Sizce bu laptop normal mi?

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sizce bu laptop normal mi aşırı derece de ısınıyor. Zaten internet explorer açınca yanıyor. Hele Oyun açtığımda tutuşuyor. Sizce ne yapmam lazım servise gönderdim zaten yapöayacaklarını bildiğimden bir kere gönderdim. Termal bakım yapıldı denilip geri postalandı.
Olay aşağıda gördüğünüz gibi. Bu arada garantisinin bitmesine iki ay kaldı ben sizce ne yapayım.

fjnm4.png

fjnkn.png

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ustune iki tane yumurta kir piserse normal degil, pismez ise normal :) Laptopunu ac icini temizle , fan kisimlarini ozellikle bir laptop altina konulan sogutucular var fanli 10-15 dolara satiliyor onlardan mutlaka kullan.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Casper ise normaldir :)
Ancak yakın bir tarihte laptopu koltuğunun altına alıp servisin yolunu tutacağına kesin gözü ile bakıyorum.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
casper ise normal değil. çalışmıyo olsaydı normal olurdu. casper pc çalışıyorsa anormaldir :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Benimki 70 derece oldumu fazla diyodum. Oyunlarda 80 e çıkıyordu benimki de ama internet tarayıcı ile de olmazki ama.

Reaksiyon puanı
31
Buraya dikkat yazıp gülücük koymuşsun fan çıkışınımı kapattın ne yaptın.

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Buraya dikkat yazıp gülücük koymuşsun fan çıkışınımı kapattın ne yaptın.

Yok o kadar da değil, :) Ya zaten bilgisayar alındığından beri böyle mesela internet ecplorer açarsam 75 i geçyor zaten heleki oyun açıp kllanırsam bilgisaya kedi gibi ses çıkarıyor. :) Zaten pc de bence anakart sorunu var pc kendi kendine ses veriyor.

casper ise normal değil. çalışmıyo olsaydı normal olurdu. casper pc çalışıyorsa anormaldir :)

Yakında oda olur :D

Benimki 70 derece oldumu fazla diyodum. Oyunlarda 80 e çıkıyordu benimki de ama internet tarayıcı ile de olmazki ama.

Öyle bir oluyor ki :) bende 1 yıldır internet explorer kullanmıyorum :D

Ustune iki tane yumurta kir piserse normal degil, pismez ise normal :) Laptopunu ac icini temizle , fan kisimlarini ozellikle bir laptop altina konulan sogutucular var fanli 10-15 dolara satiliyor onlardan mutlaka kullan.

10-15$fan işe yaramıyor hocam biraz paraya kımam lazım :D

Casper ise normaldir :)
Ancak yakın bir tarihte laptopu koltuğunun altına alıp servisin yolunu tutacağına kesin gözü ile bakıyorum.

Ya kendi servisi varda 2 ay kaldı garantisinin bitmesine ben servise ne dersem ana kartı değişirler bunlar. Yada bilgisayarı değişitirirlermi ki hem aldığımda beri ekrarndada pixel hatası var

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
10-15$fan işe yaramıyor hocam biraz paraya kımam lazım :D

Paraya kıyman lazım değil. Paraya kıyman lazım"dı".

Casper da sorunlar bitmez, belliki senin cihaz sıkıntılı. Servise gitmesi şart ancak sıkıntıyı çözebilirler mi? Orasını bilemem.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Monster 17" p170em'de battlefield 3 açıkken böyle görünüyor.

systemp.jpg

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
60-70C oyun esnasında bir laptop için çok normal.
Mesela benim ekran kartım 8600GT ve sanırım 105C ye kadar dayanabiliyor.

Eskiden Crysis oynardım gördüğüm en yüksek ısı 75-80 arasıdır oda 3-5 saatlik oyun sonucu oluşan ısı.

Dell inspiron bu arada laptop.

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Paraya kıyman lazım değil. Paraya kıyman lazım"dı".

Casper da sorunlar bitmez, belliki senin cihaz sıkıntılı. Servise gitmesi şart ancak sıkıntıyı çözebilirler mi? Orasını bilemem.

Evet paraya kıymam lazım 'dı' :D çok para ya zalmanın vardı 100 tlden aşağı yok. Zaten servise gönderecem aldığımdan beri hayrını göremediğimim de not alarak ekleyecem altına. Hani sürekli oyun oynayan biri olsam sorun değilde oyun oynamam fazla

Monster 17" p170em'de battlefield 3 açıkken böyle görünüyor.

systemp.jpg

Bu normal ya oyun açıkken birde ben counter oynuyordum landan bilgisayar 85 i geçiyordu. Bidaha sefere monster alacağım ya merak ediyorm bu markayı sence iyimi nasıl. Performansı falan

60-70C oyun esnasında bir laptop için çok normal.
Mesela benim ekran kartım 8600GT ve sanırım 105C ye kadar dayanabiliyor.

Eskiden Crysis oynardım gördüğüm en yüksek ısı 75-80 arasıdır oda 3-5 saatlik oyun sonucu oluşan ısı.

Dell inspiron bu arada laptop.

fju4q.png

Bak burda sadece mozilla açık sıcaklık bu başka da bir program açık değil.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
monsterlar genelde fiyat/performans açısından çok başarılılar. kasa kalitesi olarak pek bir albenisi yok. tasarımı falan kötü sayılır ama malzeme kalitesi iyi. zaten iç donanımlar paranın hakkını fazlasıyla veriyor.

örneğin çoğu laptop'da diz üstünde kullanmak oyun oynamak çok ısındığı için mümkün olmaz ama benim monsterda fanları arkaya çevirmişler bu yüzden cihazın klavyesi yada çok az ısınıyor.

sevmediğim tarafları da var. mesela ön kapaktaki monster yazısının m'si temizlerken koptu :).

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benimde casper standart kullanımda sııntı yok ama oyun oynarken 94dü görmüştüm sonra oyun filan açmadım :D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Valla bu casper konularını gördükçe iyiki almamışım diyorum. :)
SadHY.png