Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
saat_degişikliği_olmayacak.jpg

Yaz saati uygulaması

KKTC dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde saatler 1 saat geri alınmıştır. Türkiye'de Enerji Bakanlığının vermiş olduğu karar neticesinde tek saat uygulaması yapılmaktadır. Lütfen saatlerinizin ayarını değiştirmeyin ve cep telefonlarınızın saatinizi otomatik olarak 1 saat geri almadığından emin olun.

Haberin tarihi: 29-10-2017
Kaynak: SaatKac: Zaman Haberleri

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Bir icraat yaptınız, bunda ısrarcı oldunuz, bu kadar inat ettiniz. Bari arkasında durun. Ne yani iki yıldır enerji tasarrufu ediyorduk, 2018 den sonra tasarruf edemeyecekmiyiz. Madem tasarruf ediyorduk neden vaz geçiyoruz. Tasarruf etmiyorsak neden bu uygulamaya geçtik.
Hesap kitap yapmadan insanları alışkanlıklarından vazgeçmeye zorluyorsunuz, tam insanlar bu duruma alışıyorken tekrar eski duruma dönüyorsunuz. Kendimi kobay gibi hissettim.
Bu tip durumlara son zamanlarda daha çok rastlamaya başladık. Araçlarda renkli cam ve filmlerin yasaklanması, eğitim sisteminde kendi getirdikleri reformlardan vaz geçilmesi vs.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Haberin tarihi 29.10.2017 bizim işe geç kalma tarihimiz 29.10.2017 bu işte bi terslik var.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
ulen bilgisayar 9:58 telefon 10:58 duvar saati durmuş :D

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Bu yaz saati uygulaması nedeni ile doğuda bazı illerde hava mesai bitmeden erken kararıyor , memur,asker,polis için daha zor oluyormuş diye bir bilgi edindim.

Öte yandan sabahın köründe işe gidiyoruz diye ağlayanlar bir zahmet hayran kaldıkları batıya bir baksınlar.

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
@metinali uygulama devam ediyor zaten sen olayı yanlış anlamışsın.
Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında; 7 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe konulan sürekli yaz saati uygulamasına bu yıl da devam edileceği, 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınmasının kararlaştırıldığı bildirildi.
Kaynak: Ntv
Edit Diğer mesajıma bir türlü ekleyemedim. İki mesaj için kusura bakmayın.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Her şey oyuncak oldu resmen.