RX 570 Grafik yırtılmaları, bozulmaları.

P4tris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SİSTEMİM:
Screenshot_720.png

ASRock RX570 Phantom Gaming D 4 GB 256Bit GDDR5
Adata DDR4 8GB(1x8GB) 3200MHz SINGLE XPG GAMMIX
AMD Ryzen 3 1200 AF 3.1GHz,

Arkadaşlar kısa bir süre önce bir sistem edindim. Kısa bir süre kullandıktan sonra (1-2hafta). bir kaç video çekmek için radeon yazılımını kullanmaya karar verdim.
Yazılımı kurcalarken oc bölümünde biraz fan hızlarını arttırdım, ek olarakta otomatik hız aşırtma gibi bir seçenek dikkatimi çekmişti.
Screenshot_721.png

çekmez olaydı; otomatik hız aşırtmayı açtığım gün değil fakat ondan sonraki günlerde grafiklerde ufak ufak kırılmalar oluşmaya başladı.
Ve bunu zlediğim videoda böyle bir sıkıntıdan yoktu aynı grafik kartına sahip oldugumuz halde.
link:
Aldığım ekran yırtılmaları:
png olarak : https://cdn.discordapp.com/attachments/681596061986324488/752011023481045002/Screenshot_704.png

Eğer benim sıkıntım bunun yüzündense neden bu kadar yanlış bir yazılım desteği var? İstedikleri kadar kullanıcı sözleşmesi kabul ettirsinler.
Böyle bir durum çok yanlış

Diğer forumlar'da ve internette ufak bir araştırma yaptım ve amd nin kendi forumlarında onlarca rx570 şikayeti gördüm.
unknown.png

Kronik rahatsızlığı olan bir kart oldugunu düşünüyorum.

Kırılmalar bazen artıyor bazen azalıyor. Bunun yüzünden çoğu oyuna giremiyorum error vb. alıyorum beyaz karıncalı ekranlar ve atılmalar + olarak grafik kartı yanıt vermeyi durdurdu hataları cabası.

Denediğim çözümler.

Driver değişiklikleri eski sürümleri de denedim yeni sürümleride (DDU İLE SİLDİM KURDUM)

Kartı standart hızından düşük frekanslara düşürmemi söylediler denedim işe yaramadı.

Stock ayarlara döndüm banamısın demedi.

ek olarak: bazen aşırı yük altındayken ısınmadan dolayı kapanabiliyor 1-2 kez yaşadım

İşletim sistemini değiştirdim yazılımın sürümünü değiştirdim ama ne yazıkkş sonuca ulaşamadım.

Eğer kendi çabamla bir çözüme ulaşamazsam ürünü servise yollıyacagım garantisi devam ediyor ama 20 gün kartsız kalıcam oda tamir yada değişim yaparlarmı belli değil.(sistemi teknobiyotikden aldım)

Çözümlerinize açığım

Saygılar...

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
1366x768'de darboğaz olmuyor mu?

Reaksiyon puanı
3,027
Hız aşırtmadan kaynaklıdır. Ayarları geri almanı tavsiye ederim. Varsayılan ayarların üzerine sürekli +10 koy ve yarım saat FurMark testi yap. Bu şekilde hata alana kadar gidebilirsin.

P4tris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0