Soru Sistemimde hangi parçayı yükseltmeliyim?

sbssaid67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayarımda, şu an aktif olarak kullandığım donanımlar:

İşlemci: Intel Core Quad CPU Q9400 4 çekirdek 2.66 Ghz
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce GT n420 2 GB GDDR3
Psu: WOZLO WZ 2645 350w
Anakart: Ecs G41t M7 DDR3
İşlemci soğutucu: ThermalFly Delta
RAM: 8 GB
SSD: 128 GB
HDD: 500 GB

Daha fazla bir ayrıntı istiyorsanız, söyleyebilirsiniz.

Bu sistemimde, hangi parçayı yükseltmeliyim?

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,455
Sisteminiz çok eski olduğu için yükseltme yapmayı düşündüğünüz bileşenleri bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Kaldı ki hazır sistem toplamanız daha sağlıklı bir tercih olacaktır. En azından ölü yatırım yapmamış olur, ilerleyen zamanlarda yükseltme yapmaya açık bilgisayarınız olur.
Kullandığınız anakart 3. Nesil i5 işlemci bile desteklemiyor. Anakartınızı değiştirseniz, yeni işlemci almak zorundasınız. Bununla beraber RAM'lerinizi de değiştirmek zorunda kalacaksınız, aksi taktirde sistemden görüntü alamazsınız.
@sbssaid67

sbssaid67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sisteminiz çok eski olduğu için yükseltme yapmayı düşündüğünüz bileşenleri bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Kaldı ki hazır sistem toplamanız daha sağlıklı bir tercih olacaktır. En azından ölü yatırım yapmamış olur, ilerleyen zamanlarda yükseltme yapmaya açık bilgisayarınız olur.
Kullandığınız anakart 3. Nesil i5 işlemci bile desteklemiyor. Anakartınızı değiştirseniz, yeni işlemci almak zorundasınız. Bununla beraber RAM'lerinizi de değiştirmek zorunda kalacaksınız, aksi taktirde sistemden görüntü alamazsınız.
@sbssaid67
ucuz fiyatlı bir anakart önerirmisiniz

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,455
ucuz fiyatlı bir anakart önerirmisiniz
Hocam gayet net bir şekilde durumu açıkladım. LGA 775 soketli yeni bir anakart alsanız, değiştireceğiniz işlemcinin vereceği performansı size fayda etmeyecek. Ne kadar bütçeniz var?

sbssaid67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam gayet net bir şekilde durumu açıkladım. LGA 775 soketli yeni bir anakart alsanız, değiştireceğiniz işlemcinin vereceği performansı size fayda etmeyecek. Ne kadar bütçeniz var?
Hocam şuanda butcem yok ama belki 1500 e kadar zorlayabilirim

sbssaid67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bütçenizi ziyan etmenin mantığı yok hocam. 10-15 bin liraya ikinci el hazır sistem bulursanız daha rahat edersiniz.
Hocam zaten bn 14 yaşındayım kendim bisiler yapmaya çalışıyorum bu sene çalışarak belki bisiler yaparim