Sahte Adobe Flash Güncellemesi Türkiye'yi Vurdu!

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Antivirüs yazılımını uzun yıllardır kullanmıyorum, her önüme gelen linke tıklamıyorum, bu güne kadar ne bir hesabım çalındı ne de bilgisayarıma zarar geldi.

Tek bir istisna arkadaşımın benim bilgisayar usb ile virüs bulaştırması dışında.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Antivirüs yazılımını uzun yıllardır kullanmıyorum, her önüme gelen linke tıklamıyorum, bu güne kadar ne bir hesabım çalındı ne de bilgisayarıma zarar geldi.

Tek bir istisna arkadaşımın benim bilgisayar usb ile virüs bulaştırması dışında.
usb ile virüs bulaştırma xp de kaldı artık 7 ve sonrası usb den virüs bulaşmaz.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59

yanlış düşünüyorsun.sen öyle zannet diyorum.sadece.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Öyle bir bulaşır ki tam bi başbelası olur Windows 7 kullanırken bir autorun.inf virüsü bulaştı beni deli etti bir de sality vardı tabi format atıyorum virüs yine gitmiyor sırf bu yüzden tanımadım kişiden/yerden flash alıp flashımı takmam okulda klasör.exe virüsü mü dersin sality mi dersin her türlüsü vardı okuldan bıktım bilgisayar hocasına hocam şu virüsleri silin artık diyorum takan yok deepfreeze yüzünden virüsler de aynı yerden duruyor çok çektim o usb virüslerinden ondan önce de disketlerden bulaşıyordu zaten

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Siz bildiğiniz gibi ben bildiğim gibi...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşın okul projesi için getirdiği PSD dosyasını bilgisayara aktarmak için taktığımızda olan oldu, sadece bilgisayara değil o esnada bilgisayara takılı olan cep telefonuna da bulaştı. aynı gecede antivirüs yüklü bir bilgisayar dahil 2 bilgisayar ve bir android telefon tüm verilerini kaybetti.

Zaten biz burada yalan yazıyor, yalan söylüyoruz.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
yanlış düşünüyorsun.sen öyle zannet diyorum.sadece.
Abi ben antivirüs kullanmıyorum,ayda bir kaspersky,norton ve malwarebytes ile taratıyorum şimdiye kadar virüs çıkmadı pek.Dikkat edince çok nadir bulaşıyor bence.Antivirüs ,güvenlik duvarı falan hem bilgisayarı yavaşlatıyor,hem de %100 güven sağlamıyor ki abi o kötü.Ama öyle bir yanlış düşünüyorsun,öyle zannet yazmışsın ki merak ettim niye öyle dedin ?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Zero day attack diye bir olgu varken antivirüs beni korur düşüncesinde olmak ne kadar masumane ne kadar safça bir durum?

Kaldı ki ben virüs denilen zararlıların yada bize zararlı olarak gösterilerek bizim korkmamızı sağladıkları yazılımcıkların direk antivirüs şirketleri tarafından yazıldığına inananlardanım.

Yani virüs yaz, sonra virüsten korkanlar için onlara antivirüs sat...

Savaş çıkar silah sat ilaç sat aynı şey...

Sizi sürekli virüslerden korkutmak için her gün yeni virüsler yazacaklar ve bir süre sonra bu virüslere şifa olacak antivirüsleri satacaklar.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Abi ben antivirüs kullanmıyorum,ayda bir kaspersky,norton ve malwarebytes ile taratıyorum şimdiye kadar virüs çıkmadı pek.Dikkat edince çok nadir bulaşıyor bence.Antivirüs ,güvenlik duvarı falan hem bilgisayarı yavaşlatıyor,hem de %100 güven sağlamıyor ki abi o kötü.Ama öyle bir yanlış düşünüyorsun,öyle zannet yazmışsın ki merak ettim niye öyle dedin ?

bilinen şu an 200 milyona yaklaşık zararlı var.senin bunlara hiç denk gelmeme olasılığın kaçtır acaba.istediğin kadar dikkatli ol.bir windows kullanıyorsan.ben kendi sistemi korurum demek için.ciddi anlamda kod bilginin ileri düzey olması lazım.hatta assembly dilini bile bilmen lazım.bilgisayarına zararlı girdiğini anlaman için.
[h=1][/h]

bunlara her geçen gün 220 bin tanesi ekleniyor.

The AV-TEST Institute registers over 220,000 new malicious programs every day.

Antivirüs konusuna gelince.hiç biri %100 koruma sağlamıyor diye.kullanmayalım mı.
malware-all-years_sum_en.png

Zero day attack diye bir olgu varken antivirüs beni korur düşüncesinde olmak ne kadar masumane ne kadar safça bir durum?

Yani virüs yaz, sonra virüsten korkanlar için onlara antivirüs sat...

http://shiftdelete.net/hacker-cenneti-turkiye-47782.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayardan anlayıp bir de av bulundurduktan sonra pek sıkıntı olmuyor.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Siz bildiğiniz gibi ben bildiğim gibi...

Arkadaşın okul projesi için getirdiği PSD dosyasını bilgisayara aktarmak için taktığımızda olan oldu, sadece bilgisayara değil o esnada bilgisayara takılı olan cep telefonuna da bulaştı. aynı gecede antivirüs yüklü bir bilgisayar dahil 2 bilgisayar ve bir android telefon tüm verilerini kaybetti.

Zaten biz burada yalan yazıyor, yalan söylüyoruz.
onlarca bilgisayara format attım xp li internet kafe işlettim hiçbirinde 7 den sonra kolay kolay autorun.inf virüsü bulaşmamış hem ben size yalancı falan demedim demekki nadir görülebiliyor.

bilinen şu an 200 milyona yaklaşık zararlı var.senin bunlara hiç denk gelmeme olasılığın kaçtır acaba.istediğin kadar dikkatli ol.bir windows kullanıyorsan.ben kendi sistemi korurum demek için.ciddi anlamda kod bilginin ileri düzey olması lazım.hatta assembly dilini bile bilmen lazım.bilgisayarına zararlı girdiğini anlaman için.

bunlara her geçen gün 220 bin tanesi ekleniyor.

The AV-TEST Institute registers over 220,000 new malicious programs every day.

Antivirüs konusuna gelince.hiç biri %100 koruma sağlamıyor diye.kullanmayalım mı.
malware-all-years_sum_en.png

http://shiftdelete.net/hacker-cenneti-turkiye-47782.html
çinde xp kullanan birsürü insan olduğu için olabilir :yes:

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
çinde xp kullanan birsürü insan olduğu için olabilir :yes:

niye virüsler sadece xp için mi yazılıyor.bu adamlar akıllı adamlar.sadece xp de çalışan virüs mü yapacak.tüm windows sürümlerinde çalışıyor.bu zararlılar.

2. de windows 7 ya da 8 güvenlik konusunda çok iyi oldukları da söylenemez.bence.

2013 için güvenlik açıkları ile ilgili istatistik

OS-table.jpg

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
YTTNoAdas 1.7 google chrome a bu eklentiyi mi kuruyor?