Şampiyonlar Ligi’nin mucize geri dönüşleri

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş’ın Benfica karşısında 3 farklı mağlubiyetten geri dönüşü, Şampiyonlar Ligi’nin unutulmaz geri dönüşlere sahne olan diğer maçlarını akıllara getirdi.

CyBt9KqXUAAkrTD.jpg

UEFA’nın resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Devler Ligi’nde şu ana kadar ‘efsane’ kategorisinde 6 geri dönüş yaşandı. Üstelik bunlardan 2’si İstanbul’da gerçekleşti.

İşte o 6 mucize geri dönüş…

Milan – Liverpool: 3-0’dan 3-3’e
İstanbul’da 2005’te oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde Liverpool ilk yarıyı 3-0 yenik kapatırken ikinci yarıda imkansızı başarıp maçı 3-3’e getirmişti. Uzatmaya giden maçta Liverpool penaltılarda 3-2 kazanarak ‘ilk İstanbul mucizesi’ni gerçekleştirmişti.

Werder Bremen – Anderlecht: 0-3’ten 5-3’e
Werder Bremen 1993’te oynanan maçta Belçika ekibi Anderlecht’e karşı ilk yarıyı 3-0 geride kapatmıştı. Otto Rehhagel’in öğrencileri inanılmazı başarmış ve maçı 5-3 getirmişti. Üstelik karşılaşma 66. dakikaya kadar Anderlecht’in 3-0 üstünlüğüyle devam etmişti. Alman ekibi 23 dakikada 5 gol atarak herkesi şaşırtmıştı.

Deportivo La Coruna – PSG: 0-3’ten 4-3’e
2001’de Deportivo La Coruna, PSG karşısında 55. dakikada 3-0 yenik duruma düştü. Her şey bitti denilirken İspanyol ekibi ayağa kalktı ve 27 dakikada 4 gol atarak maçı kazanmayı başardı.

Porto – Petrzalka: 2-0’dan 2-3’e
Slovak ekibi Petrzalka (o zaman adı Artmedia Bratislava’ydı), Portekizli güçlü rakibi Porto karşısında deplasmanda 2-0 yenik duruma düştü. Ancak pes etmediler maç tamamlandığından adı pek bilinmeyen Petrzalka 3-2 galipti.

Arsenal – Anderlecht: 0-3’ten 3-3’e
Beşiktaş maçına en yakın geri dönüş ise 2014 yılında yaşandı. İngiliz ekibi Arsenal, Anderlecht karşısında 58. dakikada bulduğu golle skoru 3-0’a getirmişti. Kimsenin Anderlecht’in bu gidişatı değiştireceğine dair bir umudu yoktu. Ancak Vanden Borre sahneye çıkıp 12 dakikada 2 golle farkı 1’e indirdi. Mitrovic 90. dakikada son sözü söyledi ve Anderlecht Londra deplasmanında imkansızı başardı.

Beşiktaş – Benfica: 0-3’ten 3-3’e
Benfica karşısında ilk yarıyı 3-0 geride kapatan Beşiktaş, ikinci yarıdaki performansıyla muhteşem bir geri dönüşe imza attı ve sahadan 1 puanla ayrılarak hem Türkiye’yi sevince boğdu hem de Şampiyonlar Ligi’ndeki iddiasını son maça taşımayı başardı.

(Cnntürk)

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
En mucizevi geri dönüş Galatasaray'ın Real Madrid'le oynadığı çeyrek final maçıdır. İlk yarısını 2-0 yenik tamamladığı maçı 3-2 kazanmıştır. Buradaki tek maç o maça emsal olur o da ilk sırada anlatılan Milan - Liverpol maçıdır. Diğerleri faso fisodur.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Videoda 1. sırada Beşiktaş - Benfica maçı :) UEFA'yı tebrik ediyorum. Seçimleri çok yerinde olmuş. :)

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
En mucizevi geri dönüş Galatasaray'ın Real Madrid'le oynadığı çeyrek final maçıdır. İlk yarısını 2-0 yenik tamamladığı maçı 3-2 kazanmıştır. Buradaki tek maç o maça emsal olur o da ilk sırada anlatılan Milan - Liverpol maçıdır. Diğerleri faso fisodur.

Aynen . Bir şey demiştim ama mesajım silinmişti . Dediğim gibi haklı çıktım . Bu elbette büyük bir başarıdır . Şampiyonlar arenasında 3-0 dan 3-3 . Tekrardan tebrik ediyorum Galatasaraylı olmama rağmen kalp krizi geçirecektin heyecandan :)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bremeni tebrik ediyorum abi 3-0'dan 5-3 nedir be. Hem de 25 dk'da
Onun haricinde Milan Liverpool maçı da ilginçmiş. Hem durumu berabere getir hem de penaltılardan al maçı. Taratftarların durumunu düşünemiyorum.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Sonradan gelen hep moral olarak üstte olur. Liverpool o maçta geriden gelerek Milan'da moral falan bırakmadı. Şevçenko penaltılarda topa gelirken yüreği ağzında gelmişti.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Video sitede çalışmıyor devre dışı bırakılmış.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Evet, UEFA kanalı öyle bir sınır koyuyor nedense, bu yüzden youtube sitesine girip izlemek gerekiyor. :)

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Cimbomun Real ve Milan maçları efsanedir ..