Murat Kasapoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de aldım daha önce. Zaten alırsam direk elden kendi yerlerinden alırım. Bir de merak ettiğim hepsinin 4999 fiyata satması. Sabit fiyat. Hiç mi rekabet yok şuanda yani? yoksa samsung taban fiyat mı koyuyor belirli süre.? Tahminim kısa süre sonra S8+ daki gibi 4200 civarlarına inecek bu cihazda . ? Yani samsung 4000 e veriyor bunlar 4999 a satıyorsa muazzam bir kar var demektir.

Ozgurtoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Capture+_2017-10-19-10-21-00.png
hadi buyur burdan yak

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Ben de aldım daha önce. Zaten alırsam direk elden kendi yerlerinden alırım. Bir de merak ettiğim hepsinin 4999 fiyata satması. Sabit fiyat. Hiç mi rekabet yok şuanda yani? yoksa samsung taban fiyat mı koyuyor belirli süre.? Tahminim kısa süre sonra S8+ daki gibi 4200 civarlarına inecek bu cihazda . ? Yani samsung 4000 e veriyor bunlar 4999 a satıyorsa muazzam bir kar var demektir.

Hocam mağazaların tutumu bence.

Vatan gibi yerler hiç bir zaman indirim yapmaz 6s hala kaç tl orada

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Aha bendeki böyle ışık sızması yok. Cihaz sm-n950f/ds
fe411ad92d183f98459645d99123d597.jpg
c1c109bc68182765e37102acc708b0f8.jpg
9bea3e363d5c41d0d112c127e50a6be7.jpg
210c776347dd43733e9d7bd96b5b0bc9.jpg
979bcf5336560a0d94b21be9cfcf833d.jpg
51dcdfc16a9478f48629abbfbd2c5b05.jpg
a7544e83fff7f2bc0a1fc61454f07fe1.jpg
de2d4da70101b4a4df172ae0504b0217.jpg

Aynen bu zaten s6edge ve s7edge'de de mevzu buydu. O görünen metal kasadan yansıyan ışık. Ekran parlaklığını yükselttikçe de artar hatta..

Neyse yav... Sızıntı var diyen arkadaşlar dirensin, servisin burnundan getirsin belki bir sonuç alırlar.

Mtnkts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Işık sızması yok dostum bazı kişiler kasadan yansıyan ışığı ışık sızması sandı. O arkadaşta fotoğraf attı zaten tarif ettik, mutlu şuan :)
3 gb ram kullanıyor cihaz boşta,
Hocam bakın bu olay yabancı sitelerde dahi var ben bunu sorun eden biri değilim fakat tarif ettik öyle sanmış falan diyorsunuz tek tarafta var diğer tarafta neden yok? Işık yansımasını anamayacak kadar da saf değiliz ki öyle isek de buyrun açıklayın tek tarafta olmasını biz de aydinlanalim.Bana kalırsa sorun değil çünkü bendeki çok çok küçük acıyla görülebiliyor ama bunu gördüğümüz halde yok demenin de bi manası yok.

Reaksiyon puanı
113
Hocam bakın bu olay yabancı sitelerde dahi var ben bunu sorun eden biri değilim fakat tarif ettik öyle sanmış falan diyorsunuz tek tarafta var diğer tarafta neden yok? Işık yansımasını anamayacak kadar da saf değiliz ki öyle isek de buyrun açıklayın tek tarafta olmasını biz de aydinlanalim.Bana kalırsa sorun değil çünkü bendeki çok çok küçük acıyla görülebiliyor ama bunu gördüğümüz halde yok demenin de bi manası yok.
Işık sızması sende olabilir, senin resimlerini şimdi gördüm. Ben genelleme yapıp her cihazda var denilmesine karşıyım. Garanti ye göndermeyi veya Samsung ' a sormayı denedin mi ?

1 Cihaz yüzünden bütün cihazları kötüleyenler var.

Mtnkts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Işık sızması sende olabilir, senin resimlerini şimdi gördüm. Ben genelleme yapıp her cihazda var denilmesine karşıyım. Garanti ye göndermeyi veya Samsung ' a sormayı denedin mi ?

1 Cihaz yüzünden bütün cihazları kötüleyenler var.
Yok hocam kötülemeyi geçtim bu sorunu bilsem yine de note 8 alırdım o ayrı konu. Benim icin büyük bi sorun değil zaten o yüzden de servise falan bile sorma gereği duymadım.

Murat Kasapoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam mağazaların tutumu bence.

Vatan gibi yerler hiç bir zaman indirim yapmaz 6s hala kaç tl orada

Katılıyorum. Hatta bir örnek daha.
Bütün kurumsal markalar s8+ 4499 tl. ( Vatan, Media Markt, Evkur, Teknosa, Carrefour)
Ancak Hepsiburada hemde kendi bizzat satıyor satıcı ürünü falan değil . Fiyat 3399Tl.
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Eminim ki bu büyük markalar kendi aralarında anlaşarak fiyatı sabitliyor. Rekabet ortamında bu kadar sabit fiyat olması imkansız. Yarın öbür gün hepsiburada 4200 e satarsa note 8 i gerçekten hiç şaşırmam.

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Katılıyorum. Hatta bir örnek daha.
Bütün kurumsal markalar s8+ 4499 tl. ( Vatan, Media Markt, Evkur, Teknosa, Carrefour)
Ancak Hepsiburada hemde kendi bizzat satıyor satıcı ürünü falan değil . Fiyat 3399Tl.
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Eminim ki bu büyük markalar kendi aralarında anlaşarak fiyatı sabitliyor. Rekabet ortamında bu kadar sabit fiyat olması imkansız. Yarın öbür gün hepsiburada 4200 e satarsa note 8 i gerçekten hiç şaşırmam.

Note 8 4100 tl zaten :)

Murat Kasapoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Satıcı olarak başka dükkanlar 4100- 4200 satıyor ama henüz hepsiburada kendi 4999 tl de duruyor ben o da düşer kendi diye düşünüyorum.

Mtnkts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar hepsiburada gibi siteler nasıl türkiye garantili sıfır ürünleri bu fiyata satıyorlar donanımhaberde mesut çevik in bu konuda bi videosu var izleyebilirsiniz kendisi bizzat markaların türkiye temsilcileriyle görüşmüş ve açıklıyor. Özetle bunun sebebi operatörlerin taksitle telefon satıp telefonu teslim etmek yerine alıcıya peşin para verip o açılmamış sıfır kutuyu hepsiburada gibi sitelere normalin çok altında satmalarıymış.Yanlis hatırlamıyorsam böyleydi o işin aslı siz de araştırabilirsiniz.Fakat büyük teknoloji mağazaları çok fazla komisyon alıyorlar orası ayrı bi konu tabi.

Mtnkts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bu videoyu arıyordum linkini atabilir misiniz?
Linki attım ama kurallara aykırı sanırım silinmiş.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ya alman önemli değil düşünce olarak farklı bir teknoloji sitesi videosu koymak etik olarak yanlış bunu koyan düşünmesi lazim
Kurallara aykırı olduğunu düşünmedim açıkçası etik olmadığını da düşünmedim daha geçen hakkı bey donanımhaber in konuğuydu ve bu insanlar zaten arkadaş normal hayatta sürekli beraberler.Dusunce olarak biraz daha olgun olmak lazım bence ama kural öyle ise saygı duyarız.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,437
Işık sızması yok dostum bazı kişiler kasadan yansıyan ışığı ışık sızması sandı. O arkadaşta fotoğraf attı zaten tarif ettik, mutlu şuan :)
3 gb ram kullanıyor cihaz boşta,

Teşekkür ederim boşta sadece 3 gb ram kullanması harikaymış cidden o kadar şey mevcutken daha fazla kullanım bekliyordum açıkçası
Arkadaşın en iyisi Samsung ile iletişim kurması
Bende öğrenciyim çalışıyorum s8 plus yok 7 plus var 256gb 3

Hakki abiyle konuştum onda yokmuş

Yok o işin şakası ya x almayı tam olarak düşünmüyorum karar veremedim.
Ekli dosyayı görüntüle 28846

Sosyal medyadan cevap vermesi beni şaşırttı ben ancak mail yoluyla ulaşabiliyorum zaten o ışık sızması denilen olay edge ekranın yansıması ile karıştıranlar olabiliyor da

Ozgurtoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
20171019_212159_HDR-01-1.jpg
cihazım tam 3 defa ışık sızmasından dolayı degişti bilginize

Reaksiyon puanı
113
aklımı karıştırdınız, yarım saattir karanlık ortam yaratmaya çalışıyorum. Neyseki benim cihazda yok gibi.

Bazı haber siteleri direk olarak karalama haberlerine başlamış, tam da ıphone 8 ' ın satışa çıktığı gün ilginç.

Galaxy Note 8 (SM-N950F) cihazını karanlık ortamda kullanırken pencerenin çerçevesinden ya da kenarlardan ışık sızıyormuş gibi görünüyor. Cihazım kusurlu mu?
Last Update date : 2017.10.18

Hayır, cihazınız kusurlu değil, bu normal bir durumdur.

Tüm Samsung akıllı telefonları, en yüksek kalite standartları altında sürekli olarak kontrol edilmektedir. Cihaz karanlık bir yerde kullanıldığında pencere camı etrafında ışık yayılabilir veya yansıma yapabilir. Bu cihazın içinden sızan bir ışık değildir ve bu durum teknik bir sorun da değildir.

Bu durum cihazınızın performansını veya özelliklerini hiçbir şekilde etkilemez. Yüksek kalite standartları altında kapsamlı bir şekilde kontrol edilmiş cihazınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

From Samsung Gençler. Yansımadır o yansıma sızma olsa duramazsın :D

Son düzenleme:

etulife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekli dosyayı görüntüle 28866 cihazım tam 3 defa ışık sızmasından dolayı degişti bilginize
bende note 8 i aldiktaan bir hafta sonra goturdum servise. ve teknisyenlere ısık ile ilgili bir mail gelmks ve oyle işıklı cihazlar gelirse değişim yapmayin telefonj etkileyen bisey yokmus diye ve degisimi kabul etmediler
Ekli dosyayı görüntüle 28866 cihazım tam 3 defa ışık sızmasından dolayı degişti bilginize[/QUOTEnote 8 i aldiktan bur hafta sonra goturdum ısık sorunu yuzunden teknisyelere mail gelmis isik sorunj ile gelen cihaz olursa degisim veya iade yapilmasin diye

betoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 8 kullanmıyorum. S7 edge kullanıyorum. Sızıntı falan yok. Eğer kasadan ışık sızıyorsa bu bir kusurdur.
Düşünün sıfır araba aldınız ve kaportasında herhangi bir simetri yada başka birşey var ama kullanımı etkilemiyor :) böyle bir saçmalık olabilir mi?

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Note 8 kullanmıyorum. S7 edge kullanıyorum. Sızıntı falan yok. Eğer kasadan ışık sızıyorsa bu bir kusurdur.
Düşünün sıfır araba aldınız ve kaportasında herhangi bir simetri yada başka birşey var ama kullanımı etkilemiyor :) böyle bir saçmalık olabilir mi?
Gece karanlığında dikkatlice bak hocam bende s7 edge kullanıyorum sızıntımı değilmi orası meçhul ama her iki taraftanda ışık yansıması var

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
hakki alkan'in note8 incelemesi bitmis herhalde iphone'a geri dönmüs.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Arkadaşlar var mi sorunsuz note 8 i olan?

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Sorundan kastın ışık sorunu mu?
Sende de mi sorun sanılan şeyden var?
Arkadaşta çıktı . Ve forumda üst mesajlarda yer alan yok diyen arkadaşta dikkatli bakılırsa onda da var
Ya bana göre sorun değil hakikaten bende çıksa böyle kullanırım ışık sızması çerçeve içlerinden olur dışından olmaz. Ha hata mıdır? Kalemle boyayınca görünmüyor demekki bu bir hata . Yapılmayabilirdi.
Ayrıca 1 değil iki değil herkeste var. Ben hakkı abininkini merak ettim bu zamana kadar yok diyen tek kişi o. Bende bile bir düzeyde var.
@Hakkı Alkan @tolgacem @KaanArli @KeremEnginar Note 8 Işık sızması konusunda ne yapmamız gerekiyor . Yardim bekliyoruz abi.

ercanbelul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende note 8 var ve her hangi bir problem sıkıntı yok acikcasi