Samsung sizce fiyatları düşürürmü

S. Aleyna B.Tunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar telefon piyasasını takip edenler bilir samsung fiyatları yükseltmiş teknosada s10e 4500 -4700 ken 6500 civarlarına çıkmış sordum neden böyle bir sey olduğunu, adam bilgi veremem dedi başka bir müşteri duyup cevap verdi note ve s serisini elde tutmak için yükselti dedi. İnternetede yükselmiş Sizce fiyatları indirirmi genelde ocak ayında teknolojik cihazlarda fiyat yükseliyor diye biliyorum yanlışta olabılır.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Artık marka farketmeksizin kolay kolay telefon fiyatları düşmüyor daha da düşmez fazla.Çünkü giriş ve orta segment telefonların sayısı arttıkça üst segment telefonlar eskisi gibi fiyatı düşürüp eldeki orta ve giriş segmentlerin önünü kesmek istemiyorlar.Tüketici olarak bizi memnun eden hareket bunlar bir nebze.Çünkü o kadar para ver sonra hemen düşüyor fiyat ve zarar bir yana markaya olan güveninde beraberinde düşüyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
S10e yerine Mi 9T Pro daha iyi olur. Xiaomi modelleri başta belki beklenenden pahalı girse bile piyasaya fiyatları 1-2 içerisinde düşüyor ve gayet makul seviyeye geliyor. S10e kamera ve performans olarak iyi bir telefon fakat o batarya ile ederi bana kalırsa maksimum 3750 TL çünkü Mi 9T Pro zaman zaman 3500 TL altına düşüyor. Bilindik markaları almak ülkemiz için gittikçe zorlaşıyor. Samsung, Apple, Huawei fiyatları almış başını gitmiş. Oppo desen satmıyor ama fiyatlar yüksek. LG telefonları getirmiyor bile artık. Sony zaten çekildi. Qualcomm'da TR pazarından çekilmiş. Yerli telefon markaları da Qualcomm kullanamayacak galiba net bir bilgim yok.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Şu aşamada xiaomi alarak hem fazla para vermeyip hem de kaliteli cihaz kullanmak mantıklı

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
S10e yerine Mi 9T Pro daha iyi olur. Xiaomi modelleri başta belki beklenenden pahalı girse bile piyasaya fiyatları 1-2 içerisinde düşüyor ve gayet makul seviyeye geliyor. S10e kamera ve performans olarak iyi bir telefon fakat o batarya ile ederi bana kalırsa maksimum 3750 TL çünkü Mi 9T Pro zaman zaman 3500 TL altına düşüyor. Bilindik markaları almak ülkemiz için gittikçe zorlaşıyor. Samsung, Apple, Huawei fiyatları almış başını gitmiş. Oppo desen satmıyor ama fiyatlar yüksek. LG telefonları getirmiyor bile artık. Sony zaten çekildi. Qualcomm'da TR pazarından çekilmiş. Yerli telefon markaları da Qualcomm kullanamayacak galiba net bir bilgim yok.
Hocam Vivo ve OnePlus sizce ülkemize gelir mi ?
OnePlus gelirse Türkiye'de tutunamaz çünkü 7 bin tl olan 7 pro vergiler ile fiyatı alınmaz hale gelir

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
Bir kere teknosa nın fiyatları kazık
Merhaba arkadaşlar telefon piyasasını takip edenler bilir samsung fiyatları yükseltmiş teknosada s10e 4500 -4700 ken 6500 civarlarına çıkmış sordum neden böyle bir sey olduğunu, adam bilgi veremem dedi başka bir müşteri duyup cevap verdi note ve s serisini elde tutmak için yükselti dedi. İnternetede yükselmiş Sizce fiyatları indirirmi genelde ocak ayında teknolojik cihazlarda fiyat yükseliyor diye biliyorum yanlışta olabılır.
Dolar arttığı için ve vergilerde etkiliyor bence mi 9t/pro al internetten

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Note 10 çıkmasına rağmen, Note 8 ve Note 9'un fiyatları düşmedi, 5-6 bin TL'ye satılıyor hâlâ. S10 çıkmasına rağmen S9-S9+ 4000-5000 TL civarında hâlâ. Yeni seriler bile eski modellerin fiyatlarını düşürmüyorsa, durup dururken değiştirmezler fiyatları bence. Ama saçma bir satış politikası uyguluyorlar bence, yeni çıkarttıkları modelleri satmaya uğraşıyorlar fakat eski modelleri de bu kadar kolay kenara atmamalılar. Note 8-Note 9 almak yerine S10 veya S10+ almak daha mantıklı mesela. Orta-üst segmentte de A50-A70-A80 modellerini satmaya çalışıyorlar 2000-3500 TL aralığında. S9'un yerine de S10e satmaya çalışıyorlar.