Soğutma Tavsiyesi

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar geçenlerde i5 6600 ve gtx 970'li sistem toplamıştım. Kasa olarak bunu seçmiştim
THERMALTAKE VERSA N21 80PLUS 600W USB3.0 PENCERELİ MidT ATX SİYAH KASA

İşlemci stok fanı iyi çıktı yük altında 60 dereceyi gördü en fazla ancak ekran kartı 75 dereceleri görüyor. Benim asıl sıkıntım ekran kartının ısınmasına sebep olan kasa ile gelen stok fanlar. Bunlar 2 adet biri önde diğeei arkada egsoz fan görevi görüyor. Anakart üzerinden hızlarını full yapsamda kasa içi hava akışını sağlıklı yapamıyorlar. Benim derdimi hem hızlı hem de sessiz 2 adet fan çözermi ? Çözerse 120mm sessiz ve ledli fan önerilerinizi bekliyorum. Çözmezse farklı ne yapabiliriz

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sıcaklık değerleriniz yükte gayet normal hatta normalden daha iyi ortada herhangi bir sorun yok. Bence boşuna masraf etmeyin değişen 2-3 derece olur.

Rahim BAKİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartınızın yük altındaki sıcaklık değerleri gayet iyi. @Seyhoo 'ya katılıyorum. 2 - 3 derece fazla bir fark yaratmaz. 90 dereceden sonra kritik duruma gelmeye başlar. Bu sıcaklıklarda bir sorun yaratacağınını sanmıyorum. Corsair ürünlerini incelemeni tavsiye ederim.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Sıcaklık değerleriniz yükte gayet normal hatta normalden daha iyi ortada herhangi bir sorun yok. Bence boşuna masraf etmeyin değişen 2-3 derece olur.

Ekran kartınızın yük altındaki sıcaklık değerleri gayet iyi. @Seyhoo 'ya katılıyorum. 2 - 3 derece fazla bir fark yaratmaz. 90 dereceden sonra kritik duruma gelmeye başlar. Bu sıcaklıklarda bir sorun yaratacağınını sanmıyorum. Corsair ürünlerini incelemeni tavsiye ederim.
Sıcaklık değerlerinden yana sıkıntım yok aslında. Benim sorunum kasa içi hava akışı stok kasa fanlarıyla yetersiz kalıyor. Kasa içindeki ısı dışarı atılamıyor kasa içinde kalıyor buda hoşuma gitmiyor. O nedenle iki tane akasa viper 12cm yüksek performanslı sessiz fan siparişi verdim umarım memnun kalırım.