Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Arkadaşlar 9 aydır s8 telefonumu alcantara kılıfla kullanıyorum ve biraz eskimeye başladı yeni bir kılıf almak istiyorum şeffaf ve çok ince olması önceliğim varmıdır böyle kılıf kullanan önerebilecek ??

Sedatcilsiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar android 7 attım telefona şimdi tekrar yeni sürüme geçmek için güncelleme yapmak istiyorum ama telefonunuzda en son sürüm yüklü diye mesaj alıyorum. Nasıl güncelleme yapabilirim...

#Eren03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
MediaMarkt mağaza açılışına özel S8 fiyatını 3000 Tl olarak belirlemiş. Sizce bu fiyata alınır mı ? Ya da başka önerdiğiniz cihazlar var mı ? Ayrıca telefona güncelleme ile portre modu geldi mi ?

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Evet portre modu geldi ayrıca 3000tl ye çok avantajlı alınır

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Seçmeli Odak adı altında geldi kameraya girip sağa doğru kaydırırsanız seçenekler arasında görünecektir.
Hocam daha önce vardı o ya 50 cm sınırı var ben portreye google camera çözümü buldum çok güzel portre cekiyor bir ona bakmanızı öneririm

enesaykt78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a benim s8 durduk yere ekran camı çatlamaya başladı darbe yok düşme yok masaya bırakıyorum sonra elime alınca çatlak oluyor varmı başına gelen daha yeni aldım ağlayacağım az kaldı

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Piyasada şöyle kenarlardan değilde ekrana tam yapışan bir koruyucu cam ekran bulan var mı ? Spigen bile sadece kenarlardan yapışan cam üretmiş takınca ekran dokunmatiği televizyonlarda satılan çakma telefonlarınki gibi oluyor.

Emre Kux351

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Huawei Pie güncellemesini vermeye başlamış. Ancak samsung 2019 da başlıyacakmış S8 e gelmesi 9 ay ı sürer gibi ??.

ibrhmdurna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Huawei Pie güncellemesini vermeye başlamış. Ancak samsung 2019 da başlıyacakmış S8 e gelmesi 9 ay ı sürer gibi ??.
Dostum yazılım kısmında özellikle mobil kısmın iç yüzeyine hakim birisiyim sana şöyle diyeyim google zaten bu android paketlerini ana bir yapi halinde bütün firmalara open source yani açık kaynak halinde dağıtıyor geri kalanı üreticilere kalmış isterlerse direk piyasaya sürerler bir kaç optimizasyon yapar yada samsung gibi büyük firmalar kendi kisilestirilmis arayüzlerini geliştirerek sunarlar şöyle bir şey diyeyim huawei in android 8 sürümü ile android 9 sürümü arasında ufak eklenti (saf android göre) ve rütuşlar dışında android 8 arayüzünden fark göremiyorum tabi iç çekirdek yapıları tamamen android 9 'ün api lerini kullanıyor ama onuda dediğim gibi google kendisi üretiyor bu firmalar tekrardan bu yapıları inşa etmiyor :) fakat samsung un android 8 ile 9 'ün arasında ki farka bakarsan çok büyük farklılıklar göreceksin samsung tasarıma önem veren ve şovu seven bir firma yazılım kısmında da böyle bir takıntısı var bu yüzden bu radikal değişiklikler güncelleme tarihlerini uzatabiliyor lafı çok uzattım biliyorum daha çok fazla anlatacak şey var ama bu kadari yeter diye umuyorum :D

Emre Kux351

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Kişiselleştirip daha iyi arayüz sunduğunu biliyordum. Ama sanki çok uzun sürüyor gibi? Tabi değer mi diye sorucak olursan sonuna kadar değer de daha hızlı olabilir bence.

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Çift hoparlörü aktifleştirmek için root yapacağım fakat root yapılan videolarda root dan sonra telefon sıfırlanıyor. Sıfırlanmadan root yapmak mümkün mü?

Emre Kux351

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar telefonumu maalesef ki kırdım. Edge ekranı yani kenar kısmı darbe aldı ve o tarafın pikselleri gidip geliyordu. Ekran o kırılma yerinden itibaren yeşil falan olup ekran da değişik ışıklar çıkıyordu. Cihazı Media Markt an kaskolu almıştım. 2 yıl kaskom vardı cihazı 5 gün önce teslim ettim yapılınca biz sizi bilgilendiricez gelip alırsınız o zaman dediler. Sonra nette media markt in kasko ile ilgili şikayetlerine baktım ancak inanın olumlu yorum yok denecek kadar az. Çoğu cihazı perte çıktı diyip paranın %50 sini hediye çeki olarak veriyorlarmış. Ben media markt gibi kos koca bir firmanın doğru düzgün yapıp geri vereceğini düşünüyorum ama netteki yorumlar pek iç açıcı değil. Sizin düşünceniz nedir? Kasko deneyimi olan varsa lütfen yazsin.

yavuz2424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Uzun zamandır yazmıyorum Telefonun ekranı kırmıştım servis e verdim birde yeniden yazılım da yükleyiniz dedim 3 gün sonra aldım sıfırdan farksız teslim ettiler eve geldim telefon nün kişisel ayarları nı yaparken ayarlar kısmında daha önce aktif olmayan bir seçenek vardı geliştirici ayarları diye bir şey bunu niye yazıyorum belki işinize yarar diye düşündüm ben telefonu sol elle kullanan biriyim sol el ile kullanmak daha zordur çünkü normal mesaj yazıp gönderme butonu hep sağ tarafta kaldığı için sol baş parmak ile gönder butonu na basmak çok zordu bu watsab içinde aynı şeyler geçerli geliştirici ayarları nda ekranı tüm konumlarda sağdan sola doğru ayarla kısmını açtığınız da kullanmadığı niz telefonun kendi uygulamarı ve 3.parti uygulama lar dahi sol ele göre ayarlanıyor bu bana göre muhteşem bir şey bir de minimum genişlik seçeneği var telefon'da ki tüm uygulama ve yazı boyutları nı ayarlama şansınız var . Daha önce bu ayarları kullanan oldumu acaba merak ediyorum?

Emre Kux351

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Telefonum kaskodan geldi Istanbul Kvk servisinde tamir işlemi yapılmış. Kvk yetkili servisinde yapıldığı için Suya dayanıklılığı hala devam ediyor dendi Samsung tarafından. Ilk işim telefonu sağlam kılıflar almak olucak. Kaskosu olanların bilgisine ??

ibrhmdurna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar internette yeni bir söylenti dolanıyor dün yeni experience ara yüzü tanıtıldı one UI ismiyle bu yeni arayüzün galaxy s8, s8+ ve Note 8 e gelmeyeceği söyleniyor ben bu haberde gerçeklik payı olduğunu düşünmüyorum ama haber güçlü bir teknoloji sitesi olan Tom's Guide tarafından doğrulandı eğer böyle bir şey olursa gerçekten Samsung'a olan güvenim sarsılır.
Haber kaynağı : Xda Developers
Ayrıca xda developers da haberde onlarda benim gibi düşünmüşler ve bu haberin gerçeğini Samsung mobil yetkililerinden öğrenip en yakın zamanda tekrardan paylaşacaklarını beklemede kalmamızı söylemişler.

crazyaltug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaslar sms gelince aramalar kısmında kimin geldiği gösteriyor aramalar kısmına gözükmesi istemiyorum ne yapmam gerekir

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Arkadaşlar internette yeni bir söylenti dolanıyor dün yeni experience ara yüzü tanıtıldı one UI ismiyle bu yeni arayüzün galaxy s8, s8+ ve Note 8 e gelmeyeceği söyleniyor ben bu haberde gerçeklik payı olduğunu düşünmüyorum ama haber güçlü bir teknoloji sitesi olan Tom's Guide tarafından doğrulandı eğer böyle bir şey olursa gerçekten Samsung'a olan güvenim sarsılır.
Haber kaynağı : Xda Developers
Ayrıca xda developers da haberde onlarda benim gibi düşünmüşler ve bu haberin gerçeğini Samsung mobil yetkililerinden öğrenip en yakın zamanda tekrardan paylaşacaklarını beklemede kalmamızı söylemişler.
9.0 vereceklerse yeni arayüzüde vermeleri gerekiyor kalkıpta sırf S8 güncel kalmasın diye yeni yazılıma eski arayüzü giydirirlerse tepki alırlar baya, bunu onlarda biliyordur bence...

Sedatcilsiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaslar sms gelince aramalar kısmında kimin geldiği gösteriyor aramalar kısmına gözükmesi istemiyorum ne yapmam gerekir
Arama için telefon simgesine baş. Sağ yukarıda mikrofonun yanında üç nokta var oraya gir göreceksin Mesaj göster ve gizle butonunu

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Arkadaşlar s8 için güzel bir ekran koruyucu kullanan varmı ben artık köşelerden yapıştırmalı o boka para vermekten bıktım o 2-3 ayda çıkmaktan bıkmadı lütfen güzel bir ürün kullanan cevaplasın ekran koruyucunun cam olmasına gerek yok çizilmeleri önlese de olur

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Arkadaşlar s8 için güzel bir ekran koruyucu kullanan varmı ben artık köşelerden yapıştırmalı o boka para vermekten bıktım o 2-3 ayda çıkmaktan bıkmadı lütfen güzel bir ürün kullanan cevaplasın ekran koruyucunun cam olmasına gerek yok çizilmeleri önlese de olur
Spigen Samsung Galaxy S8 Kavisli Tam Kaplayan Ekran Koruyucu Fiyatı bunu kullanıyorum şuan kılıfı birçok kez çıkarıp takmama rağmen hala sağlam duruyor tam yapıştığı için zaten problem çıkarmıyor ama çok ince ve dayanıksız çizikleri önler ama düşürmede faydası olmaz. Bende bu yüzden UV Glass spariş ettim bekliyorum bir çeşit sıvı yardımı ile ekrana tam yapıştığı için beklentim büyük açıkcası ama bakalım...

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Spigen Samsung Galaxy S8 Kavisli Tam Kaplayan Ekran Koruyucu Fiyatı bunu kullanıyorum şuan kılıfı birçok kez çıkarıp takmama rağmen hala sağlam duruyor tam yapıştığı için zaten problem çıkarmıyor ama çok ince ve dayanıksız çizikleri önler ama düşürmede faydası olmaz. Bende bu yüzden UV Glass spariş ettim bekliyorum bir çeşit sıvı yardımı ile ekrana tam yapıştığı için beklentim büyük açıkcası ama bakalım...
Uv glass ürünü gelince deneyimlerinizi yazabilir misiniz bende bir telefoncudan duymuştum bana 110₺ yaparım demişti bende güvenemedim

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Uv glass ürünü gelince deneyimlerinizi yazabilir misiniz bende bir telefoncudan duymuştum bana 110₺ yaparım demişti bende güvenemedim
Ben AliExpress den 23₺ gibi bir fiyata aldım daha ucuzlarıda vardı ama güvenli satıcıdan almayı tercih ettim geri bildirimleri çoğunlukla iyi en fazla şikayet baloncuk bırakması ama düzgün şekilde uygulandığıda oda olmuyormuş bende uyguladığımda deneyimlerimi yazarım tahmini 15 gün sonra gelir diye düşünüyorum.

orhan mesut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar şebeke sorunu çeken varmı aranızda telefon açık ama maalesef ulaşılamıyor kapatıp açınca düzeliyor varmı aynı sorunu yaşayan