S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim?

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. S3 Mini telefonumun bugün bir anda önce sağ alt, yaklaşık 1 saat sonra da sol üst köşesi garip bir şekilde sarardı. Telefonu bugüne kadar çok yere düşürdüm lakin bu sararmanın gerçekleştiği zaman telefon masanın üzerindeydi. İçini açıp kartı ve soket uçlarını izopropil alkol ile sildim lakin sonuç değişmedi. Hatta sol üstteki sararma, sanırım bu silme işleminden sonra oluştu.

Telefoncuya versem, 200TL'lik telefona 100TL fatura çıkartır düşüncesi ile, bu sorunu, tecrübeli arkadaşlardan bilgi alarak kendim gidermeye çalışacağım. Hangi soket görüntü soketi ve sizce neyi değiştirmem yada ne yapmam gerekiyor? Umarım sorun grafik işlemcide değildir. Soruna teşhis koymamda yardım ederseniz minnettar kalırım.

7vlvJL.jpg

PMyMdd.jpg

go7og0.jpg

9LnLzZ.jpg

Son düzenleme:

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ölü piksel olabilir

Ölü pixellik bir durum yok dostum. İlk fotoğrafa bakarsan ya görüntü bandında ya da grafik işlemcide bir sorun olduğunu görebilirsin. Ölü pixel nokta nokta olur. Yayılmış bir şekilde değil diye biliyorum.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Hocam bu sorun bende de oldu ekranı değiştirdim kurtuldum.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Ekran içinde çok para almazlar diye tahmin ediyorum. Ekran montajını kendim yaparım diyorsan internetten ucuz yollu ekran bulup yapabilirsin

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
İlk resim gayet açık. Ekran değişmeli. (100tl sanırım)

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
cihazın ekranını sürekli söktüysen klips gevşemiş olabilir yada ekran gerçekten bozuktur ozaman değiştirirsin