Yardım Sahibinden param güvende alışverişinde, satıcı, iademi kabul etmedi.

furkanbaba061

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,

Açıklamasında hatasız yazan bir PlayStation 2 aldım. Adam kargoladı ancak açtığımda PlayStation'un kasasında kırıklar olduğunu gördüm ve içinden plastik parça sesleri geliyordu. Ayrıca dışında da bazı plastik parçalar vardı. Kargocular tarafından kırılmış olabileceğini düşünüyorum. Verdikleri kolda çalışmadı. Neyse, bu durum benim içime sinmedi, sonuçta para vermişim, daha iyi kargolanması gerekirdi bence. İade etme talebi oluşturdum, sonra kargoya verdim. Sonra adam bana şöyle yazdı: "Senin içinden madem bin yıllık aleti bu kadar inceliyorsun, biz senin parçayı çalıp çalmadığını nereden bileceğiz? Bizdeyken çalışıyordu." Üslupsuz bir mesaj attı. Ardından bir mesaj daha attı, "Kargocuya tutanak tutturdun mu, tutturmadıysan iadeyi kabul etmeyeceğim," dedi. Ama ben alırken kutuda hasar görünmüyordu. Adam kartona sarmış göndermiş. Şimdi sorum şu: Bu adamın böyle bir hakkı var mı? Yani iadeyi kabul etmeme gibi?

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

Rektör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,090
Bilmemekle beraber, kim 24 ya da 25 yıllık bir konsola zarar versin ki? Terbiyesizlik yapmış ya da yapmışlar.

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,710
Müşteri temsilcisine bağlanıp, durumu anlatırsınız eğer öyle bir şey yaparsa.