Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Yazılımsal Bir Durum ben rootla knock code ve çift tıkla uyandırma yapmıştım T50 cihaz

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yazılımsal Bir Durum ben rootla knock code ve çift tıkla uyandırma yapmıştım T50 cihaz

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Araştırıp öğrenebilirsin. Bir G2 kullanıcısı olarak Knock On özelliğini araştırdım. Yani desteksiz atmıyorum. Doğru, belki her dokunmatik telefona port edilemeyebilir ama bu tamamen yazılımsal bir durum.
Ekranda bu özellik ve donanımın bulunması gerekiyor. Öyle her telefona port edilecek cinsten birşey değil. Sen durumu çok yanlış anlamışsın. Her dokunmatik ekran her daim elektrik almaz.
Ayrıca sadece patentle alakalı bir durum değil. M8 de çift tıklama ile uyandırma ve kitleme destekliyor. LG ye özel birşey değil. Çıkarabilseydi Samsung da başka bir ad altında çıkarabilirdi.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61

Demek ki ekranda bu donanım ve teknoloji var.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
LG fanboylari lütfen kendi bölümünde fanboylugunu surdur. Burada cihaz hakkında sorunları çözmek için açılmış bir konu tık olayı yazılımsal nokia da vardı eskiden nokta.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Demek ki ekranda bu donanım ve teknoloji var.

Ya şu donanımdan vazgeç artık. Lumianın 300 liralık telefonunda bile çift tık ile uyandırma var. O zaman peki soruyorum sana, madem çift tık ile uyandırma donanımla oluyor ve bu donanım olarak var da, aynı donanım neden çift tık ile kapatmıyor ? XDA'ya gir biraz araştırma yap da burada forum kirliliği yapma.

LG fanboylari lütfen kendi bölümünde fanboylugunu surdur. Burada cihaz hakkında sorunları çözmek için açılmış bir konu tık olayı yazılımsal nokia da vardı eskiden nokta.

LG fanboyluğu yok burada. Ben de note 4 kullanısıyım G2'im de var ama bir arkadaş g2 de olan bir özelliği note 4 cihazında kullanmak için yardım istemiş. Biz de çözüm arıyoruz. Konuya vakıf olmadan sende forum kirliliği yapma...

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Ya şu donanımdan vazgeç artık. Lumianın 300 liralık telefonunda bile çift tık ile uyandırma var. O zaman peki soruyorum sana, madem çift tık ile uyandırma donanımla oluyor ve bu donanım olarak var da, aynı donanım neden çift tık ile kapatmıyor ? XDA'ya gir biraz araştırma yap da burada forum kirliliği yapma.

LG fanboyluğu yok burada. Ben de note 4 kullanısıyım G2'im de var ama bir arkadaş g2 de olan bir özelliği note 4 cihazında kullanmak için yardım istemiş. Biz de çözüm arıyoruz. Konuya vakıf olmadan sende forum kirliliği yapma...
Ben çift tik ile eski telim note 2 de kapatabiliyorum sevgili dostum.. Bilgi sahibi olmadan yorum yapmamalısın.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Ben çift tik ile eski telim note 2 de kapatabiliyorum sevgili dostum.. Bilgi sahibi olmadan yorum yapmamalısın.

Dostum sen benim yazdıklarımı anlamakta zorluk çekiyorsun herhalde. Diyorum ki yazılım ile ''çift tık açma'' da ''çift tık kapama'' da yapabilirsin. Ama bu root ile birlikte farklı bir rom ve kernel gerektirir. Ama sen donanım gerektiğini iddia ediyorsun. Uygun kernel ve yazılım ile her dokunmatik telefona yapılabileceğini iddia ediyorum. Çift tık ile kapamanın patenti LG'de olduğu için de çift tık ile kapatmak için rootsuz kurabileceğin bir apk olmadığını belirtiyorum. Note 2 de kullandığını belirtmişsin. Peki soruyorum sana Note 2 çıktığında çift tıkla açma ve kapama olayı var mıydı ki bu donanımı Note 2 ye koydular ? Özetle telefonun dokunmatik olması ve gerekli yazılım çift tık açma ve kapama için yeterli. Ben bu konuda yeterince bilgiliyim. O yüzden içimi ferah tutuyorum. Bilgisiz olan sensin fakat bilgili olduğunu belirtmek istiyorsun. İnsanın yanlış bildiği şeyler olabilir. Doğrusunu öğrenmek yerine yanlış bildiğin şeyi savunmanın bir lüzumu yok.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Dostum sen benim yazdıklarımı anlamakta zorluk çekiyorsun herhalde. Diyorum ki yazılım ile ''çift tık açma'' da ''çift tık kapama'' da yapabilirsin. Ama bu root ile birlikte farklı bir rom ve kernel gerektirir. Ama sen donanım gerektiğini iddia ediyorsun. Uygun kernel ve yazılım ile her dokunmatik telefona yapılabileceğini iddia ediyorum. Çift tık ile kapamanın patenti LG'de olduğu için de çift tık ile kapatmak için rootsuz kurabileceğin bir apk olmadığını belirtiyorum. Note 2 de kullandığını belirtmişsin. Peki soruyorum sana Note 2 çıktığında çift tıkla açma ve kapama olayı var mıydı ki bu donanımı Note 2 ye koydular ? Özetle telefonun dokunmatik olması ve gerekli yazılım çift tık açma ve kapama için yeterli. Ben bu konuda yeterince bilgiliyim. O yüzden içimi ferah tutuyorum. Bilgisiz olan sensin fakat bilgili olduğunu belirtmek istiyorsun. İnsanın yanlış bildiği şeyler olabilir. Doğrusunu öğrenmek yerine yanlış bildiğin şeyi savunmanın bir lüzumu yok.

Hayır rootsuz stock romda yaptım bunu. Sen her dokunmatik ekrana yapılabileceğini söyledin ve ben buna karşı çıktım.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Hayır rootsuz stock romda yaptım bunu. Sen her dokunmatik ekrana yapılabileceğini söyledin ve ben buna karşı çıktım.

Rootsuz stock romda nasıl yaptığını paylaşırsan belki Note 4'te de çalışabilir. Açıkçası ben çok merak ettim nasıl yaptığını.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Note 4 de niye LG tartışılıyordu gidin konu açın başkalarının sorunlarının kaybolmasına neden olmayın

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bence bu sefer gerçekten olmuş. Bende Samsung'tan nefret eden bir insan olarak Note 4 aldım. Seneye bu lafları hatırlatacağım size :p
[MENTION=425844]halostyle[/MENTION]
Çift tıkla uyandırma destekleyen launcerlar var. Apex launcer çift tık ile uyandırıyor diye biliyorum. Launcher yüklemeden bunu yapabilmen için rom yüklemen gerekli ki buda telefonu garanti kapsamı dışında kullanmana değecek birşey değil bence. Knock On ve Knock Code LG'nin patentlediği bir yazılım. Diğer cihazlarda 2 tıklama ile uyandırabilirsin ama 2 tıklama ile kapatamazsın.
Çift tıklayarak uyandırmak Launcher la olmaz, anca kernel desteği olması lazım. Sadece çift tıklayarak uykuya alabilirsiniz Launcher ile.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Rootsuz stock romda nasıl yaptığını paylaşırsan belki Note 4'te de çalışabilir. Açıkçası ben çok merak ettim nasıl yaptığını.
Gerekli Apkler
1 SCREEN OFF AND LOCK
2.NOVA LAUNCHER PRİME

Yapmak icin
1. Programları kuruyoruz screen off a girip etkinleştiriyoruz
Ve cihazı kilitliyor mu kontrol ediyoruz
2. Nova ayarlari-Jestler ve Butonlar-Çift dokun (veya başka seçenekler seçip başka hareketlerle de kapatabiliriz) secenegine basıp uygulamalar sekmesinden SCREEN OFF u seciyoruz
Artık masaüstünde çift dokunarak ekranı kilitleyebilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dubaiden aldığım note 4 telefon çöktü ekranda samsung yazısı beliriyor işlem yampıyor. garantiside yok telefoncular yazılımsal dedi yazılım yükledik gene olmadı. sorun anakart dediler. ne yapacagım bilmiyorum dubai ye göndersem oranın servisi ilgilenir mi. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. selamlar

halostyle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu yapmak garanti kapsamını etkiler mi? Yapmak istediğim tam da buydu hocam.

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Gerekli Apkler
1 SCREEN OFF AND LOCK
2.NOVA LAUNCHER PRİME

Yapmak icin
2. Nova ayarlari-Jestler ve Butonlar-Çift dokun (veya başka seçenekler seçip başka hareketlerle de kapatabiliriz) secenegine basıp uygulamalar sekmesinden SCREEN OFF u seciyoruz
O kadarını biliyorum, çift tıklayarak açmaktan bahsettim ben, mümkün değil derken.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Eyvallah ama o da çift tıklayarak uyandırmaktan bahsediyordu. Sağolasın.

Burada belirtmiş.

halostyle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerekli Apkler
1 SCREEN OFF AND LOCK
2.NOVA LAUNCHER PRİME

Yapmak icin

Nova launcher prime paralı kardeşim. Apk sını nerden bulabilirim. Veya sende varsa mailime atar mısın.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Çift tıklayarak uyandırmak Launcher la olmaz, anca kernel desteği olması lazım. Sadece çift tıklayarak uykuya alabilirsiniz Launcher ile.

Launcherlar hakkinda bilgim pek yok ama apex launcher de cift tiklama ile ilgili ozellik var diye biyerde okumustum. Ama acar mi kapar mi hatirlamiyordum. [MENTION=425844]halostyle[/MENTION] arkadasimiza yardimi dokunur umarim.

Gerekli Apkler
1 SCREEN OFF AND LOCK
2.NOVA LAUNCHER PRİME

Yapmak icin

Demek ki herhangi bir donanim gerekmiyormus :) ama nova launcher prime arakadasin dedigi gibi parali.

halostyle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Launcherlar hakkinda bilgim pek yok ama apex launcher de cift tiklama ile ilgili ozellik var diye biyerde okumustum. Ama acar mi kapar mi hatirlamiyordum. [MENTION=425844]halostyle[/MENTION] arkadasimiza yardimi dokunur umarim.

Demek ki herhangi bir donanim gerekmiyormus :) ama nova launcher prime arakadasin dedigi gibi parali.

Saol kardeşim işime yaradı şuan yaptım. Prime paralı ama internetten buldum apksını çok teşekkürler..

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Note 4 de niye LG tartışılıyordu gidin konu açın başkalarının sorunlarının kaybolmasına neden olmayın

Burada zaten note 4'e LG'de olan bir özelliği koymak isteyen bir arkadaş var. Ona yardımcı olmak istiyoruz ve olduk da. Note 4 ile ilgili tüm sorunlar paylaşılıyor ;) Konu geçmişini okumadan cevap yazma lütfen.

dubaiden aldığım note 4 telefon çöktü ekranda samsung yazısı beliriyor işlem yampıyor. garantiside yok telefoncular yazılımsal dedi yazılım yükledik gene olmadı. sorun anakart dediler. ne yapacagım bilmiyorum dubai ye göndersem oranın servisi ilgilenir mi. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. selamlar

Yazılım ne şekilde yüklendi tekrar ? Olmadı Türkiye'deki yetkili bir samsung servisine verin arızasını tespit etsinler. Belirttikleri ücret karşılığını kabul ederseniz yaptırın.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61

Ben çift tıklayarak açmaktan bahsetmiştim ayrıca donanım dediysem bunu işlemci ve sensor olarak algılamak zorunda değilsin. Ekran teknolojisi ile alakalı bir durumdan bahsediyordum.
Prime paralı veya değil ben sadece ispatını yaptım.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Ben çift tıklayarak açmaktan bahsetmiştim ayrıca donanım dediysem bunu işlemci ve sensor olarak algılamak zorunda değilsin. Ekran teknolojisi ile alakalı bir durumdan bahsediyordum.
Prime paralı veya değil ben sadece ispatını yaptım.

Daha önceki soruma cevap vermedin ama. İster çift tık aç ister çift tık kapat. Note 2 çıktığında çift tık olayı yoktu. Gerekli ekran teknolojisini o zaman nasıl yaptılar diye sormuştum. Ben ekranın dokunmatik olması yeterli diyorum. Gerisi yazılım. Daha da fazla uzatmanın lüzumu yok. Sen ekran teknolojisi diye dur. Ben bildiğim birşey söylüyorum. Bilmesem bu kadar ısrar etmezdim. Sonuçta arkadaşın isteğine yardımcı olundu. Gerisi teferruat :)

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Daha önceki soruma cevap vermedin ama. İster çift tık aç ister çift tık kapat. Note 2 çıktığında çift tık olayı yoktu. Gerekli ekran teknolojisini o zaman nasıl yaptılar diye sormuştum. Ben ekranın dokunmatik olması yeterli diyorum. Gerisi yazılım. Daha da fazla uzatmanın lüzumu yok. Sen ekran teknolojisi diye dur. Ben bildiğim birşey söylüyorum. Bilmesem bu kadar ısrar etmezdim. Sonuçta arkadaşın isteğine yardımcı olundu. Gerisi teferruat :)
Sizin köy daha büyük.

Barkın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese selamlar.

Ocak ayında Note 4 fiyatı 2,000 civarlarına veya altına düşer mi ? Yılbaşı indirimi falan olursa almayı planlıyorum. İphone nun düşceği fiyat belli ama tasarımınıda beğenmiyorum zaten. Teşekkürler.

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar herkese selamlar.

Ocak ayında Note 4 fiyatı 2,000 civarlarına veya altına düşer mi ? Yılbaşı indirimi falan olursa almayı planlıyorum. İphone nun düşceği fiyat belli ama tasarımınıda beğenmiyorum zaten. Teşekkürler.

Barkın Ocak Ayında düşeceğini pek düşünmüyorum açıkcası. Sonuçta Samsung'un en yeni telefonu. Şubatı bulur düşmesi sanırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu site sayesinde siyah note 4 almaya karar verdim yalnız kılıfsız kullanmaya korkuyorum kılıf tavsiye edecek olan var mı? spigen kılıfların parlak kesim yerlerini çizdiğini vs duydum ama başka tarif edecek var mı? veya spigenden memnun olanlar açıklama yapabilirler mi? s-view kılıf hakkınızda da düşüncelerinizi alabilirim.. bilgileriniz için teşekkürler~