Samsung i9505 klon imei ve şarj sorunu

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bir hafta önce elazığdan samsung galaxy S4 İ 9505 model telefon aldım.telefonum klonlanmış imei olduğunu öğrendim birde telefon boşta iken korkunç şarj bitiriyor yani gece 11 de % 100 şarjlı dolu olarak bırakıyorum sabah 7 de kalktığımda % 56 lara düşüyo şarjım.kies e bağladım bu sürüme güncelleme yapılamıyor diyor ne yapmam gerekiyor sorunu bilen varmı? birde güncellemesini nasıl yapıcam cihazın bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi??

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bir hafta önce elazığdan samsung galaxy S4 İ 9505 model telefon aldım.telefonum klonlanmış imei olduğunu öğrendim birde telefon boşta iken korkunç şarj bitiriyor yani gece 11 de % 100 şarjlı dolu olarak bırakıyorum sabah 7 de kalktığımda % 56 lara düşüyo şarjım.kies e bağladım bu sürüme güncelleme yapılamıyor diyor ne yapmam gerekiyor sorunu bilen varmı? birde güncellemesini nasıl yapıcam cihazın bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi??

güncellemeyi odin üstünden yapabilirsin diye biliyorum ama imei klon olduğu için gidebilir

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
başka bir orjinal batarya al ben sorunun bataryada olduğunu düşünüyorum ya da bataryanı kalibre et ama bunun için telefonunun root edilmesi gerekiyor güncelleme içinde odini kullan imei içinde emniyete falan git

ufuk256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boşta şarj gitmemesi için greenify programını şiddetle öneririm, Kullanmadığın programları uyutmaya yarıyor çok faydalı..

Edit: Root gerekiyor..

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
senin telefonun muhtemelen yurt dışı cihazı. faturalı bir şekilde mi aldın?
eğer faturalı ise hemen BTK ya başvuru yapman lazım. Değilse telefonunu ya pasaport kaydı yaptıracaksın yada bir daha telefon özelliğini kullanamayacaksın.

Şarjının hemen bitmesi batarya kaynaklı da olabilir , yazılımdan kaynaklı da olabilir. ilk yazılımı güncelle.

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
senin telefonun muhtemelen yurt dışı cihazı. faturalı bir şekilde mi aldın?
eğer faturalı ise hemen BTK ya başvuru yapman lazım. Değilse telefonunu ya pasaport kaydı yaptıracaksın yada bir daha telefon özelliğini kullanamayacaksın.

Şarjının hemen bitmesi batarya kaynaklı da olabilir , yazılımdan kaynaklı da olabilir. ilk yazılımı güncelle.

yurt dışı cihazı ama imei klon yapılmış sanırım imei kontrolunde samsung E serisi cihaz çıkıyo,güncelleme yapamıyorum kies'le olmuyor odinle deniycem

- - - Mesaj Güncellendi - - -

güncellemeyi odin üstünden yapabilirsin diye biliyorum ama imei klon olduğu için gidebilir[/QUOTE
odin ile güncelleme sonrası cihazda kasmalar oluyor orj sürüm gibisi yok ama mecbur kalırsam tek çare odin sanırım ilginize çok teşekkürler

başka bir orjinal batarya al ben sorunun bataryada olduğunu düşünüyorum ya da bataryanı kalibre et ama bunun için telefonunun root edilmesi gerekiyor güncelleme içinde odini kullan imei içinde emniyete falan git
ya sıfır cihaz kutusunu ben açtım bataryada sorun !! bilmiyorum olabilirde aslında ben yazılımsal diye düşündüm.Odin ile ubdate yapınca sonrası kasmalar meydana geliyo odini çok sevmiyorum galaxy ace telefonum vardı eskiden onu root edip ilk önce cyogene mod ile sonra odin ile ubdate ettim ama çok memnun kalmadım aynı sorunlar devam ederse kötü.pil için kalibre fikri güzel onu deniycem ,yardımlarınız için teşekkür ederim

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
zaten manuel olarak tek çare odin diye biliyorum yani odin kullanacaksın mecburen manuel yapıcaksan güncellemeyi :D

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yurt dışı cihazı ama imei klon yapılmış sanırım imei kontrolunde samsung E serisi cihaz çıkıyo,güncelleme yapamıyorum kies'le olmuyor odinle deniycem

güncellemeyi odin üstünden yapabilirsin diye biliyorum ama imei klon olduğu için gidebilir[/QUOTE
odin ile güncelleme sonrası cihazda kasmalar oluyor orj sürüm gibisi yok ama mecbur kalırsam tek çare odin sanırım ilginize çok teşekkürler

ya sıfır cihaz kutusunu ben açtım bataryada sorun !! bilmiyorum olabilirde aslında ben yazılımsal diye düşündüm.Odin ile ubdate yapınca sonrası kasmalar meydana geliyo odini çok sevmiyorum galaxy ace telefonum vardı eskiden onu root edip ilk önce cyogene mod ile sonra odin ile ubdate ettim ama çok memnun kalmadım aynı sorunlar devam ederse kötü.pil için kalibre fikri güzel onu deniycem ,yardımlarınız için teşekkür ederim

Galaxy ace veya gioya 2.3.6 romu yüklersen ikiside kasar ama bahsettiğimiz telefon s4 bide gps,wi-fi,3g,bluetooth falan kapalımı

leonfrt

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben ilk çıktığında s3 mini kaçak olarak almıştım aldığım yerden 5 dakkada açtırdılar. şebeke ve şarj konusunda hiç sıkıntı çekmedim.7 ay boyunca kullandım sonra sattım bence pasaport kayıtlı yapma çok masraflı olur

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Galaxy ace veya gioya 2.3.6 romu yüklersen ikiside kasar ama bahsettiğimiz telefon s4 bide gps,wi-fi,3g,bluetooth falan kapalımı

bi tek wi-fi açık diğerleri kapalı,evet dediğiniz romu yuklemiştim ve iğrenç kasıyordu,yalnız enteresan bişey oldu odinle ubdate yapıcaktım kabul etmedi root lu diye biliyodum değilmiş,kies te güncelleme yapmıyor nasıl bişey anlamadım!!!

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
odin ile güncelleme yapmak için root olmasına gerek yok ki,i9505 türkiye modeli değil belkide sorun çıkaran o dur diyeceğim ama sonuçta farkeden bir şey yok şarj konusundaki teorim ise 4g destekli olduğu için 4g bağlantı aradığından şarjı çok yer diye bir teorim var ama yalnış olması daha yüksek bir ihtimal gerçekten çok ilginç

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Odin de atıyorum 4.2.2 güncellemesini indirip telefona atıp sonra odinde o şekilde kuruyoduk dimi? birde İ 9505 in 4.3 güncellemesi geldi ( http://www.phonearena.com/news/Andr...tration-on-Samsung-Galaxy-S4-GT-I9505_id44665) linkten görebilirsin bu konu hakkında bilginiz varmı
tar uzantılı dosyayı bilgisayarda kolay bulabileceğin bir yere at
ops dosyasınıda aynı şekilde
tek parça ise yüklemek kolay solda one package e tıklayıp tar ve ops dosyasını seçip yüklersin
(çok parçalı olacağını zannetmiyorum)
o samsungun güncellemesi değil yani senin telefonun o şekilde olmaz o google edition güncellemesi

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tar uzantılı dosyayı bilgisayarda kolay bulabileceğin bir yere at
ops dosyasınıda aynı şekilde
tek parça ise yüklemek kolay solda one package e tıklayıp tar ve ops dosyasını seçip yüklersin
(çok parçalı olacağını zannetmiyorum)
o samsungun güncellemesi değil yani senin telefonun o şekilde olmaz o google edition güncellemesi

Çok teşekkür ediyorum ;)