksiz masraflar arınmalı Sony. 1000-2000 segmentinde çok güzel cihazlar çıkardı şuan M4 aqua-C4-M5 şuan hala da donanımı iyi olan Z2, hatta alt seviyede ucuza E4G gibi cihazlar çok yerinde. Ama üst seviyede Sony çok kararsız. Snapdragon 810 konulmuş yine, ama kötü olan detay şu,
Daha SDN bile Xperia Z3+ incelemesi yayınlamamış iken,(bende yayınlayamadım ürün gelmedi), Xperia Z5 çıktı.
Ne olacak bu firmaya, yorumlarınız nedir.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
z3+ nın ara model olduğunu sonyde söylemişti
Hatta direk şöyle demişlerdi ''z3 ü olan birinin z3+ almasına gerek yok'' demişlerdi

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Haklısın fakat bir firmanın olduğunu düşün, niye aynı işlemxiyi 2 defa kullanasın abi?

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
nedir bu teknoloji açlığı ha? gözünün zor gördüğü şey kafandan büyük işlemler yapıyor ama yine de hep şikayet hep şikayet..

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Galiba parmak izi sensörü yok!

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
[MENTION=460876]yucesezar[/MENTION] var var.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Parmak izi sensörü var onları bir kenara bırakın,
Şimdi Xperia Z3+ alan adam görünce ne olacak acaba, onu merak ediyorum.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Birimi ? Daha geçen az daha bekleyip z3+ alsaydım demiştim. Ama şimdi iyiki z3 aldım diyorum. Yoksa z5 diye hayıflanacaktım. Bidahaki yaza kadar telefon değişmem.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ya arkadaş nedir bu teknoloji görgüsüzlüğü, açlığı anlamıyorum. Z3 alan niye Z3+ çıkınca hayıflanıyor, Z3+ alan neden Z5 çıkınca hayıflanıyor? Güncelleme desen Sony hepsini güncelliyor, donanım desen işlemci zaten hepsi üst düzey sadece sidik yarışı, ram aynı, tasarım azcık makyajlanmış, nedir yani bu ille de en son çıkan bende olsun arzusu? Bende SP var mesela, tek rami sıkıntı şu an, tarayıcı+müzik birlikte sıkıntı çıkarıyor, onun dışında stock romda çalıştırmadığı uygulama yok, kullanıyorum ne güzel, eskidi evet ama şimdilik idare ediyor, ki bende SP var, sizde Z2 var Z3 var Z3+ var. Alın bir tane telefon, ölene kadar kullanın sonra değiştirin. İsterse Sony ayda bir telefon çıkarsın. Aşın artık şu açlığı.

Kastiro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z3+ nın ara model olduğunu adamların kendisi söyledi zaten z3 ü güncellemek adına diye. 2. olarak dediğine gelecek olursak Samsung'u markadan saymıyorum ben 2-3 ay sonra kasıntıdan telefona bakılmıyor Android'in ismini kirletiyor Samsung kullanan biri gidip İphone alınca diyor Android dandik. Sony ve İphone'dan başkasını kullanmam İphone kullandım ama çok malzemeden çalıyor bir İOS var diye 8 mp arka kamera 1 mp ön kamera çift çekirdek nedir? sene 2015 de bu cihaza en üst seviye cihazımız diyor birde Apple TR de İphone alınmasının sebebi 1. si platformlar da hızlı gezmesi ki bunu Sony ve HTC'de yapıyor onun dışında 2. ve en önemli sebep telefonu çıkarıp masaya koyduğunda elma var mı var olay bu ki en önemli etken. Sony veya HTC kullanan biri gidipte 1. sebepten dolayı İphone almaz ama 2. sebep için yapacak bir şey yok ego karakter meselesi artistliğine düşkün biri gidip alır telefon çöp olsa bile. Sony ne yapsa suç size göre ben bunu anlamıyorum Sony Xperia M4 Aqua özelliklerinde bir telefonu gidip Samsung LG'den alsan 1500 tlden aşağı fiyat çekmezler M5 özelliğinde S5'i 2 milyar üstü bir fiyattan piyasaya sürdüler ki M5 S5'den daha üstün adamlar 1.5 milyar 1.600 veya daha altı bir fiyata piyasaya sunacak artık Sony'e gereksiz laf atmaktan vazgeçin kısacası bunlara mantıklı açıklama getirirse birisi diyecek lafım yok Samsung Apple size para mı veriyor anlayamadım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca Sony ilk çıkan Z1 veya ismini unuttum Z modeline dahi güncelleme veriyor. Yani Samsung gibi değil adamlar S5'e bile dalga geçer gibi güncelleme vermediler. Sony'i o kıytırık markayla kıyaslamanız da Sony'e hakaret zaten.

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Peki beyler sizce z5 mi yoksa m5 mi? Siz olsabiz ve ikisini de alabilecek olsaniz hangisini alirdiniz?