Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Enginkeles52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar. Yaklaşık 2 ay oldu s7 edge alalı. Telden çok memnunum ama bir türlü uygun ekran koruyucu bulamadım. Telefonun ekranının bir iki yerinde küçük de olsa kılcal damarlar oluşmuş. Benim kadar hassas kullananda olmaz teli ama nasıl oldu anlamdım. Bu yüzden Spigen ekran koruyucu niyet ettim kırılmaz cam değil cizilmeyi önleyicimiş. Wrapsol var nano kaplama diyorlar onu düşündüm 110 istiyorlar ve güvenemedim açıkcası. Ne yapacağıma karar veremedim. Kırılmaz camlar da kalkma yapıyormuş. Kılıf olarak da spigen rugged armor aldım. Ne tavsiye edersiniz?

omerdincer97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar. Yaklaşık 2 ay oldu s7 edge alalı. Telden çok memnunum ama bir türlü uygun ekran koruyucu bulamadım. Telefonun ekranının bir iki yerinde küçük de olsa kılcal damarlar oluşmuş. Benim kadar hassas kullananda olmaz teli ama nasıl oldu anlamdım. Bu yüzden Spigen ekran koruyucu niyet ettim kırılmaz cam değil cizilmeyi önleyicimiş. Wrapsol var nano kaplama diyorlar onu düşündüm 110 istiyorlar ve güvenemedim açıkcası. Ne yapacağıma karar veremedim. Kırılmaz camlar da kalkma yapıyormuş. Kılıf olarak da spigen rugged armor aldım. Ne tavsiye edersiniz?
Ben 1 yildir kullaniyorum ve kirilmaz cam vesayire bisi kullanmadim tarla olsun normal kullanım olsun gozumu rahstsiz edicek bi cizik olusmadi hicbiturlu bikac kere cam uzerine direk düşürdüm çatlamada olmadi kirilmasindan yana korkum yok artik ama cizilmeyi onlemek icin bi jelatin almayı dusundum kalkma falan da olmaz diye ama onu da bi turlu almadim :) jelatin tavsiye ederim sadece cizilmeden sikayetciyseniz

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@Murat Burç Ne demek istiyorsun? S7 yi SE modeline tercih ederim. Ben güncelleme konusunda Apple daha iyi dedim şimdi fanboyluk taslama bana tamam mı güzel kardeşim benim? Ben objektif bakarım, Android tercih ediyorum ama Apple nın daha iyi bir tarafı varsa da onu da söylerim. Hiçbiri kusursuz değil sonuçta, birbirine kıyasla eksi tarafları var.
--- Gönderi Güncellendi ---
Güvenlik güncellemesi güncel android yazılımını geç te olsa veriyor samsung. Apple veriyor da bakalım geç betaya kasma donmadan kullanabilecek misin?
Muhakkak eksi tarafı da vardır. Ben genel olarak ne olursa olsun bu düşüncesini destekliyorum Apple'ın. Bak '' düşüncesini''

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
O dediğini çerkezköyde 60 tl ye yaptırdım harika oldu ön ve arka cam olarak uyguladı. Kafam çok rahatladı

Enginkeles52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaptırdıgının markası ne. Malesef Orduda her yerde 110 TL. Artı garanti de vermiyorlar. Spigen curved alıcam sanırım indirimle 41 TL şu an internette
Bende teli olduğu gibi kullananlardanım ama işte yine de acabalar oluyor. Kılıf aldım bide elran koruyucu alıcam ama riskli hep verilen paraya yazık. Teknosadan 90 TL ye kırılmaz cam aldım geri iade ettim sonra. Resmen telefonu satasım geldi o derece kötüydü yaa.

baby_face_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Düz modelede güncelleme gelmiş.
381ed7df3a01d89a4ab19e5ad8f426be.jpg

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Güncelleştirmeleri manuel indir dediğimde indirdi ve kurdu son güncelleştirmeyi

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Ben şimdi düz s7 ye kuruyorum güncellemeyi tavsiye olarak yüklemeyi yaptıktan sonra hard format atın önceki cacheler silinmiş olur birde önceki sürümlerden kalan dosyalar silinmiş olup uygulama uyumsuzluğu azalır benim gibi sürekli cihaz bakımından ccleaner ile temizlik yapıyorsanız belki gerek olmaz ama yine de atmakta fayda var

M

Murat Burç

SDN Okuru
Smartswitche niye gelmedi bu güncelleme ordan yapayım diyorum bildirim gelmiyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben şimdi düz s7 ye kuruyorum güncellemeyi tavsiye olarak yüklemeyi yaptıktan sonra hard format atın önceki cacheler silinmiş olur birde önceki sürümlerden kalan dosyalar silinmiş olup uygulama uyumsuzluğu azalır benim gibi sürekli cihaz bakımından ccleaner ile temizlik yapıyorsanız belki gerek olmaz ama yine de atmakta fayda var
Format atmak eziyet ya. 8.0 gelsin belki

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Format atmak eziyet ya. 8.0 gelsin belki
İnşallah 8.0 gelir google onu çıkarmışken samsung 7.1 için çalışıyorsa büyük aptallık olur. S7 kullanıcıları 6.odan beri pil performansını beğenmediği için söyledim yapan olursa rahatlar cihaz telefonda 100 uygulama yüklenip silindiyse cache kalır her ay gecikmeli de olsa güncelleme oluyor bunlar böyle böyle yer tutuyor her ay değil de 2-3 ay da güvenlik güncellemesinde hard formatı uygun buluyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
İnşallah 8.0 gelir google onu çıkarmışken samsung 7.1 için çalışıyorsa büyük aptallık olur. S7 kullanıcıları 6.odan beri pil performansını beğenmediği için söyledim yapan olursa rahatlar cihaz telefonda 100 uygulama yüklenip silindiyse cache kalır her ay gecikmeli de olsa güncelleme oluyor bunlar böyle böyle yer tutuyor her ay değil de 2-3 ay da güvenlik güncellemesinde hard formatı uygun buluyorum
S6lar ne zaman aldıysa bizde onun gibi birşey S8den 2 hafta sonra felan alırız.
Bir de Noteu var onun ama

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
S6lar ne zaman aldıysa bizde onun gibi birşey S8den 2 hafta sonra felan alırız.
Bir de Noteu var onun ama
Bu android üreticileri google ile nasıl bir iş birliğinde her markanın belirsiz yeni güncelleme mayıs ayı güncellemesi önce s7edge sonra s7 8.0 mı gelir 7.1 mi gelir ne zaman gelir mechul google peş peşe sürüm çıkartıyor demiyor ki güncellemeyi geciktirene ceza kesicem herkes ayrı telden çalıyor j serisine 7.0 güncellemesi kasım diyorlar bekle babam bekle

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu android üreticileri google ile nasıl bir iş birliğinde her markanın belirsiz yeni güncelleme mayıs ayı güncellemesi önce s7edge sonra s7 8.0 mı gelir 7.1 mi gelir ne zaman gelir mechul google peş peşe sürüm çıkartıyor demiyor ki güncellemeyi geciktirene ceza kesicem herkes ayrı telden çalıyor j serisine 7.0 güncellemesi kasım diyorlar bekle babam bekle
Önce düzenliyorlar sonra google onay felan veriyormuş bişeyler bişeyler işte.Ben de bilmiyorum. Googledan ne hayır gelir zaten.
Saf androidli 7.0 pixel ram yönetiminde O hani oo kasıyor ediyor uçuyor denilen samsung touchwiz android 7.0lı S7den tokat yiyor düşün saf androidli Pixel diyorum. Saldım çayıra mevlam kayıra hesabı.

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Önce düzenliyorlar sonra google onay felan veriyormuş bişeyler bişeyler işte.Ben de bilmiyorum. Googledan ne hayır gelir zaten.
Saf androidli 7.0 pixel ram yönetiminde O hani oo kasıyor ediyor uçuyor denilen samsung touchwiz android 7.0lı S7den tokat yiyor düşün saf androidli Pixel diyorum. Saldım çayıra mevlam kayıra hesabı.
Saf android artık kıytırıktan launcher nova launcher bile istediğini veriyor google kim yeni birşey çıkarsa ondan çalayım derdinde birde birçok servisi var filmler music hangouts allo vs vs telefonu formatladım bunları kaldırmayla uğraşıyorum valla samsung para için telefonu dolduruyor markette var zaten istersem skype one note yüklerim ne gerek var yani

Muratcan82727

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar sizce ben bu telefonu ne kadar a satabilirim.Dokunmatikte hiçbir sorun yok.Cam değişim ücreti GSM iletişimde 190 lira hemde orijinal samsung parcası.

Ekli dosyalar

• IMG-20170607-WA0010.jpg
    IMG-20170607-WA0010.jpg
    144.6 KB · Görüntüleme: 539

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
şarjdan çeker çekmez %98 e düşüyor şarj bu normalmi acaba sizdede oluyormu?

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
S7 edgede Ekran koruma olarak cam mı jelatin mi kullanıyorsunuz . ıkısınıde kılıf olmuyor gerci ama *

M

Murat Burç

SDN Okuru
Güncelleme deneyimleriniz nasıl ciddi değişiklikler fark eden var mı ? Ben pek birşey fark edemedim .

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
servisemi götürsem acaba bu şarjdan çekince hemen şarj düşme problemi için nedersiniz yeni telefon daha bir ay oldu alalı aldığımdan beri böyle

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
bir ay oldu alalı aldığımdan beri böyle dört ssat oldu şarjdan çekeli %94 e düştü hiç birşeyde yapmadım kalibre nasıl edicez
Bende 1.5 aydır kullanıyorum bataryasından çok memnunum ve always on kapattım o şarjı biraz götürüyor.. *#0228# bu kodu birkaç kez bakalım şarj yüzdesi sabit olana kadar yap ve sonra şarja tak iyice dolana kadar çıkarma..
Güncelleme deneyimleriniz nasıl ciddi değişiklikler fark eden var mı ? Ben pek birşey fark edemedim .
Aynen bende pek fark görmedim.

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bir aylık telefona hard format niye atayımki ayrıca atarsam herşey silinir vede nasıl atılacağınıda bilmyorum ne faydası olacakki hard formatın kalibrasyon yaptım oda olmadı

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
bir aylık telefona hard format niye atayımki ayrıca atarsam herşey silinir vede nasıl atılacağınıda bilmyorum ne faydası olacakki hard formatın kalibrasyon yaptım oda olmadı

Hocam şarj kablosu takılıyken 100 gösteriyor kabloyu çektiğinde 98 mi gösteriyor? Eğer öyleyse bunu her şarjda mı yapıyor?

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
şarj full doldurunca %100 olunca çekiyorum şarjdan 5-10 dakika sonra %98 e düşüyor aldığımdan beri 1 aydır böyle