Sdn reklam sitesi mi yoksa forum sitesi mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
SDN yi büyük bir keyifle takip ediyorum. Gerek moderatör ve editörler gerekse SDN üyeleri gerçekten kaliteli, bilgili ve kültürlü insanlar gördüğüm kadarıyla. Oldukça seviyeli, efendi, huzurlu bir ortam var. Bilişimle ilgili en son ve güncel bilgiler, incelemeler, videolar vs. ne varsa fazlasıyla mevcut ve çok güzel. Ancak en baştan bugüne gelirken SDN'nin biraz daha ticari davranmaya başladığını gördüm. En azından bu benim yorumum. Sitede, özellikle bugün, bilgiden çok reklam var. Sağ kısım 2 sütun reklam dolu. Haber ve duyurular sola sıkışmış durumda, forum başlıkları da görünmüyor. Gözü yormak için ne gerekiyorsa yapılmış. Site yöneticilerine emeklerinden dolayı gerçekten müteşekkirim ama bu hususa biraz daha dikkat edilirse daha da güzel olacağı kanaatindeyim. Teşekkürler.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
mozilla adblock plus eklentisi kullan reklamları engelle kardeşim sende o zaman

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Reklam butün sitelerin kaçınılmaz sonudur kardeşim :)
Zaten bu reklam olayını da yönetim bize sorarak ortaya koydu: Zamanında bi anket açıldı işte paralı üyelik mi yoksa reklam mı diye, kimse paralı üyeliğe yanaşmadı ve ankete katılanlarda AdBlock gibi eklentilerlee reklamları engelleyebileceklerini söyleyince sonuçta reklamlar çoğaldı sitede :)
e bi site de boşa çalışmıyor dimi para lazım ;)

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Bence reklamın bir zararı yok. Nasıl olsa engelleniyor. Mozilla sağolsun.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
mr_rain42 o zaman senin düşüncene göre reklam istemeyen kullanıcılar ücretli üye olsunlar ve onlara reklam gösterilmesin ?
Kabul edersen Bunu hayata geçirebilirler :)
Ama kimsenin etmediği gibi sende kabul etmezsin değil mi ?

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Troy abi sitelerden para kazanmakla ilgili şeyler anlatıyordu bir videoda üniversitedeki öğrencilere.Yani bence böyle bir sitede Troy abi dedi ki ne kadar çok reklam koyarsak o kadar çok para alıyoruz ki bu paralar da bizim devlete vergilerimizi falan karşılıyor demişki pek bir farkı yok paralı üyelikle paralı üyelikle yine onlar para alacak ama bize kötü olacak onun için reklamlar Troy abi için iyi bizim için adblock plus var zaten.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
mr_rain42 o zaman senin düşüncene göre reklam istemeyen kullanıcılar ücretli üye olsunlar ve onlara reklam gösterilmesin ?
Kabul edersen Bunu hayata geçirebilirler :)
Ama kimsenin etmediği gibi sende kabul etmezsin değil mi ?

Arkadaşlar ben reklam olmasın demedim ki, yazdıklarımı tam okumamışsınız herhalde :bored: Dünyada hiç bir şey bedelsiz değildir. Değirmenin dönmesi için elbette reklam lazım. Teknoloji haberlerinden çok reklam var. Bunu eleştirdim ben. Türkiye'de hiç kimse forum sitesine
ücretli üye olmak istemeyeceği için elbette ben de istemem ücretli olmasını. :closedeyes:

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Reklamlardan sıkılıyorsan zaten Adblock var :)
Kullanmanı tavsiye ettiğim bi eklenti ;)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Hay sen sağolasın AliA :D

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Evet Reklam çok. Olmalı ama bu kadar olmamalı diye düşünenlerdenim.

Reklamsız istiyorsanız Adblock yerine başka bir altenatif var onuda kullanabilirsiniz (sadece istediğiniz sitelerde Reklamları kaldırır ve de forumlarda malesef çalışmıyor)

Kullanımıda gayet basit. Yapmanız gereken Reklamları yok etmek istediğiniz sayfada Eklentinin ikonuna (alt barda yer alan) tıklayıp Fint Styles This Site seçeneğini tıklamak ve ekrana gelecek sayfadaki yerekli onayları vermek ve sonrasında artık o sitede Reklamlar elveda diyebilirsiniz.

Kullanmayı düşünürseniz bu eklentiyiEklentiyi
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2108
adresinden kurup, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Buda örnek görüntü, 9 Mayısta aldığım bir görüntü olduğu için haberlerde farklılık olabilir. Ayrıca Reklamları çok sevdiğim için şuan bu eklentiyi kullanmıyorum :mrgreen:

sdn.jpg

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sabah girdiğimde.. siteye.. forumdan son başlıklar yazısı altında kocaman reklam vardı şaşırdım :D

nikoteen

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bazen reklamın dozu o kadar kacıyor ki Forumda Son Başlıklar kısmı bile kayboluyor ..:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...