Sizce beklemeyi tercih etmeli miyim?

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Öncelikle hepinize merhaba.Ben 10.sınıfa giden liseli bir kardeşinizim.Eylülden beri para biriktiriyorum.17 Mayıs doğum günüm ve telefon almak için para biriktiriyorum.Sizce 17 Mayıs'ta 3000Tllik bir telefon almak mı iyi olur yoksa Eylüle kadar biriktirip yeni iPhone'lardan almak mı mantıklı olur?

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Öncelikle hepinize merhaba.Ben 10.sınıfa giden liseli bir kardeşinizim.Eylülden beri para biriktiriyorum.17 Mayıs doğum günüm ve telefon almak için para biriktiriyorum.Sizce 17 Mayıs'ta 3000Tllik bir telefon almak mı iyi olur yoksa Eylüle kadar biriktirip yeni iPhone'lardan almak mı mantıklı olur?
Yeni iPhone'ların fiyatı 3000'den net fazla olur ki alma zaten daha iyi cihazlar var bak sana net cevabımı veriyorum. Bende Lise 2'yim ve Mayıs 15 de telefonu satıp haziranda çıkacak olan Asus Zenfone 5Z'yi alacağım bence 1 ay bekle sadece ve F/P canavarını al derim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Eylül ayına kadar bekleyip Snapdragon 845 li cihazlardan alman daha iyi olur. Mi 7, OnePlus 6, fiyata bağlı HTC U12+ vb. gibi.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Hesaplama yaptım 5100Tl oluyor Eylül ayına kadar beklersem
Yapma. Gerçekten o kadar parayı bence verme yani 3000 likte aynı işlevi görecek hocam ha telefona aşırı ilgin vardır bir parçan gibi olmuştur arkadaşım gibi o zaman gözün kararıp yapabilirsin de pişman olursun hocam. Bence yapma.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
İşlemcilerin hepsinde yapay zeka çipi olacak ama firmalar bunu ne derece kullanır onu bilemem. Bende yazın sonunda telefon almayı planlıyorum ve şahsen şu özellikleri gördükten sonra tek merak ettiğim telefon U12+ oldu.

HTC'den 8 GB RAM'e sahip amiral gemisi geliyor! - Teknoloji Haberleri
Htc ne bileyim ısınamıyorum ya. Şimdi arkadaşıma söz verdim 15 mayıs ta anlaştık çok büyük yemin ettik cayamıyorum da :D o yüzden en fazla 1 ay dayanacağımı bilerekten 5Z ye yöneleceğim keza kamera dışında her özellikler iile htc ile yarışır fiyat olarakda düşük olur bence htc den.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,384
Yeni nesil cihazları beklemelisin.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Htc ne bileyim ısınamıyorum ya. Şimdi arkadaşıma söz verdim 15 mayıs ta anlaştık çok büyük yemin ettik cayamıyorum da :D o yüzden en fazla 1 ay dayanacağımı bilerekten 5Z ye yöneleceğim keza kamera dışında her özellikler iile htc ile yarışır fiyat olarakda düşük olur bence htc den.
Bende Asus'a güvenemiyorum özellikle de güncelleme konusunda. Bu zamana kadar 2 tane Android telefon kullandım. Birisi HTC Desire HD, diğeri de hala kullanmakta olduğum HTC One A9 ve ikisinden de çok memnun kaldım. Bu sebeple HTC den kopmak istemiyorum açıkçası ama ithalatçı fiyatı 3000 TL den fazla olursa mecburen OnePlus 6 veya Mi 7 ye yöneleceğim.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Bende Asus'a güvenemiyorum özellikle de güncelleme konusunda. Bu zamana kadar 2 tane Android telefon kullandım. Birisi HTC Desire HD, diğeri de hala kullanmakta olduğum HTC One A9 ve ikisinden de çok memnun kaldım. Bu sebeple HTC den kopmak istemiyorum açıkçası ama ithalatçı fiyatı 3000 TL den fazla olursa mecburen OnePlus 6 veya Mi 7 ye yöneleceğim.
Ya neden hocam ? Yani arkadaşım Zenfone 2 kullanıyor en son 6.0.1 almıştı sanırım yani çıktığı şeye göre bence iyi. Arayüzüde hoş Asus'un ve ben kişisel olarak çentiği seviyorum hele dar olunca o yüzden 5z alacağım gibi ben.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Ya neden hocam ? Yani arkadaşım Zenfone 2 kullanıyor en son 6.0.1 almıştı sanırım yani çıktığı şeye göre bence iyi. Arayüzüde hoş Asus'un ve ben kişisel olarak çentiği seviyorum hele dar olunca o yüzden 5z alacağım gibi ben.
Renkler, zevkler, tercihler :D Herkes kendine hoş geleni almakta özgür tabi. Çentik olayından cidden nefret ediyorum o yüzden OP6 da elenecek benim gözümde büyük ihtimalle. Bakalım Mi 7 ve U12+ nasıl olacak.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Renkler, zevkler, tercihler :D Herkes kendine hoş geleni almakta özgür tabi. Çentik olayından cidden nefret ediyorum o yüzden OP6 da elenecek benim gözümde büyük ihtimalle. Bakalım Mi 7 ve U12+ nasıl olacak.
Mi7'nin tasarımı da ne bileyim fazla ekran be :D yani nereden tutacaksın falan onları düşünüyorum eğer o resimdeki gibi gelirse.

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Kardesim sen o kadar parayı bir telefona verme.. yaz sonuna kadar bekle yeni cihazlar çıksın piyasaya bir daha konu açarsın ona göre sana cihaz öneririz.

baris0057

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yeni telefonları bekleyin diyosunuz ama dolar böyle artmaya devam ederse çinli telefonlar bile 3500 e gelir resmi olanları siz düşünün ayrıca 5000 tl telefona bağlamakta mantıklı değil