Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

muhammett99

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Siyah s8 lerde ust kismin tam ortasinda bisi var baska renk s8 lerde yok ama neden?

Ramazan Davran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
instagram hikayeyi keske tüm telefonlarda ekrana sıgdırsaydı , şimdi hikaye yüklesek çok saçma şeyler çıkacak ortaya :)

yavuz2424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Guc tusuna basinca cogunlukla boyle oluyor bu sorunu yasayan var mi

okM6RQ.png
Cihaz şarj da iken mi güç tuşuna basınca oluyor ?

B.H.U

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Pardon yanlis soylemisim s8+ icin ayri guncelleme gelmis.

fidan03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
s8 almayı düşünüyorum ama kullananlardan fikir almak istedim.benim oyunla pek işim olmaz.sosyal medya programları ve bazı uygulamaları indiririm.donma,ısınma,takılma yaşarmıyım? fotograf çekimi nasıldır özellikle geceleri?
bazı uygulamalarda tam ekran olmuyormuş galiba bu ilerleyen dönemde güncelleme ile düzelirmi yoksa o şekildemi kalır

hakan-kerem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
s8 almayı düşünüyorum ama kullananlardan fikir almak istedim.benim oyunla pek işim olmaz.sosyal medya programları ve bazı uygulamaları indiririm.donma,ısınma,takılma yaşarmıyım? fotograf çekimi nasıldır özellikle geceleri?
bazı uygulamalarda tam ekran olmuyormuş galiba bu ilerleyen dönemde güncelleme ile düzelirmi yoksa o şekildemi kalır
Fotoğraf çekimi özellikle geceleri çok iyi. Tam ekran olmayan uygulamaya ben daha rastlamadım çoğunu ayarlardan düzeltebiliyorsun ve sorunsuz çalışıyor. Isınma yaz aylarında oluyor biraz ama her telefonda olan bir şey ve fazla ısınmıyor zaten. Takılmalar telefon kapatıp açıldığında oluyor biraz ama birkaç saniye beklersen sıkıntı kalmıyor. Aynı şey daha kısa süre boyunca da olsa mobil veriyi açtığında da oluyor bazen. Donma durumuyla da karşılaşmadım daha.

B.H.U

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bende sizin kullandiginiz gibi kullaniyorum telefonu oyun vs oynamam. Ama telefonu denemek icin indirmistim ne isinma yasadim ne donma nede takilma yasadim. Takir takir calisiyor saat gibi. Fotograf cekimi cok guzel cihazin. Gece denemedim hic ama izledigim ve duydugum kadari ile gece cekimi guzelmis. Tam ekran butun uygulamalarda oluyor fakat uygulamalarin bazilari tam ekran icin optimize edilmedigi icin bi program cok iyi otururken ekrana bi programda sagdan soldan biraz kayip oluyor. Mesela instagram hikayesi izlerken goruntunun sagindan solundan yarim santimlik hatta biraz daha az bolumu kayboluyor. Bu samsung ile ilgili degil uygulama gelistiricisiyle ilgili bir konu. Tahminimce note8 de ciktiktan sonra kullanici sayisi bir hayli artacak ve gelistiriciler uygulamalari bu telefonlar icin optimize etmek durumunda kalacaklar.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Güç tuşuyla alakası yok , daha doğrusu var , Samsungda Huawei gibi güç tuşuna doğru aşağı kaydırınca bildirim panelinin açılmasını getirdi diye biliyorum .

ibrhmdurna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Güç tuşuyla alakası yok , daha doğrusu var , Samsungda Huawei gibi güç tuşuna doğru aşağı kaydırınca bildirim panelinin açılmasını getirdi diye biliyorum .
Galaxy s8 de parmak izinde parmağınızı aşağı doğru kaydirinca bildirim paneli açılıyor

Christopher Nolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamlar dün s8 aldım ve gece yaklaşık 900mb lik bi güncelleme yaptım.Telefon süper ekranı felan aşırı hoşuma gitti 2 şey sorucam sadece cevaplarsanız sevinirim. Herzaman yapmasada 5 6 açıştan 1 inde instagram donuyor bi hata felan vermiyo ama hareket ettiremiyoırum sayfayı kapatıp acınca duzelıyo ınstagramı bunun sebebi nedir veya sizdede oluyormu ? bir diğeride telefon boştayken 2.1 gb ram sadece sistem kullanıyo bu biraz fazla geldi bana normalmidir ---- Birde ekleme yapayım daha gunes altında kullanma ımkanım olmadı telefonu ama ben birazdaha parlak bi ekran bekliyodum sanki çok tatmin etmedi o yönden beni tabi güneş altında deneyimleyip öyle yorum yapmak gerek

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Selamlar dün s8 aldım ve gece yaklaşık 900mb lik bi güncelleme yaptım.Telefon süper ekranı felan aşırı hoşuma gitti 2 şey sorucam sadece cevaplarsanız sevinirim. Herzaman yapmasada 5 6 açıştan 1 inde instagram donuyor bi hata felan vermiyo ama hareket ettiremiyoırum sayfayı kapatıp acınca duzelıyo ınstagramı bunun sebebi nedir veya sizdede oluyormu ? bir diğeride telefon boştayken 2.1 gb ram sadece sistem kullanıyo bu biraz fazla geldi bana normalmidir ---- Birde ekleme yapayım daha gunes altında kullanma ımkanım olmadı telefonu ama ben birazdaha parlak bi ekran bekliyodum sanki çok tatmin etmedi o yönden beni tabi güneş altında deneyimleyip öyle yorum yapmak gerek
Instagram meselesi uygulama kaynaklıdır.
RAM yemesi normal benim S7'de de yiyor. Android varsa doldurur cashler mesela telefon uygulamasını ilk açarsın sonra arka plandan kapatırsın tekrar araçarsın ilk açtığından daha hızlı açar.
Samsung ekranları en yüksek parlaklığa otomatik parlaklıkta ulaşır.

Christopher Nolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Instagram meselesi uygulama kaynaklıdır.
RAM yemesi normal benim S7'de de yiyor. Android varsa doldurur cashler mesela telefon uygulamasını ilk açarsın sonra arka plandan kapatırsın tekrar araçarsın ilk açtığından daha hızlı açar.
Samsung ekranları en yüksek parlaklığa otomatik parlaklıkta ulaşır.
Anladım instagram meselesi düzelir bi güncellemeyle felan inş çok aktif kullanıyorum çünkü.Bu arada okuduğumda iris okuyucu çok iyi değil felan diyolardı fakat ben hayran kaldım sadece ay ışığında bile tak diye açıyo telefonu bence efsane olmuş

M

Murat Burç

SDN Okuru
Anladım instagram meselesi düzelir bi güncellemeyle felan inş çok aktif kullanıyorum çünkü.Bu arada okuduğumda iris okuyucu çok iyi değil felan diyolardı fakat ben hayran kaldım sadece ay ışığında bile tak diye açıyo telefonu bence efsane olmuş
Yüz tanıma gündüz, iris tarayıcı gece daha iyi çalışıyor diyorlar.

hakan-kerem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Güneş altında ekran gayet iyi gözüküyor sıkıntı olmaz o konuda.

derx105sberk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhabalar gelen güncellemeyi yapıp dışardan gelen aramalarda veya mesajlarda sorun yaşayan var mı ben gibi
Dün güncellemeden sonra dışardan ne sms alabiliyorum ne çağrı ama ben herkesi arayabiliyorum.
İnternetim de felanda sorun yok mobil veriden gayet rahat takılıyorum.Telefonun tuş kilidi kapalıyken ne mesaj geliyor ne arama ama telefon elimde oynarken aramalar geliyor çok acayip bir durumla karşılaştım.

yavuz2424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar merhabalar gelen güncellemeyi yapıp dışardan gelen aramalarda veya mesajlarda sorun yaşayan var mı ben gibi
Dün güncellemeden sonra dışardan ne sms alabiliyorum ne çağrı ama ben herkesi arayabiliyorum.
İnternetim de felanda sorun yok mobil veriden gayet rahat takılıyorum.Telefonun tuş kilidi kapalıyken ne mesaj geliyor ne arama ama telefon elimde oynarken aramalar geliyor çok acayip bir durumla karşılaştım.
Sorun yok çağrı ayarları ile oynamışsınız dır

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar herhangi virüs programi kullaniyor musunuz ? Cevap evet ise , önerileriniz nelerdir ?

Emre Kux351

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Güvenlik kısmında Samsung'un kendi önerisi var. Cihaz bakımi'ndaki cihaz güvenliği ne girerek bulabilirsin ben kullaniyorum virüs programını güzel.
Arkadaşlar herhangi virüs programi kullaniyor musunuz ? Cevap evet ise , önerileriniz nelerdir ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Screenshot_20170816-190401.jpg

deno455

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba,
Ben konuyu baştan beri takip ediyorum aslın da yurt dışın da getircektim garantiden sıkıntı yaşarım diye vazgeçtim ( almayan da s8+ 900 £ dan 730 düşmüş media mark da ) benim aklıma takılan sorular şu :
-Ram ne kadar yiyor yani kullanım için ne kadarını bize sunuyor.
- Şarj sizi ne kadar götürüyor ( oyun oynayanlar belirtirse daha iyi olur aslın da )
- VR kullanan var mı varsa eğer deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
- Kırılmaz ekran kullan var mı nerden aldığını da belirtirse.
Teşekkürler..