Sigaraya Başlamak

Reaksiyon puanı
227
Tek sorun bumu adam evine 300 TL fazla para soksa evi rahat ettirecek.
Ama yüzsüz yüzsüz sigaraya veriyor işte ben bunu anlıyamıyorum. Çocuğunun rıskını veriyor. Parası olupta yapanla olmayıpta yapan bir değil.

İnsanlar uyuşturucuyu bırakıyor kimse bırakamıyorum şöyle böyle demesin. Bırakmıyorum desin yada gitsin tedavi olsun.

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
Sakın ama sakın başlamayın. 40 yaşında akciğer kanseri olunca çok pişman olursunuz.

Son düzenleyen moderatör:

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Sigara her şeyfen beter alkol nargile vb sigarayanın sağlığa çok feci zararı var

bende arkadaşların baskısından astımım var diyerek kurtulmuştum sende bi bahane uyduruver ama onu içme

Danyal Artemis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23

Uzak dur şakasındayım işin ben. Ama diğer arkadasların bahsettiği, en yakın arkadaslarından bu sebepten uzaklasma fikri saçma geliyor bana.
Şahsen her paketi aldığımda elime etrafta kim varsa uzatırım. İçmediğini bildiğim samimi arkadaslar da dahil. Adettendir diye, güler geçeriz her seferinde.

Sen iradeni koruyabilirsen ve kararlıysan düzgün bir sekilde beni zorlamayın sigaraya dersen aranızdaki mevzu kapanır, sigara konusunda.

Son düzenleyen moderatör:

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Sen bu noktaya gelmişsen üniversitede kesin başlarsın, çünkü çok gördüm başlayanları. Hatta 35'inden sonra başlayanlar bile gördüm. Demek ki o yaşa kadar insanlar hâlâ olgunlaşmıyor.

hanox

Asistan
Reaksiyon puanı
15
iç iç ya , ne var bunda iç gitsin ;)

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Benimde içen çok yakın arkadaşlarım var, hiç bir zaman teklif etmediler hatta benim hoşlanmadığımı bildikleri için yanımda içmemeye gayret gösterirler.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
4.5 yıldır içiyorum çok fazla değil yalnız 4.5 yılda 9 ay içmedim konu bırakamamak değil konu sende bitiyor istersen bırakırsın 29 yıllık içici babam 13 yıldır içmiyor, dediğim gibi bu konu tamamen psikolojik kendinizi inandırırsanız bırakırsınız ha ben neden şuanda içiyorum, zevkime içiyorum param olmadığında içmiyorum sigara krizine girmiyorum, sağdan soldan istemiyorum zevk tamamen

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Agirligini koy banada oyleydiler artik icerken benden uzaklasiyorlar.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Benim üniversite arkadaşlarım da çok sigara içerdi. Biri özentilikten başlamıştı. Sonra pişman oldu bırakamadı. Ama tavrım nettir. Daha 1 dal sigara içmeyi bırak, 1 fırt çekmişliğim yoktur.
Tavsiye etmem, uzak dur. Bu davranışların zamanla senin karakterini de belirler.. Çevreye bağlı eğilip bükülen birey olmamalısın..