Sizce nasıl olmuş ?

Zekeriya KURTOĞLU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
- AMD Ryzen 3 R3 1200 Soket AM4 3.1GHz 8MB Önbellek 65W 4 Çekirdek İşlemci
- ASUS PRIME A320M-R AMD A320 Soket AM4 DDR4 2933Hz (OC) VGA HDMI Anakart
- CORSAIR 8GB DDR4 2400MHz CL16 Kırmızı Vengeance Single Kit Ram
- ASUS Radeon RX560 O4G EVO 4GB GDDR5 128Bit DX12 AMD Ekran Kartı
- Power Boost Elegance Serisi VK-G1006R USB 3.0 Temperli Cam Panel Gaming Kasa (PSU Yok)
- Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk
- Thermaltake Litepower 450W APFC 12cm Fanlı PSU

5700 TL sistemin fiyatı.
Az çok bilgilerimle böyle bir kasa toparladım sizce nasıl olmuş ?
hatam varsa veya daha iyi düzenli çalışacak sistem önerisi olan varsa fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Zekeriya KURTOĞLU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam benim yapmış olduğum sistem sizin sunmuş olduğunuz sistemden daha iyi ve daha uygun fiyatlı. Nasıl sizinki daha iyi uygun ve daha iyi oluyor anlamadım doğrusu ??

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
hocam benim yapmış olduğum sistem sizin sunmuş olduğunuz sistemden daha iyi ve daha uygun fiyatlı. Nasıl sizinki daha iyi uygun ve daha iyi oluyor anlamadım doğrusu ??

Hangi bileşenlerin daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz?

Zekeriya KURTOĞLU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı web sitesi üzerinden yapmışız ekran kartı düşük kalmış, sizin sistemin artıları var fakat ekran kartını düşük tutup diğer sistemleri yüksek tutmaya çalışmışsınız ve bu çok pahalıya kaçıyor benim bütçem 5k civarı olacak şekilde olmalı. Bende ssd var o yüzden hard diski de çıkarmayı düşündüm malum dolar kuru yüksek fiyatlar da çok artmış durumda.

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
aynı web sitesi üzerinden yapmışız ekran kartı düşük kalmış, sizin sistemin artıları var fakat ekran kartını düşük tutup diğer sistemleri yüksek tutmaya çalışmışsınız ve bu çok pahalıya kaçıyor benim bütçem 5k civarı olacak şekilde olmalı. Bende ssd var o yüzden hard diski de çıkarmayı düşündüm malum dolar kuru yüksek fiyatlar da çok artmış durumda.

Ancak bilgisayar ekran kartından ibaret değil, ekran kartını güzel bir parça almak istiyorsanız diğer parçalara da güzel bir bütçe ayırmanız gerekecek.

Gaz pedalına abanıp, frene hafif dokunursanız o iş olmaz :)

Zekeriya KURTOĞLU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ancak bilgisayar ekran kartından ibaret değil, ekran kartını güzel bir parça almak istiyorsanız diğer parçalara da güzel bir bütçe ayırmanız gerekecek.

Gaz pedalına abanıp, frene hafif dokunursanız o iş olmaz :)

haklısınız fakat ben ekran kartını yükseltip diğerlerinden çok aşırı şekilde kısmadım ama dediğiniz gibi keşke bütçe el verse de daha yüksek özelliklere sahip pc alabilsem. :)

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
haklısınız fakat ben ekran kartını yükseltip diğerlerinden çok aşırı şekilde kısmadım ama dediğiniz gibi keşke bütçe el verse de daha yüksek özelliklere sahip pc alabilsem. :)

Ve ekran kartında kayıp yaşamıyorsunuz, aksine daha iyi verim alacaksınız.

UserBenchmark: AMD RX 560 vs Nvidia GTX 1050-Ti

---- Mesajlar birleştirildi ----

Elinizde SSD varsa, SSD'yi almazsınız. PSU'yu biraz daha ekonomik seçebilirsiniz (400W) gibi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sizin dizdiğiniz sistemde işlemci, anakart ve RAM performans kaybına sebep olacak.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,128
Benim önermiş olduğum sistemdeki RAM, anakart ve işlemci senin önermiş olduğun sisteme göre en az 3-4 gömlek daha üst seviyede. 5700 TL tuttu demişsin ona göre önerme yaptım. Benim topladım sistemde 5900 TL civarı. İçerisinde anakart, RAM ve kasa-PSU ikilisini bir tık düşürerek yaklaşık 300-400 TL daha ucuza toplayabiliriz. Her şey ekran kartı demek değildir. Sistemi bir bütün olarak düşünmelisin. Bundan 2 yıl sonra ekran kartı yükseltmek istesen işlemcin izin vermez. İşlemci değiştirmek için anakart değiş, anakart değişmek için RAM değiş gibi gibi uzar gider o yüzden ekran kartını çok kafana takma zaten 1050 Ti daha iyi bir kart.