SDN Uzaktan Bağlantı Yardım Servisi

SDN Uzaktan Bağlantı Yardım Servisi Hakkında Ne Düşünürsünüz ?

• Evet olsun süper olur.

Kullanılan: 83 59.7%
  • Gerek yok.

Kullanılan: 20 14.4%
  • Aga bu nedir ?

Kullanılan: 6 4.3%
  • Ben bilgisayarıma kimseyi sokmam arkadaş!

Kullanılan: 30 21.6%

• Kullanılan toplam oy
    139

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
hocam bende yardımcı olurum yaz benide:)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Teamviewer da küçük bir chat penceresi var. Oradan anlatılabilir aslında :)

Ona bile gerek yok bağlandığı kişide notepad'i açar ordan sırayla yazışırlar...
@braveheart.fb bu kadar karamsar olma gözlemci olarak daha iyi öğrenilir balık tutmak.

Eğer açıklamanın ardından sorunu kişi kendisi çözecekse(Chat’a yazışarak, yâda PC'ye bağlandığında notepad açılıp buradan yazışarak) bu durumda sorunu ve çözümü foruma yazmak daha mantıklı. Aynı sorunla karşılaşan farklı kişilerde “sorunu ve çözüm yöntemini” sanal âlemde araştırıp uygulayabilir.

Böyle bir Yöntem sanal âlemde “PC’ yle ilgili çıkmış sorun ve çözüm yöntemleri arşivini” de azaltacağı kanaatindeyim. Zira sorun iki kişi arasında dile gelecek ve çözüme kavuşacak. Ama forumda yazılması halinde sanal âlemdeki "PC sorun ve özüm arşivine" yenisini katacaktır. Yardım etmeye çalışan kişiler her zaman yardım etmeyeceği, yâda müsait olmaya bileceği hatırlandığında foruma sorunu yazmak ve burada çözüm yöntemlerini aktarmak daha mantıklı görünmekte.

Bu arada “bu yöntem işe yaramaz” demiyorum. Yanızlca beraberinde getireceği sorunlara dikkat çekmek istiyorum...

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Açıklama güzel olmuş Romantic bende yardım almak ve yardım etmek isterim bildiğimce, bende çok kullanır oldum Team viewer 'ı klavyesi zayıf olanlara büyük kolaylık uzun uzun anlatmak yerine aç teami yapiim diyorum :))

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
bende yardım edebilirim arkadaşlarıma tabi teamwieveri kurmanıza bile gerek yok
sadece burdakini uzak masaüstü indirin çift tıklayın ID ve Parolayı verin yeterli ;)

Maalesef servisi üyelerin kafasında sorular oluşturmaması için bilinen bir yazılım olan teamviewer ile gerçekleştireceğiz...

Profiliniz ve özel mesaj baplantınız konunun ilk mesajına eklenmiştir.. teşekkürler...

hocam bende yardımcı olurum yaz benide:)

Profiliniz ve özel mesaj bağlantınız konunun ilk mesajına eklenmiştir...

Eğer açıklamanın ardından sorunu kişi kendisi çözecekse(Chat’a yazışarak, yâda PC'ye bağlandığında notepad açılıp buradan yazışarak) bu durumda sorunu ve çözümü foruma yazmak daha mantıklı. Aynı sorunla karşılaşan farklı kişilerde “sorunu ve çözüm yöntemini” sanal âlemde araştırıp uygulayabilir.

Böyle bir Yöntem sanal âlemde “PC’ yle ilgili çıkmış sorun ve çözüm yöntemleri arşivini” de azaltacağı kanaatindeyim. Zira sorun iki kişi arasında dile gelecek ve çözüme kavuşacak. Ama forumda yazılması halinde sanal âlemdeki "PC sorun ve özüm arşivine" yenisini katacaktır. Yardım etmeye çalışan kişiler her zaman yardım etmeyeceği, yâda müsait olmaya bileceği hatırlandığında foruma sorunu yazmak ve burada çözüm yöntemlerini aktarmak daha mantıklı görünmekte.

Bu arada “bu yöntem işe yaramaz” demiyorum. Yanızlca beraberinde getireceği sorunlara dikkat çekmek istiyorum...

Sorunu çözen kişi bi videoyla bunu tekrar forumda paylaşabilir, böylece daha yararlı olur, ayrca sorunu çözülen kişi forumda sorunum şu şekilde çözüldü diyerek bir başlık açabilir üyelerin zaafiyetine kalmış bişey bunlar, sadece forumda gerçekten yardımcı olabilecek ama forum yönergeleriyle yardımı mümkün olmayan sorunlara verilebilecek çözümler için kullanılacak bir yöntem bu.

Açıklama güzel olmuş Romantic bende yardım almak ve yardım etmek isterim bildiğimce, bende çok kullanır oldum Team viewer 'ı klavyesi zayıf olanlara büyük kolaylık uzun uzun anlatmak yerine aç teami yapiim diyorum :))

Profiliniz ve özel mesaj bağlantınız konunun ilk mesajına eklenmiştir...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Düşünce Ve Sistem Çok Güzelde Olumsuz Olabilecek Taraflarınıda Değerlendirmek Gerekiyor

Tüm Mahallenin Ve Tüm Sülalenin Bilgisayarlarını Ben Bu Şekil Yaptığım için iyi Biliyorum

Olumsuz Tarafları
1- Eğer Bir Sorunla Karşılaşırsan . Sistem Çökerse (Özellikle Virüs Temizlerken) Uzaktan Yardım Etme İmkanın Kesilir . Dolayısıyla Seni Suçlarlar Sen Çökerttin Diye

Heleki Babasından İzinli Kullanıyorsa . Kendini Kurtarmak için Suçu Sana Atacaktır

2-Karşıdaki Kullanıcının İsteği Bitmez . Şu Nasıl Oluyor Şunuda Yap Şu Siteye Giremiyorum Şu Oyunuda Bir Bakarmısın . Hatta Bu Bölümü Geç Diyenler Bile Olacaktır

3- Olmadık Şeyleri Mahalle Efsanelerini İsterler Ya İmkansız Dersin Ama İnanmaz Bir Arkadaşımın Amcaoğlu Bu Şekil Yapıyor Der. Sen Olmaz Öyle Şey Dersin

Sen Bişey Bilmiyon Der Pat Diye Kapatır TeamViewer'ı

4- Uzaktan Bağlantı Her Durum İçin Uygulanmayabilir . Bazı Antivirüs Programları Kendi Ayarlarına TeamViewer ile Olsa Bile Müdahale Ettirmiyor . Sen ise Bilgisayar Kullanmasını Bilmeyen Birine Bu Ayarları Tek Tek Anlatman Saatler Alabiliyor

5-Eskiden Böyle Değildi Sen Yaptıktan Sonra Böyle Oldu Deme İhtimalleri Var Hatta Kesin

6- Ve En Önemlisi Online Bir Oyun Oynuyorsa Ve Hesabı Çalınmışsa Veya İtemleri . Seni Suçluyacaktır Seni Bilgisayarına Virüs Yüklemekle İtham Edecektir

Düşünce Çok Güzel Ama Malesef Bu Olumsuzluklar Çok Olası Ben O Yüzden Bir Kaç Kişi Hariç Kimseye Uzaktan yardım Yapmıyorum . Sorsalar Bile "bilmiyorum" Diyorum . Şimdi Yapmadığım Zamanda Gönül Koyuyolar Bilgisayarını Yapmadım Diye benle Konuşmayan Bile Var

Konuda Olması Gerekenler

Her Üyeye Yardım Edilmez "Heleki İlk mesajını Bu Konuya Atanlara"

Yardım Alacak Üyenin Tüm Sorumluğunu Kabul Etmesi Gerekir.
Sisteminin Tamamen Devre Dışı Kalacağını Bu Durumda Uzaktan Yardım Edenin Birşey Yapamıyacağı Format Atmasını Bilmiyorsa Belli Bir Ücret Karşılığında Format Atılması gerektiğinin Altı Çizilmelidir

Böyle Bir Kaç Madde Sıralanabilir

Düşüncem Budur . Fikir Çok Güzel Ama Olumsuz tarafı Çok !

Bende Herkese Yardım Etmek İsterim Bu Sisteme Katılabilirm . Ama Kapsamlı Sorunlar için Sadece Önerilerde Bulunabilirim . Kullanıcının Yapması imkansız Kurulum Veya Ayarlamayı Yaparım Uzaktan Bağlantı ile Ama Yukarda Verdiğim Şartları Kabul Etmek Şartı ile

Bide Yeni Üyelere Ben Bu Bağlantı Yöntemi ile Yardım Etmem Daha Köklü Kullanıcalara Kapım her Zaman Açık . Yeni Üyelere ise Tavsiyelerde Bulunabilirim

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
@NikeSteeL Tabii ki yardım edecek kişilerin insafiyetine kalmış kimlere yardım edip etmeyeceği.

Profilini ve özel mesaj bağlantını konunun ilk mesajına ekliyorum...

Bu arada sunduğun maddeler gerçekten çok mantıklı yardımcı olacak kişiler kendi kurallarına göre yardımcı olurlar tabii ki, Yardıma ihtiyacı olan üyeler de saydığın maddeler dahlinde bilinçli olmak zorundalar zaten...

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Kısacası, TeamViewer ile SDN Uzaktan Bağlantı Yardım Ekibi Üyeleri (SUBYEÜ :)) tarafından yapılan hiçbir işlemden SDN sorumlu tutulmasın. Kullanıcı bunun bilincinde olarak bu hizmeti alsın.

Ben de elimden geldiğince yardım ederim.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Kısacası, TeamViewer ile SDN Uzaktan Bağlantı Yardım Ekibi Üyeleri (SUBYEÜ :)) tarafından yapılan hiçbir işlemden SDN sorumlu tutulmasın. Kullanıcı bunun bilincinde olarak bu hizmeti alsın.

SDN Uzaktan Bağlantı Yardım Ekibi Üyeleri (SUBYEÜ ) bak bu güzl oldu artık bu ismi kullanıyoruz heheh :)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149

Hatta yönetim bize özel bir rütbe versin :)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Hatta yönetim bize özel bir rütbe versin :)
2ujgtc3.png

İsteyen üyelerin avatarında böyle bir uyglama yapabiliriz :)

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Maalesef servisi üyelerin kafasında sorular oluşturmaması için bilinen bir yazılım olan teamviewer ile gerçekleştireceğiz...

...
Kardeş bu yüklediğim program teamviewerın kendisi zaten ( İndirip görmen lazım) lisanslı alırken veriyorlar karşıdaki kişi teamvieweri kurmadan sadece id ve parolayı vermesi yeterli karşıdaki programı kapattımı bağlantı yapılamaz zaten.Bence yardım almak isteyenler bunu indirsin.Yardım vermek isteyerenler ise sitesinden güncel olarak indirebilirler. sevgiler ;)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Bence bu işi yapacakalara Rütbe olarak verilsin. Avatar sürekli değişebiliyor. Neyse. Ben NikeSteeL 'le tamamen aynı fikirdeyim. Kurallar belirlensin öyle dahil olabilelim.

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Team viever la hangi sorunu ne kadar çözebilirsin ?

Sen sorunu anlayana kadar zaten bilgisayarın girmedik yerini bırakmazsın :D

Bu iş nerden baksan sakat :D

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Güzel olur herkesin derdine derman olur bence.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Yönetim bölümünde bir oda açılabilir. Sorun çözüm merkezi diye.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Kardeş bu yüklediğim program teamviewerın kendisi zaten ( İndirip görmen lazım) lisanslı alırken veriyorlar karşıdaki kişi teamvieweri kurmadan sadece id ve parolayı vermesi yeterli karşıdaki programı kapattımı bağlantı yapılamaz zaten.Bence yardım almak isteyenler bunu indirsin.Yardım vermek isteyerenler ise sitesinden güncel olarak indirebilirler. sevgiler ;)

Hmm tamam o zaman sorun yok :)
Direk UBE (Uzaktan Bağlantı Ekibi) olsa adı?

Her türlü fikire kapımız açık tabii ki.

Bence bu işi yapacakalara Rütbe olarak verilsin. Avatar sürekli değişebiliyor. Neyse. Ben NikeSteeL 'le tamamen aynı fikirdeyim. Kurallar belirlensin öyle dahil olabilelim.

Kuralları hep birlikte belirleyeceğiz zaten buyrun herkes olması gereken kuralları yazsın.

Gerçekten yardıma ihytiyacı olanlara yardım edilecek zaten... böyle her konuya fesatlıkla bakan üyelerden ne yardım alınacak ne bu üyelere yardım edilecek.. bilmem anlatabildim mi ?

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Gerçekten yardıma ihytiyacı olanlara yardım edilecek zaten... böyle her konuya fesatlıkla bakan üyelerden ne yardım alınacak ne bu üyelere yardım edilecek.. bilmem anlatabildim mi ?

Babana bile güvenme demişler :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Babana bile güvenme demişler :D
O senin kendi yaşamında aldığın yaralardan kaynaklanan bir şey olabilir herkesi bir düşünme...

Ayrıca burada gerçekten yararlı olabilecek bir uygulamayı tartışıyoruz bi yararın olmayacaksa zararın da olmasın lütfen!!

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Benimde üstüme düşen neyse gereğini yaparım Flash anlatım vb. konularda.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Yönetimin Alt kategorisine "Uzaktan Yardım Ekibi" açın. Bu iş resmileşsin. Misal yardım edeceklerin kimlikleri de ayrıntılı belirlenmiş olur. Hem kontrol hem iletişim için gerekli. Bir de bu konu için Troy'u bu konuya alabilir miyiz?

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13

Sorunu girmeden önce, adam sana özel mesaj atıp anlatacak zaten, eğer kolay bir şeyse, tamam bu kesin şudur diyorsan, cevabını yazıp yollayacaksın, adam yapamıyorsa sen gireceksin. Sanki bütün süreç bağlandıktan sonra başlıyor da böyle bir mesaj yazmışsın. Adamın bilgisayarına girmedik yer bırakmazsın diyorsun. Herhalde önüne gelen girmiyor. Romantic kardeşim güvenilir üyeleri seçiyordur sadece, emin ol.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Yönetimin Alt kategorisine "Uzaktan Yardım Ekibi" açın. Bu iş resmileşsin. Misal yardım edeceklerin kimlikleri de ayrıntılı belirlenmiş olur. Hem kontrol hem iletişim için gerekli. Bir de bu konu için Troy'u bu konuya alabilir miyiz?

Bu oluşum üyeler arasında, resmileşmesinin mantığını anlayamadım ?

Sorunu girmeden önce, adam sana özel mesaj atıp anlatacak zaten, eğer kolay bir şeyse, tamam bu kesin şudur diyorsan, cevabını yazıp yollayacaksın, adam yapamıyorsa sen gireceksin. Sanki bütün süreç bağlandıktan sonra başlıyor da böyle bir mesaj yazmışsın. Adamın bilgisayarına girmedik yer bırakmazsın diyorsun. Herhalde önüne gelen girmiyor. Romantic kardeşim güvenilir üyeleri seçiyordur sadece, emin ol.

Hay ağzını öpeyim senin :) (yanlış anlaşılmasın :D )

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Kaç cami yaptırmışlar o güvenilir arkadaşlar :D
Güvenilirlikle cami yaptırma arasında bir bağlantı kurmaya çalışan birisine cevap verecek kadar değersiz arkadaşlar değil diyim ben sana!!