Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

aok230

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşam sammobile'den Samsung TouchWiz Home apk'sını yükledim ve çok hoşlanmadım. Daha sonra kaldırmak için uygulamalar kısmından TouchWiz'i seçerek güncellemeleri kaldırdım. Ancak animasyonlar gözüme farklı gibi göründü sanki. Soru kısmına gelecek olursak telefonlarınızda şu an güncel TouchWiz sürümü nedir ?

Not: TouchWiz değil Grace UX diyenler olabilir ancak uygulamalar kısmında o şekilde yazdığı için belirttim.

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşam sammobile'den Samsung TouchWiz Home apk'sını yükledim ve çok hoşlanmadım. Daha sonra kaldırmak için uygulamalar kısmından TouchWiz'i seçerek güncellemeleri kaldırdım. Ancak animasyonlar gözüme farklı gibi göründü sanki. Soru kısmına gelecek olursak telefonlarınızda şu an güncel TouchWiz sürümü nedir ?

Not: TouchWiz değil Grace UX diyenler olabilir ancak uygulamalar kısmında o şekilde yazdığı için belirttim.
Benimki 6.1.55.0 sürümü şuan ama son çıkan sürüm 6.1.76.0 bildiğim kadarıyla. Ben memnunum gayet güzel ve stabil.

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
hocam touchwiz sürümüne nereden bakıyoruz ?
Ayarlar>Uygulamalar>Touchwiz Ana Sayfası kısmında yukarıda yazıyor. Eğer henüz hiç güncellemediyseniz listede Touchwiz Ana Syf görünmeyebilir o zaman sağ üst köşedeki üç noktaya dokunup sistem uygulamalarını göster demelisiniz.

WhereIsMyMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ayarlar>Uygulamalar>Touchwiz Ana Sayfası kısmında yukarıda yazıyor. Eğer henüz hiç güncellemediyseniz listede Touchwiz Ana Syf görünmeyebilir o zaman sağ üst köşedeki üç noktaya dokunup sistem uygulamalarını göster demelisiniz.
nerden guncelleyebilirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20171009-021023.png
    Screenshot_20171009-021023.png
    180.1 KB · Görüntüleme: 280

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
apk yi indirip yukledigimde paket ayni ada sahip baska bir paketle cakisiyor hatasi veriyor hocam
Evet, bazen öyle olur. Bu sorunun şöyle bi çözümü var ama ne yazık ki ben de işe yaramadı istersen sen de bi dene çalıştığını söyleyenler var. Eğer işe yaramazsa yapabileceğin iki şey var benim bildiğim.

Birincisi telefona herhangi bir yazılım güncellemesi gelene kadar beklemek ve güncellemeyi yaptıktan hemen sonra istediğin apk'ları yüklemek. (Güncellemenin ardından telefon ilk açıldığında)

İkincisi ise telefonunu eğer bir ara formatlarsan format atma tamamlanıp telefon ilk açıldığında apk'ları kurmak.

Yani eğer videodaki yöntem çalışmazsa ya güncelleme gelene kadar beklemen gerek ya da hemen bir format atıp apk dosyasını yüklemen gerek.

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar, bir sıkıntı farkettim ne zamandır böyle bilmiyorum dikkatimi çekmemişti ama Son uygulamalar ve Geri tuşlarımın led aydınlatması yanmıyor. Telefon güç tasarrufunda falan değil. Ayrıca denemek için telefonu yeniden başlattım ilk açılışta tuş ışıklarının yanması gerekirdi ama orda da yanmadı. Sorun sizce donanımsal mıdır? Bi fikri olan var mı?

emreunal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar Ben s7 edge yi Samsung teknik servise versem TR romu yükler mi
VoLTE yi kullanamıyorum.???

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar, bir sıkıntı farkettim ne zamandır böyle bilmiyorum dikkatimi çekmemişti ama Son uygulamalar ve Geri tuşlarımın led aydınlatması yanmıyor. Telefon güç tasarrufunda falan değil. Ayrıca denemek için telefonu yeniden başlattım ilk açılışta tuş ışıklarının yanması gerekirdi ama orda da yanmadı. Sorun sizce donanımsal mıdır? Bi fikri olan var mı?

Aşağıdaki linkteki programı yükle ayarlara girip her zaman açık (Always on)
Yap dene bakalım ışıklar yanacak mı.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&...kQ5YQBCCcwAA&usg=AOvVaw3hXeqqz3QiCrKQo0ehhoZB

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Aşağıdaki linkteki programı yükle ayarlara girip her zaman açık (Always on)
Yap dene bakalım ışıklar yanacak mı.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&...kQ5YQBCCcwAA&usg=AOvVaw3hXeqqz3QiCrKQo0ehhoZB
Denedim, yandı demek ki donanımsal değilmiş. Peki normalde neden çalışmamaya başladı acaba fikriniz var mı? Ayarlarda falan baktım ama buna dair bişey bulamadım ben. Sanki eski Android sürümlerinde böyle bir ayar vardı diye hatırlıyorum ama şuan yok.

emreunal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar Ben s7 edge yi Samsung teknik servise versem TR romu yükler mi
VoLTE yi kullanamıyorum.???

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Denedim, yandı demek ki donanımsal değilmiş. Peki normalde neden çalışmamaya başladı acaba fikriniz var mı? Ayarlarda falan baktım ama buna dair bişey bulamadım ben. Sanki eski Android sürümlerinde böyle bir ayar vardı diye hatırlıyorum ama şuan yok.
Öyle bir ayar yok malesef.
Kesin bir program yapıyordur.
Benim gibi üşenmiyorsan format at düzelir herhalde.
Aslında yanıp yanmaması önemli değilde insanın canını sıkıyor işte.

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Öyle bir ayar yok malesef.
Kesin bir program yapıyordur.
Benim gibi üşenmiyorsan format at düzelir herhalde.
Aslında yanıp yanmaması önemli değilde insanın canını sıkıyor işte.
Aynen can sıkıyor gerçekten ama galaxy lights uygulamasından ayarladıktan sonra uygulamayı kaldırsam da ışıklar yanmaya devam etti zaten, şimdilik sorun çözüldü ama bi ara format atılabilir. Teşekkürler.

Mustafa eker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkdaslar 14 aylik s7 edge kullanicisiyim. Sarjim normal gayet iyi ama 15e dusunce yaklasik 1 dakika icinde sarj ilk yuzde 5 diyor. Sonra 20 saniye sonra sarj 0 deyip kapaniyor. Ne yapmam lazim
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkdaslar 14 aylik s7 edge kullanicisiyim. Sarjim normal gayet iyi ama 15e dusunce yaklasik 1 dakika icinde sarj ilk yuzde 5 diyor. Sonra 20 saniye sonra sarj 0 deyip kapaniyor. Ne yapmam lazim

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Hiç birşey yapamazsın malesef.
Bütün bataryalar böyledir.
Belli bir süre sonra öyle olur.
Servise derdini anlatabilirsen anlat belki değiştirirler bataryayı.

SalihKarademir

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Ağustostan beri yaklaşık 2.5aydir ne güvenlik yaması nede bir güncelleme gelmedi bana sizdede öyle mi

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Screenshot_20171010-000632.jpg Screenshot_20171010-000617.jpg Screenshot_20171010-194142.jpg 20171010_194233.png 20171011_221450.png Screenshot_20171011-221411.jpg
Arkadaslar telefon s7. Parlaklik bildirim panelini indirince yanyana iki noktadan sagdakinin hizasindaydi ve hep oyle kullandim. 2k ve fhd de %21kalana kadar kullandim. Hd de cok cabuk 23 ten 17 ye indi farketmedigim icin biraz fazla kullanmis oldum 1 2 dk.
Telefonda 3 gunde asagi yukari ayni seyleri yaptim. Bu sarj normal midir?
Xda da 6 saatten bahsedenler var

betoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yüksek ekran saati almak için güç tasarruf moduna alıp dene
4.5 G bataryayı biraz sömürür
Hep aynı yerde mi kullandın teli çekim gücü de etkiler.
Son olarak hızlı değil normal şarj ederek denemelisin.

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Hep aynı yerde kullandım. Ekran saati fazla alacam diye güç tasarruf moduna da gerek yok :)
Normal sarj ile hızlı sarj etkiler mi ki ?

cr7kaan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese iyi günler s7 edge kullanıyorum telefonumun ekranında yarısında bir çızgi var bu çizginin aşşagısı normal yukarı kısmına göre daha sarımtırak ama bu sadece beyaz ekran olan yerlerde ( rehber , tarayıcı vs ekranlarında görünüyor daha önce başına böyle bişi gelen var mı kullanıma asla engel degil fakat o kadar para verip aldım ve çözüme batıyor açıkçası bu durum .

betoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
herkese iyi günler s7 edge kullanıyorum telefonumun ekranında yarısında bir çızgi var bu çizginin aşşagısı normal yukarı kısmına göre daha sarımtırak ama bu sadece beyaz ekran olan yerlerde ( rehber , tarayıcı vs ekranlarında görünüyor daha önce başına böyle bişi gelen var mı kullanıma asla engel degil fakat o kadar para verip aldım ve çözüme batıyor açıkçası bu durum .
Resim atabilir misin

cr7kaan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
amoled yanmasıymıs benim durum bazı kullanıclar da bu durumla karşlasmıs
Yarın servise götürücem ekran degişimi isticem hangi servise götürmemi tavsiye edersiniz amoled yanıgı için izmirdeyim

Alparslanbayan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle iyi akşamlar. s7 edge almayı düşünüyorum günlük kullanımda yaşadığınız sorunlar neler yazabilirmisiniz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Öncelikle iyi akşamlar. s7 edge almayı düşünüyorum günlük kullanımda yaşadığınız sorunlar neler yazabilirmisiniz?
S7 Edge 2700 TL
Bence o fiyata ithalatçı HTC U11 6GB RAM 128 GB depolama olanı veya 2900'e Sony TR garantili XZ Premium'u almanı öneriririm. S7 Edge bu cihazlar yanında pahalı