Şimdi Buradan Troy'a Küfretsem

Bu konuyu okuyanlar

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Benim de rabia avataarım vardı ve kaldırıldı, ben kaldırmadım. Kimin kaldırdığını da hâlâ bilmiyorum.
1864 Çerkes sürgünü ve Soçi olimpiyatları arasında bağlantıyı araştırın. Eğer hala siyasi olduğunu düşünüyosanız herhangi bi mesajımı raporlayarak bu avatar siyasi, kaldırılmasını istiyorum diyin. Yetkili kişiler değerlendirmesini yapar, kararlarını uygular. Utandığım nokta bu bağlantıyı kuran kişinin de Çerkes olması. Haklı çıkmak uğruna bu avatarın siyasi olduğunu ifade etmiş, yazık.

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
"Bunlaaar benim Troy'uma küfür de ederlerrrr!"

Arkadaşlar, bazı sağduyulu dostlar belirtmiş ama bir kez de ben hatırlatayım: ShiftDelete.Net bir şirkettir ve bir patronu, sahibi vardır. Böyle bir yapılanmada siyaset olmaz (forumda konuşulandan bahsetmiyorum), dolayısıyla demokrasi, eşitlik, adalet vb. kavramlar elmayla armut gibi alakasız kalır SDN'nin kurallarının yanında.

Siz siz olun, elmayla armutu birbirine karıştırmayın. Hele SDN Forum kurallarıyla, yöneticileri seçimle başa gelen Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasasını hiç karıştırmayın, kıyaslamayın.

Bir dost :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Benim de rabia avataarım vardı ve kaldırıldı, ben kaldırmadım. Kimin kaldırdığını da hâlâ bilmiyorum.
1864 Çerkes sürgünü ve Soçi olimpiyatları arasında bağlantıyı araştırın. Eğer hala siyasi olduğunu düşünüyosanız herhangi bi mesajımı raporlayarak bu avatar siyasi, kaldırılmasını istiyorum diyin. Yetkili kişiler değerlendirmesini yapar, kararlarını uygular. Utandığım nokta bu bağlantıyı kuran kişinin de Çerkes olması. Haklı çıkmak uğruna bu avatarın siyasi olduğunu ifade etmiş, yazık.

Rabia da aynı şekildedir bence hakkınızı aramalıydınız. Arkadaş senin profil resminin kaldırılmasını istemiyor. Benimki kaldırıldıysa seninki neden duruyor diyor. Çünkü ikisi de siyaset içermiyor. Ancak ortada bir çifte standart söz konusu.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ya da Rabia işaretini kaldıranlar o işaretin gerçek anlamını bilmiyorlar. Ak partililer kullanıyor diye siyasi simge zannediyorlar.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
"Bunlaaar benim Troy'uma küfür de ederlerrrr!"

Arkadaşlar, bazı sağduyulu dostlar belirtmiş ama bir kez de ben hatırlatayım: ShiftDelete.Net bir şirkettir ve bir patronu, sahibi vardır. Böyle bir yapılanmada siyaset olmaz (forumda konuşulandan bahsetmiyorum), dolayısıyla demokrasi, eşitlik, adalet vb. kavramlar elmayla armut gibi alakasız kalır SDN'nin kurallarının yanında.

Siz siz olun, elmayla armutu birbirine karıştırmayın. Hele SDN Forum kurallarıyla, yöneticileri seçimle başa gelen Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasasını hiç karıştırmayın, kıyaslamayın.

Bir dost :)
şahsım adına söyleyeyim ... ben karıştırmıyorumda şu özgürlükten dem Vuran SDN mod ve yönetimi karıştırıyor...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yine ben buralarda çok takıldım .. en iyiisi SDN yi özgürlüğüyle başbaşa bırakmak.. İyi geceler . İyi uykular sizlere.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION] şu foruma üye olduğun müddetçe,herhangi bir vasıfsız üyenin yönetimi veya forum gidişatını eleştirip(iyi yönde kötü yönde)başarılı olduğunu görebildin mi ?Yöneticiler her zaman haklıdır! Ben de bir hata yapıp konu açmıştım,forum kuralları hakkında.Boşuna konuşuyoruz maalesef.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@Elbruz46, peki bu konu hep böyle miydi, yoksa bugün mü türedi? Hakaret etme, edilme hep var mıydı bir tek şimdi mi var? Başka yüzlere mecrada mı yapılıyor, yoksa sadece Twitter'da mı? Diğer ülkelerin bu siteleri yasaklaması normal mi yoksa özgürlüğe engel mi? (Mesela Suriye ve İran gibi). Bazı ülkelerde Twitter "iyi" olmuş mudur? (Mesela Mısır, Tunus, Libya gibi) Özel bir şirketle devlet mukayese edilebilir mi? Yani bazı sözlerin hak olsa da ulaşılan sonuç batıl.

Bu arada sanırım i7_core seni çok yanlış anlamış. :) Yine de onun savını boşa düşürekcek en az bir örnek var; ben. :) Troy sağolsun çok katlandı benim eleştirilerime. Bu forumda çalışırken de, yetkiliyken de çok eleştirdim, istifa ettikten sonra da çok eleştirdim; sağolsun hiç i7'nin zannettiği gibi "başarı"ya engel olmadı Troy.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
2009'da üye olup bu formu kullanmaya başladığım ve devamında yönetimde olduğum yaklaşık 4,5 yıllık süre içerisinde bu konuyu açan arkadaşın demogojilerinin bitip tükendiğini görmedim. Bir sdn üyesi olarak yazdığı tek kelimenin bile benim için önemi yok, Bir SDN yöneticisi olarak forum kuralları açık uymayan cezasını çeker.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
@Elbruz46, peki bu konu hep böyle miydi, yoksa bugün mü türedi? Hakaret etme, edilme hep var mıydı bir tek şimdi mi var? Başka yüzlere mecrada mı yapılıyor, yoksa sadece Twitter'da mı? Diğer ülkelerin bu siteleri yasaklaması normal mi yoksa özgürlüğe engel mi? (Mesela Suriye ve İran gibi). Bazı ülkelerde Twitter "iyi" olmuş mudur? (Mesela Mısır, Tunus, Libya gibi) Özel bir şirketle devlet mukayese edilebilir mi? Yani bazı sözlerin hak olsa da ulaşılan sonuç batıl.

Bu arada sanırım i7_core seni çok yanlış anlamış. :) Yine de onun savını boşa düşürekcek en az bir örnek var; ben. :) Troy sağolsun çok katlandı benim eleştirilerime. Bu forumda çalışırken de, yetkiliyken de çok eleştirdim, istifa ettikten sonra da çok eleştirdim; sağolsun hiç i7'nin zannettiği gibi "başarı"ya engel olmadı Troy.
Sen benim her yazdığım konunun ardına takıl.Bana muhalefet ol emi :) Sakın bırakma,sensiz ne yaparım ben.Bu davranışa bir şey diyorlar,ama ben onu açık açık söylemeyeyim.Her ne kadar hakaret olmasa da öyle zannederler.Ama sonuçta "bir şey " demek hakaret değil,kurallar açık ve net.Üstteki mesajda süper moderatörün dediği gibi :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Halk arasında bir tabir var, "hakaret değil"dir kendisi, o yüzden söylüyorum, "eveleyip geveleme", cevabın varsa onu yaz. :)

Bonney

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Youtube neden yasaklanmisti?
Cevap:

YouTube'a Türkiye'den erişimin engellenmesi, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına dayanılarak Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri tarafından ilki 6 Mart 2007'de, ikincisi ise 17 Ocak 2008'de olmak üzere birkaç kez engellenmiştir. Bu engelleme, Türkiye'de ve dünyada çeşitli yankılar uyandırmıştır. 31 Ekim 2010 tarihinde ise bir telif ajansı Atatürk'e hakaret eden videoların hakkını satın aldı ve sonra siteden kaldırdı. Savcılığınisteğiyle Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı Youtube'e erişim engelini kaldırdı [SUP][1][/SUP] fakat kısa bir süre sonra yasak tekrar işleme konulmuştur. ...Devami

Twitter'in Youtube'dan farki ne?

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
yahu troy'u demokratik seçimle mi buraya getirdiniz? kendisi buranın sahibi farkında mısınız bilmiyorum da. doğal olarak aleyhinde yazdığınız herhangi bir şey sebebiyle forumdaki konunuz kilitlenebilir, silinebilir ve hatta siz de ban'lenebilirsiniz.

fakat türkiye'nin başbakanı ya da milletvekili verilen oylarla oraya gelmiştir. türkiye'nin sahibi değildir. bu yüzden hakkında istediğini söylemekte de serbest olman gerekiyor. ha zaten polisin yanında başbakana küfür edersen ceza yersin. twitter bu konuda serbest bir platform olma özelliği taşıyor.

aradaki farkı anlatmak için cevap verdim yoksa görüşlerinize katılıp katılmadığımla ilgili herhangi bir yorum yapmıyorum. herkesin düşüncesi farklıdır. herkes kendine göre haklıdır.

Ne yani Atatürk'de bu ülkeye seçimle Cumhurbaşkanı oldu. Ona da küfredelim o zaman. Bu mudur yani. İnsana insan olduğu için değer verilir ya da saygı gösterilir. Makamı ya da mevkisi için değil.

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Che yurt disinda siyasi bir unsur, senin avatar da rusyadan siyasi bir unsur, Che yi ve rabia yi kapatirim. fakat benimkisi kalirmi diyorsun ? Cifte standart yani, Troy sizi boylemi yetistiriyor.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hepinizden çok özür diliyorum ama bir adamı korumak için diğer kısmı .tin g.tüne sokmaya gerek yok dimi. yarası olan gocunur. herkes istediğini der yalan olanı kimse takmaz ama doğru olanı herkes tepki gösterir bu artık doğrulanmış bir şey. eğer siz bu hükümete güveniyorsanız kimse bişey diyemez eğer bunların yalan olduğunu düşünüyorsanız savunma yapmak zorundada deilsiniz.

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Cerkezler zulum gordude misir halki gormedimi, Cerkezler altindanda Misirlilar gumus mu ?

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Buranın şirket olması ve sahibinin de Troy olması hiçbir şeyi değiştirmez. Sana da küfretseler o mesaj 60 saniye orda kalmaz. Mesele Troy meselesi değil.

Bunun yanında en önemlisi de şudur. Sen küfürlü bir konu açtığında o konu silinir ama site kapatılmaz. Sen o konuyu açtın diye siteyi mi kapatalım?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Buranın şirket olması ve sahibinin de Troy olması hiçbir şeyi değiştirmez. Sana da küfretseler o mesaj 60 saniye orda kalmaz. Mesele Troy meselesi değil.

Bunun yanında en önemlisi de şudur. Sen küfürlü bir konu açtığında o konu silinir ama site kapatılmaz. Sen o konuyu açtın diye siteyi mi kapatalım?

İşte tüm mesele sizin bu mesajınızda gizli. Arkadaş twitter'ın kapatılmasını sizin sitenizle örnekledi. Siz de çok güzel izah ettiniz durumu. Anlayana tabi.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104

Siteyi siz yönetiyorsunuz ama twitter devlet yönetmiyor. Twitter devletin istklerini yerine getirmezse komple kapatılabilir.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bu avatara ilk kez siyasi bi anlam yüklendiğini gördüm.

Ben 150 yıl önce yapılan soykırıma dikkat çekmek için böyle bişey yaptım, yine aynı soykırımın mağduru gelmiş siyasi diye şikayet ediyo. Sürgünde şehit olanlar duysa kemikleri sızlar be!

Lisedeki rahmetli matematik hocam "kopya çekmenin bile bi haysiyeti var" derdi. Muhalefetin de bi adabı vardır. Sırf muhalif olcam diye işin cılkını çıkarmayalım.

Emin ol o avatar hakkında on sayfa yazı yazarım burada. Ben burada o avatarı değil sizin iki yüzlülüğünüzü şikayet ediyorum. Soçi olimpiyatlarını protesto etmek için düzenlenen her gösteride, her makalede, her yazıda benim tasarımlarım kullanıldı. Ama bu durum bu olayın siyasi oldupu gerçeğini değiştirmez! Soykırım karşıtlığı kadar ŞEREFLİDİR DARBE KARŞITLIĞI... Ama siz bizim yapılmış bir darbeye karşı duruşumuza bile tahammül edemediniz siyasi diyerek. Burada mesele soçi soykırımı değil, yapılan iki yüzlülük. Sizin yaptıklarınız, sizin mesajlarınız, sizin iğnelemeleriniz, sizin laf sokmalarınız siyasi olmuyor ama sizin gibi düşünmeyenlerin nefes alması bile siyasi.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Benzerini SDN yaşadı. Youtube üzerinde paylaşılan videoları yönetici veya kullanıcılar link vererek SDN Foruma ekledi. Mahkeme kararı ile site kapanmak üzereyken hepsi apar topar SDN üzerinden silindi. Peki neden silindi? Kimi videolar MÜYAP'ın hesabına aitti. MÜYAP istese videoların SDN veya başka site üzerinden izlenmesini engelleyebiliyor. Buna rağmen silindi.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Benzerini SDN yaşadı. Youtube üzerinde paylaşılan videoları yönetici veya kullanıcılar link vererek SDN Foruma ekledi. Mahkeme kararı ile site kapanmak üzereyken hepsi apar topar SDN üzerinden silindi. Peki neden silindi? Kimi videolar MÜYAP'ın hesabına aitti. MÜYAP istese videoların SDN veya başka site üzerinden izlenmesini engelleyebiliyor. Buna rağmen silindi.

O Acun'un avukatlarının halt yemesi.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@Elbruz46, kardeşim benim yazdıklarıma bir cevabın varsa dinlemek istiyorum. İstersen özelde de konuşabiliriz.

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
2009'da üye olup bu formu kullanmaya başladığım ve devamında yönetimde olduğum yaklaşık 4,5 yıllık süre içerisinde bu konuyu açan arkadaşın demogojilerinin bitip tükendiğini görmedim. Bir sdn üyesi olarak yazdığı tek kelimenin bile benim için önemi yok, Bir SDN yöneticisi olarak forum kuralları açık uymayan cezasını çeker.
okkadar

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338

Mesele şu, facebook twitter vb sosyal ağlar Abd, İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkeler için silah olarak kullanılamaz. Çünkü en başından bunlar için her türlü önlem bu siteler tarafından gönüllü(!) olarak alınır. Bahsettiğin ülkeler ve diğer ülkeler için ise yine saydığım egemen ülkelerin çıkarları doğrultusunda bu siteler birer silah olarak kullanılır.

İşte tam da bu noktada saldırıya uğrayan ülke bu siteler hakkında kendi güvenliğini korumak adına tedbirler aldığında yine bu egemen ülkeler hemen dünya kamuoyunun algılarını etkilemek adına sansür argümanını kullanırlar. elbette bizim toplumları yönettiğimiz silahlarımız elimizden gidiyor demeyecekler bunun yerine özgürlüğünüz elinizden gidiyor diyecekler.

SDN gibi siteler de bu propagandaya sazan gibi atlayarak güya çağdaş değerleri savunduklarını zannederken aslında savundukları şeyin egemen güçlerin kamuoylarını yönetmek adına ortaya attıkları propaganda olduğunu ve kendilerinin de bu propagandaya alet olduklarını anlayamazlar.

Benim burada itirazım öncelikle SDNin savunduğunu iddia ettiği değerleri kendi bünyesinde barındırmaması bunun yanında kimlerin propagandasına alet olduklarının farkında bile olmamalarına. Sansür yaparken sansüre karşıyım neden Türkiye sansür yapıyor, yasaklar koyarken yasaklara karşıyım neden Türkiye siteleri yasaklıyor denilemez.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION], Twitter ve genel anlamda sosyal medya zaten insanoglunun icat ettiği en tehlikeli silahtır. Bu noktada hemfikiriz. Bu forumda Twitter hakkinda belki herkesten önce soyledigim bir şeydir. Şimdi kapatılması için tam destek verenler Twitterda cirit atarken de ben ayni şeyi söylemiştim. Fakat basitçe yakın, yıkın kapatın diyerek çözemezsin bunu. Kaldı ki hükümetin düşüncesi de bu değil, bu senin düşüncen. Onların gösterdikleri gerekçeler ise bu düşünceyle bir gram ortusmuyor.

Diğer konuda dedigim gibi, yapılan doğru bile olsa yapılma amacı batildir. Sana yönelttiğim sorular da bununla alakalıydi. Sen konu başlığını neyle acmissin? Hakaret. Peki bu hakaretler yeni mi cikti ve bir tek Twitterda mi var?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Hakaretler elbette sadece Twitter'da yok, bilmem ne sözlük adı altındaki yerlerde kat ve kat fazlası var, bir çok sitede yine fazlası var ama Twitter'ın bir farkı var.
Benzetme yapmak gerekirse halk tv de, ulusal kanalda yapılan bir yayın ile ntv de cnn de habertürk de yapılan bir yayının etkisi aynı olur mu? Halk tv ulusal tv gibi kanalların izleyicileri sabit bir fikre sahip küçük bir kitle ama diğer kanalların izleyicileri ise her kesimden büyük bir kitle.
Twitter'a da böyle bakmak gerek her kesimden izleyicisi olan reytingi yüksek bir kanal gibi çok etkili şekilde büyük kitlelere ulaşıyor.
bundan dolayı ziyaretçisi belli olan dar kesime hitap eden siteler yerine Twitter'ın hedef olması gayet doğal.
Hakaretlerin yeni çıkması meselesine gelince, elbette yeni çıkmadı ama seçim dönemlerinde ya da kritik dönemlerde bu hakaretler bireysel görüşler olmaktan ziyade organize kampanyalar halinde yapılıyor yeri geliyor binlerce bot ile kısa sürede yüz binlerce hakaret içeren tweet atılabiliyor bir yalan haber bir iftira dakikalar içinde milyonlara ulaşıyor. Doğal süreç içinde gelişen hakaret ile bir propaganda sürcende organize şekilde bir amaç doğrultusunda yapılan hakaret bombardımanı eş değer görülemez.

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Başbakana veya herhangi bir kişiye küfür edildiğinde eden kişinin hesabı kapatılması lazım. Birileri küfür ediyor diye komple kapamanın bir alemi yok. Diğerlerinin ne günahı var.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Başbakana veya herhangi bir kişiye küfür edildiğinde eden kişinin hesabı kapatılması lazım. Birileri küfür ediyor diye komple kapamanın bir alemi yok. Diğerlerinin ne günahı var.

Hah işte o hesaplar kapatılmıyor sorun orada...

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
yahu troy'u demokratik seçimle mi buraya getirdiniz? kendisi buranın sahibi farkında mısınız bilmiyorum da. doğal olarak aleyhinde yazdığınız herhangi bir şey sebebiyle forumdaki konunuz kilitlenebilir, silinebilir ve hatta siz de ban'lenebilirsiniz.

fakat türkiye'nin başbakanı ya da milletvekili verilen oylarla oraya gelmiştir. türkiye'nin sahibi değildir. bu yüzden hakkında istediğini söylemekte de serbest olman gerekiyor. ha zaten polisin yanında başbakana küfür edersen ceza yersin. twitter bu konuda serbest bir platform olma özelliği taşıyor.

aradaki farkı anlatmak için cevap verdim yoksa görüşlerinize katılıp katılmadığımla ilgili herhangi bir yorum yapmıyorum. herkesin düşüncesi farklıdır. herkes kendine göre haklıdır.

Güzel bir bakış açısı hocam ama şöyle düşünün ''üyeleri olmazsa bir forum nedir?'' Bu forumu elbette bir yaratmadık ama varlığının sürdürülmesinin sebebi biziz. Amacım kavga çıkarmak değil aman yanlış anlaşılmasın.

Sadece olaya farklı bir bakış açısı getirmek istedim hani vardır ya : ''beni sizler yarattınız'' diye bir klişe.

Ona benzer işte bu :)

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
İfade özgürlüğü çerçevesinde incelersek forumda rabia işareti ve twitter'ın kapatılması, yani her iki durumda yanlış. hakaret unsuru içermiyor. Twiter'ı da hakaret içeren mesajlardan yola çıkıp bizim mahkememizi tanımadı ondan kapattık demek işin kolayına kaçıp geri kalan kitleyi de önemsememektir zaten net bir şekilde neden kapatıldığı açıklanmayıp yazılan basın açıklamasından belli, cinsel içerikli fotoğraflar vardı tırnak içinde devlet sırları vardı, tanımadılar bizi engellemek zorunda kaldık demek... Kusura bakmayın'da yaşanan onca olaydan sonra seçim sürecinin yaklaşması ile bu önlemi almak gerçeklerden kaçmaktır benim gözümde. Rabia işaretinin bir mahsuru yok bence yahudi biri de olabilir forumda çok farklı ideolojileri savunan birileri de. Bunu da geçmişten gelen ön yargılarla yargılamak yanlıştır fikir'i beğenmeyip yanlış bulabilirsin ama saygı göstermek zorundasındır. Birilerini genel anlamda çoğunluğa bakıp dışlarsan azınlığı yok sayarsan zamanla sen de dışlanırsın.

Son mesajlar