Samsung galaxy s2 android

Sweatnothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bi kaç sorum olacaktı yardımcı olursaniz seviniirim

1-samsung galaxy s2 gt9100 var bende isviçreden geldi orijinal sadece yurtdişindan aldim
İMEİ ise klonlanmiş imei yani passaportla ben kayıt yapmadim
android im 2.3.3 son sürüm ise 4.0.4 kies görmüyor güncelleme yok diyor telefonda öyle diyor
napmam gerek

2- TELEFONU USB ILE BAGLİYORUM NORMAL OLARAK OKUYOR PC USB Yİ HERŞEY YOLUNDA AMA TELEFONU DOWNLOADF MODUNA ALDİĞİMDA USB AYGITI TANINMADİ DİYOR 4-5 PC DEDE AYNİSİ OLDU DOWNLOAD MODUN SÜRÜCÜSÜ FARKLI İMİŞ ONUN SÜRÜMÜ HANGISI VARMI LINK VEREBİLCEK

3-ANDROID İ YÜKSELTTİĞİMDE İMEİ SİLİNİR Mİ ( KLONLANMİŞ IMEİ )

4.TELEFON İSVİÇREDEN İMEİ İSE SAMSUNG KOREA YAZİYOR SORGULAMA SİTESİNDE KİES KOREA YADA KİES İSVİÇRE İNDİRİRSEM GÖSTERİR Mİ UPDATE Yİ

cevap verirken 1 2 3 4 diye yazarsanız sevinirim teşekkürler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

UPUPUPU

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
dostum merahaba ;

1- kulllandığınız telefon modeli için güncelleme gelmiş ama size gelmemiş ise CSC kodunu değiştirmeniz gerekmektedi.. yani telefonun romu hangi bölge için çıkmışsa kullandığınız o roma ait güncellemeler bazen hiç gözükmeyebiliriyor.. csc değiştirirek bunu düzeltebilirsiniz..

2- Burası önemli , klonlanmış imeili telefona güncelleme yüklerseniz şebeke gider, yani bu s3 ve note2 telefonlarında böyle, s2 de yanılmıyorsam değişmiyor diye biliyorum.. çünkü s3 ve note 2 de efs dosyası çok farklı şekilde uyarlanmış..ama s2 de daha önce yükleyeneler olmuştu diye biliyorum..

3- android sürümlerini odin ile ya da costuım rom olarak yüklediğinizde iemi silinme durumuyla her zaman karşı karşıya kalabilirsiniz.. bunu için EFS ( yani imeinizi) yedeklemenizi öneriyorum..

4-bilgisayarın usb driverları görmüyor ise usb hata ayıklamayı seç , seçili ise seçmeden den.. ayrıca Kies i indir , telefonu bağla , bağladıktan sonra kies ototmatik olarak telefonuna ait driverleri görüp nidirecektir.. bir başka seçenek odin açıkken telefonu download moduna al usb ler otomatik olarak inecektir bilgisayarına

Sweatnothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Efs i nasil yedeklicem ve son yazinizi ayrintili anlatirmisiniz

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Efs i nasil yedeklicem ve son yazinizi ayrintili anlatirmisiniz

dostum efs backup için google dan " efs backup " diye artırsan bir çok foruma ait anlatımlar çıkıcak karşına, uzun olduğu için burdan anlatmak güç , linkte paylaşmam maalesef..

son yazıma gelince ;

1- kiesi bilgisayarına indir , telefonu usb ile pc ye bağla ve kies programını aç ,
2- kies telefonu görmez ise telefonu bilgisayardan ayır , yani usb den çıkar,,
3- sonra kies te bağlantı hatası sorunları gider kısmına tıkla , bir süre bekle driverları otomatik olarak yükleyecektir.
4- tüm bağlantı hatası sorunları gittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat ,
5- yeniden başlattıktan sonra telefonu bilgisayara bağla ve kies i çalıştır , eğerki bilgisayarım kısmında telefonu görüyor ve buna rağmen kies bağlanmıyor ise sorun yok..
6- telefonu download moduna al ve odin programını çalıştır,
7- dowload modunda bilgisayarına telefonu bağla ve bir süre bekle , telefon download modunda iken driverları yeniden yüklemeye başlayacak..
8- driverler ı yükledikten sonra odin içinde üste sol tarafta küçük kutucukta sarı yada mavimsi bir renk belirecek, bu da bilgisayarın telefonu gördüğü anlamı taşımaktadır..

sanırım gayet detaylı bir şekilde anlattım..!

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Merhaba bi kaç sorum olacaktı yardımcı olursaniz seviniirim

1-samsung galaxy s2 gt9100 var bende isviçreden geldi orijinal sadece yurtdişindan aldim
İMEİ ise klonlanmiş imei yani passaportla ben kayıt yapmadim
android im 2.3.3 son sürüm ise 4.0.4 kies görmüyor güncelleme yok diyor telefonda öyle diyor
napmam gerek

2- TELEFONU USB ILE BAGLİYORUM NORMAL OLARAK OKUYOR PC USB Yİ HERŞEY YOLUNDA AMA TELEFONU DOWNLOADF MODUNA ALDİĞİMDA USB AYGITI TANINMADİ DİYOR 4-5 PC DEDE AYNİSİ OLDU DOWNLOAD MODUN SÜRÜCÜSÜ FARKLI İMİŞ ONUN SÜRÜMÜ HANGISI VARMI LINK VEREBİLCEK

3-ANDROID İ YÜKSELTTİĞİMDE İMEİ SİLİNİR Mİ ( KLONLANMİŞ IMEİ )

4.TELEFON İSVİÇREDEN İMEİ İSE SAMSUNG KOREA YAZİYOR SORGULAMA SİTESİNDE KİES KOREA YADA KİES İSVİÇRE İNDİRİRSEM GÖSTERİR Mİ UPDATE Yİ

cevap verirken 1 2 3 4 diye yazarsanız sevinirim teşekkürler

UPUPUPU

bendede imei atılmış s2 telefon var güncelleme yaptım sızıntı jelibon yükledim imei falan değişmedi. otomatik güncelleme görmesine gerek yok internetten en güncel versiyonu sammobileden indirip kurabilirsiniz..bu forumdada odin ile güncelleme yapmayı zaten arkadaşlar anlatmış.aratırsan bulabilirsin..

Sweatnothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun download da okumuyor pc hocam yoksa uplamayi biliyorum

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
dostum dowload moduna tam girdiğine emin misiin ?

yani download moduna girince ön uyarı sayfası gelir , ses yükseltme tuşuna bastıktan sonra download ekranı gelir..

doğru yağtığından emin mnisin ?

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
s2 2. el fıyatı nekadar bılen varmı acaba

Sweatnothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum dowload moduna tam girdiğine emin misiin ?

yani download moduna girince ön uyarı sayfası gelir , ses yükseltme tuşuna bastıktan sonra download ekranı gelir..

doğru yağtığından emin mnisin ?

aynen ingilizce birşeyler söylüyo riski var fln devam etmek için ses acma
iptal icin ses kısm, ses acma ya basiyorum
downloading... e geliyor
telefonu kapatmayin diyo downloaddayim yani

Reaksiyon puanı
2,146
s2lerde imei problemi olmuyor şimdiye kadar duymadım

"s2 odin ile güncelleme" cümleciği sana yardımcı olacaktır, klon imeili aleti kies görmeyebilir doğaldır

en son resmi stock romlar buradadır odin ile yüklemek için, nasıl yükleneceğini de basit adımlarla anlatmış
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487

s2 sıfır fiyatı 799 lira bimeks yada darty olması lazım

iki sitede de 1300 hocam heyecanlandırdın beni de

uğur4105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s2lerde imei problemi olmuyor şimdiye kadar duymadım

"s2 odin ile güncelleme" cümleciği sana yardımcı olacaktır, klon imeili aleti kies görmeyebilir doğaldır

iki sitede de 1300 hocam heyecanlandırdın beni de

s2 lite yani samsung s advance media markta 799 tl s2 değil :) normal s2zarten üretimi duran bir telefon teşhir ürünlerini belki o fiyata bulabilirsin ama sıfırı 1100-1200 arası hala.

Sweatnothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardim edin konuma dönün lütfen en önemli sorun 2.sorun lütfen