Samsung A9 mu LG G7 mi ?

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
Her türlü G7
A9 resmen şekil itibariyle takoz gibi.Şahsen almam.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Yanlış konu.

G7'ciler linç eder sizi

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Bende G7 öneririm batarya hariç güzel telefon ama o da bir günü rahat çıkarır. Bataryadan yana çok çektim 3500 civarı olsa bende alabilirdim.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Yanlış konu.

G7'ciler linç eder sizi
Böyle söylemeden önce fiyatını göz önünde bulundurarak LG G7 modelinin sadece bir (1) tane kötü özelliğini söyler misiniz? Çok merak ettim gerçekten

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Böyle söylemeden önce fiyatını göz önünde bulundurarak LG G7 modelinin sadece bir (1) tane kötü özelliğini söyler misiniz? Çok merak ettim gerçekten

Alternatifsiz değil aslında k20'de onun yerine alınabilir 4000mah batarya ve sd730 işlemcili güzel bir cihaz gpu olarak sd835 ayarında ve amoled hdr + dci p3 destekli ekran + hifi :)

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Alternatifsiz değil aslında k20'de onun yerine alınabilir 4000mah batarya ve sd730 işlemcili güzel bir cihaz gpu olarak sd835 ayarında ve amoled hdr + dci p3 destekli ekran + hifi :)
K20 modeline kötü demiyorum, bu cihazı tavsiye edenlere de "Xiaomi'ci" demiyorum dostum. K20 modelini ben de beğendim gayet güzel cihaz, sadece 270 dolarlık telefonun 3500 liradan satılmasına karşı çıktım, bu fiyata tavsiye etmedim. Xiaomi marka olarak kaz yolmaya devam ederse tavsiye de etmeyeceğim. Sd 730 tam olarak 835 ayarında sayılmaz. Kamerasını da inceleme şansım olmadı ve inceleme videosu izlemedim hiç ama mükemmel olduğunu sanmıyorum. K20 Pro modelinin kamerası mükemmeldir ama düz K20 düşüktür gibi geliyor bana. Lenslerine bakmadım ama Mi 9 lensini Mi 9 SE de kullandıkları gibi K20 Pro'nun lensini de K20 modelinde kullandıysalar o zaman güzel bir kamerası vardır. Batarya konusuna bir şey diyemem, ömrü ve kullanılabilirliği ile yazılımını incelemedim ama iyidir diye düşünüyorum. Bu dönemde IPS ve Amoled olarak ayrım yapmak da pek bir şeye yaramıyor diyebilirim, iki ekran da panel kalitesini tuttururlarsa gayet güzel. LG modellerinin kulaklık ve hoparlör kalitesini K20 modelinde bulabilir miyiz onu da bilmiyorum, umarım buluruz. Xiaomi fiyat politikasını düzeltmedikçe yeni çıkan cihazlarını tavsiye etmeyi düşünmüyorum. En azından ithalatçı garantili yerine imei kayıtlı olarak alınmasını tavsiye ederim.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Ya gençler takılıyorum.

Şahsen ben almam G7 felan. LG ne peh.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Kaz yolan Xiaomi değil maalesef ülkenin ekonomik durumu. Doların 6, vergilerin de bir telefon parası ettiği yerde Xiaomi ne yapsın. Tüm dünyaya ucuza satarken bize pahalı satmasının nedeninin bizi sevmedikleri ile alakası olmadığını düşünüyorum :)

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Kaz yolan Xiaomi değil maalesef ülkenin ekonomik durumu. Doların 6, vergilerin de bir telefon parası ettiği yerde Xiaomi ne yapsın. Tüm dünyaya ucuza satarken bize pahalı satmasının nedeninin bizi sevmedikleri ile alakası olmadığını düşünüyorum :)
İnternete aratınca rahatça bulabileceğiniz bir konu söyleyeyim öyleyse. Xiaomi dolar kuru sabitken ve yeni vergi zammı gelmemişken durduk yere 2 kere (sadece benim gördüğüm 2 kere, ondan öncesini bilmiyorum) fiyatlarda artış yaptı. Hatta Türkiye için geçerli artışlar yaptı diyeyim. Buna ne diyorsun peki? Başka markalarla karşılaştırma yaparsak da Xiaomi bize daha pahalıya geliyor, bunu sadece dolar ve vergilerle açıklayamayız bence.

smnckgzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
LG G4'den sonra nedense pek memnun etmedi. Ben A9 derim.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
G4 çok kötüydü evet ama gerçekten şu son 3lü(LG G6-G7-V30+) gerçekten güzel...
G4 mü kötüydü? Kronik arızalı serisi dışında G4'ün ne kötülüğü varmış? Şu an piyasadaki iki bin liralık cihazlardan daha iyi ekranı, kamerası var cihazın. Kronik arızalısını bile 4 yıl taş gibi kullandım. İlk defa denenen teknolojiler yüzünden kronik sıkıntılar çıkardı, bu cihazı kötü değil hatalı yapar dostum. O da her serisinde olmadı zaten, ilk çıkan serilerde oldu genellikle

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
İnternete aratınca rahatça bulabileceğiniz bir konu söyleyeyim öyleyse. Xiaomi dolar kuru sabitken ve yeni vergi zammı gelmemişken durduk yere 2 kere (sadece benim gördüğüm 2 kere, ondan öncesini bilmiyorum) fiyatlarda artış yaptı. Hatta Türkiye için geçerli artışlar yaptı diyeyim. Buna ne diyorsun peki? Başka markalarla karşılaştırma yaparsak da Xiaomi bize daha pahalıya geliyor, bunu sadece dolar ve vergilerle açıklayamayız bence.

Hocam cevabı vergilerin uzmanı Ozan Bingöl bey bugün twitterdan yaptı; buyrun sıcak sıcak

72752

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Mi 9 5000 TL. 450 dolarlık fiyatı 6 ile çarparsak zaten 2700 TL yapıyor. Yukarıdaki denkleme göre 2700 TL ile gümrüğe giren bir telefonun 5000 TL olması bence şu vergi sisteminde pek normal. Bu fiyatlardan Xiaomi %0.1 suçluysa devlet %99.9 suçludur.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Bu konuda yapılacak fazla bir şey yok. Maalesef kendi tepkimizi orada burada bağırarak çağırarak suçlayarak değil elimizden geldiğince tasarruflu olarak ve her 4-5 yılda bir önümüze gelen sandık ile koyabiliriz. Ya da kolları sıvayıp siyasete gireceğiz.

Bugün rakı'ya da zam gelmiş. Mis mis. 4 hadehin 3'ü devlete... Zaten tüketim acayip düşmüş. Ülke olarak Breaking Bad: Rakı Edition yaşıyoruz

technologylover

Asistan
Reaksiyon puanı
31
G4 mü kötüydü? Kronik arızalı serisi dışında G4'ün ne kötülüğü varmış? Şu an piyasadaki iki bin liralık cihazlardan daha iyi ekranı, kamerası var cihazın. Kronik arızalısını bile 4 yıl taş gibi kullandım. İlk defa denenen teknolojiler yüzünden kronik sıkıntılar çıkardı, bu cihazı kötü değil hatalı yapar dostum. O da her serisinde olmadı zaten, ilk çıkan serilerde oldu genellikle

G4ün kronik sorununu görmediğim arkadaşım yok.Telefonun ana kartı hatalı dahası var mı?Hatalı bi cihaz benim gözümde kötüdür.Herkesin fikri kendine...

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Hocam cevabı vergilerin uzmanı Ozan Bingöl bey bugün twitterdan yaptı; buyrun sıcak sıcak

Ekli dosyayı görüntüle 72752
Tek olay bu değil dostum. Ben zaten bunları söylüyorum ama söylediğim diğer konu daha kötü. Xiaomi marka olarak sebepsiz yere Türkiye fiyatlarını yükseltti. Bak küçük bir örnek vereyim. Her marka her ülke için farklı fiyatlar koyuyor cihazlara. Mesela Samsung A50 modeli avrupada 1900 liraya satılıyorken bizde 2300 liraya satılıyor. O zaman devlet 400 lira mı vergi koymuş oluyor? Samsung alım gücüne bağlı olarak Türkiye'ye belli bir fiyatla yolluyor cihazı. Başka bir örnek LG için vereyim. G7 modeli 400 dolara satılıyor, yaklaşık 2200/2300 liraya satın alınabiliyor avrupada. Bizde ise 2700/2800 liradan bulunabiliyor. Devlet 500/600 lira mı vergi koymuş oluyor bu cihaza? Yine hayır. LG'nin Türkiye için fiyat politikası bu. Ama aynı şey Xiaomi'nin özellikle üst sınıf cihazları için geçerli değil. Hatta artık üst sınıf cihazların bir alt sınıfı için de geçerli değil. Adamlar 270 dolarlık fiyatı avrupayla Türkiye için ortak kullanıyor. Bunu Xiaomi geçen sene yaptı. Türkiye fiyatlarıyla ilgili birkaç açıklaması da internette mevcuttur. Benim söylediğim durum da tam olarak bu dostum. Yoksa vergi sistemini pas geçmiyorum, özellikle yeni gelen ötv zammından sonra Ozan Bingöl donanımhabere canlı yayın konuğu olarak bağlanmıştı, 10 dakikalık videoyu izlemeyi tavsiye ederim
G4ün kronik sorununu görmediğim arkadaşım yok.Telefonun ana kartı hatalı dahası var mı?Hatalı bi cihaz benim gözümde kötüdür.Herkesin fikri kendine...
Ana kart-grafik işlemci-işlemci ve ekran paneli uyuşmazlığı vardı kabul ediyorum ama birçok şeye ön ayak olan bir model G4. Ayrıca LG G6 modeli de pek sağlam değil o konuda, baş ağrıtma ihtimali var.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Lg g7 i sıfır olarak forumda ilk alan kişiyim ve çokta memnun kaldım pili hariç. G7 şuan ki fiyatı ile gerçekten tam bir fiyat performans ürünü. G7 de 2k ekran var ki muazzam bir ekran lcd olmasına rağmen işlemci snd 845 4k 60 fps video çekebiliyo gayet ince ve hafif bi cihaz bombox speaker denilen bir ses olayı var ki muazzam telefondan ne zaman bişey açsam çevremdekiler direk bana bakardı o ses o telefondan mı çıkıyo diye. Tek eksisi pili oda normal kullanıyosan günü çıkarır ki hızlı şarj var 1 saatte doluyo pili. Bence hiç düşünme g7 al şunuda ifade edeyim için rahat olsun ben g7 i sıfır aldım 3 ay kullandım arkadaşıma sattım iş yerinden toplamda 1 yıla yakın bi zaman oldu en ufak bi problem yok telefonda saatlerce pubg oynayan biri hayalet ekran batarya veya anakartla ilgili en ufak bi sorun yok g6 g7 ve v30+ ı gönül rahatlığı ile alabilirsiniz çok aldırdım çevreme hiç sorun duymadım henüz eski sorunları altı lg aksine samsungculardan görüyorum sürekli amoled yanıklarını

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Tek olay bu değil dostum. Ben zaten bunları söylüyorum ama söylediğim diğer konu daha kötü. Xiaomi marka olarak sebepsiz yere Türkiye fiyatlarını yükseltti. Bak küçük bir örnek vereyim. Her marka her ülke için farklı fiyatlar koyuyor cihazlara. Mesela Samsung A50 modeli avrupada 1900 liraya satılıyorken bizde 2300 liraya satılıyor. O zaman devlet 400 lira mı vergi koymuş oluyor? Samsung alım gücüne bağlı olarak Türkiye'ye belli bir fiyatla yolluyor cihazı. Başka bir örnek LG için vereyim. G7 modeli 400 dolara satılıyor, yaklaşık 2200/2300 liraya satın alınabiliyor avrupada. Bizde ise 2700/2800 liradan bulunabiliyor. Devlet 500/600 lira mı vergi koymuş oluyor bu cihaza? Yine hayır. LG'nin Türkiye için fiyat politikası bu. Ama aynı şey Xiaomi'nin özellikle üst sınıf cihazları için geçerli değil. Hatta artık üst sınıf cihazların bir alt sınıfı için de geçerli değil. Adamlar 270 dolarlık fiyatı avrupayla Türkiye için ortak kullanıyor. Bunu Xiaomi geçen sene yaptı. Türkiye fiyatlarıyla ilgili birkaç açıklaması da internette mevcuttur. Benim söylediğim durum da tam olarak bu dostum. Yoksa vergi sistemini pas geçmiyorum, özellikle yeni gelen ötv zammından sonra Ozan Bingöl donanımhabere canlı yayın konuğu olarak bağlanmıştı, 10 dakikalık videoyu izlemeyi tavsiye ederim

Ana kart-grafik işlemci-işlemci ve ekran paneli uyuşmazlığı vardı kabul ediyorum ama birçok şeye ön ayak olan bir model G4. Ayrıca LG G6 modeli de pek sağlam değil o konuda, baş ağrıtma ihtimali var.

Forumun gece hayatı canlanmış :p hocam samsung türkiye'ye pek kıyak yapmıyor bence tamam xiaomi belki koyduğu donanıma ucuza sattığı için burdaki satıcı cüretkar davranıyor olabilir ama samsung'un da servis kalitesi düşük ve türkiye pazarını kaptırmak istemiyor çinlilere mesela xiaomi'deki mantıkla gidilse a50 3000tl gibi bir fiyata satılsa çin telefonlarına ilgi devam edecekti. Lg'nin de ucuz satma sebebi stok eritme, müşteri toplamaya daha doğrusu pazarda toparlamaya çalışma ve zannedersem türkiye pazarında daralmaya gidiş olabilir. Xiaomi fiyatlarını burdaki ithalatçı kafası belirliyor evofone'da tam bir distribütör gibi hareket etmiyor onlarıda bunun içine kattım.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Forumun gece hayatı canlanmış :p hocam samsung türkiye'ye pek kıyak yapmıyor bence tamam xiaomi belki koyduğu donanıma ucuza sattığı için burdaki satıcı cüretkar davranıyor olabilir ama samsung'un da servis kalitesi düşük ve türkiye pazarını kaptırmak istemiyor çinlilere mesela xiaomi'deki mantıkla gidilse a50 3000tl gibi bir fiyata satılsa çin telefonlarına ilgi devam edecekti. Lg'nin de ucuz satma sebebi stok eritme, müşteri toplamaya daha doğrusu pazarda toparlamaya çalışma ve zannedersem türkiye pazarında daralmaya gidiş olabilir. Xiaomi fiyatlarını burdaki ithalatçı kafası belirliyor evofone'da tam bir distribütör gibi hareket etmiyor onlarıda bunun içine kattım.
Dostum onlara bir lafım yok, benim dediğim olay Xiaomi CEO'sunun röportaj sırasında söyledikleri ve uyguladıklarıyla alakalı. İyi ki LG teknomarketlerle ters düştü de insanlar donanımlı cihazları orta seviye cihaz fiyatına alabiliyor, onlar da piyasaya ilk çıktığı fiyattan satılsaydı 2500/3000 lira fiyatlara ne alacaktı insanlar. Yanlış anlaşılmasın ama yurt dışında yüzüne bakılmayan 250 dolarlık telefonları da övmek istemiyorum. Milletin kullan/at telefon yaptığı cihazları ne fiyatlardan alabiliyoruz. En azından Samsung/LG gibi markalar halimize acımış da fiyat tazelemesi yapıyor. Xiaomi pazarlama müdürü Türkiye'ye yeni fabrikalar açacağız dediği zaman fiyatları da yükselteceğiz demişti, benim eleştirdiğim şey bu muhabbet. Vergiler hakkında konuşmak istemiyorum, yazık halimize.