Samsung J5 2016 Nasıl Format Atarım ?

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Peki farkı nedir Hard Reset ile Sıfırlamanın ?
Hocam normal format, telefonun ana işletim sisteminin telefonun depolama alanında hala bulunarak içeriklerin ve ayarların sıfırlanmasıdır. Hard Reset ise, telefonun depolama kısmındaki işletim sistemini kaldırıp, tekrar kurmaktır. Hard Reset'i biz genellikle Windows işletim sisteminde 'Temiz Kurulum' olarak anlamlandırıyoruz ve genellikle Windows işletim sistemlerinde kullanıyoruz.

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Hocam normal format, telefonun ana işletim sisteminin telefonun depolama alanında hala bulunarak içeriklerin ve ayarların sıfırlanmasıdır. Hard Reset ise, telefonun depolama kısmındaki işletim sistemini kaldırıp, tekrar kurmaktır. Hard Reset'i biz genellikle Windows işletim sisteminde 'Temiz Kurulum' olarak anlamlandırıyoruz.
Bilgisayarda ki gibi yani ? Temiz kurulum ve format ?

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Rica ederim, her zaman ayarlardan sıfırlayın :).
Zaten Hard Reset atmak için Android cihazlara TWRP adlı boot uygulamasını yüklemek gerekir kolay bir şekilde yapılması için. Ancak bu yazılımı yüklemek için cihaza 'Root' atılması gerekiyor. 'Root' ise yasa dışı bir şeydir ve cihazı garanti dışı bırakır. Yani yapanların bileceği TWRP üzerinden rom atmak anlattığım şey :D.

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
Ayarlardan Google hesabından çıkış yapıp hard reset atmanızı öneririm sıfırlamaya kıyasla daha sağlıklı bi işlemdir
Son kullanıcı için ayarlara "sıfırlama" koymuşlar bir bildikleri olmasa herkes kurtarma menüsünden sıfırlardı değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten Hard Reset atmak için Android cihazlara TWRP adlı boot uygulamasını yüklemek gerekir kolay bir şekilde yapılması için. Ancak bu yazılımı yüklemek için cihaza 'Root' atılması gerekiyor. 'Root' ise yasa dışı bir şeydir ve cihazı garanti dışı bırakır. Yani yapanların bileceği TWRP üzerinden rom atmak anlattığım şey :D.
Hayır onun ismi custom recovery ve normal recovery menüsünden de hard reset atılabilir.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Ayarlardan Google hesabından çıkış yapıp hard reset atmanızı öneririm sıfırlamaya kıyasla daha sağlıklı bi işlemdir
Aslında cihazın kendi kurtarma modu üzerinden yapılabilir ama daha sağlıklı olması için dediğim gibi TWRP yazılımını yüklüyorlar ve bu yazılımı yüklemek için de cihazda Root olması gerekiyor. Sağlıklı bir işlem değil.

Karıştırdım hocam ya bu sanal dünya ile ilgilenmekten kafam yoruldu. Bir elektronik cihaz bozulsa hemen sülalem bana koşuyor. Geçen de kuzenimin PS4'ü bozulmuş. PC'ye Sony'nin sitesinden bir dosya indirip USB'ye atarak cihazı formatladım. Uğraş babam uğraş kafa kalmıyor işte :D
Son kullanıcı için ayarlara "sıfırlama" koymuşlar bir bildikleri olmasa herkes kurtarma menüsünden sıfırlardı değil mi?

Hayır onun ismi custom recovery ve normal recovery menüsünden de hard reset atılabilir.

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Arkadaşlar ben telefonun şifresini unutmuştum ? Nasıl yapabilirim ayarlar kısmına giremem yeni hatırladım.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
Telefonda şu anda kayıtlı olan Google hesabının şifresini biliyor musun?

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Hayır :///////////////

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Hard Reset atsam ? FRP sorununun çözümü var mı ?

E Posta açık şuan da.

Değil.