S7 edge hala alınabilir mi ?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Arkadaşlar merhaba aklıma takılan bir soru oldu. S7 edge ne kadar sürüm alır ve mesela haziranda alsam kaç sene kullanabilirim ? Hala güncel bir cihaz olduğunu düşünüyorum ama sonuçta oreo aldıktan sonra ( şuan aldı mı bilmiyorum.)büyük ihtimal daha sürüm almaz. Yani o sürümle falan kaç sene idare eder amacım sadece sosyal medya - küçük oyunlar - foruma girmek - fotoğraf çekmek.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,429
2 sene daha iş görür ondan sonra bir daha güncellemede almayacak.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
2 sene daha iş görür ondan sonra bir daha güncellemede almayacak.
Ya peki ekrandaki pembe ekran inme konusu hakkında ne düşünüyosunuz ? İnternette hep buna değinmiş yorum yapanlar.

Defnen

Asistan
Reaksiyon puanı
26
S8 şu an 3100 3300 civarı eğer imkan varsa edge yerine tercih edilebilir

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,429
Ya peki ekrandaki pembe ekran inme konusu hakkında ne düşünüyosunuz ? İnternette hep buna değinmiş yorum yapanlar.
Karşılaşırsanız teknik servise götürün yenisini verirler. İtiraaz etme gibi şanslarıda yok zaten.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Bir de note 5 mi yoksa s7 edge mi veya 3000 sularında ne önerebilirsiniz ? Kesinlikle ithalatçı garanti olmasın.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
S8 şu an 3100 3300 civarı eğer imkan varsa edge yerine tercih edilebilir
S8 in tasarımını pek beğenemedim, özellikle parmak izinin yeri. Telefonu parmak iziyle kilitlicem ve oraya elimin ulaşması çok zor.

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
S8 de parmak izine pek gerek kalmıyor iris tanımayla halledebiliyorsun sen bi s8 düşün

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Nokia 8 veya Sony XZ1 önerebilirim.
Nokia markasına pek güvenemiyorum sony mantıklı ancak onun da parmak izi baya ters yerde ve tasarımı biraz kötü. Altta çok boş yer bırakmışlar yani o kısım bari sanal tuşlar yerine kullanılsaydı...

---- Mesajlar birleştirildi ----

S8 de parmak izine pek gerek kalmıyor iris tanımayla halledebiliyorsun sen bi s8 düşün
İris göz mü tarıyodu yüz mü ?

Son düzenleme:

Defnen

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Pembe
S8 in tasarımını pek beğenemedim, özellikle parmak izinin yeri. Telefonu parmak iziyle kilitlicem ve oraya elimin ulaşması çok zor.
Bence yaninda olması ile kamera altında olmasının çok farkı yok. Kamera köşede olmadığı sürece her türlü kameraya dokunulur. Zamanla alisilir gibi geliyor bana.

Pembe ekran yeni üretimde yok diye ogkumuştum ama en iyi kullananlar bilir

Son düzenleme:

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
İris göz tarıyor istersen yüz taramada var hani bence 3000₺ bütçen varsa 200-300 daha koymalısın hepsiburadada 3200 bandıda sanırım

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
İris göz tarıyor istersen yüz taramada var hani bence 3000₺ bütçen varsa 200-300 daha koymalısın hepsiburadada 3200 bandıda sanırım
Ya aslında üstüne aşşağı yukarı 500 tl daha koyabilirim ama s8i pek beğenemedim. Kesinlikle kronik sorunu olmayan telefonlarda ithalatçı garanti olabilir. Mesela note 8 in şuan 3600 sularında var. Onlar da aklıma çok takıldı.

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ya aslında üstüne aşşağı yukarı 500 tl daha koyabilirim ama s8i pek beğenemedim. Kesinlikle kronik sorunu olmayan telefonlarda ithalatçı garanti olabilir. Mesela note 8 in şuan 3600 sularında var. Onlar da aklıma çok takıldı.

OnePlus 5T? :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 Edge'nin ederi en fazla bakın en fazla zorlaya zorlaya 2400-2500 TL daha üstü alınmaz. Ben S7'den 5T'ye geçtim bununla fotoğraf çekmek OIS yokluğundan dolayı (S7 ve Edge arasında sadece ekran boyutu ve batarya arkı var) biraz daha zor (elim aşırı titrer) öbür türlü düzgün fotoğrafçar çekiyorsun. Ama az daha bekle 845'li Mİ7'yi Oneplus 6'yı

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
762
S7 Edge'nin ederi en fazla bakın en fazla zorlaya zorlaya 2400-2500 TL daha üstü alınmaz. Ben S7'den 5T'ye geçtim bununla fotoğraf çekmek OIS yokluğundan dolayı (S7 ve Edge arasında sadece ekran boyutu ve batarya arkı var) biraz daha zor (elim aşırı titrer) öbür türlü düzgün fotoğrafçar çekiyorsun. Ama az daha bekle 845'li Mİ7'yi Oneplus 6'yı
Kesinlikle katılıyorum ne de olsa artık amiral gemisi değil üstüne 2 üst seri model telefon çıktı 2500₺ den fazla vermek saçma olur.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bir de note 5 mi yoksa s7 edge mi veya 3000 sularında ne önerebilirsiniz ? Kesinlikle ithalatçı garanti olmasın.
S7 edgeten note 5 e geçmiş biri olarak note 5 'ün bataryası rezalet saat 12 1 gibi %15 20 civarı şarjım kalıyo şarj olarak s7 edge daha iyi hatta baya iyi note 5in tek avantajı s pen olması benim kalemde içinde kaldı çıkmıyo servise verecem çıkaracaklar uğraş dur. İkisi arasından s7 edge.

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
762
Arkadaşlar merhaba aklıma takılan bir soru oldu. S7 edge ne kadar sürüm alır ve mesela haziranda alsam kaç sene kullanabilirim ? Hala güncel bir cihaz olduğunu düşünüyorum ama sonuçta oreo aldıktan sonra ( şuan aldı mı bilmiyorum.)büyük ihtimal daha sürüm almaz. Yani o sürümle falan kaç sene idare eder amacım sadece sosyal medya - küçük oyunlar - foruma girmek - fotoğraf çekmek.
Merhaba S8 Oreo yu zaten alacak ama bu son güncellemesi olabilir belki android 9 u alır Çünkü S6 için bir ara Oreo güncellemesi alabilir diye söylenti çıkmıştı şimdi ne oldu bilmiyorum ama düşük %50 ihtimal.

Ha telefon alınır mı derseniz alınır çıkalı 2,5 yıl olsa da hala güçlü amiral gemisi sayılabilecek telefon. Ekranı ekran kasa oranı kamerası pili hala çok güzel ama Murat Burç un da söylediğine katılıyorum bu telefona 2500₺ den Fazla verilmez haketmiyor. 2500₺ den fazla verene kadar 128 gb depolama alanlı 6 gb bellekli çift kameralı 2000₺ ye Xiaomi Mİ6 yı almak çok daha mantıklı akıllı bir tercih olur.

3 sene götürür diye düşünüyorum çok ağır grafikli oyunlar oynamazsanız. Çevremde S5 kullanan tanıdıklarım var hala telefonlarından memnunlar canavar gibi de günlük sosyal medya kullanımında.

Ha 2500₺ den S7 Edge ye fazla vermek iPhone almaktan kat kat iyidir orası ayrı.

Ne alırsanız alın umarım çok memnun kalırsınız şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.

Defnen

Asistan
Reaksiyon puanı
26
S6 için bir ay önce artık güncelleme almayacağı haberi cikti. S9 çıkınca S6 güncellemesi durduğuna göre. S7 de s10 çıkana dek güncelleme alır herhalde

digital_pars01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
s7 edge cihaz çok iyi 2016 da piyasaya çıkmasına rağmen bende de düz s7 var memnun musun deseniz çok memnunum zaten ben bu cihazı kamerası için aldım arkadaşlar kamerası çok iyi bir cihaz

Yılmaz İpek

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Nokia markasına pek güvenemiyorum sony mantıklı ancak onun da parmak izi baya ters yerde ve tasarımı biraz kötü. Altta çok boş yer bırakmışlar yani o kısım bari sanal tuşlar yerine kullanılsaydı...

İris göz mü tarıyodu yüz mü ?
nokia 6 arkadaşımda var ğek alınıcak bir telefon değil ama nokia 8 ile arasında baya fark var bence interneten sipari vericeksen nokia 8 yada p20 lite ye bakabilirsin s7 edge uzun süre kullanma zamanı bitti seni 2 sene götürür ama güncelleme asla almaz diye düşünüyorum

nokia 6 arkadaşımda var ğek alınıcak bir telefon değil ama nokia 8 ile arasında baya fark var bence interneten sipari vericeksen nokia 8 yada p20 lite ye bakabilirsin s7 edge uzun süre kullanma zamanı bitti seni 2 sene götürür ama güncelleme asla almaz diye düşünüyorum
nokia 8 de sd 835 ve adrono 540 grafik işlemisine sahip çok iyi bence eski nokia değil baya geliştirdi kendini

Son düzenleme:

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
ithalatçı garantili alacaksam asla oneplus veya xiaomi tercih etmem güvenmiyorm o konuda.

dediğim gibi oneplus veya xioami ithalatçı garantili olacağından sıkıntı benm için.

Note Fan Edition

Hepsi burada yada migrostan alabilirsin :)
note fe hiç düşünmüyorum çünkü başına bir iş gelse parçası falan yok bide bataryası hakkında pek olumlu şeyler duymaıdm 1 günü zor çıkarıyor deniyo.

Son düzenleme:

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
güncellemeyeceksen gayet alınabilir bir telefon

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Note Fan Edition

Hepsi burada yada migrostan alabilirsin :)
note fe hiç düşünmüyorum çünkü başına bir iş gelse parçası falan yok bide bataryası hakkında pek
Merhaba S8 Oreo yu zaten alacak ama bu son güncellemesi olabilir belki android 9 u alır Çünkü S6 için bir ara Oreo güncellemesi alabilir diye söylenti çıkmıştı şimdi ne oldu bilmiyorum ama düşük %50 ihtimal.

Ha telefon alınır mı derseniz alınır çıkalı 2,5 yıl olsa da hala güçlü amiral gemisi sayılabilecek telefon. Ekranı ekran kasa oranı kamerası pili hala çok güzel ama Murat Burç un da söylediğine katılıyorum bu telefona 2500₺ den Fazla verilmez haketmiyor. 2500₺ den fazla verene kadar 128 gb depolama alanlı 6 gb bellekli çift kameralı 2000₺ ye Xiaomi Mİ6 yı almak çok daha mantıklı akıllı bir tercih olur.

3 sene götürür diye düşünüyorum çok ağır grafikli oyunlar oynamazsanız. Çevremde S5 kullanan tanıdıklarım var hala telefonlarından memnunlar canavar gibi de günlük sosyal medya kullanımında.

Ha 2500₺ den S7 Edge ye fazla vermek iPhone almaktan kat kat iyidir orası ayrı.

Ne alırsanız alın umarım çok memnun kalırsınız şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.
s8e bugün tekrar baktım ama bilmiyorum ya çok hoşuma gitmedi o parmak izi yeri falan. 3300 s8 e vermek yerine 3600 a note 8 ithalatçı garantili var. çok teşekkür ederim.

herkese yardımları için çok teşekkür edeirm.

Son düzenleme:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,429
2200TL'ye Nokia 8 var. Bütçen madem 3200 seviyelerine çıkabiliyor Note 8 alman daha mantıklı olur.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
2200TL'ye Nokia 8 var. Bütçen madem 3200 seviyelerine çıkabiliyor Note 8 alman daha mantıklı olur.
normalde ailemin koyduğu 2750 falan kalanını ben koyucam nokia 8 i çok önerdiniz ama nokiaya güvenemiyorum bakıcam eğer önerilirse onu düşünürüm.

bir de nokia 8 kaç sene sürüm alır ? bir yerde nokia çok veriyor sürüm diye duydum ama

Son düzenleme:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
S7 edge 2500tl çivarında şöyle düşünmek lazım bu fiyat aralığında hangi modeller

Nokia 8 var sd 835 li
Xz1 sd835 li bunlar performans için ideal

P10 var
Mate 9 var bunlar kamera için ideal olur

S7 edge
Note fe var (ben samsung önermem çabuk yavaşlıyor)

Op 5t
Mi mix2
Meizu pro 7 var bunlarda çinli prrformans telrfonları sd835 li

İphone 7 bulunabilir temiz 2. El

Uzun süre kullanıyım diyorsan qualcomm lu çihaz seç bence

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,429
normalde ailemin koyduğu 2750 falan kalanını ben koyucam nokia 8 i çok önerdiniz ama nokiaya güvenemiyorum bakıcam eğer önerilirse onu düşünürüm.

bir de nokia 8 kaç sene sürüm alır ? bir yerde nokia çok veriyor sürüm diye duydum ama
2 tane android sürümü alıcak.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
S7 edge 2500tl çivarında şöyle düşünmek lazım bu fiyat aralığında hangi modeller

Nokia 8 var sd 835 li
Xz1 sd835 li bunlar performans için ideal

P10 var
Mate 9 var bunlar kamera için ideal olur

S7 edge
Note fe var (ben samsung önermem çabuk yavaşlıyor)

Op 5t
Mi mix2
Meizu pro 7 var bunlarda çinli prrformans telrfonları sd835 li

İphone 7 bulunabilir temiz 2. El

Uzun süre kullanıyım diyorsan qualcomm lu çihaz seç bence
Alırsam 3750 tlye internetten iphone 8 alırım apple tarafında. Ancak o fiyata note 8 de var. Apple tarafına pek girmek istemiyorum. İthalatçı garantili olacağı için note fe op5t falan almam. Teşekkürler önerileriniz için.