S9+'dan geçilecek Apple modeli

Reaksiyon puanı
8,023
Arkadaşlar sizce Samsung Galaxy S9+'dan hangi Apple modeline geçilir? Geçilmesi gereken minimum model hangisidir? Şimdiden teşekkür ederim herkese.
NOT : Huawei falan önermezseniz sevinirim. Android'de tercih edeceğim son marka Huawei'dir.

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
XR ve üstü önerim 11’dir

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Arkadaşlar sizce Samsung Galaxy S9+'dan hangi Apple modeline geçilir? Geçilmesi gereken minimum model hangisidir? Şimdiden teşekkür ederim herkese.
NOT : Huawei falan önermezseniz sevinirim. Android'de tercih edeceğim son marka Huawei'dir.

Hala iyi bir cihazken geçmeye gerek yok. İphone 12 serisini bekleyip 5G desteğine sahip uzun ömürlü bir cihaz almak daha mantıklı olur.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
İphone xs yada 11 pro olmami bence düz 11 e gecme ekran farkini hissedersin yoksa

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
XS'e geçilmeli en düşük ama bir yıl daha o cihaz üst seviye bir cihaz olmaya devam edecek.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
geçilmemeli.S9+ hala efsanevi bir cihazdır.Lüzumsuz bir harcama olacaktır.Ama illaki apple alacağım parada mühim değil dersen pro max tabikide

SELO BEY

Profesör
Reaksiyon puanı
503
Gereksiz. S9+ hala oldukça iyi
s8 bile android q almayacak.bu demek oluyor ki büyük ihtimal android 11 i s9 plus almaz.Hem Samsung'un 1200,1300 TL lik cihazlara(örn,a10,a20 ye) android 10 verdiğine aldanmayın. Bu eski yeni tüm Samsung cihazlara güncelleme vereceğim anlamına gelmiyor.Sırf bu cihazlar 2019 model olduğu için veriyor.Yani Samsung bana kalırsa cihazın fiyatına göre değil modeline göre veriyor.s8 in güncelleme almamasi ve a10 ve a20 gibi 2019 modellerin s8plus tan kat kat daha ucuz olmasına rağmen android 10 alması saçma değil mi?

Yani demek istediğim Samsung ta guncellemeler devam etmez!!!

O yuzden tercihim iPhone pro Max

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
s8 bile android q almayacak.bu demek oluyor ki büyük ihtimal android 11 i s9 plus almaz.Hem Samsung'un 1200,1300 TL lik cihazlara(örn,a10,a20 ye) android 10 verdiğine aldanmayın. Sırf bu cihazlar 2019 model olduğu için veriyor.Yani Samsung bana kalırsa cihazın fiyatına göre değil modeline göre veriyor.s8 in güncelleme almamasi ve a10 ve a20 gibi s8plus tan kat kat daha ucuz cihazların android 10 alması saçma değil mi?

Yani demek istediğim Samsung ta guncellemeler devam etmez!!!

O yuzden tercihim iPhone pro Max
Güncellemeler ile hayatınızda ne değişiyor ? Örneğin ben 6s kullanıyorum ve bana bu güncellemeler ile hayatımda değişmiş olan 2 şey var :
Karanlık Mod
Slide to Unlock yerine Press to Home Button to Unlock gelmesi
Yada Android kullandığım dönem benim için değişen şeyler :
Üst menünün rengi
Tek ekranda iki uygulama kullanabilme
Böyle küçük farklar için 10 Bine telefon almak enayilik gibi geliyor (tabi telefona o parayı vereceksem Android'e bulaşmam, IOS cihaz alırım orası ayrı)

SELO BEY

Profesör
Reaksiyon puanı
503
Güncellemeler ile hayatınızda ne değişiyor ? Örneğin ben 6s kullanıyorum ve bana bu güncellemeler ile hayatımda değişmiş olan 2 şey var :
Karanlık Mod
Slide to Unlock yerine Press to Home Button to Unlock gelmesi
Yada Android kullandığım dönem benim için değişen şeyler :
Üst menünün rengi
Tek ekranda iki uygulama kullanabilme
Böyle küçük farklar için 10 Bine telefon almak enayilik gibi geliyor (tabi telefona o parayı vereceksem Android'e bulaşmam, IOS cihaz alırım orası ayrı)
Ona bakılırsa madem güncellemelerde çok gerekli değil ben giderim s9 a vereceğim parayla redmi note 7 alırım.Hem redmi note 7 de android q alacak

Şunuda ekleyelim.. Xiaomi ile bir sürü haber yapıldı.Xiaomi eski cihazlarına bile android q veriyor diye.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ona bakılırsa madem güncellemelerde çok gerekli değil ben giderim s9 a vereceğim parayla redmi note 7 alırım.Hem redmi note 7 de android q alacak
S9+ güçlü bir cihaz, sadece güncelleme yüzünden vaz geçilmemeli (diye düşünüyorum).
Güncellemeler de olmazsa olmaz olmasalar da önemliler yoksa.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Ben s9 dan Xr a geçtim aşırı memnunum. Özellikle bataryada çağ atladım. S9 da 4.30 saat ekran alırken Xr da 10-12 saat ekran alıyorum. Ve oyunlar s9 da sanki 30fps te çalışıyordu Xr da ise çılgın atıyor. İki cihazı yan yana getirip aynı grafikte pubg vs açınca s9 daki fps düşüklüğü bariz belli oluyor. Onun dışında iOS’te genel olarak kullanması daha keyifli bence. Animasyonları geçişleri falan çok hoş. Androidde ise çat çat geçiyor yumuşaklık yok. Dahili hoparlörler muhteşem. S9 stereo olmasına rağmen Xr ile karşılaştırınca ses sanki mono gibi geliyor. Xr da ses hem yüksek hemde saran ses efekti var davullar soldan sağa geliyor falan süper. Kamerası aynı sayılır ben pek fark göremedim ikiside güzel. Ekran kalitesi olarakta gayet iyi ekrana 5cm kadar yakından bakmadığınız sürece aradaki farkı anlamazsınız. Şahsen tavsiye ederim. iOS çok güzel gelsenize :)

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124

Şunuda ekleyelim.. Xiaomi ile bir sürü haber yapıldı.Xiaomi eski cihazlarına bile android q veriyor diye.
Sadece güncelleme için mi telefon alıyorsunuz?

Redmi Note 7 Android 15'i alsa bile S9+ çok daha iyi

SELO BEY

Profesör
Reaksiyon puanı
503
Sadece güncelleme için mi telefon alıyorsunuz?

Redmi Note 7 Android 15'i alsa bile S9+ çok daha iyi
Güncellemeler telefonun hayatta kalması içindir.
Telefonun özellikleri çok iyi olsada android sürümü 6 diyelim .O telefon çöptür.Cünkü çoğu uygulama desteklemez telefonu.

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
Telefonun özellikleri çok iyi olsada android sürümü 6 diyelim .O telefon çöptür.Cünkü çoğu uygulama desteklemez telefonu.
Telefonun özellikleri kötü olursa o telefon android 15 olsa bile daha da çöptür. Arayüz de bile kasar o telefon.

Sizin örneğiniz: S8+ Android 9 iken A10 Android 10.
Bu A10'u daha alınabilir yapmıyor.

Ek olarak çoğu uygulama Android 6'da çalışabilmektedir ve çok uç bir örnek vermişsiniz. Kimse 4 sürüm önceki versiyonu kullansın demiyor. Burada konuştuğumuz 1 en fazla iki sürüm ilerisi.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Geçilmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefonun özellikleri kötü olursa o telefon android 15 olsa bile daha da çöptür. Arayüz de bile kasar o telefon.

Ek olarak çoğu uygulama Android 6'da çalışabilmektedir ve çok uç bir örnek vermişsiniz. Kimse 4 sürüm önceki versiyonu kullansın demiyor. Burada konuştuğumuz 1 en fazla iki sürüm ilerisi.
Aynen.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Şuan Android tarafında gündelik uygulamalar minimum Kitkat sürümündelere, Marshmallow'un daha 2 hatta 3 senesi var ne yaptın sende, Gömdün :)

SELO BEY

Profesör
Reaksiyon puanı
503

Peki size bir soru. Peki neden s8 güncelleme almıyor ?

Sizin örnek verdiğiniz android 6 için.Telefon şirketleri artık android 10 ve üzerini almayan cihazlar için telefonun yenisini alsinlar diye ilerki yıllarda hiçbir oyunu çalıştırmazsa benim demek istediğimi çok iyi anlarsınız.bu arada o oyun çalışmazsa isterse Ram 12 GB olsun o oyun çalışmadığı için o telefon yine coptur.İste bu cumlemde önemsiz dediğiniz guncellemelerin önemini vurguladim

Şuan Android tarafında gündelik uygulamalar minimum Kitkat sürümündelere, Marshmallow'un daha 2 hatta 3 senesi var ne yaptın sende, Gömdün :)
Siz onu daha sonraki günlerde görün.teknoloji ilerliyor. Ve oyunların isteyeceği android sürümü artiyor.Ve birde şunu diyim.simdiye kadar hiçbir güncelleme android 10 kadar konuşulmadı.Yani bu da demek oluyor ki çok popüler bir güncelleme olduğundan telefon şirketleri tüm cihazlarının android 10'a geçmesini isteyecektir. Ve bilerek sponsorlu oyunlarin minimum android sürümünü artık android q yapacaklar ki eskisini kullanmasinlar herkes android q kullansın diye.
Artık bu şartlar altında da oyunları android 6 ile oynayabiliyor musunuz bakayım

Anlatabildiysem ne mutlu bana:)

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Peki size bir soru. Peki neden s8 güncelleme almıyor ?

Sizin örnek verdiğiniz android 6 için.Telefon şirketleri artık android 10 ve üzerini almayan cihazlar için telefonun yenisini alsinlar diye ilerki yıllarda hiçbir oyunu çalıştırmazsa benim demek istediğimi çok iyi anlarsınız.bu arada o oyun çalışmazsa isterse Ram 12 GB olsun o oyun çalışmadığı için o telefon yine coptur.İste bu cumlemde önemsiz dediğiniz guncellemelerin önemini vurguladim

Siz onu daha sonraki günlerde görün.teknoloji ilerliyor. Ve oyunların isteyeceği android sürümü artiyor.Ve birde şunu diyim.simdiye kadar hiçbir güncelleme android 10 kadar konuşulmadı.Yani bu da demek oluyor ki çok popüler bir güncelleme olduğundan telefon şirketleri tüm cihazlarının android 10'a geçmesini isteyecektir. Ve bilerek sponsorlu oyunlarin minimum android sürümünü artık android q yapacaklar ki eskisini kullanmasinlar herkes android q kullansın diye.
Artık bu şartlar altında da oyunları android 6 ile oynayabiliyor musunuz bakayım

Anlatabildiysem ne mutlu bana:)
Sonraki günler için marshmallow olu yatırım zaten bunda haklısın ama hiçbir geliştirici sadece Android Q’ya endeksi uygulama geliştirmez, N’den veya M’den alırlar minimumu (android 10 guncellemesini almayacak onlarca kullanıcı var ve bir geliştirici o potansiyeli kendi eliyle itmez, belki google sponsorluğunda özel optimizayonlar yaparlar Q’ya özel.

SELO BEY

Profesör
Reaksiyon puanı
503
Sonraki günler için marshmallow olu yatırım zaten bunda haklısın ama hiçbir geliştirici sadece Android Q’ya endeksi uygulama geliştirmez, N’den veya M’den alırlar minimumu (android 10 guncellemesini almayacak onlarca kullanıcı var ve bir geliştirici o potansiyeli kendi eliyle itmez, belki google sponsorluğunda özel optimizayonlar yaparlar Q’ya özel.
Sizde haklısınız

Reaksiyon puanı
4,385

Ben Samsung Galaxy S9+ kullanıyorum, geçmek istediğim model İphone 11 Pro Max.
Size önereceğim Apple İphone 11 modeli alabilirsiniz :)