Samsung'un şarj soketi hilesi

mesmerina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çoğu Samsung telefon, "şarj soketine toz kaçtı/sıvı teması" hatası ile şarj almıyor.

Bu hatayı 5 yıldır takip ediyorum. Yabancı forumlarda kimse çözememiş, Samsung firması da kasten çözmüyor ve bana göre satış stratejisi.

Hatta bu bir arıza değil. Samsung'un kasten telefonlara attığı bi' yazılım, bug ya da virüs. Maksat erken bozulsun, çok telefon satılsın.

Çünkü yeni alınan telefonlarda da sürekli aynı sorun var ve şarj almıyor...

Son düzenleyen moderatör:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,477
Sıvı teması uyarısı şarj soketinin veya şarj kablosunun nemli veya ıslak olduğu hakkında uyarmak içindir. Bu bir hata değildir veya telefon bozulsun,çok satılsın stratejisi değildir. Gerekli temizlik ve kurulamayı yapınca aynı hatayı almazsınız.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,463
Çoğu Samsung telefon, "şarj soketine toz kaçtı/sıvı teması" hatası ile şarj almıyor.

Bu hatayı 5 yıldır takip ediyorum. Yabancı forumlarda kimse çözememiş, Samsung firması da kasten çözmüyor ve bana göre satış stratejisi.

Hatta bu bir arıza değil. Samsung'un kasten telefonlara attığı bi' yazılım, bug ya da virüs. Maksat erken bozulsun, çok telefon satılsın.

Çünkü yeni alınan telefonlarda da sürekli aynı sorun var ve şarj almıyor...
Hangi model Samsung cihazları hakkında bunu söylüyorsunuz?
Şarj soketi ve çevresindeki sensörler nem algıladığında, devreyi askıya alır ve cihazınızı şarj edemez hâle gelirsiniz. Cihazınızın içine kaçan sıvı tamamen kuruduğunda bu hata mesajını almazsınız. Eğer telefonunuz en giriş seviyesi değilse kendiliğinden bu sorun çözülecektir.
Samsung'un uyguladığı cihaz eskitme politikası var ancak bu söylediğiniz şekilde değil.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,610
Hangi model Samsung cihazları hakkında bunu söylüyorsunuz?
Şarj soketi ve çevresindeki sensörler nem algıladığında, devreyi askıya alır ve cihazınızı şarj edemez hâle gelirsiniz. Cihazınızın içine kaçan sıvı tamamen kuruduğunda bu hata mesajını almazsınız. Eğer telefonunuz en giriş seviyesi değilse kendiliğinden bu sorun çözülecektir.
Samsung'un uyguladığı cihaz eskitme politikası var ancak bu söylediğiniz şekilde değil.
Kamera lensi kirli lensi temizleyin uyarısı gördüm ama, arkadaşın dediği uyarı ile ben hiç karşılaşmadım.

haticee2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu satış stratejisini en çok appleda görüyoruz :) Aleti yavaşlatan yazılımları apple atıyor. Yıllardır samsung kullanıyorum, bu tarz sorunlarla hiç karşılaşmadım.