Samsung Galaxy S10 mu, iPhone Xr mı almalıyım ?

S10muxrmı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Aradığım özellikler:
  • Kamera
  • Instagram Story kalitesi
  • Batarya
  • 4 yıl idare etmesi lazım
S10 özellikler olarak bana daha yakın ama coğu arkadaşımda iPhone var, birde daha uzun süreli sorunsuz kullanabilirim diye düşünüyorum, birde işlemci iyi arada kaldım hangisini önerirsiniz ?

Son düzenleyen moderatör:

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Xs xr dan sadece 350₺ daha pahalı. 350₺ fazla verin Xs alın. Xs aradaki 350₺ ye göre çok çok daha üstün bir cihaz. Şu aşamada Xr almanın hiç bir mantığı yok. Xs alın. S10 u da Xr ı da eleyin.

Reaksiyon puanı
10,325
S10+ Harika bir cihaz yeğenim. Tereddütsüz tercih edebileceğin kadar güzel.
Çürük elmayı boşver, iki yıl içinde yavaşlatmaya başlar, dört yılın sonunda da kağnıya döner.
S10+ seni asgari beş yıl -temiz kullanırsan- hiçbir şeye muhtaç etmez.

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Çürük elmayı boşver, iki yıl içinde yavaşlatmaya başlar, dört yılın sonunda da kağnıya döner.
iPhone 7 ilk çıktığından beri yavaşlama göstermedi. Batarya ve ekran boyutu dışında çok iyi telefon.

S10muxrmı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Xs xr dan sadece 350₺ daha pahalı. 350₺ fazla verin Xs alın. Xs aradaki 350₺ ye göre çok çok daha üstün bir cihaz. Şu aşamada Xr almanın hiç bir mantığı yok. Xs alın. S10 u da Xr ı da eleyin.
Xr ı zaten 5800 xs 6300 en ucuzu peki indirime girebilirmi girerse ne zaman girer bekleyebilirim

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634

S10muxrmı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
S10 plus degil s10 ve abartılı olmadı mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu fiyata satanlar yerler guvenilir mi yani genelde sorunlu olabiliyor

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Hepsiburada nın kendisi satıyor. Güvenilir. Sultanbeyli de ki depodan gönderiyorlar. Hatta her gün fiyatı takip ederseniz 5999 a düşürdükleri de oluyor.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Ben kendim Xr kullanıyorum. Xs bu fiyata düşmüşken Xr almayın. Hatta bende birdaha ki ay Xs le takas edeceğim.

Xs in Xr dan üstünlükleri Xs te Full HD+ 458ppi oled ekran var. Xr da 720p 326ppi lcd ekran var. Xs te çift kamera var telefoto lens sayesinde hem çok iyi portreler çekebiliyorsunuz, hem de yakınlaştırma yaptığınız zaman daha az bozulma oluyor. Xr da tek kamera var. Xs tek elle kullanması daha rahat ve daha hafif bir cihaz ve çerçeveleri ince. Xr ise çerçeveleri kalın kaba ve ağır bir cihaz. Xs te paslanmaz çelik kasa mevcut. Malzeme kalitesi daha üst seviyede. Xr da alüminyum kasa kullanılmış. Xs te 4gb ram mevcut. Xr da ise 3gb ram var.

Son düzenleme:

S10muxrmı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ben kendim Xr kullanıyorum. Xs bu fiyata düşmüşken Xr almayın. Hatta bende birdaha ki ay Xs le takas edeceğim.

Xs in Xr dan üstünlükleri Xs te Full HD+ 458ppi oled ekran var. Xr da 720p 326ppi lcd ekran var. Xs te çift kamera var telefoto lens sayesinde hem çok iyi portreler çekebiliyorsunuz, hem de yakınlaştırma yaptığınız zaman daha az bozulma oluyor. Xr da tek kamera var. Xs tek elle kullanması daha rahat ve daha hafif bir cihaz ve çerçeveleri ince. Xr ise çerçeveleri kalın kaba ve ağır bir cihaz. Xs te paslanmaz çelik kasa mevcut. Malzeme kalitesi daha üst seviyede. Xr da alüminyum kasa kullanılmış. Xs te 4gb ram mevcut. Xr da ise 3gb ram var.
S10 cok mu kotu bunlara göre özelliklerin cogunda ikisine gore de daha iyi

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Valla ben kullandığım her samsung cihazda sorunlar yaşadım. O yüzden iPhone öneririm. iPhone lar Instagram'da da en iyisi, uzun vadede stabil kullanım olarakta en iyisi. Kağıt üstünde özellik olarak s10 daha iyi görünsede ben samsung tavsiye etmiyorum.

S10muxrmı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Valla ben kullandığım her samsung cihazda sorunlar yaşadım. O yüzden iPhone öneririm. iPhone lar Instagram'da da en iyisi, uzun vadede stabil kullanım olarakta en iyisi. Kağıt üstünde özellik olarak s10 daha iyi görünsede ben samsung tavsiye etmiyorum.
Cok tessekur ederim baya yardimci oldunuz

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
2 yıldır note 8 kullanıyorum haliyle bataryası eskimeye başladı ama bunun dışında hala mükemmel bi cihaz iki nesil sonra çıkan s10 neler yapar tahmin etmek zor değil s10 kesinlikle

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Aradığım özellikler:
  • Kamera
  • Batarya
S10 özellikler olarak bana daha yakın ama coğu arkadaşımda iPhone var, birde daha uzun süreli sorunsuz kullanabilirim diye düşünüyorum, birde işlemci iyi arada kaldım hangisini önerirsiniz ?
Kamerada s10 çünkü daha çok sensörü olduğundan çeşitliliği fazla(telefoto ve ultra geniş açı). Xr’ın ana kamerası çok iyi ama tek sensörü o.

Instagramda ikisi güzel seçenektir diye düşünüyorum. S10 serisinin tanıtımında instagrama kamera API’sini verdiğini hatırlıyorum. Yani instagram geliştiricileri bunu kullandıysa kalitesi güzel olacaktır. Xr’dan emin değilim ama çoğu kullanıcı instagramın iphonea optimize olduğunu söylüyor.

Bataryada s10 daha iyi. Ekranı AMOLED olduğu için o batarya ömrünü daha da yükseltebilirsin.

İkisi de 4 yılı götürür. Bence bu kısımda xr daha kolay götürür çünkü daha güçlü işlemciye sahip. Birde xr’da LED yanma sıkıntısı olmaz

Bu önceliklere göre ben olsam ilk başta s10’a bakardım ama xr daha ucuzsa(ki bunu sanmıyorum) o zaman xr’ı alırdım

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
4 yıl kullanımı her iki cihazda rahatlıkla sunar. Tabiki iPhone aşıkları Android cihazlarını tek kullanımlık olarak görüyor ve sizde buna emin olmuşsunuz gibi ama olsun ben yine de fikrimi söyleyeyim.
Telefon alırken önemli olan ilk şeylerden biri donanımsal özellikler. S10 her anlamda daha iyi olduğu için kamera üstünden gideceğim.
Xr tek kameralı bir cihaz olmasına rağmen kamerası gayet güzel işler çıkartıyor fakat "ucuz iPhone" diye tanıtıldığı için içini boşalttılar. Örneğin optik değil dijital zoom var, portre kısıtlanmış sadece insan yüzünü algılayınca çalışıyor, günümüzün ve gelecek yılların en popüler kamera özellikleri olan geniş açı ve gece modu yok. Ama siz illaha attığım hikayeler kaliteli olsun diyorsanız (normal paylaşımda problem yok) hiç durmayın alın Xr bakın rahatınıza.
Ekran, pil, hızlı şarj gibi dezavantajları da göz önünde bulundurun ama. İşlemci meselesine gelirsek günlük hayatta aralarında hiçbir fark göremezsiniz ve ilerki yıllarda da bunu koruyacağına eminim.
Son olarak Instagram bir kaç hafta önce bir güncelleme yayınladı ve kamera anlamında ciddi düzenlemeler getirdi hatta Hakkı Abi de bunun farkına varan bir kişinin stroyisini paylaşmıştı ulaşabilirseniz kendisine de sorabilirsiniz.
Eğer fikriniz değişmezse iPhone'da karar kılarsanız sakın Xr almayın Xs alın. Kocaman çerçeveler ve piksel manzaralı bir telefonu şahsen ben istemezdim :)

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Aradığım özellikler:
  • Kamera
  • Batarya
Galaxy S10 hertürlü (işlemci dışında) daha iyi bir cihaz. Bataryası 1 günü rahat çıkarıyor ve 7-8 saat ekran süresi alıyorum. Kamerası mükemmel özellikle ultra geniş açı modu. İki cihazda 4 yıl idare eder. Ben Galaxy S10 öneririm.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
S10 çok mantıklı olacaktır.Kamera kısmında Instagram bölmesiyle sıfır story çözünürlük kaybıyla farkı yaşayacaksın. #samsungyapar

Reaksiyon puanı
4,386

Arkadaş S10 ve Xr arasında kalmış S10+ değil :) XR aldığında satmak isterse s10 da olduğu kadar değer kaybı yaşamayacak !

Karais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Instagram en iyi IOS cihazlarda çalışır.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Instagram en iyi IOS cihazlarda çalışır.
Bu artık doğru olmayabilir. Dediğim gibi Samsung İnstagram’a kamera API’sini verdi. Yani İnstagram bunu kullanırsa iphone gibi cidden kamerayı kullanıp normal kareler çekebilir.

Reaksiyon puanı
8,023
XR en az 7 saat ekran süresi verirken S10 5 saat civarında kalıyor. (S10 ve S10e kullanan arkadaşlarım var günlük kullanımda S10e , S10 dan daha iyi pil performansı sunuyor) Ayrıca sosyal medyada resim paylaşırken iPhone cihazlar daha iyi. O yüzden Xr öneririm. Ayrıca uzun kullanımda iPhone daha stabil çalışıyor.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
XR en az 7 saat ekran süresi verirken S10 5 saat civarında kalıyor. (S10 ve S10e kullanan arkadaşlarım var günlük kullanımda S10e , S10 dan daha iyi pil performansı sunuyor) Ayrıca sosyal medyada resim paylaşırken iPhone cihazlar daha iyi. O yüzden Xr öneririm. Ayrıca uzun kullanımda iPhone daha stabil çalışıyor.
Aynen 7 saate de 3 saat kadar Standoff 2 oynadığım zaman düşüyor. Oyun oynamazsam ortalama 10 saat veriyor. 12 saati gördüğümde oldu.