Samsung Galaxy S7 eleştiri ve yorumlar

Samsung`un S7 Modelinde USB Type-C` yi Kullanmamasini Nasil buldunuz ?

• Iyi

Kullanılan: 8 13.8%
  • Farketmez (Olsa da olur olmasa da)

Kullanılan: 31 53.4%
  • Kotu

Kullanılan: 19 32.8%

• Kullanılan toplam oy
    58

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Büyük konuşmayalim note 5 kullaniyorum oyle seyler yok:) cok cok stabil hatta ve hatta :) iphone 6 yi hizda tokatliyorum 6s te bazi seyleri tokatliyorum bazilarini o tokatliyor boyle bu kadar tarafli konusmayin. Iki sistemde guzel kullanın

Hız dan bahsetmiyorum stabiliteden bahsediyorum.Note 5 bende kullandım cihaz bariz hizli ama lag lar tikanmalar da var kendini kandirma.Bir note 4 de ki gibi degil elbet bellek,dahili bellek hizi bir cok seyde tolere ediyor fakat stabil cok stabil dedigin anda tarafli konusuyor durumuna dusuyorsun. ;)

Son düzenleme:

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Hız dan bahsetmiyorum stabiliteden bahsediyorum.Note 5 bende kullandım cihaz bariz hizli ama lag lar tikanmalar da var kendini kandirma.
Tamam benim arkadastada iphone 6 var onda da lag oluyor? Butun iphone 6 lar lagli denemez. Bende yok

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
iphone 6 da tarayici da bir cok dahili uygulamada ayni anda sayfa kaydiralim scrool yapalim sonra bana note 5 de ki o muhtesem görsel stabiliteyi izah et.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
iphone 6 da tarayici da bir cok dahili uygulamada ayni anda sayfa kaydiralim scrool yapalim sonra bana note 5 de ki o muhtesem görsel stabiliteyi izah et.
Bak adam whatsapp girerken kasti:)
Sonra 6 si olan kiz arkadasim o k harfink basinca takildigi anida hic unutmam") kiz iphone hastasiydi telefonu kullanamiyordu ama en sonunda 6s gececem dedi:) bunlari unutmadım ben bir seyi savunmuyorun sadece mukemmelmis gibi abartmayin.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Ben sistemle gelen dahili uygulama,arayüz,animasyonlar,geçişlerden bahsediyorum. Mesela 6 plus da arayüz geçislerinde animasyonlar 30 fpsydi 6 da 60 fps. Mükemmel olması gereken kısmi da bu. Macosx gibi görselligı aksatmadan,laglamadan süper donanim gücüne ihtiyaç olmaksizin veriyor. Bu arada Note 4 kullaniyorum.Şimdi shiftdelete ediyorleri S7 yi inceledi. Antutu ya baktilar cok cok iyi dediler hele ellerine cihaz gecsin 1 ay kullansinlar yine ayni muhabbet donecek.Umarim android 6 beni yaniltir.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Sonuçta hiçbiri babamızın şirketi değil apple hiçbir şekilde stabil değil 3G yi açıp kapamak için takla atman lazım.Lag ve bug lardan geçilmiyor.App Crash yani uygulamadan atmalar yaşanıyor.Samsung s7 edge ve s7 belki android yüzünden sıkıntı yaşayabilir ama rahat kolay kullanım a hiçbirşeyi değişmem.

Reaksiyon puanı
10,325
İşe bak yav...
Samsung 2 yıl üst üste aynı tasarımla telefon çıkarıyor. Birşey diyen yok.
HTC 2 yıl üst üste benzer telefon çıkarıyor. Firma batıyor.

samsung benzer tasarımla ilk kez bir model çıkardı. htc çıktığı ilk günden bu yana bütün one serileri kaç yıldır hep aynı kopya tasarımla çıkıyor. ilk çıktığı zaman o tasarımı övmüş, çok hoşlanmıştım. sonra geçen bütün yıllar hep aynı benzer tasarımlar gelince baydık iyice yav. ha, tasarım kötü mü, asla... belki en güzel tasarımlardan biri, sağlamlık keza öyle... ama iki kaşık balı bile üst üste yediğinde bayıltıyor adamı... meselenin özü bu cancağızım. :)

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
samsung benzer tasarımla ilk kez bir model çıkardı. htc çıktığı ilk günden bu yana bütün one serileri kaç yıldır hep aynı kopya tasarımla çıkıyor. ilk çıktığı zaman o tasarımı övmüş, çok hoşlanmıştım. sonra geçen bütün yıllar hep aynı benzer tasarımlar gelince baydık iyice yav. ha, tasarım kötü mü, asla... belki en güzel tasarımlardan biri, sağlamlık keza öyle... ama iki kaşık balı bile üst üste yediğinde bayıltıyor adamı... meselenin özü bu cancağızım. :)
Sağol Teşekkür Ederim [emoji1]

Reaksiyon puanı
16,118
İşe bak yav...

Samsung 2 yıl üst üste aynı tasarımla telefon çıkarıyor. Birşey diyen yok.

HTC 2 yıl üst üste benzer telefon çıkarıyor. Firma batıyor.
samsung saece tefon üretmiyor dünyanın en büyük tersanesi onun ve tv,radyo pc de var...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
büyük fiyasko oldu usb type c kullanmaması. bir de snapdragon yerine yine exynoss verdiler türkiye'ye

Reaksiyon puanı
16,118
gelecek intel'de bir gün her cihazda intel olucak bu gerçeği samsung da kabul etmeli artık amd de bu mobile olayına girmeli yoksa onunda sonu olucak...
bizim ki çok kızacak bu mesaja...

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
büyük fiyasko oldu usb type c kullanmaması. bir de snapdragon yerine yine exynoss verdiler türkiye'ye
Exynos un nesi var ki snapdragon 810 faciası 820 de yaşanabilir bence Türkiye ye gelmesine gerek yok yıllardır Türkiye ye exynos işlemci geliyor usb type-c şarjı bulmak zor Micro usb de kalması daha iyi olmuş

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Samsung yavaş yavaş Nokia olma yolunda ilerliyor bence.. tabiki sadece telefon üretmediği için sonu öyle olmaz ama telefon birimi bence oturup bi düşünmeli nereye gidiyoruz diye.

passport6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Samsung S6 kullanıcısıyım evet android belki hiçbir zaman ios kadar stabil olamayacak ama android i de ios gibi stabil hale getirmenin yolları var arkadaşlar. Yukarıda bir arkadaş yazmış telefon doğru kullanılmalı diye ve çok doğru söylemiş. Telefonu ilk aldığımda en büyük korkum touchwiz di hızlanmış şimdi yalan olmasın ama arada kağnı hızına düştüğüde oluyordu. Launcher değiştirdim gereksiz uygulamaların vs herşeyi kaldırdım root yapmaya ihtiyaç duymadan ve cihaz şuan resmen uçuyor. S7 de de bunların yapılabileceğini düşünüyorum alet zaten canavar olmuş eksiklikleri var mı tabiki var ben daha farklı bir tasarım beklerdim açıkçası ama samsung yapmamış. neyse uzun lafın kısası telefonun donması şişmesi vesayre kullanıcıya bağlıdır der geçerim.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Samsung yavaş yavaş Nokia olma yolunda ilerliyor bence.. tabiki sadece telefon üretmediği için sonu öyle olmaz ama telefon birimi bence oturup bi düşünmeli nereye gidiyoruz diye.
Ahhaha sacmalama :) nokia gibi samsung olamaz androidin bu kadar satmasinin en buyuk sebebi samsung şuan adamlar 320 milyon sevkiyat yapiyorlar. Onun cikmasi android de bosluk yaratır

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Exynos un nesi var ki snapdragon 810 faciası 820 de yaşanabilir bence Türkiye ye gelmesine gerek yok yıllardır Türkiye ye exynos işlemci geliyor usb type-c şarjı bulmak zor Micro usb de kalması daha iyi olmuş
Zamanında Lightning kablo bulmak da kolay değildi ama ne oldu şimdi sürüsüne bereket.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Zamanında Lightning kablo bulmak da kolay değildi ama ne oldu şimdi sürüsüne bereket.
Öyle de korsan lightning ler iyi şarj edemiyor bataryayı bozuyor orijinallerde el yakıyor Micro usb şarjlar bulunabilirlik açısından daha avantajlı ve daha ucuzlar şimdi şarj lazım oldu telefoncuya gittin Samsung şarjı dedin mi şak diye uzatır ama type c desen bende yoktur o nedir bilmirem der.Ama yaygınlaşsa ben daha çok isterim usb type c

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Öyle de korsan lightning ler iyi şarj edemiyor bataryayı bozuyor orijinallerde el yakıyor Micro usb şarjlar bulunabilirlik açısından daha avantajlı ve daha ucuzlar şimdi şarj lazım oldu telefoncuya gittin Samsung şarjı dedin mi şak diye uzatır ama type c desen bende yoktur o nedir bilmirem der.Ama yaygınlaşsa ben daha çok isterim usb type c
Samsung şarj cihazlarıda el yakıyor orijinallerin fiyatlarını araştır istersen, senin o bahsettiklerinde yan sanayi. Onlarda bataryayı bozuyor.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Samsung şarj cihazlarıda el yakıyor orijinallerin fiyatlarını araştır istersen, senin o bahsettiklerinde yan sanayi. Onlarda bataryayı bozuyor.
Bulunduğum yerde 1.8 çıkışlı lg şarjı 40tl lightning kablo+adaptör 80 tl Samsung şarjı almak gerekmiyor illaki yan sanayi olan ancak tuşlu telefonlar için olur gittigidiyor dan bakarsan uygun fiyatlı orjinal şarjlar görebilirsin.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bulunduğum yerde 1.8 çıkışlı lg şarjı 40tl lightning kablo+adaptör 80 tl Samsung şarjı almak gerekmiyor illaki yan sanayi olan ancak tuşlu telefonlar için olur gittigidiyor dan bakarsan uygun fiyatlı orjinal şarjlar görebilirsin.
İlla Apple marka alma o zaman, Ttech al.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
İlla Apple marka alma o zaman, Ttech al.
Ahh ttech ten çektiğimi ben bilirim kaç kez aksesuar desteklemiyor diye ya iade ettim ya da değiştirdim değiştirirken birde üstüne bir sürü problem yaşadım.Neyse Samsung seneye type c ye geçer sadece onlarda yaygınlaşmasını bekliyor lg g5 bu konuda öncü olacak bakalım diğer firmalar arkalarından gelecek mi

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Bu Samsung S6 stabil değil diyenler acaba gerçekten bu cihazı kullananlar mı çok merak ediyorum. Bir yıla yakındır kullanıyorum hiç bir sorununu görmedim, parmak izini milisaniye mertebesinde tanıyor vs. Kullanmayanlar da ezbere konuşmasın artık kasılma filan yok. Ve Iphone ile lütfen üst seviye Android telefonları kıyaslayın. 1000 TL altında Android kullananlar telefonlarını 3000 TL küsürlük Iphone ile kıyaslayıp saçma sapan tartışmalara girmesinler. Elma ile elma karşılaştırılır, armut değil!

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bu Samsung S6 stabil değil diyenler acaba gerçekten bu cihazı kullananlar mı çok merak ediyorum. Bir yıla yakındır kullanıyorum hiç bir sorununu görmedim, parmak izini milisaniye mertebesinde tanıyor vs. Kullanmayanlar da ezbere konuşmasın artık kasılma filan yok. Ve Iphone ile lütfen üst seviye Android telefonları kıyaslayın. 1000 TL altında Android kullananlar telefonlarını 3000 TL küsürlük Iphone ile kıyaslayıp saçma sapan tartışmalara girmesinler. Elma ile elma karşılaştırılır, armut değil!
Yalnız 5.1.1 versiyonu olmayan s6 lar kasıyor.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459

Samsung Exynos kaynak kodlarını paylaşmıyor,ama Snadragon chipsetli cihazlar da modlama yapma imkanı nexus serilerinin de yardımıyla daha kolay. Ama bu belli bir azınlık kitleyi ilgilendiriyor. Yoksa Exynos 8890 çok güçlü olduğu videolardan belli. Gelgelelim usb type-c 'ye. Telefondan veri aktarımı hızına faydası dokunacak elbette ama buda belli bir kesimi ilgilendiriyor. 100mb -1gb veri yedekleyip -aktarma yapacak kişi için bence gereksiz sizin söylediğiniz gibi kesinlikle micro usb de kalınması iyi olmuş.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Yalnız 5.1.1 versiyonu olmayan s6 lar kasıyor.

Samsung S6 kullanıcısıyım evet android belki hiçbir zaman ios kadar stabil olamayacak ama android i de ios gibi stabil hale getirmenin yolları var arkadaşlar. Yukarıda bir arkadaş yazmış telefon doğru kullanılmalı diye ve çok doğru söylemiş. Telefonu ilk aldığımda en büyük korkum touchwiz di hızlanmış şimdi yalan olmasın ama arada kağnı hızına düştüğüde oluyordu. Launcher değiştirdim gereksiz uygulamaların vs herşeyi kaldırdım root yapmaya ihtiyaç duymadan ve cihaz şuan resmen uçuyor. S7 de de bunların yapılabileceğini düşünüyorum alet zaten canavar olmuş eksiklikleri var mı tabiki var ben daha farklı bir tasarım beklerdim açıkçası ama samsung yapmamış. neyse uzun lafın kısası telefonun donması şişmesi vesayre kullanıcıya bağlıdır der geçerim.

işte 1000-2000 lira samsung amiral gemisinin üstüne fark verip iphone aldığında launcher,rom,kernel,devredışı larla uğraşmıyorsun. Ne yaparsan yap android IOS stabil ,akıcı,lagsız (arayüz ve dahili sistem uyg.da )ve güvenilir olamaz. İşlemci,kamera,çözünürlük,dosya yöneticis vs bilumum avantajı varmı var işte android tercih eden bunla mutlu olacak ve stabiliteye hasret kalacak. Gerçi yüksek işlemci gücü,hızlı ram ve dahili belleklerle samsung android de ki zayıf yönlerini bence tolere etmeye başladı S6 ile başladı Note 5 le sürdürdü ve S7 ile zirve noktasına çıkacak gibi.