Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
15 gün önce note 8 aldım telefon kalemi kullanmaya başlayınca donuyor yada yanıt vermiyor telefonu teknik servise verdim kalemi değiştirdiler ancak sorun devam ediyor. Telefonu ekran yaklastirma yaparak kullanmak zorundayım sizden ricam elinizde note 8 varsa ekran yaklaştirma ayariyaparak kalemi kullandığınız da Problem oluyormu

Merhaba hayır ayarlarda erişilebilirlik klasöründe ekrandaki tüm yaziları buyuten bir uygulama ilginiz için teşekkür ederim
Resimdeki ayarlar uygun ise test edeceğim ?
Test ettim ve her hangi bir sorun ile karşılaşmadım, sizin telefonda sıkıntı vardı büyük ihtimalle, sanırım zaten servise verdiniz telefonu ?

Reaksiyon puanı
113
Note 8 için Samsung ' un en son çıkardığı kablosuz şarj cihazını satın aldım ( 350 TL ' cik - Ünite + Şarj cihazı ).

0 dan 100 ' e 2 saatte şarj ediyor. Zaten kablolu olarak 1 saat 25 dakika da filan ediyordu. Asıl önemli olan tabi ki süresi değil, kullanım alanı,

Misal;

Benim kablosuz şarj cihazını kullanım alanım çalıştığım yerdeki masam. Telefonla işim bittiğinde hemen telefonu kablosuz şarj cihazına koyuyorum, hem şarjım %95 altına inmiyor, hem de standında durduğu için yer kaplamıyor ( çok şık bir görüntü var ). Ayrıca hemen bir şey olduğunda full şarjla dışarı çıkabiliyorum.

Malum telefonun şarjı diğer markalara göre biraz erken bitiyor. Dışarı çıkarken ne kadar süre gezeceğimizi vs. bilmediğimizden % 100 Şarj iyi bir şey.

NOT: Samsung Members dan yetkililere telefonum tam şarj olduğunda da ünitede dursa bir şey mi olur diye soru ilettim,

gelen cevap telefon full şarj olduğunda bağlantıyı otomatik olarak kestiğinden zararı olmadığı söylediler.

Gelecek ay; Gear Iconx ( 2018 ) ' i alacağım onla da ilgili size tecrübelerimi yazarım.

Bilgilerinize,

İyi forumlar.

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Faydası olur nano sıvı camın üzerinde bir tabaka olarak yapışıyor çizilmeler ise o tabakanın aşınması oluyor
--- Gönderi Güncellendi ---
Çizilmesini uzun süreliğine engelliyor
Insallah dedigin gibi olur bu tabaka nasil kalkar bilgin varmi? Zamanlami kalkacak acaba ekrandaki cizik hosuma gitmedi

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Yahu o sıvı sonsuza kadar yapışmıyor nano bileşenlerden oluşturulan sıvı cam üzerinde yaklaşık 1nm bir yükseklik oluşturuyor o bileşende diğer sıvı koruyuculara göre daha iyi olduğunu iddia ediyor ancak bunu abartılı bir şekilde ifade ediyor bundanda fazla bir beklenti beklemeye gerek yok
madem hiç kullanmadın.bu aklı sana kim veriyor ?

Reaksiyon puanı
113
SIVI EKRAN KORUYUCU HAKKINDA ( Hali hazır telefonum üzerinde olan Spigen Liquid ile alakalı )

Arkadaş bu sıvıların iddia ettiği şey 9H yani normal ekran koruyucu kadar dayanıklığı olduğu, parmak izi tutmadığı ve toz & kir telefonun üzerinde barındırmadığır.

Ben Spigen liquid sıvıyı uyguladıktan sonra telefonun toz & kir tutmasında gözle görülür bir düzelme oldu ancak parmak izi durumu hala aynı.

Gelelim çizilme ve darbeye, çizilmeye karşı yine dayanıklı ama bu dayanıklılık anahtar vs. için. Ceviz kırmayın.....

Darbe de ise korumayacağını bizzat Spigen Türkiye ' nin ofisini arayıp öğrendim.

Yeter artık 4 sayfadır bir sıvı muhabbetidir gidiyor. Ayrıca 5 - 6 ay da bir yenilemeniz gerekiyor.

Gelelim tavsiye ediyormuyum ? Maalesef benim beklentim olan parmak izini engellemediğinden önermiyorum.
Arkadaşlar bu gear iconx kulaklığın birkaç farklı serisi mi oluyor ? Kullanan var mı aranızda ?
Gear Icon X ' in 2 modeli var, ikisi de aynı adla piyasada. Yeni olanın adı Gear Iconx 2018 , Samsungwa ' dan satın alabilirsin. ( Resmi aksesuar sitesi )

660 TL Filan önümüzdeki ay bende alacağım. Yeni modelinde bir çok iyileştirme bulunuyor.
Samsung kullananlar için bazı yararlı siteler;

Guncelmiyiz.com (
Direk olarak Samsung ' a ait - telefonun aldığı en son güncellemeyi buradan kontrol edebilirsiniz. )
SamsungWA ( Direk olarak Samsung ' a ait - Aksesuar ve Samsung ' a ait ürünlerin satıldığı platform )
Find My Mobile | Samsung Electronics Content & Services ( Direk olarak Samsung ' a ait - Telefonunuz kaybolur veya çalınırsa, telefonun nerede olduğunu haritadan bulabilir, sinyal gönderip çalan kişiye nerede olduğunu biliyorum diyebilirsiniz. Ayrıca zor durumda kalırsanız telefonu sıfırlayabilirsiniz.
Not: Telefonda bu özelliğin açık olması gerekmektedir. Unutmayın ki çalan kişi telefonun şifresi olmadan kapatamaz. Bu da şarjınız bitmeden telefonunuzu bulmanızı sağlar. ( Tabi mobil veriyi kapatmıyorsanız ) ( yada adam sim kartı sökmezse )

Bu tarz siteler bilen arkadaşlar bu yazıyı cevapla yaparak bilgilendirirse sevinirim. en basit siteler dahil :)

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,450
Insallah dedigin gibi olur bu tabaka nasil kalkar bilgin varmi? Zamanlami kalkacak acaba ekrandaki cizik hosuma gitmedi

Aşınmaya başlıyor sen onu anahatarla sert kuvvet uygulayıp çizmeye çalıştığın için daha çabuk aşındı ancak ekranın çizildiğini düşünmüyorum dediğim gibi kuvvet uyguladıysan öyle olmuştur

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Aşınmaya başlıyor sen onu anahatarla sert kuvvet uygulayıp çizmeye çalıştığın için daha çabuk aşındı ancak ekranın çizildiğini düşünmüyorum dediğim gibi kuvvet uyguladıysan öyle olmuştur
1000. Yorumu yaptin helal [emoji122][emoji122]

Belma Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Resimdeki ayarlar uygun ise test edeceğim ?

Test ettim ve her hangi bir sorun ile karşılaşmadım, sizin telefonda sıkıntı vardı büyük ihtimalle, sanırım zaten servise verdiniz telefonu ?
Teşekkür ederim zahmet oldu vermiştim sorun giderilmemis şimdi tekrar verecegim telefondan soğudum zaten iadesi için ugrasacagim

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
telefonum usb flash bellek tanımıyor.bozuk diyor.düzeltmeye çalışsam veriler silinecek.ama pc ye taktığımda sorun yok.daha öncekı telefondada oluyordu.bunu nasıl düzeltebilirim.çaresi nedir?

emre__ss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.Telefona yeni kart aldım mevcuttaki uygulamaları karta taşıyabiliyor muyum?Bir de youtube dan izlediğim videoyu veya internette ki videoyu nasıl telefonuma indirebilirim?

Yiğit Çimen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar 1 haftadır note 8 kullanıyorum iphone 6 128gb den geçtim kendisine . gidip ilk aldığımda ılk bulduğum yerde cam taktırıp bırde kılıf aldım geçici bir süre için ve şuan yeni bir kılıf ve kırılmaz cam arayışı içindeyim . şahsen telefonu kılıfla yada camla kullanmayı hiçmi hiç istemiyorum kalınlaştırıyor dokunma hissini azaltıyor vs.. ama mecburen koruma için bunları kullanmak zorundayım diye düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum bilmiyorum her turlu fıkıre açığım. önerebileceğiniz note 8 kılıf ve kırılmaz cam önerilerini bekliyorum..

ayrıca 64 gb hafızaya sahip bir telefon evet guzel bir değer fakat bana yeterli olacağını sanmıyorum ve android e yeni geçtiğim için pek anlamıyorum bazıları yavaşlatıyor bazıları ise sd kart takında dahada hızlandı diyor bunun için önerileriniz nelerdir ? Ve kablosuz şarj istasyonu kullanan varsa aranızda nasıl performansı değermi almaya ?

teşekkürler şimdiden

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar 1 haftadır note 8 kullanıyorum iphone 6 128gb den geçtim kendisine . gidip ilk aldığımda ılk bulduğum yerde cam taktırıp bırde kılıf aldım geçici bir süre için ve şuan yeni bir kılıf ve kırılmaz cam arayışı içindeyim . şahsen telefonu kılıfla yada camla kullanmayı hiçmi hiç istemiyorum kalınlaştırıyor dokunma hissini azaltıyor vs.. ama mecburen koruma için bunları kullanmak zorundayım diye düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum bilmiyorum her turlu fıkıre açığım. önerebileceğiniz note 8 kılıf ve kırılmaz cam önerilerini bekliyorum..

ayrıca 64 gb hafızaya sahip bir telefon evet guzel bir değer fakat bana yeterli olacağını sanmıyorum ve android e yeni geçtiğim için pek anlamıyorum bazıları yavaşlatıyor bazıları ise sd kart takında dahada hızlandı diyor bunun için önerileriniz nelerdir ? Ve kablosuz şarj istasyonu kullanan varsa aranızda nasıl performansı değermi almaya ?

teşekkürler şimdiden
Samsung'un Evo veya Pro kartlarından tercih edebilirsiniz. Bunların + olanları da var. Pro'lar ile direk hafıza kartına 4K v ideo kayıt edebilirsiniz ama önermem dahiliye kayıt edip aktarın.
128 GB Evo Plus alıp kullanabilirsiniz bence en mantıklı senaryo o. Fiyat yüksek gelirse 64 GB Evo Plus da alabilirsiniz.

Melike Nurperi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar benim bir sorum daha var. Bu edge aydınlatması nedir acaba? Ben onu acsam da acmasam da birsey degismiyir2. Yan taraflardan bildirim gelince isik oluyor diye okudum ama bende olmuyor. Bozuk olabilir mi benim?
Örnek bir foto koyan olursa cok makbule gecer
Soruma cevap verebilecek birisi yok mu?

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,450
:D bu arada Diamond Protect hakkında güvenilir mi diye merak edenler adına bunu izleyin bi
Daha önce deneyen arkadaşımız zamanından önce ve tam olarak doğru düzgün kullanamadığı için etkisini fazla görmemiştir

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Merhaba.Telefona yeni kart aldım mevcuttaki uygulamaları karta taşıyabiliyor muyum?Bir de youtube dan izlediğim videoyu veya internette ki videoyu nasıl telefonuma indirebilirim?
Youtubeda kopyala seçeneği var kopyala sonra save from diye bi site var oraya yapıştır sonra 360 p 720 p çıkacak istediğin kalitede indir.Ben download accelerator plus diye bi program kullanıyorum ordan istediğim videoyu indirebiliyorum ama bazı siteler engelli maalesef indirmiyo.

crazyaltug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsung'un Evo veya Pro kartlarından tercih edebilirsiniz. Bunların + olanları da var. Pro'lar ile direk hafıza kartına 4K v ideo kayıt edebilirsiniz ama önermem dahiliye kayıt edip aktarın.
128 GB Evo Plus alıp kullanabilirsiniz bence en mantıklı senaryo o. Fiyat yüksek gelirse 64 GB Evo Plus da alabilirsiniz.
Bende samsung evo plus 256 gb aldım çok menmunum hafıza sorunum kalmadı

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,450
Korumayı telefon kapalı iken uygulandı kerem telefonu yere attı duvara fırlattı bir kere açıp telefon ekranı açıp göstermediler ekran sorun varmi ıç ekran sorun varmi

Yok ne olmasını bekliyorsun telefonun camı bile çizilmedi o kadar darbelere karşı hiçbir şey olmadı

crazyaltug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yok ne olmasını bekliyorsun telefonun camı bile çizilmedi o kadar darbelere karşı hiçbir şey olmadı
Youtube drop test video telefonu basit birşey kaplama yapıyor 3.kat telefonu atıyor ekran birşey olmuyor ama telefon açılmıyor birde video yorumları okursan ne demek istediğimi anlarsın almaya değermi video yorumları okur musun burda yazılanları yazsam ban yerim

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,450
Youtube drop test video telefonu basit birşey kaplama yapıyor 3.kat telefonu atıyor ekran birşey olmuyor ama telefon açılmıyor birde video yorumları okursan ne demek istediğimi anlarsın almaya değermi video yorumları okur musun burda yazılanları yazsam ban yerim

Ekran Sapsade daha ne yalanı olucak Birde adamların kendi ürünü oluyor reklam amaçlı onuda test ediyor

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Soruma cevap verebilecek birisi yok mu?
Merhaba.
Ben yardımcı olmaya çalışayım, büyük ihtimal ile ayarları yapılmamıştır, şu an ben kullanıyorum ve çok güzel bir görüntü sergiliyor.
Sizin ayarlarda Edge Aydınlatması açık mı kontrol eder misiniz ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
N11'den arkadaşım almıştı.
Memnun mu?
Ne kadar S9 kamera konusunda rekor tazeleyecek önüne geleni ezip geçecek olsa da (yeni Samsung sensör + F1.5) 7000 verecek param yok 3600e Note 8 alacağım ithalatçı garantili zaten bir daha S serisi telefon almam.

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Memnun mu?
Ne kadar S9 kamera konusunda rekor tazeleyecek önüne geleni ezip geçecek olsa da (yeni Samsung sensör + F1.5) 7000 verecek param yok 3600e Note 8 alacağım ithalatçı garantili zaten bir daha S serisi telefon almam.

Sadece boyutundan şikayetçiydi onun dışında memnun cepte olunca ayakkabı falan giyemiyorsun :D