Haber Sacha Boey: Cenazem'de Müzik Çalmayın, Kuran Okuyun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
706
Gece hayatı yok. Üç günde bir maça çıkar gram şikayetçi olmaz. Cenazesinde Kur'an dinlensin ister. İçimizden biri Sacha Boey. Sokak çocuğu dediğimiz türden.

Sakatlıkları sebebiyle doğru düzgün oynayamayan ve eski teknik direktörünün onun hakkında ''Bu adam Futbolcu falan değil!'' gibi bir rapor verdiği Sacha Boey. O Boey, yazın devam eden sakatlığı sebebiyle Okan hoca tarafından kamp kadrosuna bile dahil edilmemişti.

Galatasaraylılar kadroda Boey diye bir futbolcu olduğunu dahi unutmuştu. Planlarda yoktu artık o. Hiç yokmuş, hiç gelmemiş gibi davranılıyordu. Fakat bu durum bir profesyonel gibi davranmasına engel de değildi.

Özel antrenör eşliğinde yaz boyunca hiç durmadan çalıştı bu genç adam. Kader gayrete aşıktır derler. Şans genç sağ bekin kapısını çok ama çok erken çalacaktı. Henüz ligin ilk maçında Leo Dubois'in sakatlanması, bu maçtan sadece 2 gün önce takımla çalışmaya başlayan Sacha Boey'e olan bakış açısını değiştirmişti.

O gün sırtına geçirdiği formaya öyle sıkı sarıldı ki, sezon sonuna dek bir daha asla bırakmadı. Şampiyonluğun en önemli aktörlerinden biriydi. Hem hücumda hem savunmada üstlendiği görev ve ortaya koyduğu devamlılıkla sezon boyu Galatasaray'ın enerji santrali oldu.

Bir daha açılmamak üzere kapatılacak olan bir defterin sayfaları arasında hatırlanmayacak bir isim olmasına ramak kalmışken, önce Okan Buruk'un vazgeçilmezi sonra da taraftarın göz bebeği oldu. Sonunda ise kulübüne çok ciddi rakamlar kazandırıp Bayern Münih'e gitti.

Not: Yazı ve Haber, Berkan Montaj sayfasına, Paylaştığım Twit, Sacha Boey adına açılan Fan sayfasına aittir.

Son düzenleyen moderatör:

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
Cenazemde isterse düğün yapsınlar umurumda olmaz keyiflerine baksınlar, 3 günlük dünya.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
Kaderimizde ne zaman yazıldıysa, Ölüm bir son değil başlangıçtır. Rabbime kavuşacağım elbet bir gün.
Ölümden sonra başlangıc var mı? Kim garantisin veriyor? Dini kitapmı? Dini kitapı kim yazmış? İnsan mı? İnsana ne kadar güvenirsin?
Ben desem ki öldükten sonra günah işleyenler Domuz vücudunda dünyaya gelicek inanır mısın? Eeee tabi inanmazsın. Din kitaplarına neden inanılıyor?
Çünkü bu kitap insanların cahillik zamanlarında yazılmış. Eskiden de toplum yönetimini elde tutmak için binlerce din ve üsuller vardı artık kim neye inanıyorduysa

Yahya Furkan

contravolta
Editör
Reaksiyon puanı
2,790
Ölümden sonra başlangıc var mı? Kim garantisin veriyor? Dini kitapmı? Dini kitapı kim yazmış? İnsan mı? İnsana ne kadar güvenirsin?
Ben desem ki öldükten sonra günah işleyenler Domuz vücudunda dünyaya gelicek inanır mısın? Eeee tabi inanmazsın. Din kitaplarına neden inanılıyor?
Çünkü bu kitap insanların cahillik zamanlarında yazılmış. Eskiden de toplum yönetimini elde tutmak için binlerce din ve üsuller vardı artık kim neye inanıyorduysa
İnsanlar inançlarını ifade ettiği zaman, sürekli doğruluğu veya yanlışlığı hakkında tartışma başlatmanın bir manası yok.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
İnsanlar inançlarını ifade ettiği zaman, sürekli doğruluğu veya yanlışlığı hakkında tartışma başlatmanın bir manası yok.
Konuya kendi fikrimi bildirdim. Beni alıntılayıp cevap vermeseydi. bana ne? 😂 Manası yoksa e zaten manası yoktu. 🤣

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
O da sizin fikrinize bir şey dememiş, sizin yaptığınız gibi fikir belirtmiş.
Forum ortamıdır tartışmaya açık bir adamım. Ne söylese zaten üstüme alınmam bir sorun varsa çözmeye çalışırız ama mantıkla konuşmak lazım.

Mesela öldük diyelim. Ha müzik çaldılar, Ha Allahuekber dediler, Ha Şaman dansı yaptılar.
Eeee ne oldu? Ölen ölmüştür ne farkeder?

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
706
Herkesten saygı bekleyen ama kimsenin değerlerine saygı göstermeyen insanlardan olmak istemiyorum. Bir sporcunun demecini paylaştım katılıyorum dedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...