Samsung galaxy j7 prime twrp yükledikten sonra sürekli j7 prime logosunda takılı kalmaya başladı

Reaksiyon puanı
181
Telefona romu doğru şekilde flashladıktan sonra Twrp yi açtım ve sorunsuz açıldı fakat twrp de wipe yapmaya çalışırken twlefonda hiç bir dosyanın olmadığını gördüm. Sonra reboot etmek istedim ve J7 prime logosunu gösteriyor kapanıyor ve tekrar j7 prime logosunu gösteriyor yani resmen döngüye girdi. Tek çare odin ile stock rom yüklemek midir ?

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Telefona romu doğru şekilde flashladıktan sonra Twrp yi açtım ve sorunsuz açıldı fakat twrp de wipe yapmaya çalışırken twlefonda hiç bir dosyanın olmadığını gördüm. Sonra reboot etmek istedim ve J7 prime logosunu gösteriyor kapanıyor ve tekrar j7 prime logosunu gösteriyor yani resmen döngüye girdi. Tek çare odin ile stock rom yüklemek midir ?
Öncelikle ( Home + Ses Açma + Kapat ) Şekminde Tuş Kombinasyonlarina Basili Sekilde Tutarak Telefonunuzu TWRP Menüsüne Alın Ardından Aşağıdaki Talimatları Adım Adım İzleyin

1 - Wipe Tuşuna Basın
2 - Format Data Tuşuna Basın
3 - Yes Yazıp Formatlamayı Bitirin
4 - SD Kartınıza J7 Prime Root Dosyasi Atın
5 - SD Kartı Cihaziniza Takin
6 - Telefonu Kapatın
7 - Telefonu Tekrardan TWRP Moda Alın
8 - Install Tuşuna Basın
9 - MicroSD Card Lokasyonunu Seçin
10 - Root Dosyasını Flash Edip Kurun
11 - Reboot Tuşuna Basın
12 - Telefonunuzun Açılmasını Bekleyin

Bu Çözüm Genelde Tüm Modellerde Çalışır Ama Çalışmaması Durumunda Download Mode Alıp Stock Rom Kurarak Sorununuzu Çözebilirsiniz [emoji817]

Reaksiyon puanı
181
@Ekto02, peki ya custom rom yükleyebilirmiyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle ( Home + Ses Açma + Kapat ) Şekminde Tuş Kombinasyonlarina Basili Sekilde Tutarak Telefonunuzu TWRP Menüsüne Alın Ardından Aşağıdaki Talimatları Adım Adım İzleyin

1 - Wipe Tuşuna Basın
2 - Format Data Tuşuna Basın
3 - Yes Yazıp Formatlamayı Bitirin
4 - SD Kartınıza J7 Prime Root Dosyasi Atın
5 - SD Kartı Cihaziniza Takin
6 - Telefonu Kapatın
7 - Telefonu Tekrardan TWRP Moda Alın
8 - Install Tuşuna Basın
9 - MicroSD Card Lokasyonunu Seçin
10 - Root Dosyasını Flash Edip Kurun
11 - Reboot Tuşuna Basın
12 - Telefonunuzun Açılmasını Bekleyin

Bu Çözüm Genelde Tüm Modellerde Çalışır Ama Çalışmaması Durumunda Download Mode Alıp Stock Rom Kurarak Sorununuzu Çözebilirsiniz [emoji817]
Daha yeni format data kısmına yes yazıp advanced wipe kısmından internal storage hariç hepsini sildim içerisinde işletim sistemi yok

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
@Ekto02, peki ya custom rom yükleyebilirmiyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha yeni format data kısmına yes yazıp advanced wipe kısmından internal storage hariç hepsini sildim içerisinde işletim sistemi yok
Custom Rom Kurun Eğer Tüm Sistemi Sildiyseniz Tek Çareniz Bu.

Reaksiyon puanı
181
@Ekto02, maalesef öyle. Internal storage bölümünü silmedim umarım galerideki fotoğraflar silinmemiştir yoksa hapı yuttum :D

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,421
Şu an telefonda işletim sistemini silmiş olabilirsiniz. Bu durumda sürekli bootloop yapar. Bu yüzden yeniden rom yüklemeniz gerekiyor. Romu indirdikten sonra telefona yükleyin ve TWRP üzerinden install kısmından zip halindeki romu yükleyin.

Reaksiyon puanı
181
Sorun çözüldü. Rom yüklemeye çalışırken sd karttan yükleyecektim ancak sd kartı görmüyordu bende pc ye bağlayıp pc den aktardım ve romu flashladım. Telefon sorunsuz açıldı. Herkese cevapları için teşekkürler @Fakehero, @~?????~, @Ekto02,