Soru Samsung s21 fe 128gb almış bulunmaktayım arkadaşlar, ay fotoğrafı ekli :)

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Hocam S21 Fe ile 4k 60 fps bir video Çek sosyal medyaya at.Bide benim Se 2020 ile 4k 60 fps Çek at.Arada ciddi bir fark olduğunu göreceksin.Daha önce Samsungda kullandım.Apple gerçekten başka bir dünya.
Parasıda başka dünya ama ?
S21 ultra çok istedim borçlarla beraber 3 sene ödemesi olacaktı alamadım nasıl istiyordum sen biliyorsun tüm eski borçlar ve telefon 2023 ağustosta bitecek aylık 3300₺ ödemeyle.

Sosyal medya konusunda haklısın ama çok kullanmıyorum 1 sene önce açtım sadece bir resim attım öyle diyim ?
Bide dediğim gibi iphone almak için watch 7 ve en asgaride olsa macbook almadan olmaz 3lü şekilde olması lazım.

Ama xiaomi den sonra Samsung alınca resmen statü atladım yani hissediyorum ?

Ah s21 ultra ah içimde hep ukte olarak kalacaksın ?

Neyse s21 fe ömrünü tamamen doldurana kadar kullanacam sonra dönemin Sxx ultrasını alacam ?

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Hocam S21 Fe ile 4k 60 fps bir video Çek sosyal medyaya at.Bide benim Se 2020 ile 4k 60 fps Çek at.Arada ciddi bir fark olduğunu göreceksin.Daha önce Samsungda kullandım.Apple gerçekten başka bir dünya.
Anladım bu yüzden kötü diyorsun. Sosyal medya olarak YouTube kullanıyorum tek ve böyle bir sorun olmadı orada. Instagram'da oluyor dediğine göre.
Whatsapp'da oluyor mu? Bir de bu program sahipleriyle alakalı. Android ile değil, benim için sorun da değil.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Anladım bu yüzden kötü diyorsun. Sosyal medya olarak YouTube kullanıyorum tek ve böyle bir sorun olmadı orada. Instagram'da oluyor dediğine göre.
Whatsapp'da oluyor mu? Bir de bu program sahipleriyle alakalı. Android ile değil, benim için sorun da değil.
Hocam yazdığım sadece bir unsur.Samsunglarda gereksiz programlar ve özelliklerin yer alması,batarya konusunda beklentilerin altında kalması,arka kameranın özellikle insan çekimlerinde doğal fotoğraf çekememesi,ön kameranın 4k video çekiminde iyi stabilizasyon için crop uygulaması ( yanlardan kırpıp açıyı daraltması) Samsungun Apple karşı neden yetersiz kaldığını gayet iyi anlatan unsurlar.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Hocam yazdığım sadece bir unsur.Samsunglarda gereksiz programlar ve özelliklerin yer alması,batarya konusunda beklentilerin altında kalması,arka kameranın özellikle insan çekimlerinde doğal fotoğraf çekememesi,ön kameranın 4k video çekiminde iyi stabilizasyon için crop uygulaması ( yanlardan kırpıp açıyı daraltması) Samsungun Apple karşı neden yetersiz kaldığını gayet iyi anlatan unsurlar.
Biraderde s21 plus aldı benden 1 hafta sonra.

Ve sana yemin ederim ilk s21 plus siparişi verdim sonra iptal edip s21 fe siparişi verdim

Screenshot_20220601-124529_Hepsiburada.jpg

Acaba plus mı alsaydım diye düşündüm fe yi aldıktan sonra ama fe den fazlasıyla memnunum, şöyle söyleyim biraderle kamera kıyaslaması yaptık neredeyse fark yok, sadece plusta 8k video var fe de yok.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Biraderde s21 plus aldı benden 1 hafta sonra.

Ve sana yemin ederim ilk s21 plus siparişi verdim sonra iptal edip s21 fe siparişi verdim

Ekli dosyayı görüntüle 170902

Acaba plus mı alsaydım diye düşündüm fe yi aldıktan sonra ama fe den fazlasıyla memnunum, şöyle söyleyim biraderle kamera kıyaslaması yaptık neredeyse fark yok, sadece plusta 8k video var fe de yok.
Keşke S21 plus alsaydın.S21 Fe de 120hz manuel.Sen 120hz I aktif ettiğin zaman ekranı kapattığın zamanda ekran 120hz olarak çalışıyor.Bu da aşırı pil tüketimi demek.S21 plusta 120hz adaptif çalışıyor.Ekran açıkken 120hz çalışıyor,ekranı kapattığında 48hz a düşürüyor.Kamera tarafında S21 Fe daha iyi hdr ve zoom performansı sunuyor.Kamerada çok büyük farklar yok.Neyse seçimini yapmışsın.Umarım uzun yıllar sorunsuz kullanırsın.

Son düzenleme:

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Sağol kardeşim sende güle güle kullan ?
Xiaomi buglarını yazılımını düzeltirse o zaman Samsung a rakip olabilir, f4 gt çıkardı hala ois yok telefonda gaming maming bilmem o telefonda ois olmalıydı, xiaomi 12 geldi pro modeli s22 plus rakibi ama su toz dayanıklılığı yok zoom ise 20x herşeyi geçtim s22 ultra fiyatına satıyor, xiaomi bu ülkede çok kan kaybeder bu kafayla note 10 proyu 4.3k ya aldım şuan note 11 pro plus 10k fiyatı var.
Sonuç olarak Samsung gerçekten çok iyi telefon ?
Exynos rezil diyenlerede kimse bakmasın s21 fe sd ile gelsede bilerek Exynos alacaktım bakalım denilenler doğru mu diye doğru değilmiş, ayrıca 8 gen 1 de bir hayli ısınıyormuş diyorlar şahsi olarak test etmedikçe bazı şeylere inanmamak lazım ?
Redmi 8'e kulaklık takınca ses tuşları gidiyordu. Daha sonra Mi 10T Lite aldım. Instagram haricinde sorun yok.

Bu arada hayırlı olsun demek istiyorum.

Lakin sormak istediğim bir şey var. Telefonu nasıl aldın? Telefonlara taksit yapılmadığı için sormak istedim.

Bankalar taksitlendirme yapıyor; ancak çok fazla fark alıyor.

S22 Ultra çok hoşuma gitti; ama taksitsiz nasıl alacağımı bilmiyorum.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Keşke S21 plus alsaydın.S21 Fe de 120hz manuel.Sen 120hz I aktif ettiğin zaman ekranı kapattığın zamanda ekran 120hz olarak çalışıyor.Bu da aşırı pil tüketimi demek.S21 plusta 120hz adaptif çalışıyor.Ekran açıkken 120hz çalışıyor,ekranı kapattığında 48hz a düşürüyor.Kamera tarafında S21 Fe daha iyi hdr ve zoom performansı sunuyor.Kamerada çok büyük farklar yok.Neyse seçimini yapmışsın.Umarım uzun yıllar sorunsuz kullanırsın.
Sağlık olsun ama dediğim gibi memnunum fe dende, sonraki hedef ultra ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Redmi 8'e kulaklık takınca ses tuşları gidiyordu. Daha sonra Mi 10T Lite aldım. Instagram haricinde sorun yok.

Bu arada hayırlı olsun demek istiyorum.

Lakin sormak istediğim bir şey var. Telefonu nasıl aldın? Telefonlara taksit yapılmadığı için sormak istedim.

Bankalar taksitlendirme yapıyor; ancak çok fazla fark alıyor.

S22 Ultra çok hoşuma gitti; ama taksitsiz nasıl alacağımı bilmiyorum.
Sağol kardeşim kredi çektim, geçmişte bu kadar borcum olmasa s21 ultra bile alırdım

Bide şunu sorayım Biraderde s21 plus tan önce galaxy note 8 vardı çıkar çıkmaz aldı s21 plus alana kadar kaç kere düşürdü telefonu kirlendi vs musluk altına tuttu yıkadı telefon hiç su almadı bozulmadı, benim s22 fe note 8 gibi suya dayanıklı olur mu acaba merak ettim suya durduk yere sokacak halim yok ama merak ettim

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,589
Kamera kötü değil yazılım kötü

Kamera kötü değil yazılım kötü miui 13 te fos çıktı, ayrıca makedonyadaki yeğenlerimle konuşuyorum s21 fe aldım dedim hayırlı olsun güzel telefon dediler, xiaomi aldığımda telefonu bilmiyorlar orada o ne diyorlar ne malı diyorlar.

Xiaomi dünya üzerinde isim yapmış bir telefon değil Türkiyede orta ve giriş segmentte f/p olarak tercih ediliyordu artık f/p işide son buldu yeni telefonlarla, Samsung Apple dan pahalıya satıyorlar.

Xiaomi den Samsung a geçince resmen statü atlamış gibi oldum, egeadan golf e geçmek gibi, mamaktan bilkent e geçmek gibi.
Hayırlı olsun :).

Hocam sizin yeğenler dünyanın en çok satan 4. telefon markasını bilmiyorlarsa bu Xiaomi'yi isim yapmamış yapmaz ki.

Bir Samsung kullanıcısı olarak, Samsung f/p olarak çok kötü. bir sürü Xiaomi ve Redmi kullandım. Memnun kalmadığım tek model yok. Yazılım konusunda bence Xiaomi'yi kötüleyenlerin %70'i hayatında Xiaomi'ye el sürmemiştir bile. Evet iyi değil ama milletin söylediği kadar kötü de değil. Yazılımı çok kafasına takan farklı rom kursun, mesela ben Pixel Exprience kurmuştum Redmi Note 9'a.

Kamera konusunda Redmi Note 11 Pro ve Mi 10T çok başarılı.

Şuan eskisi kadar fiyat cazibesini koruyamasa da hala fiyat performans olarak Xiaomi harika. Sonraki telefonumu da Xiaomi almayı düşünüyorum.