Soru Samsung 870 EVO

alperekenel

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Merhaba. Oyunlarda yaşadığım takılma sorunlarından usanıp ssd almaya karar verdim. İnternette dolaşırken bilendenal sitesinde samsung 870 evo modelinin 1420TL olduğunu (diğer en uygun sitede 1750TL civarı fiyatlara satılıyor.) gördüm. Siteyi biraz araştırdığımda gayet güvenilir bir site olduğunu da gördüğümde sipariş geçtim. Fakat siparişi kontrol ederken model numarasında bir fark olduğunu gördüm. Neredeyse bütün internet sitelerinde MZ-77E500BW olan modeli satıldığını fakat bilendenal sitesinde MZ-77E500B/KR adlı modelin satıldığını fark ettim. Daha sonra bilendenal sitesinde iki modelin de olduğunu ve BW ile biten modelin diğer sitelerin satış fiyatlarının dolaylarında olduğunu gördüm ve sadece model numarası değişik olan üründe bu indirimi yapmaları beni biraz gerdi. Bu ikisi arasındaki farkı bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Aynı zamanda eğer bir problem yoksa indirim bu gece bitiyor haberiniz olsun ssd almak için iyi bir fırsat bana 72 adet stok kaldığını da söylediler hızla satılıyormuş.

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
1707669769370.png

samsungun kendi sitesinde buldum. Biraz araştırınca KR nin kuzey kore olduğunu gördüm belki orada üretildiği için kodu farklıdır. Ama ürün aynı diye düşünüyorum.